ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی و دانلود بازی Leap Day – روز پرش فرا رسیده!

تجربه‌ای متفاوت از بازی‌های پلتفرمر در محیطی رترو و کلاسیک

۰

اگر به تجربه بازی‌های پلتفرمر روی موبایل علاقه‌مندید، در این مطلب با بررسی بازی اندروید Leap Day همراه ویجیاتو باشید.

سال‌ها پیش وقتی بازی Ninjump روی سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شد، بسیاری از کاربران را شیفته سادگی و رقابت جذاب خود کرد. رقابتی که شامل بالا رفتن از دو دیوار موازی می‌شد، آن هم در حالی که هر لحظه خطری مهلک جان شما را تهدید می‌کرد و برای فرار از دست آن نیازمند پریدن و تعویض مسیر بین دو دیوار بودید. درواقع Ninjump یک بازی رکوردی بود و درنهایت شما چیزی به دست نمی‌آوردید. اما این سرگرمی جذاب مربوط به همان زمانی می‌شود که خبری از پرداخت‌های درون‌ برنامه‌ای و سایر روش‌های درآمدزایی امروزی نبود.

استودیو Nitrome با الهام گرفتن از Ninjump و البته در راستای پلتفرمرتر کردن ساخته‌شان، تصمیم گرفتند تا کمی چهارچوب شناخته شده برای این دسته از بازی‌ها را تغییر دهند تا درنهایت بتوانیم Leap Day را تجربه کنیم. Leap Day را می‌توانیم یک Auto Runner / پلتفرمر بدانیم، مانند آنچه در Mario Run دیده بودیم. اما برخلاف آنچه در این دسته از بازی‌ها تجربه کردیم، جهت حرکت در Leap Day به صورت عمودی است، نه افقی. درواقع همین خصلت است که باعث می‌شود Leap Day یک تجربه منحصر به فرد تلقی شود.

Leap Day

داستان خاصی در میان نیست. شمایید و دنیای رتروی پیش رویتان. با ورود به بازی، کارکترتان شروع به حرکت کردن در جهت جپ و راست می‌کند. عرض مسیرتان کم است و این مسئله موجب می‌شود تا تغییر مسیر و بازگشت به نقطه ابتدایی خیلی سریع انجام شود. هر بار لمس کردن صفحه برابر است با یک بار پریدن به سمت بالا. همانطور که گفته شد، Leap Day خصوصیات یک بازی پلتفرمر را دارد و این مسئله موجب می‌شود تا برای رد شدن از موانع و بالا رفتن از سطوح مختلف، دست به دامن حرکات پارکور طور شوید.

البته همه چیز بالا رفتن و رکورد زدن نیست. طبیعی است که در این مسیر خطراتی وجود دارند که شما را تهدید می‌کنند. یکی از نکات مثبت درخصوص Leap Day این است که هرروز و با شروع بازی مرحله پیش رویتان از نو و متفاوت جنریت می‌شود. بدین ترتیب همیشه با محیطی جدید روبه‌رو هستید و چیزی که در آینده با آن روبه‌رو می‌شوید برایتان غیرقابل پیش‌بینی باقی می‌ماند. برای بازی‌هایی به این شکل و فرم که می‌خواهند تجربه‌ای کوچک و سرگرم‌کننده برایتان به ارمغان بیاورند، این مسئله مهم و حیاتی تلقی می‌شود.

Leap Day

نکته مثبت دیگری که می‌توان درخصوص Leap Day بیان کرد مربوط به لول دیزان آن است. طراحی Leap Day مانند قرار دادن بلوک‌های کوچک روی یکدیگر است. هرکدام از این بلوک‌ها شامل پازلی است که معمولا با چند پرش می‌توانید از آن‌ها عبور کنید. هر ۴-۵ بلوک نیز یک چک‌پوینت وجود تا بتوانید پروسه‌ای که بابتش زحمت کشیده‌اید را ذخیره کنید. البته استفاده از این چک‌پوینت‌ها مستلزم هزینه کردن میوه‌هایی است که در طول مسیرتان جمع‌اوری کرده‌اید.

درنتیجه بازی به صورت غیرمستقیم شما را مجبور می‌کند تا صرفا بالا رفتن از محیط را مد نظر قرار ندهید و برای راحت‌تر شدن پیشرویتان در بازی، ریسک کنید و به فکر جمع‌آوری میوه‌ها نیز باشید. همچنین این چک‌پوینت‌ها به معنی ذخیره شدن پروسه بازی شما به صورت دائم هستند. اگر به منوی بازی مراجعه کنید یک تقویم بزرگ مشاهده می‌کنید که هرروزش به یک سری مراحل جنریت شده از بازی اختصاص پیدا کرده. شما این اجازه را دارید تا به صورت دلخواه به روزهای پیشینتان برگردید و مراحل نیمه‌کاره‌تان را به اتمام برسانید.

پیشنهاد میشه

چیزی درمورد Leap Day وجود ندارد که بخواهیم از آن به عنوان نکته منفی یاد کنیم. گرافیک رترو و زیبا، گیم‌پلی خلاقانه و چالش برانگیز، لول‌دیزاین متفاوت و موسیقی هشت بیتی جذاب از عواملی هستند که موجب می‌شوند تجربه Leap Day را به تمام کسانی که طرفدار سبک پلتفرمر هستند توصیه کنیم.
.کپی شد https://vgto.ir/368

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...