با Game Builder گوگل بدون مهارت کد نویسی بازی بسازید

گوگل جای پای خود در ویدیو گیم را محکم‌تر می‌کند

۰

گوگل بازی جدیدی به نام Game Builder ساخته که با استفاده از آن می‌توانید عناوین کوچکی را خلق کنید.

می‌توانید بازی‌های ساخته شده توسط خود را با دیگر کاربران گوگل نیز به اشتراک بگذارید. به نوعی Game Builder یک دنیای خالی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید اشیای مختلفی را به آن اضافه کرده و مکانیک‌های کوچکی‌ را برای همین اشیا تعریف کنید. این بازی رایگان بوده و روی سیستم عامل‌های مک و ویندوز در دسترس کاربران قرار گرفته است.

این بازی از پروژه‌های Area 120 گوگل محسوب می‌شود. بعضی از پروژه‌های این بخش سریعا کنار می‌روند و بعضی دیگر مثل Game Builder با گذشت زمان به محصولات نهایی این کمپانی راه پیدا می‌کنند. این عنوان پیش از این و از پاییز سال گذشته روی استیم در دسترس بود اما امروز گوگل رسما آن را منتشر کرده تا کاربران بیشتری بتوانند از امکانات این بازی کوچک استفاده کنند.

Game Builder

Game ‌Builder از یک مد کوآپ هم بهره می‌برد تا بتوانید ساخت و ساز را با افراد بیشتری تجربه کنید. در ضمن و همان‌طور که پیش از این گفتیم شما می‌توانید عناوینی که دیگران با استفاده از این عنوان ساخته‌اند را هم تجربه کنید.

ایده اصلی بازی روی این موضوع استوار است که کاربران بدون نیاز به هیچ دانش کد نویسی بتوانند بازی‌های خود را بسازند اما اگر می‌خواهید که تجربه پیشرفته‌تری از Game Builder داشته باشید می‌توانید اشیای خود را با استفاده از جاوا اسکریپت وارد بازی کنید.

جدا از این عنوان، گوگل پیش از این از سرویس استریم بازی استیدیا رونمایی کرده بود که اجازه تجربه عناوین روز دنیا بدون دسترسی به سخت افزاری قدرتمند را به کاربران می‌دهد.

.کپی شد http://dgto.ir/1bzx

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...