ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

در پشت پرده صحنه‌های جنسی شبکه‌های HBO و Netflix چه می‌گذرد؟

با منصب «هماهنگ‌کننده صحنه‌های جنسی» چقدر آشنا هستید؟

۳۸

اخیرا سایت مطرح واشنگتن پست مقاله‌ای جنجال‌ برانگیز منتشر کرده که توجه بسیاری از اهالی فیلم و سریال را به خود جلب کرده است. نویسنده مطلب در این مقاله درباره مسائل مختلف و صحنه‌ های جنسی در پشت پرده سریال‌های پخش شده از شبکه‌هایی چون HBO و Netflix صحبت کرده و به تغییرات به‌وجود آمده در این صحنه‌ها نیز اشاره داشته است. پیشنهاد می‌کنیم چکیده‌ای از ترجمه مقاله مذکور را از ویجیاتو دنبال کنید.

صحنه‌ های جنسی

امیلی مید احساس راحتی نمی‌کرد. او که در سریال The Deuce در نقش یک پورن استار ظاهر شده، می‌خواست یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین صحنه‌های دوران حرفه‌ هنری خود را بازی کند؛ بخشی از آن شبیه‌سازی یک رابطه جنسی و بخشی دیگر، نیمه‌عریان ایستادن در گوشه اتاق درحالی که بقیه کاراکترها مشغول صحبت بودند. امیلی مید می‌گوید:

این قسمت‌های فیلم‌نامه را که خواندم برایم ترسناک بود. غیر از اینکه انجام آن صحنه‌ها به خودی خود خجالت‌آور و نگران‌کننده است، احتمالا تصاویر فجیع و دروغی از سر من روی بدن‌های بازیگران فیلم‌های مبتدل تمام اینترنت را فرا می‌گرفت.

سپس او با آلیشیا رودیس صحبت کرد؛ او هماهنگ‌کننده چنین صحنه‌های خارج از عرفی در سریال است و یکی از موسسان کمپانی Intimacy Directors International محسوب می‌گردد. امیلی مید از آلیشیا درخواست کرد تا نگرانی‌های وی را با کارگردان آن قسمت یعنی Uta Briesewitz مطرح کند تا برای آن چاره‌ای بیندیشند و نتیجه این شد که بازیگر فیلم دلش می‌خواست در صحنه مذکور به طور کامل برهنه نباشد و حداقل پوشش مناسبی به همراه داشته باشد.

بعد از تحقق این خواسته، مید صحنه مورد نظر را دقیقا همان‌طور که در فیلم‌نامه نوشته شده بود اجرا کرد و در این مورد کاملا احساس راحتی داشت. زیرا «فهمید که همه دست‌اندر کاران درک درستی از هم دارند و این مسئله به او اعتماد به نفس داد.» اما بیایید به یاد بیاوریم که در گذشته چنین اتفاقاتی رخ نمی‌داد؛ در واقع بازیگر نمی‌توانست چنین درخواستی داشته باشد و اگر هم چنین درخواستی را مطرح می‌کرد، پوزیشنی به نام «هماهنگ‌کننده صحنه‌های جنسی» در صنعت سینما و تلویزیون دیده نمی‌شد.

با رشد چشم‌گیر کمپین MeToo# و جنبش Time’s Up تغییرات اساسی و زیربنایی بسیاری در ساختار هالیوود ایجاد گردید. در این حرکات و جنبش‌ها زنان بیشتر از همه نسبت به نابرابری‌های جنسی و سوء‌استفاده‌های مردان معترض بودند و همین حرکات بزرگ موجب شد دیدگاه اهالی سینما به مسائل جنسی نیز تغییر کند. و خب حل تمام این مشکلات در پشت صحنه‌ فیلم‌های هالیوودی مشاهده می‌شد. اگر زنی نمی‌خواست فلان صحنه جنسی را بازی کند با انتقادات شدیدی روبه‌رو می‌شد و نهایتا هم با تهدیدات و فشارهای دیگر، مجبور به ایفای آن نقش در صحنه مورد نظر میشد. حال منصب «هماهنگ‌کننده صحنه‌های جنسی» در پشت پرده فیلمها و سریال‌ها یک حرفه جدید و تاثیرگذار شده که با ورود به صنعت سینما و تلویزیون، آمده تا این قبیل مشکلات را از پشت صحنه‌ها بزداید. این هماهنگ‌کننده‌ها تک‌تک اجزای صحنه را جوری تنظیم می‌کنند که بازیگر زن و بعضا حتی مرد، نسبت به آنچه انجام می‌دهد احساس شرم یا ناراحتی نکند.

آلیشیا رودیس خودش در ابتدا بازیگر بود و تجارب مختلفی در حوزه سینما کسب کرد. هنگامی که ۱۵ سال داشت نخستین بوسه و هنگامی که ۱۸ ساله بود برای اولین بار در صحنه‌های جنسی جلوی دوربین ایفای نقش نمود. او می‌گوید:

من تجارب به‌شدت منفی و تلخی داشتم و حتی متوجه شدم این چقدر خطرناک است. به من گفته بودند که «صنعت سینما همین‌طوری است. اگر تو انجامش ندهی، هزاران نفر دیگر آن بیرون هستند که این کار را به جای تو انجام می‌دهند. قرار است از تو سوء‌استفاده شود. به همین سادگی.» من نیز با آن کنار آمده بودم.

صحنه‌ های جنسی

پس از استخدام رودیس برای کار کردن روی سریال The Deuce، وی در ماه اکتبر اعلام کرد که برای تمام صحنه‌های جنسی سریال نیاز به یک هماهنگ‌کننده دارد. از آنسو یکی از شورانرهای مطرح یعنی دیوید سایمون که به عنوان خالق The Wire و Treme هم شناخته می‌شود، در مصاحبه با سایت رولینگ استون گفت که دیگر بدون یک هماهنگ‌کننده صحنه‌های جنسی، فیلم نخواهد ساخت. امروزه این هماهنگ‌کننده‌ها در سریال‌هایی چون Electric Dreams (آمازون) هم دیده می‌شوند که به زعم اکثر اهالی سینما، حضورشان در پشت صحنه نکته مثبتی است.

اولین بار امیلی مید در هنگام بازی در سریال The Deuce متوجه شد کسانی تحت عنوان «هماهنگ‌کننده صحنه‌های جنسی» وجود دارند. او از سنین پایین در فیلم‌ها و نمایش‌های مختلف بازی کرده بود اما پیش از The Deuce از این موقعیت سینمایی جدید مطلع نبود. مید اگرچه در طول فیلم‌برداری آنچنان ناخوش و ناراحت نبود اما حس کرد باید فردی وجود داشته باشد تا همیشه و همه جا صدای بازیگر را به گوش تولیدکنندگان و عوامل دیگر برساند.

مید می‌گوید:

شما توجه کنید زمانی که یک صحنه بدلکاری در فیلم وجود دارد، حتی کوچک‌ترین و بی‌خطرترین آن‌ها، یک هماهنگ‌کننده بدلکاری سر صحنه حضور می‌یابد. اما وقتی به مسائل و صحنه‌های اروتیک می‌رسیم، تنها کار مفیدی که انجام می‌شود این است که اکثر عوامل صحنه را ترک می‌کنند و صرفا آن‌هایی که حضورشان ضروری است در آن محل می‌مانند. اما همچنان مسائل مهم‌تری وجود دارد که به آن‌ها توجهی نمی‌شود.

پس از درخواست رسمی امیلی مید، اچ بی او بلافاصله الیشیا رودیس را به استخدام خود در آورد. این خانم مدتی می‌شود که مسئولیت سنگین‌تری هم برعهده گرفته و درحال آموزش افراد بیشتری برای انجام کار هماهنگی صحنه‌های جنسی است. هدف نهایی این هماهنگ‌کننده‌ها و خود HBO، راضی نگه داشتن بازیگران چه از نظر فیزیکی و چه از نظر عاطفی است.

در واقع این هماهنگ‌کننده‌های صحنه‌های جنسی قرار است از موقعیت دوربین گرفته تا موقعیت آدم‌ها و نوع قرار گرفتنشان را در قاب تصویر در خلال وجود یک صحنه جنسی تنظیم کنند و برهنگی‌ها را کاهش دهند. آنها با کارگردان و دیگر عوامل صحبت می‌کنند و اگر بازیگری گذشته تاریکی در زمینه تعارض یا هر مساله مشابه دیگری داشت، باید پیش از انجام صحنه‌های جنسی که ممکن است خاطره‌های بدی برایش تداعی کند، با او صحبت‌های کافی روانشناسانه انجام شود.

آدام نوبل در دانشگاه هاستون استاد روانشناسی بازیگری است و در برخی تئاترها نیز به عنوان چنین هماهنگ‌کننده‌ای فعالیت دارد. او توضیح می‌دهد که کلید اصلی این کار، دقت نظر است. بدان معنا که همه چیز از پیش مشخص باشد و بازیگر با کارگردان تمام صحبت‌های لازم را کرده باشد. در واقع به گفته او باید مطمئن شد که بازیگران در طول فیلم برداری دچار اختلال عصبی یا روانی نشوند و واقعا از کاری که انجام می‌دهند شرم نداشته باشند.

موج اولیه این حرکت جالب در سینمای هالیوود تقریبا به پانزده سال پیش برمی‌گردد. زمانی که افرادی چون رودیس و نوبل کارهای کوچکی را آغاز نمودند و نهایتا حرفه جدیدی به صنعت فیلم‌سازی افزودند. و حال که یک شبکه غول‌پیکر تلویزیونی مانند HBO و یا شبکه‌هایی چون نت‌فلیکس و آمازون، به طور وسیع و منظم خواستار همکاری با هماهنگ‌کننده‌‌های صحنه‌های جنسی هستند، احتمالا کمپانی‌ها و شبکه‌های دیگر هم چنین رویکردی را درپیش گیرند و فضای کاری برای بازیگران کم‌تنش‌تر و آرام‌تر شود.

امیلی مید در پایان صحبت‌هایش می‌گوید:

تمام تغییرات زمانی حاصل می‌شوند که واقعا یک مشکلی وجود داشته باشد. سپس یک نفر می‌آید و خواستار تغییر می‌شود. در نتیجه من خیلی مفتخرم که چنین جنبش بزرگی در سینما و تلویزیون به‌وجود آمده و من هم بخشی از آن بوده‌ام.

به گزارش ویجیاتو، به نظر می‌رسد هالیوود و به طور کلی فیلمسازان غربی در نهایت متوجه این شده‌اند که وجود صحنه‌های جنسی برای بازیگران زن آزاردهنده است. آنها متوجه شده‌اند که استفاده ابزاری از جنس زن و نشان دادن رابطه جنسی نباید بی بند‌وبار باشد و نباید برای اقناع برخی تماشاگران و یا جذب کردن آنها، دست به این ترفندهای جنسی زد. فرهنگ متفاوت غرب باعث شده که وجود چنین صحنه‌هایی در سینما عادی باشد و حالا این عادی بودن لااقل به کنترل رسیده و این امید وجود دارد که در آینده نزدیک فکر بیشتری برای وجود چنین صحنه‌های خارج از عرفی صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید:

منبع: واشنگتن‌پست

.کپی شد https://vgto.ir/1mc

38
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
16 نظرات
22 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
27 نویسندگان دیدگاه
ناشناسmahdiyعلیFTMHعلیرضا آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
ناشناس
مهمان
ناشناس

منی که همه جور فیلم می بینم برام جالب نیست نمی گم بده تو اکثر فیلما در حد بوسه هست ولی تو بعضی فیلما واقعا شورشو در میارن مثلا داری یه فیلم با خانواده می بینی که یهو یه صحنه ی فراتر از بوسه نشون می ده خدایی خجالت نمی کشین جلوی خانواده اون صحنرو ببینین نمی گم نباشه ولی خب اگرم باشه زیاد خوب نیست برای مثال شوخیای جنسی که اونجا عادیه و تو همه ی فیلمای کمدی و حتی ددپول هست و البته اکثرا برای بچه ها مناسب نیست مخصوصا ددپول . اونجا بوسه و شوخی های جنسی… ادامه مطلب »

FTMH
مهمان
FTMH

طرز تفکر اونا با ما خیلی فرق داره همونطور ک شما نمیتوتین اونارو قبول بکنین اوناهم‌نمیتونین شمارو قبول کنن. پس درست ترین کار اینه ک هرکسی راه خودشو بره و ب کس دیگه کار نداشته باشه…و بنظرم رابطه جنسی یه چیز طبیعی تو فطرت انسانه… .. من خودم وقتی یه فیلمی نگاه میکنم توقع دارم اگر دونفر عاشق همن صحنه های بوسه هم باشه با صحنه های جنسی عمیق موافق نیستم اما اگه تو فیلم باشه قطعا نمیزنم جلو و نگاه میکنم… تو ایران چون خیلی بستس مردم یجور دگ فکر میکنن …. عوامل فیلم رو میسازن و کسی مجبور… ادامه مطلب »

علیرضا
مهمان
علیرضا

خدا کنه همچین چیزی رایج بشه بالاخره غربی ها هم دارن ارزش شرم و حیا رو میفهمن منم مثل بقیه با دیدن این صحنه ها مستقیم به راه کج نمی رم اما از بودن همچین صحنه هایی احساس کراهت یا تنفر و حتی گاهی تهوع می کنم در پاسخ به دوستانی که حتما باید فیلم مخاطب رو منحرف کنه تا اونا قبول کنن بودن همچین صحنه هایی بده خواستم بگم اینقدر نگاه فایده گرانه نداشته باشین به فطرتتون هم توجه کنین

Jafar
مهمان
Jafar

بازم ملت فیگوریسم ما روشن فکر شدن.
۱.اگر موضوع برات حل شدست تو این صفحه چیکار میکردی
۲.شما که میگید نباید باشه اینجا چیکار میکنید
۳.وقتی تعداد کامنت ها رو ببینی می فهمی این همون موضوعیه که پول ازش درمیاد وگرنه اینقدر مخاطب الان زیرش کامنت نمینوشت.

مصدق
مهمان
مصدق

فیلم/سریال رو از اینترنت “دزدیده” و تماشا کرده بعد میاد اینجا میگه فلان صحنه با فطرت انسان سازگار نیست.اونموقع که داشتی فیلم/سریال رو میدزدیدی فطرتت اوف نشد؟ نکنه فطرتت با دزدی سازگاره؟
شما اول پول محصول رو پرداخت کن بعد بیا اینجا از اخلاق حرف بزن.هیچکس برای یه دزد حق اعتراض قائل نیست.

mahdiy
مهمان
mahdiy

ببخشید من الان بخوام یه فیلمو بخرم خب اون امریکاییه مستر کارتشو میزنه و پرداخت وتمام من الان با کارت سپه چجوری بخرم؟ اصا حسابشو نکره که منبخرم که یخوام بخرم

Hanna
مهمان
Hanna

بحث حضور‌صحنه جنسی وابستگی تام به داستان داره. گاهی مثل سینمای دهه نود، صحنه های اروتیک فقط برای فروش فیلم استفاده می شه و گاهی مثل فیلمهای فعلی بخشی از واقعگرایی هستن. هر چند با این حرفه جدید، به نظرم کارها بسیار بهتر پیش بره. در واقع نیازی هم نیست برای اینکه اتفاقات در فیلم نمایش داده بشن، حتما نمایه کاملی ازشون به بیننده نشون داده بشه تا بفهمه چه اتفاقی افتاده. به نظر من سینمای فعلی جهان اصلا شرایط سینمای دهه نود رو نداره و البته به لطف جنبش می تو، پشت صحنه هم امنیت بیشتری برقرار شده.

ArianMK
کاربر
ArianMK

۳_میدونین چرا تو خیلی از فیلم های هالیوود صحنه وجود داره؟به خاطر استقبال گسترده مردم جهان و به ویژه کشور ایرانه. میدونین چرا؟ چون هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ دینی _معنوی انسان تمایل به رابطه جنسی داره. چه مرد و چه زن. و یه بخش جدا نشدنی از وجود انسانه حالا چه کم درحد دیدن صحنه های فیلم ها و سریال ها و چه زیاد در حد رابطه جنسی. شاید باور نکنین ولی ایران یکی از ۵ کشور اول جهانه از نظر میزان سرچ پورن و سایت های پورن. چرا؟ به خاطر شرایط بسته و خفه موجود… ادامه مطلب »

ArianMK
کاربر
ArianMK

۱_ اولا که هر جامعه و کشوری فرهنگ خودشو داره چه ما دوست داشته باشیم چه نه. فرهنگ کشور های غربی این طوریه که تو فیلماشون صحنه وجود داره پس کسانی که مییاین میگین این کارا بد و خدا رو خوش نمیاد و نباید این جور صحنه ها وجود داشته باشه و امثال این حرفا باید توجه داشته باشین که از نظر عقیده شما و فرهنگ بعضی از مردم ایران این گونه کار ها بده.نه از نظر همه دستندر کار های سینمای هالیوود و همه مردم جهان و خود بازیگر. ۲_هیچ کار گردانی، هیچ بازیگر زن و مردی رو مجبور… ادامه مطلب »

نارون
مهمان
نارون

(قرار نیست هر کسی هر فیلمی رو ببینه رده بندی خاص خودشه داره حالا ما باید با دقت بیشتری فیلمها رو انتخاب کنیم تا احتمالا منقلب نشیم.) موضوع اصلی این مقاله اون بازیگرها هستن که میخوان تو کدوم گروه قرار بگیرن هیچ اجباری درکار نیست و با خوندن فیلم نامه آگاهانه انتخاب میکنن وقتی نقش ی پورن استار رو بازی میکنی انتظار چه صحنه هایی داری! پرواز با قالیچه به سمت ابدیت ؛ عبور از سیاهچاله ها دیدار از مرکز هستی یا ی بیوگرافی دستکاری شده به سلیقه مشتری یا شاید خودتون سلیقه میسازید این هم هست ولی نه در… ادامه مطلب »

Sadeqov
مهمان
Sadeqov

آقا شما فرض کن که یک خانمی آمریکایی (یعنی اصلا تو آمریکا به دنیا اومدی)‌ که می خوای بری بازیگر بشی. بعد هم میری بازیگر میشی. میخوای بری تو یه فیلم بازی کنی. بهت می گن این کار ها رو باید انجام بدی. هر فیلمی هم بری این اوضاع هست. مخصوصا نقش های اول دوم. شما هم که نمیخواهی همش نقش دهم یازدهم رو داشته باشی. می خوای پیشرفت کنی. حالا من نمیگم کاری نمیشه کرد، اما وقتی جو خراب باشه، سخت است که آدم بخواد یه جور دیگه باشه. برای همین ما نمیتونیم این فرد رو سرزنش کنیم. در… ادامه مطلب »

سحر
مهمان
سحر

این فکر خراب و تربیت خراب توعه که اینطور فک میکنی
محض اطلاعت ساندرا بولاک محبوب هستن و هیچ صحنه لختی نداشته و برای صحنه های لختیش از بدلکار استفاده شده.
حاا بشین با فکر مریض جنسیت قضاوت کن

ali.punisher
مهمان
ali.punisher

دقیقا باهات موافقم…از اول بهش گفتن نقش پورن استار باید بازی کنه انتظار داشته چکار کنه خداییش نقشش اسمش باهاشه پورن استار بعد حتی معذب بوده که نیمه عریان باشه یعنی چی خداییش…حالا نه فقط این همه ی بازیگران از اول فیلنامه رو میخونن و میدونن باید چ نقشی رو بازی کنن…با این حرف هم کاملا مخالفم که واسه اینکه نقش اول بهشون بدن باید حتما چند تا نقش و صحنه پورن بازی کننن در صورتی که داشتیم بازیگرانی ک حتی یکبار هم تو فیلماشون حتی صحنه بوسیدن هم ندارن شاید با اینکه بهشون پیشنهد دستمزدهای خیلی خیلی بالا دادن… ادامه مطلب »

nazi
مهمان
nazi

هرچند اگر توشناخت دچارمشکل بشیم فطرتمونم دچارمشکل میشه و دیگه درست وغلطو برعکس میبینیم.وگرنه آدما باعقل وفطرتشون همه چیو میفهمن همه چی…

nazi
مهمان
nazi

ازاونحرفا بود.بابا با جنبه.بابا مرد. اصلاصحبتاتونو قبول نداشتم آدمیکه ازدیدن این صحنه ها حسی جنسی بهش دست نده قطعا سالم نیست. نمیدونم دلیل اینکه این صحنه ها بایدوجودداشته باشه چیه اونم خصوصی ترین مسئله زندگی انسان. خب پس باید صحنه دستشویی رفتنو هم نمایش بدن براطبیعی بودن کار. ماکه نمیدونیم ایناوقتی میرن دستشویی واقعاچیکارمیکنن یک میکنن یا دو؟ دستاشونو میشورن بعدش؟ اصلا واقعا میرن؟ پس مطمئن باشید توفکراینا نقشه های کثیفتر ازاینی سالیان ساله وجودداره و چه آدمایی که بخاطر این فیلما حتی آدمای خیلی معقولی که توزندگی خصوصیشون مشکل دارن نابودنشدن و توتوهم نیستن. حقیقتا من باخود بوسه هم… ادامه مطلب »

کاساندان
مهمان
کاساندان

شما برنامه کودک هم نگاه نکن چون ذهنت مریضه . درضمن مریض خودتی واقعا. چون ما هر صحنه ای هم نگاه میکنیم هیچ کاری نمیشیم. امان از شما زیرکمر شلا که جامعه رو به گند کشیدین

s.t
مهمان
s.t

شما ان شاءالله سالمی وذهنت مریض نیست ولی فرقی بین انسان وحیوان قائلی یا نه؟ یک سری از حیونا هم این رابطه رو مخفی میکنن.فطرت زن با این مسائل ناسازگاره ودر عین حال غول بی شاخ ودم شهوت به شدت حریص به این موضوع مخصوصا در مردها.حالا هی الکی متخصص صحنه جنسی بیارن که چی مثلا به جای برهنگی کامل یه چیزی نیم بندی تنش باشه.خودتو گول نزن برادر من.

nazi
مهمان
nazi

البته بنده سردمزاج هستم.ولی میدونید ما یچیزی یادگرفتیم هرکسی چیزی میگه، میگیم ذهنش مریضه ببینید منیکه سردمزاجمم میفهمم اینا بدن و چشامو میبندم حتی اگرصحنه بوسه بیاد بعد دقیقا نمیدونم چطور عده ای منکرچیزی میشن که سالم بودن وانسان بودن خودشونو زیرسوال میبرن اگر که حسی نداشته باشن. دلیلی هم نمیبینم ما هرفیلمیو ببینیم تانیازبه بسته شدن چشم باشه.یه نگاه به ذهن خودتون بندازین شاید شما مریضید…بعدجالب اینجاست من اینحرفارو ازکسایی میشنوم که واقعا خودشون خیلی مورددارن حالاشماروکه نمیشناسم اما ان شاءالله که جزاونانباشید و خنثی بوده باشین…

Mehrdad313
کاربر
Mehrdad313

به نظرتون زیر کمر امریکایی ها سفته که این صحنه هارو واسشون میذارن؟ یا ۴۵۰ میلیون سایت پورن براشون زدن؟

Mehran
مهمان
Mehran

اگه سریال بی شرم رو ببینی دسشویی هم میرن

علی
مهمان
علی

تو خودت خوابی یکی باید تورو بیدار کنه

Nana
مهمان
Nana

با اینکه با صحنه های جنسی مشکلی ندارم ولی خیلی خوبه که اینکارو کردن و کاش زودتر انجامش میدادن.وقتی تو زندگی واقعی آدم رابطه ی دونفرو نمیبینه و یه چیز خصوصی محسوب میشه لزومی نداره اینقدر واضح تو فیلما به نمایش گذاشته بشه همینکه یه اشاره بهش بشه کافیه

dam
مهمان
dam

یجورایی پاک کردن صورت مسِئله است.صحنه ی مستهجن مستهجن کم زیاد کردن عوامل و ترکیب صحنه فقط یک بهانه و تلقین بازیگره

سعید
مهمان
سعید

بدون شک HBO و نت‌فلیکس در نمایش اینجور صحنه‌ها زیاده روی میکنند، اما فیلمهای ایرانی هم به شعور بیننده توهین میکنند، ۲ نفر از فاصله ۱ متری بهم نگاه میکنند، سکانس بعدی صدای حالت تهوع از توالت میاد یعنی بله… :))

Mb.sardar80
مهمان
Mb.sardar80

دادا ببخشید شما میخواین چیکار کنن؟؟ دقیقا؟!!

ali
مهمان
ali

این پستی که گذاشتین خیلی مزخرف بود مخصوصا این حرفی که زدی:فرهنگ متفاوت غرب باعث شده که وجود چنین صحنه‌هایی در سینما عادی باشد و حالا این عادی بودن لااقل به کنترل رسیده و این امید وجود دارد که در آینده نزدیک فکر بیشتری برای وجود چنین صحنه‌های خارج از عرفی صورت بگیرد اگه با دیدن این فیلما منقلب میشی نگاه نکن هرکسی متناسب با جنبه اش و روحیاتش باید فیلم ببینه هرچی باشه صنعت فیلم سازیشون هزار برابر بهتر از فیلمای بی سر و ته ایرانیه مخصوصا فیلم های اصغر فرهادی که انگار همیشه چند صفحه اخر فیلم نامه… ادامه مطلب »

Ali
مهمان
Ali

۱. یعنی تو غرب کسی از عوامل پیشنهاد شخصی نمی ده به بازیگر و فقط و فقط فکرشون به کاره. خیلی آدمای خوبی هستن. منتها نمی دونم چرا خودشون قبول نمی کنن هر چی ما میگیم! ۲. اصلا برای پول هم این کارا رو نمی کنن. فقط هنر و حرفه ای بودن مهمه. مدیونی اگه فکر کنی می خوان به این بهانه بیننده زیاد کنن. ۳. کلا هنر تو غرب خیلی پیشرفت کرده (به این جا کاری ندارم که به قول درست شما مافیای فیلم سازی هست و درمانش هم چی هست). یعنی کم مونده ی گه رو خیلی جذاب… ادامه مطلب »

Sadeqov
مهمان
Sadeqov

دوتاش بده. هم اون اُهی که اونا میخورن. هم این اُهی که تو ایران می خورند.

Mehrdad313
کاربر
Mehrdad313

این فیلم ها هستن که فرهنگ میسازن، این فیلم ها عادی کردن مسائل جنسی رو تو فرهنگ غرب ، تو ایرانم یه عده مریض جنسی هستن که اینکارو میکنن بیشترشون هم خودشونو روشنفکر میدونن

علیرضا
مهمان
علیرضا

دمت گرم حرف خوبی زدی

graviton
مهمان
graviton

یک مقاله‌ای از یکی از دستیار کارگردان‌های هالیوود دیدم که گفته بود بنا به درخواست بازیگر حتی اندامهای مصنوعی به کار میبرن و اینطور نیست که واقعا بازیگر لخت مادرزاد بشه و اندامهاش نمایش داده بشه بلکه یک چیزی شبیه به دستکش میپوشند که کاملا طبیعی جلوه میکنه و اون رو نمایش میدن. و همینطور که شما هم اشاره کردید جاهایی که نیاز به نمایش برهنگی باشه فقط افراد محدودی حضور دارن و صحنه هم زود ضبط میشه.
البته به صورت بنیادی تر باید گفت که اصلا چرا باید چنین صحنه‌هایی گنجاند در فیلم که این بحث دیگه ای هست

بی نام
مهمان
بی نام

افراد کمی حضور دارند که بعدا میتونند میلیون ها بار همون صحنه تو فیلم پلی کنند:)فقط ماستمال کردن داداش دقیقا لخت مادرزادم داریم تو ندیدی نگو نیست loveو blue warmest color یاwolf of wall streetیا red sparrow و fifty shadesوgame of thrones نمونه شه تا فردا میتونم مثال بزنم از ۲۰۱۳ روندش شدت گرفته کلا همه بازیگرا چند تا صحنه دارن بعضی کلا فعالن کلا همه فیلماشون صحنه (اصلا به خاطر همین موضوع وب سایت ها ساخته شده)چک کن میفهمی چی میگم این صحنه ها هم میزارن که کمبود فیلم نامه و خیلی چیزا دیگه بپوشونه و طبق امار مثلا… ادامه مطلب »

کاساندان
مهمان
کاساندان

تو چه جوشی میزنی ! تو نگاه نکن اقای ۲۰۱۳ . بقیه که مریض نیستن

ناشناس
مهمان
ناشناس

قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ ﴿۳۰﴾
به مردان با ايمان بگو ديده فرو نهند و پاكدامنى ورزند كه اين براى آنان پاكيزه‏ تر است زيرا خدا به آنچه مى كنند آگاه است (۳۰) سوره ۲۴: النور – جزء ۱۸

Sadeqov
مهمان
Sadeqov

ان شاءالله اول خودمون بعد کل بشریت به این آیه برسه.

هادی
مهمان
هادی

باسلام،من متن این صفحه و نظر دوستان رو خوندم.خوب این اتفاق مثبته که یک هنرپیشه زن احساس ناامنی روانی داشته باشه که سر صحنه کاملا عریانش کنن و مثل یه دکور صحنه هر جور دلشون بخواد بکارش بگیرن.مطلب این گزارش اصلا در مورد بلایی که سر مخاطب میاد نیست.اما تا همین جا هم که زنان هالیوودی یه تکونی به خودشون دادند و نمیخوان مثل برده با اونا رفتار بشه قابل توجهه.بحث مخاطب هم جای خودش رو داره بعضی ها در اول دوران بلوغ هستند بعضی ها هم انقدر از این فیلمها دیدن که براشون عادی شده ولی همه میدونیم -روانشناس… ادامه مطلب »

ناشناس
مهمان
ناشناس

یک نکته جالب :در موقع فیلم برداری اون صحنه آدم های کمی حضور دارن بعدش اون فیلم اکران عمومی میشه همه می بینن>>

Mehrdad313
کاربر
Mehrdad313

یعنی بازیگر فقط از عوامل دوروبرش خجالت میکشه، صد میلیون نفر اون سکانس رو ببینن خجالت نمیکشه؟

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...