چگونه با استفاده از فرامین صوتی با پلی استیشن 4 کار کنیم؟

فرامین صوتی در پلی استیشن 4 کار‌ها را ساده‌تر از گذشته می‌کنند

1

سونی در پلی استیشن 4 به کاربرانش اجازه می‌دهد تا بتوانند به راحتی با استفاده از فرامین صوتی، ساده‌تر از گذشته کار‌های مختلف در کنسول را به انجام برسانند. برای استفاده از فرامین صوتی در پلی استیشن 4 ابتدا باید این ویژگی را در کنسول خود فعال کرده و سپس با انواع و اقسام فرامین آن آشنا شوید.

در این مطلب قصد داریم به آموزش چگونگی فعال کردن ویژگی یاد شده بپردازیم و همچنین نحوه‌ی استفاده از فرامین صوتی در پلی استیشن 4 را توضیح دهیم. علاوه بر این‌ها شما را با چند دستور صوتی کاربردی این کنسول آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

فعال کردن فرامین صوتی در پلی استیشن 4

پیش از هرچیز باید میکروفون خود را به کنترلر متصل کنید. برای این کار کافیست جک میکروفون را وارد محل تعبیه شده در زیر کنترلر نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که پلی استیشن 4 با یک میکروفون پیش فرض عرضه می‌شود اما می‌توانید هر میکروفون دیگری را نیز به آن متصل کنید و از ویژگی فرامین صوتی این دستگاه بهره‌مند شوید. همچنین لازم نیست که میکروفون‌ها حتما با استفاده از سیم به کنترلر متصل شوند، این اتفاق می‌تواند از طریق بلوتوث نیز انجام گردد. همچنین امکان استفاده از میکروفون دوربین پلی استیشن 4 نیز وجود دارد.

حالا دکمه‌ی PS که در مرکز کنترلر قرار گرفته است را فشار دهید تا کنسول روشن گردد. از بخش منو به تنظیمات رفته و در نهایت System را انتخاب کنید. این گزینه در انتهای منو قابل مشاهده خواهد بود. حال گزینه‌ی Voice Operation Settings را انتخاب کنید.

در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Operate PS4 with voice را فعال نمایید. در صورتی که علامت ضربدر در مربع کنار این گزینه قابل مشاهده است، فرامین صوتی در دستگاه شما فعال شده و نیازی به فعال کردن مجدد آن نخواهید داشت.

استفاده از فرامین صوتی در پلی استیشن 4

بعد از اینکه فرامین صوتی را فعال نمودید، کافیست از طریق میکروفون بگویید «پلی استیشن». با انجام این کار نوار دستیار صوتی پلی استیشن در زیر صفحه نمایش داده خواهد شد. هر زمان که نوار یاد شده از بین رفت، می‌توانید با گفتن مجدد «پلی استیشن» آن را بازگردانید. در ادامه شما را با برخی از فرامین صوتی که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید اشاره خواهیم کرد:

  • Home: با استفاده از این دستور شما به صفحه‌ی اصلی پلی استیشن بازگردانده خواهید شد.
  • Log In: لیست پروفایل‌های موجود در پلی استیشن شما نمایش داده خواهد شد. در این لیست مشاهده خواهید کرد که کنار اسم پروفایل‌ها شماره هم درج شده. با گفتن User و سپس شماره‌ی هرکدام از پروفایل‌ها به زبان انگلیسی، وارد اکانت مد نظر خواهید شد.
  • نام بازی را بگویید: با گفتن نام یکی از بازی‌های نصب شده در دستگاه، می‌توانید آن را اجرا نمایید. این اتفاق برای اپلیکیشن‌ها و آیتم‌های موجود در منو هم اتفاق خواهد افتاد. مثل Library، Settings یا Playstation Store.
  • Start: با گفتن این کلمه بازی اجرا خواهد شد.
  • Take Screenshot: با گفتن این جمله پلی استیشن از صفحه‌ای که آن را مشاهده می‌کنید اسکرین شات خواهد گرفت.
  • Start power: این دستور منوی مربوط به خاموش و روشن کردن یا ریستارت کردن دستگاه را اجرا می‌کند. از این بخش می‌توانید با گفتن Turn off PS4 یا Enter Rest Mode عملکرد مد نظرتان را از دستگاه درخواست نمایید.
  • All Commands: با استفاده از این دستور صوتی می‌توانید همه‌ی دستورات تعریف شده و موجود در پلی استیشن را مشاهده نمایید.

در تصویر زیر می‌توانید همه‌ی فرامین صوتی تعبیه شده در پلی استیشن 4 را مشاهده نمایید.

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
cxbfcv آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
cxbfcv
مهمان
cxbfcv

hj,klhnjmk,

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...