Murder by Choice یا یکی از برترین بازی‌های رازآلود موبایلی

Murder by Choice یا یکی از برترین بازی‌های رازآلود موبایلی

شاهکاری دیگر از استودیوی Nordcurrent

۷ آبان ۱۴۰۱ ۲.۶ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های رازآلود – پازلی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Murder by Choice همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های پازلی معمولا جزو آن دسته از بازی‌هایی هستند که کمتر کسی حاضر به تجربه‌شان است. معمولا وقتی صحبت از تجربه یک بازی رازآلود – پازلی موبایلی می‌شود؛ عناوین بسیار کمی وجود دارند که ما بخواهیم روی آن‌ها حساب باز کنیم. با این وجود، اگر کمی خلاق باشید و حوصله به خرج بدهید، بازی‌هایی را می‌توانید پیدا کنید که واقعا دوست داشتنی و جذاب‌اند. در طی چند سال اخیر، صنعت بازی‌سازی مجبور به قربانی کردن سبک‌های بسیاری شد. عناوین استراتژی؛ بازی‌های پازل‌محور و یا حتی بازی‌های ریسینگ؛ جزو همین دسته از بازی‌های فراموش‌شده هستند که دیگر آنطوری که باید دیده نمی‌شوند. همچنین یکی از دیگر از چیزهایی که سبب فراموش‌ شدن این سبک از عناوین ویدیویی شده؛ این است که استودیوهای بازی‌ساز؛ دیگر علاقه‌ای به این سبک از بازی‌ها ندارند.

منتهی با تمام این توضیحات، هنوز هم با قاطعیت نمی‌توان گفت که بازی‌های پازل‌محور به پایان راهشان رسیده‌اند. زیراکه ما همیشه می‌توانیم چیزهایی را پیدا کنیم که باورهایمان را به چالش بکشند و همین المان غیرقابل پیش‌بینی بودن است که صنعت ویدیوگیم را خاص‌تر می‌کند. در طی یک دهه اخیر تمرکز اصلی صنعت ویدیوگیم بر استودیوهای مستقل بوده! استودیوهایی که هیچ ترسی از شکست نداشتند و تابوشکنانه به سراغ المان‌هایی رفته‌اند که ابدا هیچکسی انتظارشان را نداشت. شرایط بقدری خوب پیش می‌رفت که بازی‌های استودیوهای مستقل؛ امروزه تبدیل به برترین چیزهایی شده‌اند که هرکسی می‌تواند تجربه‌شان کند.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

امروزه بازی‌های موبایلی را می‌توان در رده برترین عناوین ویدیویی تاریخ قرار داد. در دل این پلتفرم کوچک، دنیایی پر از رمز و راز قرار دارد. دنیایی که بی‌پروا شما را تبدیل به قهرمانانی بزرگ در دل بازی‌هایی دوست داشتنی می‌کند و دیگر صنعت موبایل گیمینگ؛ آن صنعت کوچک و ساده نیست! باید اعتراف کرد که اگر شما نیز به دنبال تجربه یک بازی مستقل و خوب هستید؛ پلتفرم موبایل بهترین گزینه‌ای است که شما می‌توانید مهمانش شوید و سری به آن بزنید.

امروزه ما در دنیای بازی‌های موبایلی عناوینی را می‌توانیم پیدا کنیم که واقعا دوست داشتنی هستند. سال‌ها پیش وقتی صحبت از تجربه یک بازی موبایلی می‌شد؛ هیچ کسی انتظار رو به رو شدن با یک بازی خوب موبایلی را نداشت! منتهی با تمام این توضیحات، مدتی می‌شود که استودیوهای بزرگ به سراغ ساخت بازی‌های خوب و باکیفیت موبایلی رفته‌اند. در این بین نیز استودیوی Nordcurrent Games که به عنوان یکی از برترین بازی‌سازهای موبایلی شناخته می‌شود؛ تلاش بسیاری برای انتقال حسی دوست داشتنی از تجربه یک بازی موبایلی کرده است. استودیویی که عمدتا با بازی Cooking Fever شناخته می‌شود و کارنامه نسبتا خوبی نیز در ساخت بازی‌های ویدیویی موبایلی دارد.

بازی Murder by Choice یکی از بهترین عناوین این استودیو است که چند وقتی می‌شود که برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده. این بازی یک عنوان رازآلود – پازلی موبایلی است که خط داستانی و گیم‌پلی پر از رمز و راز دارد! Murder by Choice درواقع دنباله معنوی بازی Murder in Alps: Hidden Mystery است که بازهم توسط این استودیو توسعه پیدا کرده است. خط داستانی در دنیای بازی‌های Nordcurrent Games از اولین بسیار بالایی برخوردار است و همه‌چیز دست به دست هم داده تا Murder by Choice نیز جزو برترین بازی‌های موبایلی از نظر خط داستانی و کمپین باشد.

مطلب پیشنهادی:بازی Bright Memory؛ کیفیت یک شوتر کنسولی را روی موبایل تجربه کنیدوقتی گرافیک تبدیل به بهانه‌ای جذاب می‌شود بازی Bright Memory؛ کیفیت یک شوتر کنسولی را روی موبایل تجربه کنید

داستان بازی درباره خبرنگار جوانی به نام Carla Page جریان دارد که دعوت‌نامه‌ای مرموز از طرف میلیاردی مشهور به نام Ruben Navarro دریافت می‌کند. نامه‌ای که در آن Carla Page را به یک مهمانی سالانه در جزیره شخصی این فرد دعوت کرده و به همراه پروتاگونیست داستان ما؛ چندنفر از مشهورترین افراد نیز هم سفر Carla Page شده‌اند. منتهی طولی نمی‌کشد که اتفاقات مرموزی شروع رخ دادن می‌کنند. داستان با قتل ناگهانی یکی از ماموران امنیتی جزیره شروع می‌شود و با پیدا شدن جنازه او در کنار استخر خصوصی Ruben Navarro؛ ما متوجه خواهیم شد که قاتلی در میان ماست!

بازی Murder by Choice یک عنوان کاملا آفلاین موبایلی است

در بخش گیم‌پلی این بازی موبایلی شما باید خودتان را برای رو به رو شدن با یکی از برترین عناوین پازلی موبایلی آماده کنید. بازی موبایلی  Murder by Choice شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که در آن باید تصمیماتی درست بگیرید. بازی حتی هر از چندگاهی؛ پایش ار از گلیمش درازتر می‌گذارد و خودش را یک بازی نقش آفرینی نیز معرفی می‌کند. جالب است بدانید که تصمیمات شما در روند داستانی بازی بسیار تاثیر گذار هستند و اگر انتخاب‌های درستی نداشته باشید؛ ممکن است که  Murder by Choice برایتان تبدیل به کابوسی فراموش نشدنی شود.

خوشبختانه این بازی موبایلی به صورت رایگان و کاملا آفلاین منتشر شده است. استودیوی Nordcurrent از تمام خلاقیتش در روند ساخت این بازی موبایلی استفاده کرده و Murder by Choice را تبدیل به یکی از برترین بازی‌هایی کرده است که شما می‌توانید به سراغشان بروید. بازی چندین بخش مختلف دارد که شما باید آن‌ها را پشت سر بگذارید. اولین بخش مربوط به قسمت پازل‌محور بازی می‌شود که شما عمدتا با یکسری از مراحل از پیش طراحی شده رو به رو هستید. پازل‌های بازی بیشتر در کالبد مینی‌گیم‌هایی ساده هستند که بسیار جذاب طراحی شده‌اند.

مطلب پیشنهادی:۹ بازی آفلاین برتر موبایلی که باید به سراغشان برویدبازی‌هایی که هیچ محدودیتی ندارند ۹ بازی آفلاین برتر موبایلی که باید به سراغشان بروید

دومین بخش گیم‌پلی بازی؛ مربوط به دیالوگ‌های آن است. متوجه داشته باشید که شما برای تجربه بازی موبایلی Murder by Choice؛ نیازمند تسلط به زبان انگلیسی هستید. همچنین دیالوگ‌هایتان نقش بسزایی در بخش داستانی بازی دارند و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا  بازی موبایلی Murder by Choice یک بازی معمایی خوب موبایلی باشد. نهایتا باید اعتراف کرد که اگر شما به دنبال یک بازی خوب موبایلی هستید، باید حتما به سراغ بازی Murder by Choice بروید.

گرافیک بازی یکی از آن دسته از جاهایی است که من به شدت آن را دوست دارم. گرافیک و اتمسفر بازی تماما حس و حالی از دهه ۴۰ میلادی دارند. طراحی سوژه‌ها و حتی شخصیت‌های بازی نیز عالی است و همه‌چیز دست به دست هم داده تا Murder by Choice یک بازی خوب موبایلی باشد. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز به همین صورت هستند و استودیوی مستقل Nordcurrent در طراحی این بازی سنگ تمام گذاشته است.

‌پیشنهاد می‌شه!

اگر علاقه‌مند به بازی‌های متفاوت ویدیویی هستید، پلتفرم موبایل گزینه‌ای عالی برای شماست. در بین تمامی بازی‌های پازلی این پلتفرم؛ بازی Murder by Choice به خوبی موفق شده تا دنیایی جذاب را برایتان به تصویر بکشد و جزو دوست داشتنی‌ترین عناوین پازل‌محور موبایلی نیز به شمار می‌رود.

Murder by Choice
Murder by Choice
  • سازنده Nordcurrent
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرپازلرازآلودماجراییمعمایی
  • حجم559 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/j1w
نظرات
2.6 5 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x