ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی Escape from Tarkov Unheard Edition
اخبار و مقالات

نسخه ۲۵۰ دلاری بازی Escape from Tarkov بازیکنان را خشمگین کرده است

استودیو Battlestate Games با معرفی نسخه ۲۵۰ دلاری بازی Escape from Tarkov‌ باعث عصبانیت شدید بازیکنان شد و تاکنون اقدامات آن‌ها برای برگرداندن اقبال عمومی بی‌ثمر بوده است. این استودیو اخیرا از نسخه ۲۵۰ دلاری ...

رایان زجاجی
نوشته شده توسط رایان زجاجی | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۲۴

استودیو Battlestate Games با معرفی نسخه ۲۵۰ دلاری بازی Escape from Tarkov‌ باعث عصبانیت شدید بازیکنان شد و تاکنون اقدامات آن‌ها برای برگرداندن اقبال عمومی بی‌ثمر بوده است.

این استودیو اخیرا از نسخه ۲۵۰ دلاری Escape from Tarkov با نام Unheard Edition رونمایی کرد که جایگزین نسخه ۱۵۰ دلاری این بازی به نام Edge of Darkness می‌شد. نسخه Edge of Darkness دارای مزایایی همچون دسترسی به تست‌های بتا، افزایش ظرفیت صندوق ذخایر و مهم‌تر از همه، دسترسی به تمام DLCهای آینده بازی بود. فروش این نسخه در اوایل سال میلادی ۲۰۲۴ متوقف شد. حالا مشکل از کجا شروع می‌شود؟

مطلب پیشنهادی
بهترین سلاح‌ها در بتل رویال وارزون
بهترین گان های وارزون موبایل | معرفی ۷ اسلحه

ماجرا از این قرار است که Unheard Edition علاوه بر مزایای EoD، شامل چندین مزیت دیگر برای گیم پلی بازی می‌شود که کار دارندگان این نسخه را در مقابل بقیه نسخه‌ها بسیار آسان‌تر می‌کند. تا همین جا بازی با اتهام Pay-2-Win شدن مواجه شده است، اما مورد دیگری وجود دارد که بازیکنان را حتی بیشتر عصبانی کرده: Unheard Edition شامل یک حالت تماما PvE و فاقد حضور بازیکنان دیگر می‌شود که فقط در انحصار این نسخه قرار دارد، بدین معنا که حتی دارندگان EoD هم از دسترسی به آن محروم خواهند بود. یادآوری می‌کنیم که دارندگان EoD قرار بود به تمام DLCهای آینده Escape from Tarkov دسترسی داشته باشند.

بازی Escape from Tarkov

در نتیجه خشم و اعتراض گسترده بازیکنان، بتل‌استیت گیمز در دو بیانیه مجزا اقدام به توضیح موقعیت خود و آرام‌سازی جو کرد. آن‌ها ابتدا اعلام کردند که دارندگان EoD به چندین مزیت جدید دسترسی پیدا خواهند کرد، از جمله امکان تجربه حالت PvE به مدت ۶ ماه. بعد از اینکه این بیانیه هم به مذاق بازیکنان خوش نیامد، این استودیو در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که دارندگان EoD بعد از انتشار نسخه کامل بازی به حالت PvE دسترسی خواهند یافت، اما تا آن موقع فقط می‌توانند با ارتقا به نسخه Unheard با پرداخت ۵۰ دلار، آن را تجربه کنند. استدلال بتل‌استیت برای محدود نگه داشتن دسترسی کاربران EoD این است که آن‌ها برای جا دادن این دسته از بازیکنان در سرورهای بخش PvE «منابع کافی را در اختیار ندارند.»

مطلب پیشنهادی
معرفی ۱۰ قاتل سریالی!
۱۰ سلاح برتر کالاف دیوتی موبایل

آن‌ها در توجیه سیاست خود یک استدلال دیگر هم آورده‌اند که مورد تمسخر بازیکنان قرار گرفته است. بتل‌استیت معتقد است که یک حالت بازی جدید، DLC محسوب نمی‌شود. پذیرش توضیح آن‌ها از DLC را بر عهده خودتان قرار می‌دهیم:

حالت PvE یک DLC محسوب نمی‌شود. تا جایی که ما می‌دانیم، DLC یعنی چیزهای بزرگی که بعد از انتشار رسمی بازی منتشر می‌شوند و چندین محتوا و ویژگی کاربردی اضافه کنند. مثلا یک DLC همچون Scav Life که مکانیک‌ها و محتوای جدیدی برای گیم پلی و لول آپ Scav اضافه می‌کند.

طبیعتا بازیکنان اصلا از تصمیمات بتل‌استیت گیمز برای بازی Escape from Tarkov خوشحال نیستند. آن‌ها در توییتر و ردیت شدیدا در حال انتقاد از بازی هستند و هیچ کدام از گفته‌های اخیر بتل‌استیت مورد رضایت آن‌ها واقع نشده است. اقبال عمومی از این بازی با سر سقوط کرده است و حتی برخی مدعی شده‌اند که تا اطلاع ثانوی دیگر پایشان را در Escape from Tarkov نخواهند گذاشت.

مطلب پیشنهادی
با این سلاح‌ها جلوی دشمن کم نمی‌آورید!
بهترین سلاح‌های شاتگان در کالاف دیوتی وارزون موبایل

داستان شرود ؛ پادشاه بازی های شوتر

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ترک شیرازی
    ترک شیرازی | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

    کاری به محتواش ندارم
    ولی 250 دلار؟!!!!!

مطالب پیشنهادی