ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

چگونه سریال Stranger Things به پایان می‌رسد؟

مت و راس دافر به عنوان خالقان سریال Stranger Things جایگاه سریالشان در جمع عناوین نتفلیکس را می‌دانند اما درباره پایان آن شک و تردیدهای بسیاری دارند. دلیل اصلی این تردید در آن است که ...

امیرمحمد سلیمانی
نوشته شده توسط امیرمحمد سلیمانی | ۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۰

مت و راس دافر به عنوان خالقان سریال Stranger Things جایگاه سریالشان در جمع عناوین نتفلیکس را می‌دانند اما درباره پایان آن شک و تردیدهای بسیاری دارند. دلیل اصلی این تردید در آن است که برادران دافر هرگز تصور نمی‌کردند نتفلیکس و تماشاگرانش سریال آن‌ها را عاشقانه دنبال کنند و پایان آن را متصور نبودند.

به نقل از Comic Book ظاهرا وقتی برادران دافر تصمیم گرفتند تا فیلم‌نامه سریال Stranger Things را بنویسند، تصور نمی‌کردند موفقیت آن برای چندین فصل ادامه داشته باشد. بنابراین ایده اصلی آن‌ها این بود که داستان هر فصل در همان فصل پایان پیدا کند یا حداقل تردیدهایی در فیلم‌نامه آن وجود نداشته باشد. از آن‌جایی که برادران دافر درباره موفقیت یک سریال علمی تخیلی با مضمون‌های دهه ۱۹۸۰ میلادی شک و تردید داشتند، هرگز به تمرکز داستان آن روی شخصیت‌های اصلی‌اش حتی فکر هم نکرده بودند.

مت دافر درباره تغییر رویکرد سریال در فصل‌های متعدد آن می‌گوید:

ما دوست داریم هر فصل را به صورت داستان ویژه‌ای که برای آن نوشته شده دنبال کنیم. ما به نوعی اسطوره‌شناسی در سریال دست پیدا کرده‌ایم که البته نتفلیکس در فصل نخست سریال تاکید داشت از آن فاصله بگیریم. بنابراین ما این رویکرد را فصل به فصل پررنگ‌تر کردیم. ما ۲۵ صفحه درباره اسطوره‌ها و شخصیت‌های مهم سریال اطلاعات جمع‌آوری کرده‌ایم. بنابراین ما به یک درک کلی از داستان سریال دست پیدا کرده‌ایم که پایان آن را حداقل برای ما روشن‌تر می‌کند.

از آن‌جایی که برادران دافر نمی‌دانستند سریال Stranger Things چه بازخوردی از نتفلیکس و تماشاگرانش دریافت می‌کند، فیلم‌نامه فصل نخست آن را به گونه‌ای نوشتند که شکل و شمایل یک مینی سریال محدود را داشته باشد تا در صورت ادامه‌‌نیافتن هم یک عنوان مستقل لقب بگیرد. با این حال به نظر می‌رسد با موفقیت این سریال، عوامل آن هم تصمیم گرفتند سوژه‌های موردعلاقه‌شان را وارد داستان کنند.

چگونه سریال Stranger Things به پایان می‌رسد؟

بیشتر بخوانید:

اگر فصل سوم سریال Stranger Things را تماشا کرده‌اید و درباره فصل چهارم سوالات بسیاری در ذهنتان شکل گرفته، بهتر است جزییاتی که اخیرا از فصل چهارم سریال منتشر شده را بررسی کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Morteza0935
    Morteza0935 | ۱ تیر ۱۳۹۹

    به نظر من برای این که سریال بتونه به موفقیت فصل اول برگرده باید چند کار انجام بده.اولا شاهد یه جهش زمانی باشیم و شخصیت های اصلی رو در دهه نود ببینیم اونم با شخصیت پردازی قویتر،دوما این که اتمسفر داستان از اون حالت مارولی فصل سوم خارج بشه و تمی تاریک،تلخ و جدی پیدا کنه.و مورد سوم هم اینکه به سوم هم اینه که به سوالات لاینحل طرح شده دراین سه فصل پاسخ بده.مثلا ما از 11پروژه آزمایشی،فقط با 11 و اون دوست خیابونیش آشنا شدیم.درحالی که در فصل سوم سناریو جوری بود که انگار بخشی از اتفاقات فصل دوم اصلا رخ نداده و...

مطالب پیشنهادی