ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

تایکا وایتیتی سه پروژه جدید در دست توسعه دارد

که همگی در نیوزیلند ساخته می‌شوند

۰
انارگیفت

به گزارش Slash Film تایکا وایتیتی با شرکت فیلم‌سازی خود (پیکی فیلمز) روی پروژه‌هایی کار می‌کند که به بومیان و چهره‌های غیرمشهور فرصتی برای دیده شدن می‌دهد؛ این‌طور که مشخص است داستان سه پروژه بعدی پیکی فیلمز به مسئله مستعمره‌سازی و استعمار در نیوزیلند ربط دارد.

پیکی فیملز که متعلق به کارتو نیول و تایکا وایتیتی است، با چند نویسنده اهل مائوری روی سه پروژه مختلف کار می‌کند؛ پروژه‌هایی که هرکدام تاثیرات متفاوتی از استعمار را به تصویر می‌کشد.

طبق تایید رسمی دو تا از این پروژه‌ها به فیلم سینمایی تبدیل می‌شود و یکی از آن‌ها سریال تلویزیونی خواهد بود، اما همه‌شان بدون استثنا به قلم نویسندگان مائوری نوشته می‌شود. نیول و مورگان مارو در کنار یکدیگر مسئولیت این پروژه‌ها را برعهده دارند و وایتیتی احتمالا نقش مستقیمی در آن‌ها نخواهد داشت.

با اینکه همچنان میزان درگیری کارگردان Thor Ragnarok در این پروژه‌ها مشخص نشده اما می‌دانیم او به عنوان کارگردان یا حتی تهیه‌کننده در آنان حضور ندارد. با این حال همین‌ که نام وایتیتی کنار این پروژه‌ها می‌آید، هرکدام ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

نخستین پروژه پیکی فیملز احتمالا اقتباس مستقیمی از رمان تینا ماکرتی به نام The Imaginary Lives Of James Poneke خواهد بود که داستان یک نوجوان مائوری در دهه ۱۸۴۰ را روایت می‌کند. این نوجوان به لندن می‌رود تا در موزه آثار باستانی مائوری مشغول به کار شود. در ابتدا همه چیز لذت‌بخش و جدید به‌نظر می‌رسد اما نوجوان داستان به زودی متوجه می‌شود که هرچقدر هم تلاش کند، لندنی‌ها به او به چشم یک وحشی نگاه می‌کنند.

نویسنده The Imaginary Lives Of James Poneke یک جا گفت:

اینکه چنین داستانی می‌خواهد به فیلم تبدیل شود به شکل عجیبی بهترین زمان ممکن است چراکه مردم کم کم دارند مجسمه استعمارگران و عقاید کثیف آن‌ها را از کشورمان بیرون می‌اندازند.

پروژه دوم تایکا وایتیتی و تیمش هم یک اقتباس است اما این‌بار نه از کتاب، بلکه از یک نمایش استندآپ کمدی تحت عنوان Down The Rabbit Hole. در این استندآپ زیبا آنجلا دراوید داستان واقعی زندگی خودش را تعریف می‌کند، جایی که او برای ازدواج با مردی که ۳ برابر خودش سن داشت راهی اروپا می‌شود اما نهایتا سر از یک زندان زنان در بریتانیا در می‌آورد. برایِر گریس اسمیث وظیفه نوشتن فیلم‌نامه این عنوان را برعهده دارد.

پروژه سوم و نهایی هم که خب یک سریال تلویزیونی به نام Better The Blood است. داستان این سریال راجع به یک زن کارآگاه مائوری است که دنبال قاتل زنجیره‌ای نیوزیلند می‌گردد. نکته جالب این است که قاتل مذکور سعی دارد از استعمارگران نیوزیلند انتقام بگیرد و در ظاهر اهداف مثبتی را دنبال می‌کند. مایکل بنت و جین هالند که در سال ۲۰۱۸ سریال In Dark Places را ساختند، این بار برای توسعه Better The Blood با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

حرکت جدید پیکی فیلمز و تیم تایکا وایتیتی رابطه مستقیمی با جنبش Black Lives Matter در ایالات متحده دارد. در هر حال استعمار و نژادپرستی دو روی یک سکه‌اند و حالا که اکثر مردم علیه این مسائل قیام کرده‌اند، کارگردان مشهور آثاری چون Jojo Rabbit و Thor: Love & Thunder نیز سعی دارد قدم بزرگی در این مسیر بردارد.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/4yq

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...