بررسی بازی Need for Speed Heat – سقوط بس است

بررسی بازی Need for Speed Heat – سقوط بس است

حالا می‌توانیم به آینده سری امیدوار باشیم

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۳ ذخیره

بازی Need For Speed Heat در بهترین حالت هم کیلومترها با نسخه‌های تحسین شده سری چون موست وانتد فاصله دارد اما این اولین بار در ۵ الی ۶ سال اخیر است که گوست گیمز با هیت جفت پایش را از روی ترمز برداشته و کمی پدال گاز را فشار می‌دهد.

اگر نسخه‌های قدیمی‌تر و دوران طلایی نید فور اسپید را تجربه کرده باشید، هیت یکی از آن نسخه‌هایی نخواهد بود که داستان و کاراکترهایش بعدها در ذهنتان باقی بماند اما احتمالش هست که روزی در صحبت با گیمرهای نسل جدیدتر بگویید هیت همان شروعی بود که نید فور اسپید برای ایستادن روی پایش به آن نیاز داشت. می‌پرسید چرا بازی Need for Speed Heat ما را به آینده امیدوار می‌کند؟ اجازه دهید در بررسی ویجیاتو با هم به پاسخ این سوال برسیم.

مدتی پیش در یکی از برنامه‌های ویدیویی ویجیاتو برایتان از فراز و نشیب سری نید فور اسپید گفتیم؛ اینکه تاریخچه این جنون سرعت ۲۵ ساله ثابت می‌کند گیمرها دنبال چی هستند و نید فور اسپید هیت در تئوری تقریبا همه آن‌ها را دارد جز آنکه سازنده‌اش استودیوی خوش سابقه‌ای نیست که انتظاراتمان را ازش بالا ببریم.

اما حالا با تجربه بازی Need For Speed Heat باید اعتراف کرد که گست گیمز حداقل می‌داند چطور برخی از اشتباهات گذشته‌اش را تکرار نکند. بیاید از بزرگترین ضعف نسخه قبلی یعنی Payback‌ شروع کنیم: لوت باکس‌ها و پرداخت‌های درون برنامه‌ای. همانطور که الکترونیک آرتز هم پیش‌تر وعده داده بود، در هیت هیچ خبری از لوت باکس‌ها و آیتم‌های این شکلی نیست. برای خرید اتومبیل‌ها، شخصی‌سازی و ارتقا آن‌ها و هر کار دیگری میان‌بری وجود ندارد، لازم نیست بعد از پرداخت ۶۰ دلار باز هم دست در جیبتان کنید و بازی به جای پول از شما تلاش و مهارت طلب می‌کند.

گیم‌پلی و سیستم هندلینگ ماشین‌ها تقریبا مشابه همان چیزی است که در پیبک هم دیده بودیم. تمام اتومبیل‌ها حتی در تنظیمات دریفت هم انگار با چسبی قدرتمند به زمین چسبیده‌اند و چرخش چرخ‌ها حسی مشابه بازی کردن با کیبورد را منتقل می‌کند. این سیستم هندلینگ در مقایسه با بازی‌های روز دیگری چون سری فورتزا هورایزن و Grid شاید کمی تو ذوق بزند اما در مجموع تا حد زیادی به سلیقه شخصی شما باز می‌گردد و عادت کردن به آن هم غیر ممکن و سخت نیست.

ولی در عوض شهر Palm City که شباهتی غیرقابل انکار به میامی دارد، بهترین نقشه‌ای است که سری در چند نسخه اخیر به خود دیده. پالم سیتی نه به اندازه نسخه سال ۲۰۱۵ بی‌روح و مرده است و نه مثل Fortune Valley در پیبک، زشت و اعصاب خورد‌کن احساس می‌شود. اضافه شدن سیستم انتخاب بین شب و روز که الگویی مستقیم از Dying Light به حساب می‌آید، واقعا نتیجه داده است.

برای تهیه جدیدترین بازی‌های پلی استیشن 4 به فروشگاه GameSys مراجعه کنید.

Need for Speed Heat
بازی Need For Speed Heat
 • امتیاز کاربران
  92 ratings8/10
 • امتیاز متاکریتیک 73
 • ژانر آرکیدمسابقه‌ای
 • تاریخ انتشار ۱۷ آبان ۱۳۹۸
 • پلتفرم‌ها ایکس‌باکس وانپلی‌استیشن 4پی‌سی
 • ناشر بازی الکترونیک آرتز
 • سازنده گست گیمز
 • حالت بازی تک نفرهچند نفره
 • درجه سنی بازی مناسب برای نوجوانان
بازی Need for Speed Heat
پالم سیتی در روز زیبا و درخشان است. نور آفتاب کمابیش از لای ابرها و نخل‌های بلند قامت به سطح آسفالت می‌رسد و شهر هم با برگزاری ده‌ها مسابقه ماشین‌سواری مختلف پر از هیایو است، مسابقاتی که همگی قانون هستند. در نتیجه در طول مسیر خبری از ماشین‌های عادی نیست، پلیس کاری با شما و حریف‌هایتان ندارد و مسیر هم با بلوک‌های پلاستیکی مشخص شده است. هر مسابقه مقداری مشخص پول هم در جیبتان قرار می‌دهد تا با آن بتوانید اتومبیل جدید خریده یا ماشین خودتان را ارتقا دهید.

اما با فرا رسیدن شب، پرسه زدن در خیابان‌های پالم سیتی واقعا حسی مشابه به دایینگ لایت دارد. رد شدن از بین ترافیک و جلوگیری از اصابت به خودروهای دیگر در مسابقات خیابانی کار آسانی نیست و نیروهای پلیس هم تا دندان مسلح و آماده هستند تا شما را دستگیر کنند. در صورت دستگیر شدن هم، مقداری پول و اعتبار چند برابری را که کسب کرده بودید، از دست می‌دهید و بله، مسابقات شبانه بازی هم در ۹۰ درصد اوقات جایزه‌ای جز اعتبار برای شما ندارد.

شاید در چند ساعت ابتدایی برای شما هم این سوال پیش آید چرا اصلا باید در شب مسابقه دهم؟ در روز که خطری نیست و شب هم با تمامی ریسک‌هایش به جای پول، فقط اعتبار و احترام برایم کسب می‌کند. اما خوشبختانه Heat با بالانس و تعادل بسیار خوبش نشان می‌دهد که چرا باید هم در شب و هم روز فعال باشید.

برای آزاد کردن اتومبیل‌های جدید و قطعات قدرتمند‌تر، باید به سطح مشخصی از اعتبار برسید. حتی هر کدام از ماموریت‌های داستانی هم برای شما سطح خاصی مشخص می‌کنند. بنابراین بازی با این سیستم اجازه نمی‌دهد روی یکی از این دو مقطع زمانی به تنهایی تمرکز کنید.

درست در تضاد با پلیس‌‌های نید فور اسپید سال ۲۰۱۵ و البته حریفان شما در هیت که روی درجه سختی مدیوم هم به راحتی یک دور کامل از شما عقب می‌مانند، خوشبختانه نیروهای پلیس تا این اندازه احمق نیستند و سیستم تعقیب و گریز هم بسیار پیچیده‌تر و کامل‌تر از چندین نسخه قبلی شده. در سطح هیت ۱، جا گذاشتن فوردهای کراون ویکتوریا پلیس به هیچ‌وجه چالش برانگیز نیست اما در عوض امتیازهایی هم که کسب می‌کنید، تنها در عددی بین ۱ و ۲ ضرب می‌شوند. اما با رفتن به سطوح بالاتر و پیدا شدن سر و کله اتومبیل‌های سریع‌تر و حتی هلیکوپتر، برای گم کردن پلیس‌ها به تمام مهارت و شانس خود احتیاج پیدا خواهید کرد.

اقدام هوشمندانه دیگر، استفاده دوباره از سیستم آسیب دیدن خودرو است. به این معنی که با هر تصادف و ضربه‌های مهلک پلیس، خودروی نازنین شما آسیب جدی می‌بیند و اگر نوار سلامتی آن به انتها برسد، بلافاصله به چنگ نیروهای ویژه پلیس خواهید افتاد. با رفتن به پمپ بنزین‌ها اتومبیل شما دوباره سالم می‌شود اما جالب‌تر آنکه این کار را تنها چند بار می‌توانید انجام دهید تا واقعا تعقیب و گریزهای Heat به اوج هیجان خودش برسد.

بازی Need for Speed Heat
حتی در صورت فرار موفقیت‌آمیز، نیروهای گشتی همچنان تمام شهر را برای پیدا کردن شما زیر و رو می‌کنند و کافیست تا رنگ ماشین شما را لحظه‌ای ببینند تا تعقیب و گریز دوباره آغاز شود. این سیستم نه تنها هوشمندانه و جالب است، بلکه باعث می‌شود بارها و بارها سکانس افتتاحیه فیلم فوق‌العاده‌ای چون Drive برایتان زنده شود.

رفتار پلیس در طی روز کمی بیش از حد آرام است و آن‌ها حتی با دیدن سرعت‌های سرسام آور و دریفت کردن شما هم ککشان نمی‌گزد. این موضوع شاید کمی غیرمنطقی باشد اما در ایجاد تعادل و خلق دو اتمسفر متفاوت شب و روز نقش مهمی دارد. دو دنیا کاملا متفاوت اما هر دو جذاب که تنها به نظرم موسیقی نه چندان مناسب بازی در رساندن آن به کمال کم‌کاری می‌کند.

خیالتان از اتومبیل‌های گلچین شده (به جز برند تویاتا)، شخصی‌سازی و تنوع مسابقات هم راحت باشد. در لیست اتومبیل‌‌های بازی از ماشین‌های کلاسیک ژاپنی گرفته تا پیکاپ‌های آمریکایی دیده می‌شوند که بیشتر آن‌ها را تا ریزترین قسمت‌ها می‌توان شخصی‌سازی کرد. بازی Need for Speed Heat مانند نسخه قبلی، تمام مسابقاتش را از همان ابتدا رو نمی‌کند تا تنوع بازی از بخش‌های میانی به بعد کمرنگ شود. حتی برای تمام کردن هیت لازم نیست همه آن‌ها را تجربه کنید، به شخصه خوشبختانه تنها مجبور شدم دو تا از مسابقات آفرود را تحمل کنم.

بازی Need for Speed Heat
در مورد همه‌چیز صحبت کردیم به جز داستان. در حالی که تقریبا هیچ مخاطب ریسینگی از این سبک بازی انتظار داستان و روایت ندارد اما به دلایلی نامشخص الکترونیک آرتز و گست گیمز همچنان روی وجود داستان در نید فور اسپید پافشاری می‌کنند. در نتیجه Need for Speed Heat نیز چندین شخصیت ساده و فراموش‌شدنی دارد که میان‌پرده‌های بازی را با دیالوگ‌های خشک و طراحی چهره بد خود اشغال می‌کنند.

اما این بار داستان هیت یک مزیت بزرگ دارد، آن هم اینکه خودش را جدی نمی‌گیرد. گست گیمز با هیت ماجرایی را روایت می‌کند که مشابه آن‌ را در سری فیلم‌های Fast & Furious (البته نسخه‌های اول نه داستان انسان‌های ابرقهرمانی) دیده بودیم. داستان ساده و یکراست است اما با دنیای ماشین‌ها و مسابقات خیابانی کاملا تناسب دارد و خلاصه هیت یکی از آن روایت‌هایی ندارد که اتفاقات آن غیرمنطقی و عجیب جلوه کنند.

Need for Speed Heat یک قدم در راه درست است. اتومبیل قدیمی نید فور اسپید بعد از سال‌ها بیراهه رفتن حالا حداقل راهنمایش را زده و می‌خواهد به جاده اصلی برگردد. بازی با تمام ایراداتش عنوانی عالی به شمار نمی‌رود ولی ما را به آینده سری امیدوار می‌کند.

مدت زمان بازی

داستان اصلی: ۹ ساعت
داستان و ماموریت فرعی: ۱۲ ساعت
صد در صد کردن بازی: نزدیک به ۲۰ ساعت

خلاصه بگم که...

ایده دو حالت شب و روز کاملا نتیجه‌بخش بوده و نید فور اسپید هیت دو دنیای مخلتف برای تجربه کردن دارد. دیالوگ‌ها و شخصیت‌ها همچنان سطحی و فراموش‌شدنی هستند اما در عوض داستان چون گذشته خودش را جدی نمی‌گیرد. از طرفی خوشبختانه و صد هزار مرتبه شکر، خبری از هیچ لوت باکس و پرداخت درون برنامه‌ای نیست. هیت یک قدم رو به جلو و پیشرفت مناسب است که کمی خاطرات تلخ نسخه‌های قبلی را شیرین می‌کند.

بازی Need for Speed Heat
می‎خرمش

اگر به دنبال یک بازی ریسینگ آرکید خوب و مناسب می‌گردید و به خصوص دلتان برای تعقیب و گریزهای جانانه و هیجان‌انگیز نید فور اسپید تنگ شده، هیت می‌تواند عطشتان را تا حد خوبی برطرف کند. برای دوست داشتن هیت و تجربه لذت‌بخش آن نباید انتظاراتتان را بالا ببرید، این نسخه‌ای است که صرفا دارد از سقوط بیشتر سری جلوگیری و ما را به خودش بیشتر امیدوار می‌کند.

بازی Need for Speed Heat
نمی‎خرمش

هندلینگ اتومبیل‌ها و گیم‌پلی Need for Speed Heat کمی سفت‌تر و خشک‌تر از آن چیزی است که در بازی‌های رقیب دیگر دیده می‌شود. ازطرفی هوش مصنوعی حریف اصلا تعریفی ندارد و کافیست سطح اتومبیلتان با مسابقه یکسان باشد تا به راحتی بتوانید کیلومترها از نفر دوم فاصله بگیرید. دیالوگ‌ها و میان پرده‌های بازی خسته کننده و بسیار سطحی هستند و خلاصه اگر انتظار یک بازی ریسینگ آرکید بی‌نقص و عالی را دارید، هیت نمی‌تواند شما را راضی کند.

بازی Need for Speed Heat
 • امتیاز ویجیاتو75
 • امتیاز کاربران
  92 ratings8/10
 • امتیاز متاکریتیک73
کپی شد https://vgto.ir/5ls
نظرات (۷۴)
3 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
74 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

من تا حالا نسخه های Rivals،heat،most wanted 2005 رو بازی کردم و بنظرم موست وانتد بهتر است و بعدش هست رو خوشم اومد از رایولز اصلا خوشم نیومد یکی از دلایل اصلی که از رایولز خوشم نیومد اینه که بعضی موقع ها هندلینگ ماشین قفل می شه یکی هم اینه که داستان بازی کلا حوصله سر بره
تو موست وانتد تنها مشکل یکی تعداد کمه ماشین و یکی هم کیفیت پایین
اما می شه گفت تو اون زمونا کیفیت خوبی بود
در مورد هیت باید بگم بازی حیرت انگیز هست البته بعضی اشکالاتم داره یکی از این اشکالات اینه که وقتی دریفت می زنیم ماشین خیلی غیر عادی دریفت می زنه و واقعا ادم فکر می کنه با چسب ماشین رو چسبوندن اصن شبیه دریفت نی ??
آهنگاشم کمه ادم با اونا حال نمی کنه
گیم پلیش هم کمه و جون دار نیست
و تو روز پلیس انگار خوابه
ولی با این حال من هست رو بیشتر از موست وانتد دوست دارم

فقط Need For Speed 3 hot pursuit

تا زمانی که نیدفور اسپید دست شرکت گوست گیمز باشه و به داستان پردازی و شخصیت پردازی بپردازد همیشه در ارائه بازی شکست خواهد خورد و موفق نخواهد بود

نیدفور اسپید هیت و پای بک و این آت و اشغال ها را برای مردم می سازند هیچ وقت محبوبیت در بین مردم نخواهند داشت

باید یک بازی بدون داستان و شخصیت سازی پردازی باشه

هر وقت مثل گذشته به بازی نیدفور اسپید هات پر سوییت و موست وانتد برگشتند اون موقع موفق هستند و حرفی برای گفتن دارند

وگرنه همیشه شرکت گوست گیمز و الکترونیک ارتز نابود خواهند شد

این علامتهای تعجب رو که روی مرحله میاد رو بر اساس لول رفتم ولی تیک نخورده
دلیلش چیه

سلام

دوستان کمک
سطح هیتم شد ۵ و هیت ۵ رو تموم کردم
سالمم اومدم گاراژ
اما هیچ کدوم از ارتقاع هایی ک باید باز میشد بعد هیت ریس نشد
دوباره مپو دیدم زده بود هیت ۵ با اینکه من تموم کردم
کسی هیت ۵ رو تموم کرده دقیق با جزعیاتش بگه ک منم برم اونطور تموم کنم سطح موتوری ماشینام بالا بره

ببخشید چجوری باید تو ps4دونفره بازی کرد؟

من سوال دارم . این علامت تعجب روی نقشه مسابقات برای چیه. حتی اولم که میشم تیکش نمیخوره علامت تعجب داره

سلام دوستان واقعا مطلب های خوبی رو می زارین من عاشق need for speed هستم مخصوصا هیت و موست وانتد ۲۰۰۵

سلام. من میخوام یه ایمیل به سازنده های بازی بزنم هرچی گشتم ایمیلشو پیدا نکردم. میشه کمک کنید لطفا. ممنون

با سلام به همگی واقعا سایته خوبی دارید ولی خواهشا به نظرات احترام بگذارید بنده خودم تو کار ماشین افرود و خوشم میاد درسته خاصه تو ماشین ولی بیشتر افراد سمت ریس می رن ولی در کل به علایق یک دیگر احترام بگذاریم

سلام میگم ی سوال من دارم دوباره از اول بازی میکنم نمیدونم دارم با دقت میرم چون تو سری قبلی که تمومش کردم فهمیدم به این راحتیا نیست تمام مسابقات رو دادم لولم شد ۵۰ ولی مسابقات هنوز علامت سوال داشت چرا نمیدونم دارم با ی روش دیگه ای بازی میکنم خدا کنه بشه البته تا الان تو لول ۱۳ گیر کردم چرا چون باز دوتا از مسابقه ها علامت سوالی شدن اگر هم از دوستان گسی بلده راهنمایی کنه ممنون میشم تشکر

دوستان هلپ می ?? آقا ماشین رو چطور میشه فروخت تو این نسخه … تو ps4 گیر کردم نمیدونم چطوری ماشینم رو بفروشم … مرسی

رم لپتاپم ۱۶ هس ولی فقط در حدlow و رزلوشن ۷۰ درصد باز میکنه ، یعنی خیلی بی کیفیت میشه ، سیستم عامل مورد نیازش نسبت به کارایش و حد انتظار ، خیلی بالاس

چجوری میشه آفرود بازی کرد؟

این یکی نسخه شاید شروعی واسه پیشرفت باشه ولی من انتظار دارم تو نسخه ای بعدیش مثل فورزا۴ عمل کنه در کنار شخصی سازیش به بخش آزاد و با نقشه خیلی بزرگ که تمام آب و هوا رو داشته باشه و با رفتن به طرف کوهستان جاده برفی و حال و هوای زمستان داشته باشه و …
از جهت دیگر بتونه ازجاده بشه از جاده خارج شد و همش کنار خیابون محافظ نباشه شاید در عرض ۱۰ سال بتونه خودشو پای فورزا برسونه

سلام علامت ! در قسمت مسابقه با اینکه اول شدم همرو باز هست علت چیه ؟
ممنون

الان لول ۵۰ هستم
هیچ ماموریتی هم تو گاراژ نیست که انجام بدم
چطور باید بقیه ماشینا رو آزاد کنم؟

سلام.توی هیت ۳ یا بالاتر گاهی اوقات یه علامت قرمز توی نقشه روی ماشین میاد اون چیه و چیکار میکنه؟ممنون اگر کسی میدونه.زمانی ک استپ میکنی بازی رو،کنار علامتای لول ماشین و لول r هم میاد

سلام
اقا کسی مرحله اخر شو میدونه من الان لول ۵۰ هستم و مرحله نمیده ولی انگار مراحل تموم نشده اگه کسی رفته لطفا به من اطلاع بده ممنو

N

تقا لطفا کمک کمید چرت تو بازی دوربین داخل نمای ماشین نمیاد چیکار کنم درس شه داخلشو ببینم حین بازی

واقعا ویدو جالب و قشنگی درست کردین مرسی موفق باشین

من باید چچوری دانلودش کنم

میخواستم بدونم دیگه بررسی ویدیویی بازیها رو نمیزارین؟

بنزین چند تومنی محاسبه میشه تو نید فور اسپید؟

man fqt bekhatere in dokhtare miam to in site

DARZEMN AKSE NFS HOT PURSUIT 2 RO HAM ESHTEBA GOZASHTIN :l

NFS پتانسیل بهترین بودن رو داره و البته بستن دهن فورزا باز ها!
اگه یکی گوست گیم رو از آشپزخونه بیاره بیرون البته!

هرکس ریسینگ خوب میخواد و عاشق ریسنگه بره ایکس باکس بگیره تو پلی ۴ دنبالش نگرد که همه ریسینگاش آشغالن

بخش آنلاین بازی چطور واقعا کسانی که آنلاین بازی میکنی باشون همگی در یک سطح قرار دارن و بخش آنلاین پولی نداره؟
اگه اینجور باشه و سیستم Matchmaking درستی داشته باشه ارزش بازی کردن و داره
لطفا نویسنده این مطلب در بخش نظرات در مورد بخش آنلاین هم توضیحاتی بده ممنون

اولش که بازی کردم جا خوردم که چرا ماشینا راه نمیرن و انقد سخت دریفت میخورن ولی وقتی به ماشینای بهتر و اپگرید شده رسیدم و هندلینگ بازی دستم اومد حسابی باهاش ارتباط برقرار کردم و حال کردم
میخام اینو بگم که هندلینگ بازی شاید برای خیلیا جذاب بنظر نیاد (مخصوصا اوایل بازی) ولی اینو بدونید که کاملا حساب شده و صاحب سبک هست و شما اگه زمان بزارید به راحتی میتونید به اکثر ماشینا عادت میکنید و هم میتونید دریفت خفن بزنید هم کمتر تصادف کنید
تفاوت هندلینگ ماشینا تو سه کلاس دریفت ، آفرود و استریت ریس هم در ابتدا رو اعصابه ولی هرکدوم رو جدا باید زمان بزارید و ماشین مناسبش رو پیدا کنید
خلاصه اگه عاشق رانندگی هستید و بتونید کنترل بازی رو در دست بگیرید فوق العاده تجربه لذت بخشی خواهد بود.

بهتر شده
اما به پای سابق نمیرسه
من موندم چطور این یکی دو سال های اخیر فقط مایکروسافت تونست ریسینگ عالی بده بیرون؟ واقعا چرا؟ اون از گرید، گرم توریسمو، نید فور اسپید…
البته که نباید هیچکدوم از اینها و با فورتزا و با هم مقایسه کرد.

74
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x