بررسی بازی The Lego Movie 2 Videogame – اینجا هیچ چیز شگفت انگیز نیست

بررسی بازی The Lego Movie 2 Videogame – اینجا هیچ چیز شگفت انگیز نیست

مکعب‌های به شدت تکراری

۳ خرداد ۱۳۹۸ ۴.۵ ذخیره

بازی Lego Movie 2 Video Game یک بازی جهان باز با طعم لگو است؛ یک بازی که بر اساس انیمیشن جدید این سری ساخته شده و با روایت چند قدم فراتر از داستان فیلم، داستان مخصوص به خودش را تعریف و گیمر را درگیر معماها و گیم‌پلی طولانی خود می‌کند. بازی‌های لگو مخصوص قشر علاقه‌مند به همین سری ساخته می‌شوند و طرفداران این برند معمولا به تمام محصولات ساخته شده توسط لگو روی خوش نشان می‌دهند.
The Lego Movie 2 Videogame
 • امتیاز کاربران
  21 ratings7.8/10
 • امتیاز متاکریتیک 57
 • ژانر اکشن-ماجرایی
 • تاریخ انتشار ۷ اسفند ۱۳۹۷
 • پلتفرم‌ها ایکس‌باکس وانپلی‌استیشن 4پی‌سینینتندو سوییچ
 • ناشر بازی برادران وارنر
 • سازنده تی‌تی گیمز
 • حالت بازی تک نفره
 • درجه سنی بازی مناسب برای همه
تصور نمی‌کنم کسی اهل گیم و سینما باشد و نام لگو را نشنیده باشد؛ لگو سالیان سال است که دنیای بچه‌ها را تسخیر کرده و خود را از کالبد مکعب‌های فیزیکی اسباب بازی در آورده و بیشتر و بیشتر به جهان بچه‌ها نزدیک می‌شود. لگو با ورود به پلتفرم گیم و سینما توانست وارد راهی شود که پیش از آن، بسیاری از کمپانی‌های بزرگ تولید کننده اسباب بازی واردa شده و شکست خورده بودند؛ اما لگو موفق و سربلند در این جهان قدم می‌زند.

ساخت انیمیشن Lego Movie در سال ۲۰۱۴ دریچه جدیدی را به روی علاقه مندان لگو باز کرد و آنها را با اِمِت آشنا کرد، قهرمانی که برخاسته از سرزمین لگو بود و کپی شده از قهرمانان و کاراکترهای معروف نبود. امت جوانکی است که می‌خواهد همیشه شاد باشد؛ چرا که معتقد است همه چیز عالی است. امت در انیمیشن Lego Movie 2 داستان ماجراجویی‌هایش را با لوسی ادامه می‌دهد و این بار با موجوداتی فضایی روبرو می‌شود که به سرزمین آنها حمله کردند.

موجوداتی که به جهان آنها وارد شدند، از جنس لگو نیستند و معلوم نیست از کجا سر بر آورده‌اند. این اسباب بازی‌ها با خود ویرانی به همراه می‌آورند و امت، لوسی و بتمن که سه دوست و یار قدیمی هم به شمار می‌روند، می‌خواهند راز این موجودات را کشف کنند. در بازی Lego Movie 2 Video Game شما در قالب این کاراکترها قرار می‌گیرد تا گام به گام با داستان انیمیشن قسمت دوم پیش رفته و پرده از راز هیولاهای فضایی بردارید.

همانطور که انیمیشن دوم Lego Movie به مراتب از قسمت اول خود ضعیف‌تر بوده و نه در گیشه و نه در برابر قلم منتقدین توانسته به موفقیت برسد، بازی برگرفته از این اثر هم به همین منوال پیش می‌رود. بازی Lego Movie 2 Video Game رسما یک عقبگرد به تمام معنا برای سری بازی‌های این فرنچایز به شمار می‌رود و با اینکه یک سری المان خلاقانه در آن گنجانده شده، اما پیاده‌سازی این خلاقیت‌ها در شکلی نافرم از آب در آمده است.

بازی بیشتر از همیشه به عناوین جهان باز (Open World) نزدیک شده و نسبت به نسخه‌های پیشین بازی‌های لگویی، ماموریت‌های داستانی بسیار کمتر و ضعیف‌تری دارد. بازی Lego Movie 2 Video Game نزدیکترین نسخه به عنوان Lego World بوده و خواسته که ترکیبی از خلاقیت موجود در آن بازی را با یک عنوان اکشن-ماجراجویی مخلوط کند و متاسفانه این میکس، مزه ناخوشایندی دارد.

در جریان بازی در قالب هر کاراکتری که قرار بگیرید، با جهانی روبرو هستید که در آن یک سری ماموریت اصلی وجود دارد و یک سری ماموریت فرعی. ماموریت‌های اصلی بازی به جای آنکه خوش ساخت و جالب از آب در بیایند، تبدیل به مراحلی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه‌ای شدند که سادگی و آسانی از سر و روی آن می‌بارد و فیلمنامه ضعیف انیمیشن که عینا در بازی هم پیاده شده، نمی‌تواند جذابیتی برای کشش به ادامه بازی ایجاد کند.

سازندگان عناصر داستانی خاصی به بازی اضافه نکرده‌اند و روایت ناقص‌تر خود را از یک فیلمنامه ناقص به خورد گیمر می‌دهند و رسما در بخش داستان پردازی، اثر خود را به بیراهه می‌کشانند. اما جدا از ماموریت‌های اصلی، با تعداد بسیار زیادی ماموریت فرعی روبرو هستیم که بازی مجبورمان می‌کند تعداد زیادی از آنها را انجام دهیم. شما برای پیشروی در بازی و یا باز کردن یک سری جهان‌ها (بخوانید مراحل جدید) مجبور هستید مراحل فرعی را انجام داده تا به تعداد قابل توجهی آجر دست پیدا کنید و بتوانید با ساخت و ساز، دنیای بازی را کامل و کامل‌تر کنید.

مراحل فرعی بازی هم با کج سلیقگی تمام طراحی شده‌اند و دیگر خبری از طنز بامزه همیشگی این سری و یا گیم‌پلی درگیر کننده و یا حداقل موسیقی جذاب نیست! هیچ المانی از المان‌های بازی‌های لگو که باعث می‌شد این عناوین محبوب شوند طی رد کردن این مراحل به چشم نمی‌خورد مگر صداپیشگی خوب شخصیت‌ها که آن هم به خاطر داشتن دیالوگ ضعیف عملا به فنا رفته است.

شما در بازی بیشتر از همه درگیر ساخت و ساز هستید و در به در دنبال وسایلی که با خرد کردن آنها آجر گیر بیاورید. در این میان باید با دوربین خود هم تمام اشیای موجود در بازی را اسکن کنید تا به انبار وسایل شما اضافه شوند و بتوانید بعدا آنها را در ساخت و ساز خود به کار ببرید. این کارها طول می‌کشد و وقتی که روی آن تمرکز می‌کنید، می‌بینید که هیچ کدامشان دقیق و درست پیاده سازی نشدند و همه این عناصر دارای نقص‌های فراوانی هستند.

مدت زمان بازی

داستان اصلی: ۹ ساعت
داستان و ماموریت فرعی: ۱۰ ساعت
صد در صد کردن بازی: ۱۶.۵ ساعت

مشکلات دوربین بازی از جمله مواردی است که همیشه به بازی‌های لگو چسبیده و این بار در کنار حوصله سر بر بودن بازی، تبدیل به فاجعه می‌شود. تعدد کاراکترها در این نسخه مثل همیشه زیاد هست و جزییات ریزی در آنها طراحی شده که نشان از صبر و حوصله بازیسازان می‌دهد اما این تعجب را نیز به همراه می‌آورد که چرا به جز طراحی کاراکترها و دنیای بازی، سازندگان روی هیچ چیز دیگری وقت صرف نکرده‌اند. به نظر می‌رسد تیم طراحی بصری بازی تنها تیمی بوده که حوصله داشته و برای بازی وقت گذاشته و سایر تیم‌ها در طول ساخت بازی به تعطیلات رفته‌اند.

بازی Lego Movie 2 Video Game حرفی برای گفتن ندارد و بیشتر روی مخاطب خردسال تمرکز کرده تا صرفا با دیدن گرافیک بصری رنگارنگ و بامزه و صد البته کاراکترهای آشنای این سری، جذب بازی شوند. برند لگوی روی جعبه بازی، فروش آن را تا حد زیادی تضمین کرده و TTGames، سازنده بازی، نیازی به تلاش ندیده است. بازی می‌تواند تا حدی سرگرم کننده باشد ولی برای عموم گیمرها این سرگرمی نهایتا یکی دو ساعت خواهد بود و بعد از آن بازی تبدیل به اره روی مغز می‌شود.

شعار موزیکال فیلم‌های Lego Movie بر اساس آهنگ اصلی این سری، Everything Is Awesome است که اگر انیمیشن را دیده باشید، این جمله را زیاد در آن شنیدید. بازی کنونی اما ذره‌ای از این شعار بو نبرده و همانطور که در عنوان این مطلب مشاهده می‌کنید؛ باید اعتراف کرد اینجا هیچ چیزی شگفت انگیز نیست.

خلاصه بگم که...

اینکه کمپانی لگو برای بازی مختص فیلم سینمایی خودش در این حد کم کاری می‌کند، برای خود من هم عجیب است. همه عناوینی که بر اساس انیمیشن‌های سینمایی لگو از جمله قسمت اول لگو مووی و یا نینجاگو ساخته شدند، نسبت به سایر بازی‌های لگو در چند پله پایین‌تر قرار دارند. شاید بد نباشد لگو به همان ساخت و ساز بازی از روی کاراکترها و فرنچایزهای معروف فکر کند و بیخیال ساخت یک بازی اختصاصی و مجزا از عناوین سینمایی خودش شود.

می‎خرمش

اگر طرفدار بازی‌های لگو باشید یا اینکه یک بازی ارزان قیمت بخواهید که بتواند دو نفرتان را به صورت آفلاین سرگرم کند، می‌توانید روی بازی جدید لگو حساب کنید. همچنین اگر از دوستداران این برند و انیمیشن جدید آن هم باشید، خرید این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنم؛ ضمن آنکه بازی گیم پلی طولانی دارد و می‌تواند تا مدتها به کار بیاید.

نمی‎خرمش

بازی نقاط ضعف زیادی دارد که آن را تبدیل به یکی از عناوین ضعیف لگویی چند سال اخیر کرده است. بازی ‌های قبلی لگو و به خصوص عنوان Lego Dc Villians می‌توانند به مراتب گزینه بهتری برای تجربه یک بازی لگویی باشند و به شما لذت دو چندانی از یک گیم لگویی بدهند.

 • امتیاز ویجیاتو50
 • امتیاز کاربران
  21 ratings7.8/10
 • امتیاز متاکریتیک57

کپی شد https://vgto.ir/5p5
نظرات (۲)
4.5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
محسن مریدی

برای ۲ نفره بازی کردن میتونه جذاب باشه

Eliirad

عااااالی ?

2
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x