بررسی بازی Inertial Drift – چرخ‌هایی که آرام نمی‌گیرند

بررسی بازی Inertial Drift – چرخ‌هایی که آرام نمی‌گیرند

جاده از آن توست

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ذخیره

به نظرم دریفت کردن با ماشین‌ها، دست کمی از جادو یا یک شعبده‌بازی درجه یک ندارد. اینکه بتوانی با سرعت نسبتا بالا برخی از سخت‌ترین پیچ‌ها را به راحتی و صد البته زیبایی تمام پشت سر بگذرانی، واقعا باورنکردنی است. برای همین هیچ وقت از دیدن خودروهایی که لاستیک‌هایشان آسفالت زیر پایشان را لگد مال می‌کنند و با زاویه‌ای باشکوه به استقبال پیچ‌های کشنده می‌روند، خسته نمی‌شوم. اگر شما هم از چنین معجزه‌ای لذت می‌برید، باید بگویم که Inertial Drift مخصوص من و شما ساخته شده است. پس در ادامه با بررسی ویجیاتو از این بازی همراه باشید.

Inertial Drift بخش‌های زیاد و کاملی دارد اما احتمالا هر مخاطبی اول از همه به سراغ بخش داستانی می‌رود که اتفاقا بهترین نقطه برای شروع و آشنا شدن با اتمسفر کلی بازی هم است. بعد از انتخاب کاراکترتان از بین چند انتخاب موجود، این گرافیک سل‌شید، کاراکترهای مهربان و دوست‌داشتنی و موسیقی رترو خاص بازی‌های مستقل است که نظرتان را به خودشان جلب می‌کنند تا زمانی که البته اولین مسابقه را شروع کنید.

با شروع اولین چالش بازی متوجه می‌شوید که Inertial Drift یک تفاوت بسیار مهم با تقریبا تمامی بازی‌های ریسینگی که در گذشته تجربه کردید، دارد و آن هم این است که بازی دکمه مخصوصی برای کنترل دریفت و زاویه آن دارد! به بیان بهتر آنالوگ سمت چپ چرخ خودروها را می‌چرخاند اما آنالوگ سمت راست فقط مخصوص آن طراحی شده تا موقع دریفت کردن زاویه آن را کم و زیاد کنید. عادت کردن به این کنترل جدید به هیچ وجه زمان زیادی نمی‌برد و خیلی زود می‌بینید که موفق شدید تمامی پیچ و خم‌های جاده‌ را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید.

تمامی نکته Inertial Drift در همین است. در بازی خبری از خرید اتومبیل‌های جدید و عوض کردن آن‌ها نیست. هر شخصیتی اتومبیل مخصوص خودش را دارد که روی جاده رفتاری کاملا خاص و منحصر به فرد از خود نشان می‌دهد. من برای شروع کاراکتر Ada را انتخاب کردم. دختر جوانی که هنوز اعتماد به نفس کافی برای شرکت در مسابقه‌ها را ندارد اما در عوض خودرو Gecko او به راحتی سُر می‌خورد و کنترلش از آب خوردن هم راحت‌تر است. در طول مدت کوتاه بخش داستانی، آدا با برخی از رقیب‌های قدرتمندش مسابقه می‌دهد و درس‌های جدیدی از آن‌ها یاد می‌گیرد تا آنکه در انتها خود تبدیل به یکی از آن حریفانی می‌شود که دیگران او را الگو خودشان قرار می‌دهند.

بازی Inertial Drift

در استوری مود بازی خبری از یک داستان حماسی و هیجان‌انگیز و کاراکترهایی با شخصیت‌پردازی‌های پیچیده نیست اما اگر فکر می‌کنید این بخش داستانی کوتاه تقریبا یک ساعته تمام چیزی است که Inertial Drift برای ارائه کردن دارد، سخت در اشتباه هستید. کافی است بخش داستانی را این بار با یک کاراکتر دیگر مثل Viv آغاز کنید تا Inertial Drift روی سخت و چالش‌برانگیزش را به شما نشان دهد.

خودروی «ویو» یک سوپر اسپرت بسیار سریع است که هندلینگ خشکی دارد و البته شتاب گرفتنش بسیار طول می‌کشد. بنابراین کوچک‌ترین اشتباه یا تصادف، تمام کردن مسابقه را غیر ممکن می‌کند. اما در عوض HBE Dragon کاراکتر ایبا بدون ترمز کردن اصلا شکل دریفت به خودش نمی‌گیرد.

به غیر از بخش داستانی، Inertial Drift دو بخش مجزا و مفصل Challenge Mode و Grand Prix هم دارد که تمام کردن آن‌ها نه تنها تا ساعت‌ها شما را سرگرم خود می‌کند بلکه شما را با تمامی ۱۶ خودرو لایسنس نشده بازی آشنا می‌کند. اگر هم فکر می‌کنید که واقعا با قلق و طرز کار تمامی ماشین‌ها آشنا شدید و می‌توانید از عهده کنترلشان بر بیاید، می‌توانید حالا به بخش آنلاین بازی یا Split Screen فکر کنید تا ببینید در برابر حریف‌های واقعی چه حرفی برای گفتن دارید.

حضور بخش Split Screen هم که این روزها از بسیاری از بازی‌های ویدیویی رخت بسته است، غافلگیری خوبی بود و این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از تمام کردن چالش‌ها، دوستان یا اعضای خانواده را هم به یک رقابت سالم دعوت کنید.

بیشتر بخوانید:

البته یک نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که در انواع مسابقات مختلف بازی، از ثبت بهترین زمان گرفته تا دوئل‌ها و مسابقات نمایشی، نهایت با یک راننده دیگر همزمان مسابقه می‌دهید و امکان هیچ برخوردی هم بین شما وجود ندارد. موضوعی که شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد اما در عوض باعث می‌شود تا بیشتر روی درستی دریفت‌های خود تمرکز کنید تا از مسیر خارج کردن حریف بیچاره.

بررسی بازی Inertial Drift - چرخ‌هایی که آرام نمی‌گیرند - ویجیاتو

تمامی این مسابقات هم در ۵ لوکیشن مختلف اجرا می‌شوند، از جاده‌های کوهستانی برفی تا خیابان‌های خیس شهری که همگی در تاریکی شب به نوعی می‌درخشند. تنوع محیطی این لوکیشن‌ها خوب است اما طراحی آن‌ها خاص و به یادماندنی نیست، از طرفی تعداد کم آن‌ها نیز با رفتن به سراغ بخش‌های دیگر به زودی احساس می‌شود. در واقع هر چقدر که Inertial Drift با توجه به قیمت مناسبش، مسابقات متنوع و چالش‌های فراوانی دارد اما تمامی آن‌ها در همین ۵ نقطه اتفاق می‌افتند و در نتیجه تنها مزیتش این است که دیگر بعد از چند ساعت این جاده‌ها را مثل کف دست خود بلد خواهید بود.

در مجموع باید گفت که Inertial Drift یکی دیگر از بازی‌های مستقل موفق و خلاقانه امسال است که دمی تازه در روح خسته ژانر ریسینگ می‌دمد و البته با وجود ماهیت آرکیدش، کلاس درس خوبی برای آشنایی با مفاهیم اولیه دریفت به حساب می‌آید. کنترل خودروهای ساده به قدری نرم و راحت است که بدون کمترین تمرینی بتوانید با بازی خو بگیرید و به مرور با برخی از روش‌های واقعی دریفت کردن و نگه داشتن خودرو در این حالت هم آشنا می‌شوید.

بررسی بازی Inertial Drift - چرخ‌هایی که آرام نمی‌گیرند - ویجیاتو

خلاصه بگم که…

Inertial Drift شما را با خود به یک دنیای عجیب و کارتونی می‌برد. جهانی مملو از کاراکترهایی که مثل شما به کندن آسفالت و فتح کردن جاده‌های کوهستانی علاقه دارند. همانطور که از اسم بازی بر می‌آید، همه‌چیز در Inertial Drift در مورد دریفت کردن است. اینکه چطور با خودروی منحصر به فردی که پشت فرمانش هستید، به جنگ پیچ رو به رویتان بروید. البته کاش کمی محیط‌های بازی بیشتر بود.

بررسی بازی Inertial Drift - چرخ‌هایی که آرام نمی‌گیرند - ویجیاتو

می‌خرمش

اگر مشکل شخصی با بازی‌های مستقل ندارید و عاشق اتومبیل‌ها و دریفت کردنشان هستید، بدون شک نباید این جواهر دوست داشتنی را از دست بدهید. Inertial Drift با قیمتی مناسب می‌تواند شما را تا ساعت‌ها و روزها سرگرم کند.

بررسی بازی Inertial Drift - چرخ‌هایی که آرام نمی‌گیرند - ویجیاتو

نمی‌خرمش

بدون هیچ شک و شبهه‌ای Inertial Drift یکی دیگر از بهترین بازی‌های مستقل سال است. اما اگر فکر می‌کنید دریفت کردن با خودروهای ناشناخته در تاریکی شب آنقدر روی کاغذ برایتان جذابیتی ندارد، بعید می‌دانم که با تجربه بازی هم نظرتان چندان تغییری کند.

  • امتیاز ویجیاتو90
  • امتیاز کاربران
    12 ratings8.3/10
  • امتیاز متاکریتیک89

کد نسخه استیم بازی توسط ناشر در اختیار ویجیاتو قرار گرفته است.

کپی شد https://vgto.ir/6x3
نظرات (۸)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

پدرام به نظرم خیلی بازی های ریسینگ دوست داری

از بازی های ماشینی بدم می آد

رو پی سی ریختم خیلی بازی بی نظیریه

سلام
عالی بود ممنون
برای موبایل منتشر نشده؟

رو نینتندو بازی کردم بی نظیر یعنی بهترین ریسینگ کارتونی

8
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x