ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تأثیر انتقام جویان بر بازی تاج و تخت
کمیک بوک

چگونه Avengers بر خلق دنیای بازی تاج و تخت تاثیر گذاشت؟

پیدا کردن طرفداران دنیای کمیک بوک‌ها کار سختی نیست و به هر جایی که نگاه کنید چندتایی از آن‌ها را می‌بینید. ظاهراً جورج آر. آر. مارتین، خالق کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش که سریال ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

پیدا کردن طرفداران دنیای کمیک بوک‌ها کار سختی نیست و به هر جایی که نگاه کنید چندتایی از آن‌ها را می‌بینید. ظاهراً جورج آر. آر. مارتین، خالق کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش که سریال بازی تاج و تخت بر اساس آن‌ها ساخته شده هم جزو این دسته از افراد است و در مورد تأثیر انتقام جویان بر روی دنیای داستان‌هایش می‌گوید.

جورج آر. آر. مارتین در مصاحبه‌ای که اخیراً با فست کمپانی داشته، بیان کرده وقتی یکی از شخصیت‌های داستانش را می‌کشد چه حسی به او دست می‌دهد. مارتین اعلام می‌کند که آشنایی او با این روند داستانی بر می‌گردد به وقتی که 12 سالش بود و کمیک بوک‌های انتقام جویان را می‌خواند.

برای طرفداران سریال بازی تاج و تخت، مرگ شخصیت‌هایی که ویژگی‌ها و اخلاقیات متفاوتی دارند موردی عادی محسوب می‌شود. جا به جایی شخصیت‌ها بین مرز خوبی و بدی هم چیز عجیبی برای آن‌ها نیست.

شماره‌ی 9 سری اول کمیک‌های انتقام جویان با معرفی واندر من
شماره‌ی 9 سری اول کمیک‌های انتقام جویان با معرفی واندر من

به گفته‌ی مارتین، چنین ویژگی‌های داستانی را از وقتی یکی از کمیک بوک‌های انتقام جویان با حضور شخصیت واندر من را می‌خواند دوست می‌داشت.

واندر من آدمی بود که به انتقام جویان ملحق شد. یه ابرقهرمان جدید که ظهور می‌کنه و به انتقام جویان ملحق می‌شه اما در واقع یه ابرشروره که خلق شده تا وانمود کنه یه قهرمانه و بهشون ملحق بشه، با هویت دروغین بهشون ملحق بشه و بعدش وقتی آمادگیش رو ندارن از درون نابودشون کنه اما وقتی به لحظه‌ای که قراره نابودشون کنه نزدیک می‌شه دچار وجدان درد می‌شه و نمی‌تونه نابودشون کنه.

برای همین زندگی خودش رو فدا می‌کنه و می‌میره. عاشق این کمیکم. فوق العاده‌ست.

کمیک بوکی که جورج آر. آر. مارتین در مورد آن صحبت می‌کند شماره‌ی 9 سری اول کمیک بوک‌های انتقام جویان (ماه اکتبر سال 1964) است که توسط استن لی، دان هک، دیک آیرز، استن گلدبرگ و آرت سایمک خلق شده.

واندر من - شما را به یاد کدام شخصیت بازی تاج و تخت می‌اندازد؟
واندر من - شما را به یاد کدام شخصیت بازی تاج و تخت می‌اندازد؟

اولین حضور و معرفی شخصیت واندر من (Wonder Man) با هویت سایمون ویلیامز هم در همین کمیک بوک است. واندر من بعدها دوباره به دنیای کمیک بوک‌ها برمی‌گردد و تبدیل به یکی از اعضای گروه انتقام جویان می‌شود که با چند شخصیت از شخصیت‌های بزرگ دنیای کمیک بوک‌های مارول در ارتباط و همکاری است.

چنین چیزی رو تو ذهنم داشتم و تموم طول مدت شغلم همین کار رو کردم... حتی قبل از این که شغلی داشته باشم.

وقتی 12 یا 13 سالم بود برای طرفدارنامه‌ها کمیک بوک می‌نوشتم. یادمه یکی از اولین چیزایی که نوشتم، یه داستان آماتوریِ کوچیک در مورد یه ابرقهرمان بود که من اسمش رو وایت ریدر (White Raider) گذاشته بودم و تو یکی از طرفدارنامه‌ها وقتی کلاس هفتم بودم چاپ شد. و وایت ریدر تو اولین ماجراجوییش می‌میره.

حالا با اتمام پخش سریال بازی تاج و تخت بعد از حدود 8 سال، می‌توانید به مجموعه کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش مراجعه کنید تا با قلم خود جورج آر. آر. مارتین وقایع داستان را تجربه کنید.

اگر به دنبال سریال هستید با کمی صبر می‌توانید اسپین‌آف‌های بازی تاج و تخت را تماشا کنید، تا آن موقع هم می‌توانید خود را با پیشنهادهای ما سرگرم کنید.

گیمرها هم می‌توانند بازی‌های ویدیویی با حال و هوای شبیه به دنیای بازی تاج و تخت را تجربه کنند. مخصوصاً که خود جورج آر. آر. مارتین خبر از کار روی یک بازی ویدیویی هم داده است.

کمیک بوک بازها هم چندین اثر جذاب نزدیک به بازی تاج و تخت را برای مطالعه در اختیار دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ارشیا
    ارشیا | ۱۲ تیر ۱۳۹۸

    مارتین کدوم شخصیت نغمه رو از واندر من الهام گرفته ؟ سندور کلیگن؟

مطالب پیشنهادی