ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

سناتور آمریکایی به دنبال ممنوع کردن لوت‌باکس‌ها است

امروز سناتور جاش هاولی رسما بیانیه‌ی خود مبنی بر ممنوعیت فروش لوت باکس‌ها به کودکان را مطرح کرد و در حال حاضر ۲ نماینده دموکرات دیگر نیز حمایت خود از این قانون را اعلام کرده‌اند. ...

شایان کرمی
نوشته شده توسط شایان کرمی | ۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۹

امروز سناتور جاش هاولی رسما بیانیه‌ی خود مبنی بر ممنوعیت فروش لوت باکس‌ها به کودکان را مطرح کرد و در حال حاضر ۲ نماینده دموکرات دیگر نیز حمایت خود از این قانون را اعلام کرده‌اند.

در صورت تایید شدن قانون حفاظت کودکان از بازی‌های اعتیاد آور، شرکت‌های نشر بازی از فروش لوت‌باکس‌ها به افراد زیر ۱۸ سال منع خواهند شد. در نتیجه اگر شرکتی دست به چنین کاری بزند، تحت پیگرد قانونی و جریمه مالی قرار خواهد گرفت.

او که پیش از این هم به خاطر انتقاد از دیگر شرکت‌های حوزه فناوری مانند فیسبوک و گوگل شناخته شده بود، اعتقاد دارد که برخی بازی‌ها تنها کودکان را به چشم صندوق‌های پول می‌بینند. هاولی می‌گوید دنیای سرگرمی‌های دیجیتال به یک فضای ناامن برای کودکان تبدیل شده که از زمان بازی‌ آن‌ها برای به دست آوردن درآمدهای غیر منصفانه استفاده می‌کند.

لوت باکس‌ها

لوت‌باکس‌ها به بخشی جدا نشدنی از دنیای ویدیو گیم تبدیل شده‌اند. در حال درآمد بسیاری از بازی‌های موبایل و عناوین شناخته شده کمپانی‌های بزرگی مثل بلیزارد و الکترونیک آرتز از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای به دست می‌آید. از سوی دیگر بسیاری از قانون گذاران در سرتاسر جهان سعی می‌کنند از طریق راه‌‌های مختلفی با این روش درآمدی مقابله کنند. در همین راستا چندی پیش بود که نینتندو مجبور شد عرضه ۲ بازی خود که حاوی لوت‌باکس بودند را در بلژیک متوقف کند.

ریچارد بلومنتال یکی دیگر از سناتورهای ایالات متحده در رابطه با این بحران می‌گوید:

من افتخار می‌کنم که از این قوانین دو طرفه حمایت کنم تا کودکان را از بازی‌های غارتگرانه محافظت کرده و بازی‌سازان بد را به خاطر اقداماتشان مجاز کنند. کنگره باید یک هشدار برای توسعه دهندگان نرم‌افزار وشرکت‌های فناوری ارسال کند: کودکان صندوق‌های پول نقد برای بهره‌برداری نیستند.

در انتها باید منتظر ماند و دید که پیگیری‌های قانونی تا چه اندازه روی سیستم مالی کمپانی‌های نشر بازی تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی