زره جدید واندروومن در فیلم Wonder Woman 1984 از کجا اقتباس شده است؟

اولین پوستر فیلم Wonder Woman 1984 واندروومن را در زرهی جدید نمایش می‌دهد

0

به تازگی اولین پوستر رسمی فیلم Wonder Woman 1984 منتشر شده است. در این پوستر گل گدوت را در حالی که زره جدید واندروومن را به تن دارد می‌بینیم. زرهی طلایی رنگ با پدهای بزرگ در قسمت شانه و (شاید) با یک شنل.

طرفداران از دیدن این ظاهر جدید هیجان زده‌اند و پوستر هم به طور کلی با نظرات مثبت همراه بوده اما تعدادی از کاربران در شبکات اجتماعی پرسش‌هایی مطرح می‌کنند که «آیا این زره از کمیک بوک‌هاست؟»

سوال خوبی‌ست، مخصوصاً به این دلیل که پاسخ این پرسش به نظر یک «نه» باشد. هیچ ورژنی از این لباس را در کمیک بوک‌های کمپانی دی‌سی نمی‌توانید پیدا کنید که عیناً شبیه به فیلم اقتباسی باشد. اما با این وجود هنوز هم چند ورژن در کمیک بوک‌ها هستند که شباهت‌هایی با زره جدید واندروومن در فیلم دارند.

اولین پوستر منتشر شده از فیلم Wonder Woman 1984 با زره جدید واندروومن

اولین پوستر منتشر شده از فیلم Wonder Woman 1984 با زره جدید واندروومن

با توجه به این که فیلم Wonder Woman بر اساس داستان‌های کمیک بوکی نوشته‌ی توسط برایان آزارلو و کلیف چیانگ، که در دنیای نیو 52 بازگو می‌شدند، ساخته شده بود باعث شد بعضی از طرفداران به این نتیجه برسند که این طراحی جدید را دیوید فینچ که به همراه همسرش، مردیث، داستان‌های واندروومن را تا انتهای نیو 52 پیش برد، خلق کرده است.

در حالی که زره مورد بحث طلایی نبود ولی ظاهری مشابه و پدهای شانه داشت و جزو معدود لباس‌های شخصیت واندروومن در داستان‌های اصلی بود که تمام قسمت‌های دست‌ها و پاهای او را می‌پوشاند.

این لباس در شبکات اجتماعی با لباس‌های مشهور دیگری مقایسه شد، از شخصیت‌های X-Men، تا انیمه‌ها و در نهایت شخصیت والکیری در کمیک بوک‌های مارول. اما در حقیقت هدف از طراحی زره جدید واندروومن احتمالاً شبیه سازی «زره طلایی» واندروومن بوده که هر از چند گاهی برای نبردهایی با مقیاس بزرگ به تن می‌کند و اولین بار در سال 1997 و در داستانی غیراصلی به نام Kingdom Come معرفی شد.

در آن داستان، یک نسل بعد از این که سوپرمن و واندروومن بازنشسته شدند، نسل جدیدی از ابرقهرمان‌ها و ابرشرورها ظهور کردند که نسبت به قدرت‌هایشان بی‌ملاحضه و بی‌مسئولیت می‌شوند و نتیجه‌ی آن به وقوع پیوستن فاجعه‌ای در سطح جهانی است.

تعدادی از اعضای جاستیس لیگ از بازنشستگی خود دست می‌کشند تا به آن‌ها نشان دهند اوضاع از چه قرار است اما بعد از این که گروهی از شرورها و سیاست مدارها به رهبری لکس لوتر و کاپیتان مارول (شزم) تعدادی از شرورهای دیگر را از زندان فرار می‌دهند، باعث به وقوع پیوستن یک جنگ تمام عیار بین نسل قبلی و نسل جدید ابرانسان‌ها می‌شوند. واندروومن در این جنگ، با یک زره طلایی شرکت می‌کند.

نمایی از زره واندروومن در یکی از پنل‌های کمیک بوک‌های Kingdom Come

نمایی از زره واندروومن در یکی از پنل‌های کمیک بوک‌های Kingdom Come

ظاهر زره واندروومن در کمیک بوک‌های Kingdom Come بین خوانندگان و طرفداران محبوب شد و نهایتاً وارد دنیای اصلی کمیک‌ها شد و با این که فقط گاهی اوقات سر و کله‌اش پیدا می‌شود، به نظر تبدیل به منبع اقتباسی برای یک اثر سینمایی شده است.

قطعه‌ی مربوط به سر که شبیه به پرنده است صرفاً یک افزودنی انتخابی است که در طول مبارزه استفاده می‌شود و قسمت اصلی زره نیست، چرا که در پلان‌های خارج از جنگ در داستان، دایانا آن را بر روی سر ندارد.

داستان‌های غیراصلی و مستقل دنیای کمیک بوک‌های دی‌سی که با نام Elseworlds شناخته می‌شوند، قبلاً هم روی فیلم‌های کمپانی دی‌سی تأثیرات خود را گذاشته‌اند.

لباس قبلی واندروومن شباهت‌های زیادی با کمیک بوک‌های DC: The New Frontier دارد که در آن‌ها داروین کوک ایده‌ی این که واندروومن دامنی شبیه به گلادیاتورها و از جنس چرم داشته باشد را محبوب کرد.

واندروومن در حال آماده شدن برای نبرد با زرهی طلایی رنگ

واندروومن در حال آماده شدن برای نبرد با زرهی طلایی رنگ

شما در مورد طراحی زره جدید واندروومن چه نظری دارید؟ در مورد خود Wonder Woman 1984 چه طور؟ می‌تواند تبدیل به فیلمی موفق در دنیای فیلم‌های دی‌سی شود؟ نظرات خود را با ویجیاتو به اشتراک بگذارید.

منبع: Comic Book

.کپی شد http://dgto.ir/1bxo

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...