ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جیمی هاپکینز
اخبار و مقالات

از یاد رفتگان؛ جیمی هاپکینز کجاست و چرا داستان مدرسه به فراموشی سپرده شد؟

همه‌ی ما حسی نوستالژی نسبت به مدرسه و مسائل مربوط به آن داریم. این امر برای کسانی که تقریبا سن نوجوانی‌شان را درحدود سال ۲۰۰۶ گذراندند کمی خاص‌تر است. اما دلیل این حس خاص چیست؟ ...

حسین چوبین
نوشته شده توسط حسین چوبین | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

همه‌ی ما حسی نوستالژی نسبت به مدرسه و مسائل مربوط به آن داریم. این امر برای کسانی که تقریبا سن نوجوانی‌شان را درحدود سال ۲۰۰۶ گذراندند کمی خاص‌تر است. اما دلیل این حس خاص چیست؟ دلیل آن انتشار عنوان بزرگ دیگری توسط راکستار با نام Bully بود. در این بازی با هویتی عجیب به نام جیمی هاپیکنز آشنا شدیم. متاسفانه مدت‌هاست به غیر از چندین شایعه چیزی از این کارکتر محبوب نشنیده‌ایم. در ادامه قصد داریم اشاره‌ای کوتاه به این شخصیت از یاد رفته داشته باشیم.

جیمی هاپیکنز

جیمی هاپکینز برای اولین بار در بازی Bully و در سال ۲۰۰۶ معرفی شد. مادر او با پدر خوانده‌اش به تازگی ازدواج کرده و در همان سکانس اول بازی درگیری و مشکلات او با خانواده و بخصوص پدر خوانده‌ش به وضوح دیده می‌شود. پدرخوانده‌ی جیمی که مانند مادرش اسم خاص و مشخصی ندارد پیرمردی ثروتمند توصیف شده و قرار است با مادر جیمی به ماه عسل بروند. همین سفر ماه عسل طولانی مدت دلیل ثبت نام شخصیت اصلی داستان بازی در مدرسه‌ی BullWorth است.

پیش از BullWorth جیمی در هفت مدرسه‌ی دیگر درس می‌خوانده که از همه‌ی آن‌ها اخراج شده. از دلایل اخراج او می‌توان به خشونت، نقاشی دیوارها، بد دهنی، آتش‌ زدن، بی‌احترامی به معلمان و کارکنان اشاره کرد. مدرسه‌ی جدید آخرین شانس او برای تحصیل بوده و اگر به هر دلیلی از این مدرسه هم اخراج شود دیگر راهی برای تحصیل نداشته و راهی کانون اصلاح و تربیت می‌شود. بحث آنجایی جالب‌تر می‌شود که جیمی به خوبی از این شرایط آگاهی دارد.

پس از ورود به مدرسه او دوستان بسیاری از میان دانش‌آموزان مدرسه پیدا می‌کند. این دوستان جدید گاها سبب می‌شوند تا معنای دقیق‌تری از اعمال و واکنش‌های هویت اصلی داستان داشته باشیم. اولین قدم و حضور این شخصیت در این بازی به نمایش گذاشته شد اما هیچگاه سرانجامی دقیق برای این شخصیت از سوی سازندگان اعلام مشد. چیزی که دن هوسر (Dan Houser) از راکستار به آن اعتقاد دارد این است که قرار نیست جیمی هاپکینز به پروتاگونیستی از جنس پروتاگونیست‌های GTA تبدیل شود.جیمی هاپیکنز

همواره طراحان شخصیت‌ها در طراحی پروتاگونیست‌ها وسواس بسیاری به خرج می‌دهند. مسلما پروتاگونیست یا پروتاگونیست‌ها نقش بسیاری در روایت یک داستان خوب دارند. اولین مشخصه کلیدی در طراحی جیمی هاپیکنز این است که هویت و به نوعی شخصیت او براساس شخصیت هلدن کالفیلد شخصیت اصلی رمان ناطور دشت (The Catcher in the Rye)، که اولین بار در سال ۱۹۵۱ منتشر شد، خلق شده است. درمورد طراحی این شخصیت باید گفت، راکستار و تیم توسعه‌دهنده در ابتدا ایده‌ی دیگری برای ساخت داشتند. به عبارتی آن‌ها می‌خواستند که یک آنتاگونیست خلق کنند اما مدل نهایی چیزی شد که تفاوت‌های بسیار بسیار زیادی با طرح اولیه داشت.

جیمی هاپکینز شخصیتی است که قدی کوتاه نسبت به دیگر هم سن و سالان خود دارد. اما علی‌رغم قد کوتاه از قدرت هوشی بالایی برخوردار است. روی صورتش کک و مک به خوبی دیده می‌شود و در ابتدا ظاهری بسیار ساده دارد. چشمانی با رنگ قهوه‌ای و وجود یک گوشواره طلایی رنگ روی گوشش از دیگر مشخصه‌هایی است که می‌توانیم به آن اشاره کنیم. در ابتدا قرار بود تنها یک پسر نوجوان خلق شود. به عبارتی خبری از برخی موارد مانند آنچه که اشاره کردیم نبود. اما تیم سازنده تصمیم گرفت تا المان‌های خاصی را به این شخصیت اضافه کند تا او به شخصیتی سرگرم کننده تبدیل شود.

جیمی هاپیکنز

به جرئت می‌توان گفت طراحی این شخصیت در طی مسیر تولید تکامل پیدا کرده است. اگر به عملکرد، مبارزه و ظاهر شخصیت جیمی هاپکینز در بازی دقت کرده باشید به خوبی می‌بینید که او بسیار متفاوت از دیگر هم سن و سالانش است. شخصیت و نوع برخورد او با مسائل مختلف اصلا هیچ شباهتی به یک پسر ۱۵ ساله ندارد. برای درک بهتر می‌توانید به تصاویر منتشر شده از این شخصیت روی نسخه‌ی بتا و پلی‌ استیشن 2 کمی دقت کنید. در نسخه‌ی بتا با اینکه خیلی چهره‌ی جیمی مشخص نیست اما بیشتر کارکتری شر و شیطان را می‌بینیم. در نسخه‌ی منتشر شده‌ روی پلی‌ استیشن 2 این چهره تا حدودی تغییر کرد. اما باز هم چهره‌ی خروجی بیشتر شبیه به پیرمردی ۵۰ ساله بود تا یک شخصیت ۱۵ ساله.

در نهایت هم در نسخه‌ی بازسازی شده و روی رایانه‌های شخصی دیدیم که چهره‌ی او با اصلاحات و بهبودهای بسیار زیاد به پسری ۱۵ ساله تبدیل شد. این موارد نشان می‌دهند که طراحی هاپکینز به مرور زمان و با اضافه شدن ایده‌های جدید تکامل پیدا کرده است. اما نکته‌ای که نباید فراموش کنیم این است که او تنها در قالب یک پسر ۱۵ ساله گنجانده شده. به عبارت بهتر او فردی بزرگسال بوده یا حداقل می‌توانیم بگوییم مهارت‌های بزرگسالان را دارد.

جیمی هاپیکنز

همان‌طور که می‌دانید کارکتر جیمی تنها در یک عنوان که در انحصار خودش باشد حضور داشته است. به عبارت دیگر تنها عنوانی که برای روایت داستان او ساخته شده، بازی Bully به حساب می‌آید. اما به دلیل محبوبیت بسیار زیاد و از سوی دیگر تصمیم راکستار برای ایجاد ارتباطی بین بازی‌های مورد انتظار و معروفش علائمی از حضور او در دنیای GTA V دیدیم. هنوز و تا به این لحظه حضور رسمی و تایید شده‌ای از این شخصیت در دیگر عناوین ثبت نشده است. باتوجه به شایعات اخیر این احتمال وجود دارد که بزودی شاهد نسخه‌ی دوم باشیم و منطقی است که انتظار دیدن او را در نسخه‌ی دوم هم داشته باشیم. نکته‌ی مهم دیگر اینکه شخصیت مورد بحث هیچ روایت دیگری هم در دنیای سرگرمی ندارد.

جیمی هاپیکنز

آخرین دیدار ما با این شخصیت به سال ۲۰۰۶ برمی‌‎گردد. درواقع جیمی هاپکینز ۱۵ ساله را ما تنها در Bully دیدیم. البته همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره داشتیم علائمی هرچند کوتاه از حضور او در GTA V دیده شدند. اما داستانی درمورد او نداشتیم. ظاهرا راکستار صرفا علائم او را اضافه نموده تا یادمان باشد که داریم در دنیایی که راکستار خلق کرده وقت می‌گذرانیم. همچنین از طرف دیگر بگوید دنیای آثارش با یکدیگر ارتباط دارند.جیمی هاپیکنز

تقریبا ۸ سال از انتشار آخرین نسخه‌ی GTA می‌گذرد و مخاطبان از سکوت راکستار درمورد عنوان جدیدش بسیار متحیر هستند. هیچکس نمی‌داند قدم بعدی راکستار دقیقا چیست اما شایعات بسیار زیادی به ساخت دومین نسخه‌ی Bully اشاره دارند. این شایعات به‌طور مستقیم می‌گویند که راکستار قصد ندارد فعلا GTA یا نسخه‌ی جدیدی از دیگر فرانچایزهایش منتشر کند. بلکه به دنبال ساخت نسخه‌ای جدید از Bully است.

باتوجه به اینکه پیوستگی و ارتباط بسیار قدرتمندی بین جیمی و Bully وجود دارد انتظار می‌رود که نسخه‌ی دوم هم به ادامه‌ی داستان او اشاره داشته باشد. جدای از مورد یاد شده، سازندگان و مالکان راکستار بارها و بارها واکنشی مثبت نسبت به این شخصیت نشان دادند. ظاهرا آن‌ها برنامه‌ای بلند مدت برای این کارکتر دارند و نمی‌خواهند پتانسیل قدرتمند او را از دست بدهند. بنابراین قطعا شاهد بازگشت این شخصیت در چند سال آینده خواهیم بود. حتی اگر خوشبین باشیم می‌توانیم این زمان نامشخص را تا یک یا دو سال آینده بدانیم.

اینکه راکستار تصمیم بگیرد همانند Red Dead Redmption 2 نسخه‌ی جدید را به زمانی پیش از نسخه‌ی اول ببرد یا نه سوالی است که برای همه‌ی هواداران وجود دارد. اما اگر قرار باشد نسخه‌ی بعدی آینده‌ی این شخصیت را روایت کند می‌تواند به دنیای GTA هم ارتباط پیدا کند. معمولا خلق عنوانی سرگرم کننده‌ زمانی که یک کودک پروتاگونیست اصلی است کاری بسیار دشوار به حساب می‌آید.

باتوجه به تمایلات راکستار و المان‌هایی که همواره در بازی‌هایش دیدیم کمی بعید به‌نظر می‌رسد که در نسخه‌ی دوم جیمی سنی کمتر از ۱۵ سال داشته باشد. هرچند که سازندگان تمایلی ندارند که این شخصیت به کارکتری مشابه با پروتاگونیست‌های بازی یاد شده تبدیل شود. به هرصورت حتی شایعه‌ی بازگشت کارکتری قدیمی چون جیمی هاپکینز می‌تواند برای تمامی گیمرها بسیار دل گرم کننده باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • SCORPION8484
  SCORPION8484 | ۱۱ تیر ۱۴۰۰

  خداییش bully حرف نداره اتفاقا من خودم پارسال که 15 سالم بود ( هم سن خوده جیمی بودم?) بازیش کردم
  خیلی وقت بود دنبالش بودم تا اینکه رو پی سی بازی کردم هیچ وقت تجربه اش یادم نمیره فقط حیف ماموریت هاش یکمی کم بود خداکنه قسمت دومش رو هرچی زودتر بسازن

 • Amirggsain
  Amirggsain | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام.(جیمی جان کجایی ؟دقیقا کجایی؟کجایی که ما گیمرا ،بی تو پووووچیم.?)
  واقعا با این گیم خیلی حال کردیم .?

 • reyhane-wolf
  reyhane-wolf | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  یادش بخیر بچه بودم ۹ ۱۰ سالم بود بازی میکردم خیلی فوق العاده بود امیدوارم دوباره بسازن....

 • MillenniumFalcon
  MillenniumFalcon | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  فکت : جیمی هاپکینز در واقع کودکی های شپرد هست ???‍♂️ انصافا استایل موش که میخوره

  • حسین چوبین
   حسین چوبین | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

   ????

 • masoudbir
  masoudbir | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  bully یکی از بهترین بازی هایی بود که تو زندگیم انجام دادم حتی بعضی وقت ها دوباره بازی رو نصب میکنم تا دوباره با گیم پلی جذابش سرگرم بشم
  بنظرم تو این سال ها راک استار فقط و فقط رو یه بازی تمرکز نکرده بود و بنظرم در چند سال اینده شاهد چنین بازی هایی خواهیم بود
  red dead 1 remake . gta trilogy remake . bully remake . gta 6 . bully 2
  طبق شایعات و حرف های بعضی از صدا پیشه ها این بازی ها انگاری قراره شاهد بازسازی و نسخه جدید از بازی ها دوست داشتنی در سال های اینده باشیم
  بنظرم باید منتظر ریمیک بولی باشیم مخصوصا بعد از اینکه تو red dead 2 طراحی صورت جیمی رو به عنوان یک ایستراگ دیدیم

  • حسین چوبین
   حسین چوبین | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

   تو GTAV هم چندجا اشاره شده بود به این شخصیت. یه جایی خود شخصیت که ظاهرا بزرگتر شده بود رو دیدیم یه جایی هم اسمشو رو یه لباس ورزشی دیدیم.

 • The-ronin
  The-ronin | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  بازی خفنی بود عملا gta توی مدرسه بود

 • حسین چوبین
  حسین چوبین | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  منم همینطور?

 • Shadow-san
  Shadow-san | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  متاسفانه تجربه ش نکردم اما به نظر بازی خوبی میاد

  • حسین چوبین
   حسین چوبین | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

   به نظرم همین الان شروعش کنید. قطعا خاطرات خوبی براتون باقی میمونه بخصوص اگر سنتون به شخصیت اصلی که همون جیمی هاپکینزه نزدیک باشه.

مطالب پیشنهادی