ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

چرا راکستار دیگر به DLCهای داستانی توجهی نمی‌کند؟

بازی GTA 4 و تجربه موفق DLCهای داستانی آن، هم‌چنان دلیل بسیاری از طرفداران برای عرضه DLC داستانی برای GTA 5 و Red Dead Redemption 2 است. GTA 5 در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و توانست ...

سیدعباس حسینی
نوشته شده توسط سیدعباس حسینی | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۲:۰۰

بازی GTA 4 و تجربه موفق DLCهای داستانی آن، هم‌چنان دلیل بسیاری از طرفداران برای عرضه DLC داستانی برای GTA 5 و Red Dead Redemption 2 است.

GTA 5 در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و توانست چه از نظر فروش و چه از نظر منتقدان موفقیت باورنکردنی را نصیب Rockstar کند. بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که حداقل تا امروز استودیو راکستار یک DLC داستانی را برای بازی منتشر کند. ولی متأسفانه تا زمان نگارش این مقاله و تا امروز چنین اتفاقی نیفتاده است. در عوض، راکستار روی حالت آنلاین بازی و پشتیبانی از GTA Online متمرکز کرده است.

به همین ترتیب، بازی Red Dead Redemption 2 در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد و از آن زمان طرفداران این بازی محشر سبک وسترن، امیدوار به عرضه یک بسته الحاقی داستانی از سوی راکستار برای این بازی جهان‌باز هستند. البته راکستار در عوض محتوای‌ جدیدی داستانی برای خیل عظیم طرفداران، اقدام به منتشرکردن Red Dead Online کرده و بعید بنظر می‌رسد که شاهد بسته‌ الحاقی داستانی برای بازی باشیم؛ چرا که تمرکز فعلی راکستار روی پشتیبانی آنلاین این بازی‌ها و احتمالا بازی‌های جدید برای انتشار است.

بسیاری از بازی‌های مدرن AAA هنگام معرفی دارای DLC داستانی نیز هستند که پس از عرضه، معمولا با فاصله‌های زمانی و بعضا بصورت رایگان عرضه می‌شوند اما طرفداران از Rockstar Games بخاطر کیفیت بازی‌های Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2 انتظار انتشار DLC را دارند. برای کسانی که احتمالا تعجب می‌کنند که چرا قضیه اینگونه است؟ تنها کاری که باید انجام دهند این است که نگاهی به کیفیت بسته‌های‌ الحاقی منتشر شده توسط Rockstar Games بکنند. بنظر می‌رسد DLC برخی از بازی‌های قبلی خود به ویژه Grand Theft Auto 4، دلیل اصلی تمایل طرفداران برای ادامه‌دار بودن روند انتشار DLC برای بازی Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2 باشد.

Grand Theft Auto 4 پس از رونمایی، از دو بسته‌الحاقی بزرگ برخوردار شد که هر دو در افزایش‌ عمر بازی و همچنین ارائه گیم‌پلی باکیفیت بالاتر، به طرفداران کمک می‌کردند تا طرفداران همچنان از گیم‌پلی ناب بازی و داستان آن سیراب شوند. همچنین بسته‌های‌ الحاقی بازی Grand Theft Auto 4 بامعرفی برخی شخصیت‌ها که بعداً در GTA 5 شاهد نقش‌آفرینی آن‌ها بودیم، باعث غنای هرچه بیشتر جهان این فرانچایزها شدند.

وقتی به میزان استقبال از بسته‌های الحاقی GTA 4 نگاهی بیاندازید، احتمالا دیگر تعجب نکنید. چون که طرفداران Rockstar Games از این شرکت می‌خواهند محتوای مشابهی را برای GTA 5 و Red Dead Redemption 2 منتشر کند.

سرگردان و نفرین‌شده

اولین DLC تک‌نفره Grand Theft Auto 4 در سال ۲۰۰۹ در قالب Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned منتشر شد. در این بسته الحاقی بازیکنان در قالب فردی با اسم جانی کلبیتز قرار می‌گرفتند، همان موتورسواری که قبلاً در یکی از ماموریت‌های اصلی بازی Grand Theft Auto 4 ظاهر شده بود. اساساً بعنوان یک کمپین داستانی کوتاه، این بسته‌الحاقی باعث پیشرفت‌های عمده‌ای در فرمول GTA 4 شد تا بتواند یک تجربه همه‌جانبه و بهتر برای گیمرها باشد.

Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned با افزودن چک‌پوینت به ماموریت‌ها، کیفیت بازی را در مقایسه با سایر بازی‌های این سری بهبود بخشید. قبل از The Lost and the Damned، هیچ یک از بازی‌های Grand Theft Auto از چک‌پوینت‌ها استفاده نمی‌کردند و به این معنی بود که اگر در انجام مأموریتی درون بازی شکست بخورید یا اگر کاراکترتان درون بازی بمیرد، باید کارها را دوباره از اول انجام دهید. این بهبود در روند گیم‌پلی بعدها توسط همه بازی‌های آینده GTA پذیرفته و اجرا شد. The Lost and the Damned به طور کلی برای فرانچایز Grand Theft Auto بسیارمهم است.

علاوه بر ایجاد این کیفیت مهم در بهبود گیم‌پلی بازی، Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned همچنین محتوای جدید قابل توجهی را به بازی اضافه کرد. این شامل فعالیت‌های جدید، سرگرمی‌های جدید در لیبرتی‌سیتی، وسایل‌نقلیه جدید، بازی‌های جانبی جدید، مینی‌گیم‌های جدید و موارد دیگر بود. در اصل Grand Theft Auto 4 با ایجاد داستانی با تم موتورسواری، محتوای مربوط به این موضوع را نیز به بازی اضافه کرده بود.

جانی در حالی در فعالیت‌ها و ماموریت‌های مختلف Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned شرکت می‌‌کرد که اغلب اعضای باند موتور سواری‌اش او را در این ماموریت‌ها همراهی می‌کردند. این کاملاً در تضاد با قهرمان اصلی Grand Theft Auto 4، نیکو بلیچ بود که معمولاً در بازی اصلی ماموریت‌ها را به تنهایی انجام می‌داد. در هر صورت رابطه جانی با اعضای باندش می‌تواند تحت‌تأثیر مهارت آن ها در انجام مأموریت‌ها جمعی باشد. جانی می‌تواند در خارج از مأموریت‌ها با برخی از اعضای باند نیز وقت بگذراند.

Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned عمدتا بر گسترش تجربه تک‌نفره GTA 4 متمرکز بود، اما این به معنای از دست‌دادن و بی‌توجهی کامل به محتوای جدید چندنفره نبود. برعکس The Lost and the Damned، انواع مختلف مینی‌گیم‌های چندنفره جدید را برای بررسی طرفداران و سنجش از طریق آن ها به بازی اضافه کرد تا از تمامی جنبه‌ها اطمینان حاصل شود که این یک DLC مخصوص بازی بزرگ است.

میزان تلاش Rockstar برای Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned باعث شد که این بسته‌الحاقی یک تجربه کاملاً جدید از سری بازی‌های GTA باشد و سطح خود را بالاتر از DLC بازی‌های دیگر اثبات کند و ارزش بسیاری را به شما ارائه دهد. احتمالاً Rockstar همین مقدار تلاش را برای DLC بازی GTA 5 و Red Dead Redemption 2 نیز انجام دهد. به همین دلیل طرفداران می‌خواهند ببینند که این شرکت، DLC مشابهی را برای عناوین یاد شده ساخته است یا خیر.

با این حال سرگردان و نفرین شده تنها نیمی از داستان است.

مرثیه‌ای برای مشکلات تونی

چند ماه پس از عرضه Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned، یک DLC دیگر برای بازی منتشر شد. بازیکنان در این بسته الحاقی که Ballad of G*y Tony نامیده می‌شد، در نقش لوئیس فرناندو لوپز که یکی از بادیگاردهای شخصی به نام تونی بود قرار می‌گرفتند. درست همان‌طور که The Lost and the Damned با افزودن چک‌پوینت به بازی کیفیت گیم‌پلی بازی را بهبود بخشید، Ballad of Gay Tony امتیازات ماموریت را به همراه تعداد زیادی از محتوای‌های دیگر، به سری بازی‌های Grand Theft Auto برای کنسول‌های خانگی معرفی کرد.

درحالی که بسته‌الحاقی Grand Theft Auto 4: Ballad of Gay Tony ماموریت‌های جدیدی را برای انجام دادن بازیکنان در نظر گرفته بود، از طرفی بیشتر روی معرفی فعالیت‌های جانبی جدید برای بازیکنان تمرکز کرده بود. دو مورد از مهم‌ترین آن ها باشگاه مبارزه‌ای است که لوئیس می‌تواند در آن شرکت کند و دیگری مینی‌گیم بیس جامپینگ درون بازی بود که با استقبال گیمرها روبرو شد. همانند The Lost and the Damned، بازیکنان The Ballad of G*y Tony نیز می‌توانند به دنبال انواع مینی‌گیم‌های جدید چندنفره درون بازی باشند.

با بسته‌الحاقی Grand Theft Auto 4: The Ballad of Gay Tony، استودیو Rockstar Games دوباره موفق شد آن را به کانون توجه‌ها بازگرداند و موفق به جلب نظر و تحسین منتقدان برای این بسته الحاقی شد؛ در حالی که این بازی همچنان بعنوان یک محصول کاملاً با کیفیت‌ بالا بدون توجه به ماهیت DLC بودنش نیز موفق بود. دو بسته‌الحاقی The Lost and the Damned و The Ballad of Gay Tony، راکستار را بعنوان شرکتی پیشرو در زمینه منتشر کردن بسته‌ الحاقی داستانی باکیفیت مطرح کرد. به همین دلیل جای تعجب است که این شرکت هنوز اقدام مشابهی را در مورد GTA 5 یا Red Dead Redemption 2 تا به امروز انجام نداده است.

کابوس ارواح

حالا که صحبت از Red Dead Redemption شد، بهتر است به این موضوع نیز اشاره کنیم که نسخه‌اول بازی نیز DLC تحسین‌برانگیزی دریافت کرد که به اشتیاق کنونی طرفداران GTA 5 و RDR 2 برای دریافت بسته‌‌ الحاقی افزوده است. پس از انتشار بازی، پشتیبانی از Red Dead Redemption به اندازه GTA 4 تأثیرگذار نبود اما بازی با دریافت بسته‌ الحاقی Undead Nightmare زامبی‌ها را به دنیای وسترن و جهان‌ باز بازی اضافه کرد و داستانی مهیج را در جهان بی‌قانون بازی برای تماشای طرفداران ارائه داد.

بسته‌ الحاقی Undead Nightmare برای Red Dead Redemption در آن زمان بسیار محبوب شد بنابراین منطقی است که طرفداران بخواهند چیزی مشابه با آن را در بازی Red Dead Redemption 2 ببینند. شایعاتی مبنی بر اینکه راکستار قصد داشت یک رویداد Undead Nightmare را برای Red Dead Redemption 2 به مناسبت هالووین برنامه‌ریزی کند وجود داشت، اما این شایعات هنوز به واقعیت تبدیل نشده و خود راکستار نیز واکنشی نشان نداده است.

البته هنوز هم از جانب طرفداران تقاضا برای Undead Nightmare یا نوعی DLC تک‌نفره برای Red Dead Redemption 2 وجود دارد. بنابراین امیدواریم این امر، بالاخره در نقطه‌ای از تاریخ تحقق یابد. در حال حاضر بازیکنان Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2 می‌توانند حداقل منتظر محتوای‌آنلاین جدید باشند که از طرف استودیو منتشر می‌شود.

در بخش آنلاین، بازی‌ها از محتواهای کوچک تا پیشنهادات قابل توجه‌تر مانند بروزرسانی Grand Theft Auto Online Cayo Perico Heist منتظر تجربه‌شدن توسط گیمرها هستند. البته پیشنهاد دوم یک جزیره برای کاوش توسط بازیکنان اضافه کرده است.

اگر مشتاق تجربه دوباره بازی Grand Theft Auto 4 و بسته‌های الحاقی آن هستید، می‌توانید بازی را روی رایانه‌های شخصی، PS3 و Xbox 360 تجربه کنید. به لطف قابلیت بکوارد ایکس‌باکس، GTA 4 روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس ایکس و اس هم قابل بازی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (46 مورد)
 • Arad-rafiyan15
  Arad-rafiyan15 | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  خب رد دد ۲ ادامه مستقیمش(تقریبا) میشه رد دد ۱ برای همین نمیشه براش دی ال سی ساخت مگر اینکه ماجرای چارلز و سدی باشه

 • Ilya5124
  Ilya5124 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

  DLC میخوایم چیکار.
  تو جی تی ای 6 رو بساز بسمونه

 • mohammadat85
  mohammadat85 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

  پول، پول، پول..... همش گیر دادن به نسخه آنلاین بازی 8 سال پیش

  • T-H-5
   T-H-5 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   از ea بهتره که بخش داستانی بتلفیلد رو پاک کرد الانم میخواد ۷۰ دلار بگیره

   • BenitoMussolini
    BenitoMussolini | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

    eb درست تره

 • T2PK
  T2PK | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

  این کامنتو میزارم ولی نگین چرا انقد حرف میزنی موضوع کامنت: دقت کردین هر کدوم از جی تی ای هایی که تو لیبریسیتی بودن تو ایران زیاد ازشون استقبال نشد البته بیشتر پلیرا دوسش نداشتن بعضیا هم دوس نداشتن ولی کسایی دوس نداشتن بیشتر بودن

  • ThomasAngelo
   ThomasAngelo | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   دیوانه پلیرای ایرانی حاضر بودن واسه جی تی ای ۴ یا همون جی تی ای ۶ خودمون جون هم بدن
   کاملا مشخصه سن و سالت به دوران جی تی ای سان آندریاس قد نمیده
   اونایی که دوران جی تی ای سان آندریاس رو یادشونه میفهمن چی میگم

   • Rar
    Rar | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

    با حرفت موافقم ولی درست صحبت کنی تا بن شدنت فرا نرسه

   • AmirRu
    AmirRu | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

    #حق??
    پ ن : میگم یوقت بن نشی

 • T2PK
  T2PK | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

  میدونم این کامنتم ربطی نداره به مقاله ولی انصافا جواب بدین ۳تا از اولین بازیایی که کردین رو بگین خودم اولین بازی عمرم کانتر 1.6 بود بعد igi 2 بعد هم جی تی ای سن اندرس

  • Viktor-reznov
   Viktor-reznov | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   1-)aoe 1
   2-) Nfs (یادم نمیاد کدوم نسخه اشه)
   3-) Cs 1.6

  • BenitoMussolini
   BenitoMussolini | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   سه گانه آیت الله اتزیو اساسین کرید

  • mohammadat85
   mohammadat85 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   اول gta sa بعد need for speed most wanted سومی igi

  • !Spider-Man
   !Spider-Man | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   Spider-man 2,need for speed most wanted,spider-man 2000

  • Ilya5124
   Ilya5124 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   یادمه یه بازی مکعبی بود واسه گوشیه مادرم?
   ولی اولین گیم معروفی که واقعا زیاد پلی میدادم هف لایف بود.
   بعد TMNT2
   و بعدش هم مورتال کمبت 3(عجب شاهکاری بود)

  • Nicobellic
   Nicobellic | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   Pes 12 ?

  • Daeealireza
   Daeealireza | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   شما رو نمیدونم ولی قدیم تر چند سال اول پلی یک یه بازی بود جت لی جی تی ای سن کالاف دیوتی (نمیدونم نسخه چندش قضیه مال یازده دوازده سال پیشه)


   اون موقع مثل الان نبود هرکی یه کنسول داره یکی یه کنسول داشت کل فامیل با اون بازی میکردن

   • Matin-Artorias
    Matin-Artorias | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

    خاندان ما هنوز تو اون دورانه?

  • MOSTAFA-COD-M
   MOSTAFA-COD-M | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   اولین بازی‌هایی که انجام دادم توی کنسول سگا بود و به‌ترتیب
   Sega=سونیک//یه بازی شیبه استریت فایتر شایدم خودش بود نمیدونم//و یه بازی درباره اون کارتون غار نشینان
   Ps2=کالاف دیوتی ۳جنگ جهانی دوم//کالاف۵//gta san
   Ps1=توی این هیچ بازی یادم نمیاد بازی کردم به جز پپسی من?

   • Frank-Underwood
    Frank-Underwood | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

    .وای اون غارنشینا
    اون بازی وسترنه تنها در خانه وبتمن و اون خرگوشه (lonely toons فکر کنم) اینا هم عالی بودن
    بازی دوم احیانا شورش در شهر نبود؟

    • MOSTAFA-COD-M
     MOSTAFA-COD-M | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

     نمیدونم تو اون زمان انگلیسی بلد نبودنم
     ۴ سال عمرم بود فقط
     لونی تونس هم بازی کردم
     زیاد بودن همشون رو یادم نمیاد

  • Rar
   Rar | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   San
   Pes 12
   Pes 17

  • Thunderbolt
   Thunderbolt | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   من
   سوپر ماریو
   سونیک سگا
   تیکن۳

  • AmirRu
   AmirRu | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

   Cod:mnw3
   Nfs: most wanted
   Pes 2013

   • MOHAMMAD-REZA-MADADI
    MOHAMMAD-REZA-MADADI | ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

    سن اندرس
    کالاف دیوتی 5
    هرکول    اخرین بازیی که پلی دادین چی بود

  • smmlto
   smmlto | ۹ خرداد ۱۴۰۲

   Tetris 🗿

 • AmirRu
  AmirRu | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

  راکستار نگو بلا بگو تنبلا تنبلا بگو موی بلند روی سیاه ناخن دراز واه و واه و واه
  بابا لامصب یه DLC بده دیگه??

 • moondragon
  moondragon | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

  کلا کاری به اینکه راک استار نمیخواد دی ال سی بده ندارم فقط چرا gta iv رو انداخته دور جوری که برای کسول های نسل هشتم اصلا منتشر نکرد امیدوارم الان که به سر راک استار زده بازی هاشو ریمستر کنه این بازی هم ریمستر بکنه

  • T2PK
   T2PK | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

   واسه ایکس باکس وان اومده

   • moondragon
    moondragon | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

    مطمئنی ؟ چون تو سایت خود راک استار که میریم برای خرید فقط میزنه برای pc کنسول های نسل هفتم

    • T2PK
     T2PK | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

     بخدا یکیو تو اپارات دیدم گفت تو وان اس بازی میکنم برو یه سرچی بزن تو گوگل میبینی نمیدونم چجوری ولی دربارش توضیح داده بودن

   • ThomasAngelo
    ThomasAngelo | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

    چرت و پرت نگو

    • T2PK
     T2PK | ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

     https://www.zoomg.ir/game-news/158028-gta-4-playable-xbox-one/این سایت دربارش نوشته /=

 • Nicobellic
  Nicobellic | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

  آخرین دی ال سی مال کدوم گیم بود؟

  • moondragon
   moondragon | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

   rdr 1

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

  راکستار تنبلی کار زشته،هرکی ندونه چه زشته

  • Nicobellic
   Nicobellic | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

   ??

 • Daeealireza
  Daeealireza | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

  بهترین دی ال سی عمرم مال جی تی ای ivبود

  • EHSBIZ
   EHSBIZ | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

   ولی حیف تو ایران در حق gta IV کم حقی شد اونقدر که بقیه نسخه ها معروف شدند اینطور نبود واسه VI تو ایران

   • Nicobellic
    Nicobellic | ۲۷ مرداد ۱۴۰۰

    آره sadge

مطالب پیشنهادی