ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اونجرز اندگیم
اخبار و مقالات

کارگردان Avengers: Endgame در مورد شکستن رکورد آواتار نگرانی ندارد

آنتونی روسو که به همراه برادر خود وظیفه کارگردانی فیلم «اونجرز اندگیم» را بر عهده داشت، اعلام کرده در مورد شکستن رکورد فروش آواتار نگرانی ندارد. همانطور که می‌دانید فیلم آواتار در حال حاضر پرفروش‌ترین ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۳

آنتونی روسو که به همراه برادر خود وظیفه کارگردانی فیلم «اونجرز اندگیم» را بر عهده داشت، اعلام کرده در مورد شکستن رکورد فروش آواتار نگرانی ندارد. همانطور که می‌دانید فیلم آواتار در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ محسوب می‌شود. اونجرز اندگیم در اواخر آپریل اکران شد و به عنوان پایانی بر دست‌رنج چند ساله تیم مارول، آغاز فروش بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. این عنوان در آخر هفته افتتاحیه خود، فروش چشمگیر ۱.۲ میلیار دلاری را تجربه کرد. اندگیم در ۵ روز به میزان فروش ۲ میلیارد دلاری رسید که برخی از فیلم‌ها حتی در طول تمام اکران خود به آن دست پیدا نمی‌کنند. پس از این رکورد فوق‌العاده، بسیاری بر این باور هستند که این عنوان رکورد آواتار را نیز خواهد شکست.

در ابتدا به نظر می‌رسید اندگیم می‌تواند به سرعت به صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ صعود کند، ولی با گذشت زمان احتمال دوم شدن آن بیش از گذشته حس شد. میزان فروش آواتار ۲.۷۸۸ میلیارد دلار بود و فروش کنونی اونجرز اندگیم به رقم ۲.۷۴۳ میلیارد دلار رسیده است. در حالی که این اختلاف ۴۵ میلیون دلار است، فروش اندگیم روند کندتری را پیش گرفته و احتمال گرفتن جای آواتار هر روز کمتر و کمتر می‌شود. برخی طرفداران امید خود را در این باره از دست داده‌اند اما روسو به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد.

در مصاحبه‌ای با اخبار MTV از روسو درباره موفقیت‌های باکس‌آفیس اونجرز اندگیم پرسیده شد. همانطور که انتظار می‌رفت، او اظهار کرد به این موضوع توجهی نکرده. او ادامه داد: «من درباره هیج موضوعی از این فیلم افسوس نمی‌خورم». بنابراین شکستن رکورد آواتار اهمیتی ندارد.

اونجرز اندگیم

اونجرز اندگیم نخستین عنوان به حقی بود که میزان فروش آواتار را به چالش کشید اما در مراحل پایانی تاریخ‌ساز شدن به مشکلاتی برخورد. یکی از دلایل مهم این موضوع این است که اندگیم در آستانه تابستان منتشر شد، در حالی که آواتار در دسامبر (شامل ماه‌های آذر و دی) به روی پرده نقره‌ای راه یافت. آواتار تنها فیلمی از ژانر خود بود که در آن برهه زمانی در سینماها اکران می‌شد و رقیب سرسختی نداشت. درست است که بسیاری از عناوین مورد انتظار این تابستان ناامیدکننده ظاهر شده‌اند، اما همچنان اندگیم می‌بایست با فیلم‌های بیشتری در ژانر خود رقابت کند. آواتار در لیست محلی ۱۰ فیلم پرفروش به مدت ۱۴ هفته قرار داشت که دو برابر بیشتر از اونجرز اندگیم است. اگر اندگیم در کریسمس اکران می‌شد، بدون شک این رکورد را شکسته بود.

دنیای سینمایی مارول فرنچایزی است که نسل اینگونه فیلم‌ها را در عصر کنونی تعریف می‌کند و اندگیم بی چون و چرا بزرگترین واقعه آن است. اگر این فیلم رکورد آواتار را نشکند، باید این ماندگاری اثر کامرون در طولانی مدت را مورد توجه قرار داد. در آینده نزدیک خبری از عناوینی که بتوانند این رکورد را تهدید کنند، نیست. فیلم «Star Wars: The Rise of Skywalker» هم بسیار مورد انتظار است و احتمالاْ می‌تواند اثری سرنوشت‌ساز در این باره باشد، هر چند که استاروارز گیرایی لازم برای رد شدن از مرز فروش ۲.۷ میلیارد دلاری را ندارد (فیلم «The Force Awakens» در میزان فروش ۲ میلیارد دلار متوقف شد). احتمالا خود کامرون با عرضه آواتار ۲ در دسامبر ۲۰۲۱ رکورد خود را جابجا می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی