هر آنچه از بازی Deathloop می‌دانیم

زمان به جلو می‌رود و هیچ اتفاقی نمی‌افتد

0

در کنفرانس خبری امسال بتسدا، استودیو آرکین، سازنده سری دیس‌آنرد، از بازی جدیدی به نام Deathloop رونمایی کرد؛ عنوان اول شخصی که قرار است ما را درگیر دنیای پیچیده خود کند. اتمسفر بازی مانند برداشتی مرگبار‌تر از فیلم Groundhog Day است که بیل موری (Bill Murray)، بازیگر معروف هالیوودی را با دو آدم‌کش جابه‌جا کرده، قاتلینی که کاملا برای کشتن یکدیگر مصمم و جدی هستند.

اتفاقات بازی در شهری خیالی و مرموز به نام بلک ریف (Black Reef) اتفاق می‌افتد، آن هم در دورانی که خود بازی آن را «دیوانه‌وار» خطاب می‌کند. نقطه به نقطه این مکان اسراسرآمیز در چرخه‌ای اتمام‌ناپذیر اسیر شده و در نتیجه این دو آدم‌کش همدیگر را بارها و بارها می‌کشند و خواهند کشت.

دینگا باکابا (Dinga Bakaba)، کارگردان اصلی و همچنین سباستین میتون (Sebastien Mitton) کارگردان هنری بازی هر دو در E3 امسال به روی صحنه آمدند تا بگویند ساخته جدیدشان، گیمرها را درگیر تجربه‌ای نوآورانه و زیبا می‌کند؛ بازیی که این استودیو تا به حال مشابه آن را نساخته است. تریلری که به نمایش در آمد، دو شخصیت اصلی دث‌لوپ یعنی جولیانا (Juliana)‌ و کولت (Colt) را به ما معرفی کرد و همچنین نشان داد که شهر بلک ریف چه شکل و شمایلی دارد. با وجود اینکه هنوز اطلاعات زیادی از بازی مشخص نیست اما هدر والد (Heather Wald)، نویسنده سایت گیمزرادار، هر آن چیزی را که از بازی می‌دانیم، در مقاله‌ای گردآوری کرده که در ادامه می‌خوانیم.


تاریخ انتشار بازی هنوز مشخص نشده

 

نه در تریلر نمایش داده شده و نه در طول کنفرانس خبری بتسدا، هیچ خبری در مورد تاریخ انتشار بازی و حتی پلتفرم‌‌های آن اعلام نشد. از آنجایی که این تریلر سینمایی اولین نمایش دث‌لوپ بود و جزییاتی از گیم‌پلی هم به نمایش گذاشته نشد، ممکن است حتی بحث عرضه روی کنسول ‌های نسل بعد یعنی پروژه اسکارلت و پلی استیشن ۵ مطرح باشد. بنابراین در حال حاضر انگار باید مدت زمان زیادی برای نمایش‌های بعدی و اطلاعات بیشتر منتظر بمانیم اما هیچ وقت مشخص نیست، شاید آرکین لیان دوباره خیلی زود ما را شگفت‌زده کرد.

دث‌لوپ داستان دو رقیب کشنده را دنبال می‌کند که در چرخه‌ای بی‌انتها گیر افتاده‌اند

همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم، تریلر سینمایی دث‌لوپ خبر از دو کاراکتر اصی و مهم در داستان می‌دهد. کارگردان بازی گفت که آن‌ها دو آدم‌کش رقیب به نام‌های جولیانا و کولت هستند که در جزیره یخ زده بلک ریف و در چرخه زمانی بی‌انتهایی اسیر شده‌اند. در همین تریلر مشخص می‌شود که این آدم‌کش اهداف متضادی دارند: جولیانا می‌خواهد از چرخه محافظت کند اما کولت امید دارد تا آن را از بین ببرد و تنها راه انجام هر دو این کارها، کشتن یکدیگر است. کولت و جولینا نیز همدیگر را می‌کشند، بارها و بارها.

علاوه بر این‌ها، ساختمان و سازه دوار عجیبی نمایش داده می‌شود که از آن نوری شوم به بیرون می‌رسد. هنوز نمی‌دانیم چرا این دو شخصیت در چرخه زمانی گیر کردند اما احتمال دارد ارتباطی به این سازه داشته باشد.

در دث‌لوپ سلاح‌های زیادی داریم، مقادیری انفجار و احتمالا قدرت‌های مافوق بشری؟

در این مدت زمان کوتاه ما بارها آدم‌کش‌ها را می‌بینیم که باسلاح تک‌تیرانداز، شاتگان و قمه به نبرد با یکدیگر می‌روند. همچنین انفجارهای زیادی اتفاق می‌افتد و البته به نظر می‌آید که جولیانا لحظه‌ای تلپورت می‌کند. حتی در ثانیه‌ای از تریلر دیده می‌شود که کولت با نیرویی مشابه دورجنبانی دشمنی را به دیوار می‌کوبد. احتمالا به همین دلیل است که سازنده‌های دث‌لوپ این دو کاراکتر را خارق‌العاده می‌نامند.

به نظر می‌رسد پای قدرت‌های مافوق بشری هم در میان است و هر شخصیت مهارت‌های خاص خودش را دارد. بنابراین می‌‌توان انتظار داشت روش‌های مختلف و متنوعی برای نابود کردن رقیب وجود داشته باشد.

دث‌لوپ می‌گذارد هر طور که می‌خواهید بازی کنید

باکابا و میتون هر دو با اعلام این خبر که گیم‌پلی خاص استودیو آرکین در دث‌لوپ هم پیاده‌سازی شده، ارائه خودشان را به پایان رساندند. در واقع گیم‌پلی به شما اجازه می‌دهد هر طور که می‌خواهید، در بازی پیشروی کنید. در دیس‌آنرد، خط داستانی و نتیجه اتفاقات کاملا بستگی به آن داشت که هر موقعیتی را چه شکلی پست سر می‌گذاشتید. حتی قادر بودید هیچکسی را تا انتهای بازی نکشید، هر چند که انتخاب آسانی نیست.

می‌توانم مطمئن باشم که انتخاب‌های صلح‌آمیز در دث‌لوپ چندان صادق نباشد، به هر حال بازی در مورد دو آدم‌کش است که می‌‌خواهند یکدیگر را به قتل برسانند. اما باز هم باید جالب باشد که این قضیه چطور در دث‌لوپ قرار است پیاده شود و احتمال دارد بحث انتخاب‌ها مربوط به قدرت‌های مافوق بشری کاراکترها باشد.

مراحل دث‌لوپ با دقت فراوان طراحی شده‌اند

در بیانیه مطبوعاتی دث‌لوپ اشاره شده که در بازی قادر به گشت و گذار در محیط‌هایی خیره کننده و مراحلی با دقت طراحی شده هستیم که با گیم‌پلی درگیر کننده همراه می‌شود. همانطور که باکابا هم گفت، بازی همچنین دارای روایتی پیچیده و محیرالعقول است. اینکه ساختار بازی در جزیره بی‌قانون بلک ریف به صورت مرحله به مرحله باشد هم می‌تواند نشان دهد که شاید با یک کمپین داستان‌محور به همراه المان‌های PVP (بازیکن در برابر بازیکن) رو به رو خواهیم بود.

هنوز در حد فرضیه است ولی حتی شاید دث‌لوپ اجازه دهد که نقش آدم‌کش دیگر را دوست‌تان در اختیار بگیرد. در هر صورت باید منتظر بمانیم و ببینیم حدس‌هایمان تا چه حد درست از آب در خواهند آمد و آرکین لیون چه برنامه‌ای برایمان دارد.

منبع: Gamesradar

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...