نگاه نخست به Crash Team Racing Nitro-Fueled

نگاه نخست به Crash Team Racing Nitro-Fueled

بازگشتی شیرین به دوران خوش کودکی

۲ تیر ۱۳۹۸ ذخیره


دوران کودکی من با یک سری بازی خاص گذشت اما بیشتر از همه شور و اشتیاقم به ویدیو گیم را مدیون Crash Team Racing هستم.

اکثر روزهای تعطیلات تابستانم را پای یکی از بهترین ساخته‌های ناتی داگ گذراندم و آنقدر تجربه‌اش کرده بودم که دیگر چشم بسته هم از پس پیچ و خم نقشه‌هایش برمی‌آمدم.

به معنی واقعی کلمه نمی‌شد از پای Crash Team Racing بلند شد و وقتی هم که بخش داستانی آن به پایان می‌رسید، بازی قلقلکتان می‌کرد تا مزه شیرین تکرار مراحلش را با کاراکترهای دیگر هم تجربه کنید.

جالب‌تر اینکه قضیه فقط به همین جا ختم نمی‌شد و CTR جذاب‌ترین گزینه ممکن برای دورهمی‌های دوستانه بود و اوج لذتش را وقتی تجربه می‌کردید که تصویر به دو تکه مساوی تقسیم می‌شد و با هم به رقابت می‌پرداختیم. خوشبختانه حالا تمام آن خاطرات شیرین این بار شفاف‌تر و با کیفیت‌تر برگشته‌اند.

بله چند ماه پیش مشخص شد که اکتیویژن قصد ریمیک Crash Team Racing را دارد و می‌خواهد که آن بازی خاطره انگیز را این بار تحت عنوان Crash Team Racing Nitro-Fueled بازگرداند.

لحظه معرفی کرش تیم ریسینگ نیترو فیولد قطعا برای هر کسی که دوران کودکیش با بازی خوش ساخت ناتی داگ سپری شده، لحظه‌ جذابی بود. با این حال، الان که بازی اینجاست همه چیز جذاب‌تر هم شده.

وقتی بازی روی نینتندو سوییچ به دستم رسید واقعا حس نوستالژیک جالبی داشتم. بدون معطلی بازی را اجرا کردم و سریعا وارد بخش ادونچرش شدم.

البته همین که پایم به هاب بزرگ کرش تیم ریسینگ نیترو فیولد رسید، هر چه از بازی اصلی به خاطر داشتم در عرض چند لحظه از جلوی چشمم عبور کرد.

رده بندی سنی کرش تیم ریسینگ
کرش تیم ریسینگ
انگار بازی کنترلم را از دستم گرفت و مجبورم کرد در آن جزیره‌ استوایی خوش آب و رنگ کمی گشت و گذار کنم. همه چیز عین روز اولش بود، البته خیلی با کیفیت‌تر و خوش رنگ و لعاب‌تر.

جذابیت همه این‌ها تازه وقتی پا در اولین مسابقه‌ام گذاشتم بیشتر هم شد. رقابت‌ها حالا خیلی سخت‌تر و چالش‌برانگیزتر از گذشته هستند و به لطف هوش مصنوعی خوب بازی، دیگر نمی‌شود همان مرتبه اول با پیروزی از میدان بیرون آمد.

تک تک تلاش‌هایی که Beenox برای بازگردادن CTR به دنیای مدرن انجام داده را به خوبی می‌شود در ثانیه به ثانیه بازی حس کرد.

کاملا مشخص است که Beenox به کدهای اصلی بازی کاری نداشته و تمام اجزای تشکیل دهنده کرش تیم ریسینگ نیترو فیولد را از نو طراحی کرده.

با این حال، بازی کاملا حس و حال نسخه اصلی را حفظ کرده و در عین داشتن زیبایی بصری بیشتر، به CTR عجیب وفادار مانده.

البته بازی ویژگی جدید هم کم ندارد. برای مثال مکانیک دریفت و افزایش لحظه‌ای سرعت از نو طراحی شده‌اند و حالا می‌توانید همانند سری ماریو کارت، ظاهر وسیله نقلیه خود را هم تغییر دهید.

جدای از این‌ها بخش آنلاین هم به بازی اضافه شده که هنوز فرصت نکردم به سراغش بروم. قطعا قبل از اینکه بخواهم نگارش بررسی بازی را شروع کنم، مفصل به آن هم خواهم پرداخت.

خیلی زود بررسی کرش تیم ریسینگ نیترو فیولد را می‌توانید در ویجیاتو بخوانید اما فعلا در همین حد بدانید که بازی واقعا خوب به نظر می‌رسد و واقعا ارزش خرید را دارد.

کرش تیم ریسینگ
کپی شد https://vgto.ir/3d
نظرات (۱)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

واقعا خاطره انگیزه این بازی…

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x