نگاهی به Borderlands 3 – جستجو، تیراندازی و جنون

نگاهی به Borderlands 3 – جستجو، تیراندازی و جنون

بردرلندز 3 و تکرار جذابیت‌های گذشته

۴ تیر ۱۳۹۸ ذخیره

یکی از نمایش‌های مراسم E3 که اکثر علاقمندان به دنیای گیم شدیدا انتظارش را می‌کشیدند، مربوط به بازی بردرلندز 3 بود. این عنوان که ساخته‌ی شرکت پر آوازه‌ی 2k Games به شمار می‌رود، در اختیار اهالی رسانه قرار گرفت تا آن را تجربه کنند. یکی از افرادی که موفق شد طعم بردرلندز 3 را بچشد «شری اسمیت» نویسنده‌ی وبسایت laptopmag بود. او پس از تجربه‌ی کوتاهی که از این بازی داشت، یادداشتی را منتشر کرد که در ادامه ترجمه‌اش را مطالعه خواهید کرد.

بردرلندز 3 در راه است و حالا زمان آن رسیده که باز هم به پاندورا برگردیم. من موفق شدم [در مراسم E3] سری به پاندورا و دنیای بازی جدید 2K یعنی بردرلندز 3 بزنم و بی صبرانه منتظر ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور زمان عرضه‌ی بردرلندز 3) هستم.

شبیه به راندن یک موتور سیکلت

نزدیک به پنج سال از آخرین تجربه‌ی من از بردرلندز می‌گذشت و وقتی می‌خواستم عنوان جدید شرکت 2K را تجربه کنم کمی نگران بودم، اما به محض این که کنترل‌ها را در دست گرفتم، احساس کردم پاندورا همچنان برایم آشناست. با این که در این بازی می‌توان والت هانتر‌هایی در کلاس‌های جدید و با قدرت‌هایی خاص مشاهده کرد، شاکله‌ی اصلی بردرلندز هنوز حفظ شده است؛ شما باید هر جنبنده‌ای روی زمین را بکشید و هر آیتمی که می‌بینید را مال خود کنید.

تنها چند ثانیه از بازی گذشت که موفق شدم یک شات‌گان Tediore را لوت کنم و دشمنان را از جلوی راه بردارم. البته فراموش کرده بودم که با هر بار پر کردن خشاب این اسلحه تبدیل به نارنجک می‌شود، اما زمان زیادی طول نکشید تا بتوانم از این موضوع برای پیشبرد اهدافم استفاده کنم. استفاده از شات‌گان Tediore و همچنین Vladolf Rifle باعث شده بود که به راحتی یکی پس از دیگری دشمنان را از پیش رو بردارم و به دنبال لوت جعبه‌های مختلف بروم. با این که اکثر مواردی که مشاهده می‌کردم باعث تجدید خاطرات قدیمی می‌شد، اما شخصیت‌های جدید بازی می‌توانند منجر به ایجاد خاطراتی نو شوند.

داستان، بخشی جدانشدنی از بردرلندز

بردرلندز 3 همانند نسخه‌های قبل در شهر پر آشوب و دیوانه وار پاندورا رقم می‌خورد و شما در نقش یک والت هانتر خواهید بود. این بار خطری که سیاره و جهان هستی را تهدید می‌کند ناشی از فعالیت‌های دوقلو‌های کالیپسو، تایرین و تروی است. دوقلو‌های دیوانه گروهی بسیار خطرناک به نام Children of the Vault را ایجاد کرده‌اند و با کمک همراهانشان در تلاشند تا با غارت والت‌ها و استفاده از محتویات با ارزششان جهان را تسخیر کنند. به عنوان یک والت هانتر شما باید مانع قدرتمند شدن این گروه شوید و سعی کنید والت‌ها را خودتان به دست بیاورید.

البته در این راه تنها نیستید. علاوه بر حضور والت هانتر‌های جدید، شرکت 2K کارکتر‌های معروف و پرطرفدار نسخه‌های قبلی مثل سایرن و لیلیث را برای کمک به شما به بازی بازگردانده است. لیلیث در حال حاضر رئیس گروه Crimson Commandos است. همچنین می‌توانید منتظر کلپ ترپ هم باشید؛ همچنین سِر همرلاک، بریک، الی، مد ماکسی، تاینی تینا و زیرو -ربات نینجا- هم از همراه کنندگانتان خواهند بود. در مسیر شکار والت‌ها شما با موجودات مختلف، طنز احمقانه و انواع و اقسام سلاح‌ها رو به رو خواهید شد.

به سوی پاندورا و بی نهایت

جدا از وجود هزاران راه مختلف و فوق العاده خنده‌دار و البته احمقانه برای کشتن دشمنان، چیزی که بردرلندز را همیشه به یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ام تبدیل کرده است گرافیک شبیه به کامیک بوک‌های آن است. خرابه‌های پاندورا مثل همیشه فوق‌العاده به تصویر کشیده شده‌اند. حرکت از میان توندرا‌های یخ زده‌ی آبی رنگ و رسیدن به بیابان‌های درخشان و تُنُک مثل همیشه زیباست.

این بار 2K تلاش کرده قدرت طراحی‌اش را تنها به پاندورا خلاصه نکند. به لطف برخورداری از Sanctuary III که یک فضاپیمای بزرگ است و همچنین به عنوان پایگاه بازیکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد، از این پس قادر هستید برای شکار والت‌ها به سیاره‌های اطراف پاندورا هم سفر کنید. همانند پاندورا، هرکدام از سیاره‌ها دارای جلوه‌ منحصر به فردی خواهند بود. به عنوان مثال محیط سیاره‌ی Eden 6 بر اساس مرداب‌های لوییزیانا طراحی شده. علاوه بر این، هرکدام از سیاره‌ها دارای مدت زمان متفاوتی از شب و روز خواهند بود و همچنین نحوه‌ی تابش نور در آن‌ها متفاوت است.

کلاس‌های جدید

پیش از آنکه بتوانید به شکار والت‌ها بروید، باید یک کلاس انتخاب کنید. با توجه به انتخاب‌تان، توانایی‌های مختلفی برای از پیش رو برداشتن ماموریت‌ها به دست خواهید آورد. Fl4k با کمک دوستانش (که آن‌ها را عمدتا حیوانات تشکیل می‌دهند) با دشمنان مبارزه می‌کند. Moze که به نظر ادغامی از Mechromancer در بازی بردرلندز 2 و همچنین D.Va از اوورواچ است، یک تفنگدار به شمار می‌رود که با کمک یک ربات مکانیکی به نام Iron Bear می‌تواند یک انواع و اقسام سلاح‌ها را داشته باشد. جالب است بدانید که Iron Bear حتی می‌تواند کاملا مستقل از Moze عمل کند.

یکی دیگر از شخصیت‌ها Zane Flynt نام دارد که با استفاده از تجهیزاتی خاص به دنبال از پا درآوردن دشمنانش است. توانایی‌های وی به او اجازه می‌دهند یک نمونه‌ی تقلبی یا Clone از خودش ایجاد کند و به سمت دشمنان بفرستد تا آن‌ها فریب بخورند. همچنین در صورتی که بیش از حد زیر رگبار تفنگ‌های دشمن باشد، می‌تواند به سرعت جای خود را با یک کلون عوض کند. یکی دیگر از تجهیزات وی یک پهپاد به نام SNTNL است که می‌تواند بر فراز محیطی که دشمن در آن قرار دارند پرواز کند و آن‌ها را با استفاده از سلاح خودکاری که دارد مورد هدف قرار دهد.

در آخر باید به Amara در کلاس سایرن اشاره کنیم. نباید این شخصیت را با سایرن‌های قبلی مثل مایا و لیلیث اشتباه بگیرید. آمارا دارای شش بازوی قدرتمند است که می‌توانند آسیب‌های جدی و قابل توجهی به دشمنان وارد کنند. یکی از توانایی‌های وی امکان احضار یک مشت قدرتمند از زمین است که می‌تواند دشمنان را گرفته و آن‌ها را در جای خود نگه دارد.

اسلحه، اسلحه و باز هم اسلحه

یکی از شیطنت‌های همیشگی بازی بردرلندز مربوط به نابود‌سازی محیط است. برای این کار شما نیاز دارید سلاح‌های مختلفی داشته باشید. 2K با علاقه‌ی بسیار زیاد این شرایط را فراهم کرده و در این بازی می‌توانید ۱ میلیارد اسلحه‌ متفاوت ببینید. اشتباه متوجه نشدید، یک میلیارد اسلحه! پیستول‌ها، اسلحه‌های نیمه خودکار، رایفل‌ها، شات‌گان‌ها، اسلحه‌های تک تیرانداز، نارنجک‌های مختلف، راکت لانچر و هرچیزی که فکرش را بکنید در بردرلندز 3 وجود خواهد داشت.

هرکدام از سلاح‌ها در بردرلندز دارای ویژگی‌های متنوعی خواهند بود. برخی از آن‌ها آسیب‌های جدی وارد می‌کنند در حالی که برخی دیگر با هدف ایجاد شوک الکتریکی و حتی فریب دادن دشمنان طراحی شده‌اند. برخی از اسلحه می‌توانند سلاح‌های دیگر را هدف قرار دهند و همچنین سلاحی وجود دارد که می‌تواند راه برود و حتی حرف بزند.

گشت و گذار و البته کشتار همراه با دوستان

همیشه تجربه‌ی گشت و گذار و از پیش رو برداشتن ماموریت‌ها در بردرلندز در کنار دوستان جالب و جذاب بوده است. اما پیش از این مهم بود که شما و هرکدام از دوستان‌تان چه مقدار بازی کرده‌اید. در واقع پیش از این همکاری یک لول ۸ و یک لول ۲۰ هیچ جذابیتی نداشت؛ اما حالا 2K این معضل را هم حل کرده است.

بردرلندز 3 اولین عنوان از سری بازی‌های بردرلندز به شمار می‌رود که ویژگی همگام‌سازی سطح‌بندی در بخش همکاری و چند نفره را به بازی‌اش خواهد آورد. این موضوع به این معنی خواهد بود که شما و دوستان‌تان بدون توجه به لول می‌توانید هر زمان که دلتان می‌خواهد با هم همراه شوید. بعد از پایان هر ماموریت، با توجه به سطح‌بندیی که دارید، جوایز و امتیاز به دست می‌آورید.

بردرلندز 3

منبع: Laptopmag
برچسب‌هاNBA
کپی شد https://vgto.ir/3w
نظرات (۲)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
samoneh

ویجیاتو عاللللللللی هست .
منتها ای کاش یک بخش ثابت بازی های اندروید داشت . و برترین بازی های هفته و ماه و روز رو معرفی میکرد (ضمن ذکر آفلاین یا انلاین بودن بازی)
اینطوری عالی میشه .
مطالب فیلم و سریالتون کمه . انتظار دارم معرفی فیلم و تریلر فیلم جدیدتون زیاد بشه . با تشکر

Reza Dark

عالی بود بی صبرانه من یکی منتظرم

2
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x