ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

بررسی بازی Far Cry 6 – همون همیشگی

قانون شماره ۱: به فرمول برنده دست نزن

۲ هفته پیش ۴.۴ ذخیره

یوبیسافت زمانی که یکی از سیاسی‌ترین بازی‌های تاریخش را می‌ساخت، فار کرای ۵ را می‌گویم، منکر آن شد که بازی حاوی پیام‌های سیاسی است و می‌خواهد مفهومی را به دنیا منتقل کند. اما حالا با Far Cry 6 بی‌پرده می‌گوید که این بازی سیاسی بوده و از انقلاب ایران، کوبا و انقلاب‌های اخیر سیاسی تاریخ الهام گرفته است. و اگر تاریخ بدانید، گوشه و کنار داستان بازی را پر از اشاره‌های مستقیم و غیرمستقیم از این اتفاقات می‌بینید، گرچه که Far Cry 6 و دیکتاتورش در پس‌زمینه‌ای کاملا تخیلی و غیرواقعی حکمرانی می‌کنند.

Far Cry 6
 • امتیاز کاربران
  73 ratings8.2/10
 • ژانر اکشن-ماجرایی
 • تاریخ انتشار ۱۴ مهر ۱۴۰۰
 • پلتفرم‌ها ایکس باکس سری ایکسایکس‌باکس وانپلی استیشن 5پلی‌استیشن 4پی‌سی
 • ناشر بازی یوبیسافت
 • سازنده یوبیسافتیوبیسافت تورنتو
 • حالت بازی تک نفرهچند نفره
 • درجه سنی بازی مناسب برای ۱۷ سال به بالا

یارا، جزیره‌ای است در دل دریای کاراییب. مردمش به زبان اسپانیولی صحبت می‌کنند و اکثرا یا به‌زور به خدمت ارتش درآمده‌اند یا شورشی هستند. آنتون کاستیو (با بازی جیانکارلو اسپازیتو) دیکتاتور سفیدپوش یارا، پس از یک انتخابات آزاد به عنوان رئیس جمهور برگزیده می‌شود اما تصمیم می‌گیرد دوباره یارا را به دورانی که پدرش بر آن حکمرانی می‌کرد بازگرداند. نه انتخابات، نه آزادی بیان و کار اجباری.

یارا سال‌هاست که تحت تحریم‌های سنگین است اما کاستیو هم دوستان خارجی خودش را پیدا می‌کند تا به او کمک کنند کشورش را سرپا نگه دارد. دشمن شماره یک او در داخل شورشی‌ها و در بیرون به نظر آمریکایی‌ها هستند و یک دستاورد بزرگ او را تا به امروز در جایگاهش نگه داشته، محصولی به نام ویویرو (Viviro).

آنطور که کاستیوی فاشیست و دانشمندانش ادعا می‌کنند، ویویورو درمان سرطان است و با ویویرو یارا تبدیل به بهشتی می‌شود که همه دنبالش هستند. البته که طبیعت یارا از لحاظ زیبایی دست کمی از بهشت ندارد و کاروان‌ها و تانک‌های ارتشی فقط این جلوه بصری را در طول بازی مختل می‌کنند.

برخلاف ۳ شماره قبلی که سه روانی درجه یک در نقش دیکتاتور اصلی بازی بودند، آنتون کاستیو هیچ مشکل روانی‌ای ندارد، تحت تاثیر قارچ یا ماده مخدری در توهم سیر نمی‌کند و رفتارهای مریض‌گونه از خودش نشان نمی‌دهد. او یک دیکتاتور مقتدر، پدر دلسوز با کوله‌باری از کینه دوران کودکی است.

از سوی دیگر، دنی روهاس (Dani Rojas) شخصیت اصلی بازی که به انتخاب شما می‌تواند هم مرد باشد و هم زن، نسبت به کاراکترهای بازی‌های قبلی انسجام بیشتری دارد. داستان خودش را تعریف می‌کند، پس‌زمینه داستانی‌اش قابل قبول است، دیالوگ‌ها و نقش بیشتری در پیشروی داستان دارد و در کل فقط یک کاراکتر معمولی نیست که هزار بلا به سرش می‌آید.

این دو مسئله، اصلی‌ترین تفاوت میان داستان‌گویی فارکرای 6 با نسخه‌های قبلی است. فارکرای 6 در داستان گویی شکست نمی‌خورد، سرراست است و شما می‌دانید که چه هدفی را دنبال می‌کنید. از همان ثانیه‌های ابتدایی دنی قصد فرار از یارا و پناه بردن به آمریکا را دارد اما دوستانش مرتبا به او یادآوری می‌کنند که یانکی‌ها برای تو فرش قرمز پهن نکرده‌اند و مجبوری بروی صبحت را پشت باجه سوپرمارکت شب کنی. یا اینکه بمانی و یارا را از دست کاستیو نجات دهی.

در نهایت این تصمیم شماست که بمانید یا بروید. فارکرای 6 را یا یک ساعته تمام می‌کنید یا چیزی حدود ۳۰ ساعت طول می‌کشد. یا با یک قایق فکسنی به سواحل آمریکا فرار می‌کنید و یا می‌مانید و انقلاب یارا به ثمر می‌نشیند. اگر نسخه‌های قبلی را بازی کرده باشید می‌دانید که فارکرای همیشه یک پایان زودهنگام هم دارد و نسخه ششم هم استثنا نیست.

نکته عجیب راجع به داستان فارکرای 6 پردازش به شخصیت‌های داستان است که چقدر با نسخه‌های قبلی فاصله دارد. همیشه تمرکز روی شخصیت‌های منفی بوده اما این بار به جز آنتون کاستیو و پسر ۱۳ ساله‌اش، باقی دوستان کاستیو یک سری شخصیت منفی زودگذر هستند که به اندازه کافی راجع به آن‌ها صحبت نمی‌شود.

از طرف دیگر اما شورشی‌ها فوق‌العاده‌اند. به طور کلی یارا تقسیم بر ۴ منطقه شده؛ یک منطقه شهری که تحت سلطه آنتون کاستیو و برج بلندش است و سه منطقه دیگر که هر کدام به یک یا دو دیکتاتور کوچک دیگر سپرده شده تا آن را حفظ کنند. شما در هر کدام یک از این سه منطقه با گروهی جدید از شورشی‌های یارا آشنا می‌شوید که شخصیت‌های منحصر به خودشان را دارند. یکی رپ اعتراضی می‌خواند، یکی دیگر وندالیزم و اعتراض مدنی را الگوی کارش قرار داده؛ جای دیگر با یک خانواده قدرتمند و بااعتبار آشنا می‌شوید و در منطقه‌ی بعدی با شورشی‌های سالخورده ۱۹۶۷ که یارا را از دست پدر آنتون نجات داده بودند.

هر کدام داستان خودشان را تعریف می‌کنند و با کشته شدن هر کدامشان در عملیات، ناراحت و غمگین می‌شوید. در نقطه مقابل دیکتاتورهای کوچک هر منطقه صرفا یک باس فایت ساده هستند که کشته شوند و شما یک مرحله به برج کاستیو نزدیک‌تر شوید. به هیچ عنوان از فارکرای توقع چنین چرخشی را نداشتم.

گیم پلی بازی تغییر چندانی نکرده، تقریبا همه چیز همان تجربه فار کرای 5 است با یک سری تغییرات ریز در ساختار و البته یک سری تغییرات وسیع در نحوه دسترسی به سلاح‌ها، تجهیزات و لباس‌ها.

اگر به یاد داشته باشید، فارکرای 3 بهترین درخت مهارت‌ها را داشت. با هر توانایی جدیدی که باز می‌کردید گیم‌پلی یک گام به جلو حرکت می‌کرد. فارکرای 4 این درخت را محدودتر کرد اما همچنان چابکی و جذابیت گیم‌پلی تا حد زیادی حفظ شده بود. به فارکرای 5 که رسیدیم، این درخت تبدیل به لیستی از پرک‌ها شد و حالا در فارکرای 6 به طور کل حذف شده و اثری از آن نیست. غم‌انگیز است که گیم‌پلی چابک و سریع بازی که آن‌قدر هم مورد استقبال همه بود، چطور تبدیل به این بازی خشک و ساده شده است.

قبلا می‌توانستید استایل بازی کردن خودتان را پیدا کنید و براساس آن نحوه پیشروی را بچینید. گاهی اوقات حتی می‌شد یک پایگاه را در ۱۵-۲۰ ثانیه و در یک زنجیره حمله مشخص از پای درآورد اما حالا به جز انتخاب سلاح با سایلنسر و یا بدون آن، گزینه‌های زیاد دیگری ندارید.

آمیگوها که همان یارهای کمکی شما هستند و در فارکرای 5 حالت تکامل یافته‌شان را دیدیم اینجا به یک سری حیوان کم کاربرد (اما فوق‌العاده بامزه و دوست‌داشتنی) تقلیل پیدا کرده‌اند. انگار یک بیماری به جان گیم‌پلی بازی افتاده که هر چیز خوبی در نسخه‌های پیشین بوده باید نرف شود.

گسترده‌ترین تغییر که در راستای یوبیسافتی‌تر شدن فارکرای 6 بوده، نحوه دسترسی به تجهیزات جدید است. اول از همه که قابلیت کمپ به بازی اضافه شده و در سه کمپ اصلی بازی شما می‌توانید گیم‌پلی را وسیع‌تر کنید. چیزی تقریبا شبیه به کمپ‌های رد دد ردمپشن ۲ اما گاه کمی کاربردی‌تر و گاه به همان اندازه بی‌مصرف. شما می‌توانید سلاح‌های جدید را از کمپ بخرید یا رسپی غذایی جدیدی را از سرآشپز بگیرید.

در نهایت اما بهترین سلاح‌ها را زمانی پیدا می‌کنید که داستان‌های یارا (Yaran Stories) یا دیگر ماموریت‌های جانبی مثل Treasure Hunt را انجام دهید. پس اگر می‌خواهید روی خوش بازی را ببینید و تجهیزات بیشتری آزاد کنید باید ترکیبی از ماموریت‌های جانبی و اصلی را بروید. و اگر مثل من می‌خواهید فقط داستان را دنبال کنید، از اواسط بازی باید به حالت استوری سوییچ کنید تا سختگیری بازی کمتر شود.

در بُعد فنی اما نسل نهمی‌ترین ویژگی این بازی، کاهش مدت زمان لودینگ به ۵-۶ ثانیه است. یارا در حالت 4K زیباست و منکر آن نمی‌شوم اما در هیچ کجای بازی احساس نمی‌کنید مشغول تجربه یک بازی نسل نهمی هستید. هوش مصنوعی همچنان ضعیف است و باگ‌ها بی‌شمارند. اگر به خاطر داشته باشید قابلیت راندن خودکار در فارکرای ۵ اضافه شد. می‌توانستید کنترل را به دست هوش مصنوعی بسپارید تا خودش مسیرهای طولانی را برای شما براند. این قابلیت در فارکرای ۶ هم گویا دست نخورده کپی پیست شده چون به محض اینکه کنترل خودکار را فعال می‌کنید باید آماده هر اتفاقی باشید. از برخورد با ماشین روبرویی گرفته تا کشته شدن اسب حین پیچیدن به چپ یا راست و برخورد با تانک ارتش و شروع یک مبارزه ناخواسته. چنین صحنه‌هایی بسیار دلسردکننده هستند و انتظار می‌رفت در نسخه ششم نه حذف، بلکه حداقل بهبود پیدا کرده باشند.

فارکرای 6 واقعا بازی سرگرم کننده و خوبی است. اما نه نوآور است، نه نسل نهمی. بزرگترین فارکرای تاریخ، بیشترین مراحل ممکن را هم در خود جای داده است. من بدون آن که مراحل جانبی زیادی را تجربه کنم، عمدتا سراغ مراحل اصلی رفتم و با این حال بازی بعد از ۲۸ ساعت به پایان رسید. قطعا اگر همه داستان‌های جانبی را هم دنبال کنم این تجربه به راحتی تا ۴۰-۴۵ ساعت افزایش پیدا می‌کند.

و باز هم پایان فارکرای 6 اینجا نیست. ضمن اینکه بازی پر است از پایگاه‌های ریز و درشت تحت سلطه ارتش کاستیو، شما هر هفته می‌توانید به بازی بازگردید و ماموریت‌های جدیدی که بازی به شما ارائه می‌دهد را تجربه کنید. ماموریت‌های Insurgencies دوباره یک قسمت از نقشه را از دست شما خارج می‌کند و در اختیار ارتش می‌گذارد. شما باید کارهای مشخصی از جمله گرفتن پایگاه‌های دشمن انجام دهید تا سرنخی از لیدر آن منطقه داشته باشید. پس از اینکه او را پیدا کردید، بکشیدش و منطقه را بازپس‌گیرید.

فارکرای 6 جوری طراحی شده که دلتان نخواهد بازی را از روی سیستم یا کنسولتان پاک کنید و هر موقع احساس خستگی کردید و خواستید کمی انرژیتان را تخلیه کنید، به بازی برگردید.

به جز Insurgencies که یکی از قابلیت‌های اند گیم بازی است، تمامی نقشه و همه آنچه که تا پیش از پایان داستان بازی دیده بودید دوباره در اختیار شماست. پس می‌توانید بدون استرس بازی را تمام کنید و پس از آن دوباره به یارا برگردید.

این بازی براساس نسخه پلی استیشن 5 که یوبیسافت در اختیار ویجیاتو قرار داده بررسی شده است.

خلاصه بگم که…

همان فارکرای قبلی را بگیرید، دوز دیوانگی دیکتاتورش را کمتر کرده، گیم‌پلیش را تقریبا دست نخورده باقی بگذارید و محیط بسیار بزرگتر و البته فوق‌العاده زیبا از جزیره‌ای وسط دریای کاراییب تصور کنید، می‌شود فارکرای 6. داستان را که کنار بگذاریم، دنیای پهناور بازی بعد از چند ساعت چیز جدیدی برای ارائه ندارد ولی برای کسانی که فرمول اثبات شده گیم‌پلی یوبیسافت را دوست دارند، ساعت‌ها سرگرم‌کننده خواهد بود.

می‌خرمش

یوبیسافت یک رویکرد مشخصی در قبال فارکرای در پیش گرفته که مشابهش را در دیگر بازی‌های بزرگش هم می‌توانید به وضوح ببینید. انجام دادن ماموریت‌های مشابه به هم، پشت سر هم. فرمول به‌گونه‌ای طراحی شده که خسته نمی‌شوید و به اندازه کافی جایزه دریافت می‌کنید. اگر دلتان برای پرسه زدن در جزیره‌ای زیبا و انجام دادن حجم زیادی از ماموریت‌های تکراری و گاه ماموریت‌های خلاقانه تنگ شده، فارکرای 6 تجربه خوبی است.

نمی‌خرمش

به گفته یوبیسافت، فارکرای 6 از سال ۲۰۱۶ در دست ساخت بوده (۲ سال قبل از عرضه فارکرای 5) و شاید همین مسئله باعث شده که بازی چیز جدیدی برای ارائه نداشته باشد. داستان بازی تکانی اساسی نسبت به نسخه‌های قبلی خورده اما گیم‌پلی با وجود تغییراتش نه بهتر شده و نه بدتر، جزئیات گرافیکی بازی شایسته یک بازی نسل نهمی نیست و باگ‌ها هم با وجود اینکه آزاردهنده نیستند اما حضورشان همیشگی است.

 • امتیاز ویجیاتو75
 • امتیاز کاربران
  73 ratings8.2/10

کپی شد https://vgto.ir/cab
نظرات (۱۰۳)
4.4 9 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
103 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Amirali2050

بنده تا به حال این سری بازیو انجام ندادم ولی در کل برام جذاب نیست

kasra-Witcher

این سری بازی رو من فقط شماره ۳ رو بازی کردم و به جرءت میتونم بگم عالی بود تقریبا کوتاه ولی ماموریت های باحالی داشت اصلا خسته کننده نبود شخصیت پردازی انتاگونست بازی هم که دیگه یکی از مشهورترین شخصیت های تاریخ گیم هست

TEMPLAR2077

گرافیک چهره های کاراکتر رو فقط…. تنها پیشرفتی که به نسخه های قبل داشت مپش هست که بزرگتره… حیف arcade mode بود حذف کردن

mr-gamer-20

یه بار نشد این یوبی سافت یه ذره خلاقیت داشته باشه 😡😤

pouriae020

امید وارم این بازی یوبی باگ بازی خوبی بشه

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط pouriae020
R-you-gamer

فورتنایت جونم
با اینم یه کراس اور میزنی؟😑

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط R-you-gamer
amir-hossein379

دارم ترغیب میشم بگیرمش😃

SinaSniper12

ببخشید بابت اسپم:
بچه ها من یه لپ تاپ دارم با این مشخصات:
core i5 4200 u
ram 4gb ddr3
gpu: nvidia Geforce 820m
بعد وقتی کالاف ۴ رو بازی میکردم دما کارت گرافیک میرفت تا ۹۰!
الان یه استند برای لپ تاپ گرفتم که دما رو تو اکثر بازی ها خیلی بهتر کرده به نظرتون می تونه دما رو تو کالاف ۴ بهتر کنه یا دوباره دانلودش نکنم؟

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط SinaSniper12
Ali-hassanvand

بهترین راه اینه که دانلودش کنی و بفهمی

reza-a-m-p-r

ای بابا …….. بازم همون فرمول قبلی انتظار داشتم یه تعقیر یا بهبود نسبت به نسخه های قبلی پیدا کرده باشه

بازم همون اش و همون کاسه .
فک میکردم چون خیلی وقته که درحال سختش بودن یه چیز شاهکار باشه اما بازم همون قبلیه !!!😐

دنیا به اخرش هم برسه یوبیسافت هییییچ تعقیر نمیکنه

W8T8F

امیدوارم به خوبی فارکرای ۳ باشه

Matin-Alipour

نیست.

kasra-Witcher

معمولا کم پیش میاد یه سری های جدید یه بازی به خوبی نسخه قدیمیش باشه نسخه ۲۰۱۲ عالی بود

RED

یه نکته دیگه راجب بازی بگم اینکه لب و دهن ها خیلی اوکی نیستن عین این میمونن که یه فیلم آمریکایی رو ایرانی ها دوبله کرده باشن خیلی جاها شخصیت دارن با فریاد حرف میزنن دهنشون عین حرف زدن با صدای کمه و انگار به زور داره باز میشه

ryanap

آره واقعا انیمیشن صورت جالب نیست تو این بازی، خصوصا اونجایی که طرف به پسرش میگه اگه میخواستی اینا زنده بمونن هیچ وقت پات رو روی این قایق کوفتی نمیذاشتی.

RED

بزارید یه نظر متفاوت بدم
بازی مثل سایبرپانک باگ داره و گرافیکشم چیزی نیست که انتظار می‌رفت و توی بدو ورود و حتی قبلش بسیار داره ازش تبلیغات میشه

در ادامه حداقل ما ایرانی ها منتظر یه شاهکار بودیم بخاطر اینکه میگفتن کارگرانش ایرلنیه ولی بدون شک این بازی شاهکار نیست با قابلیت بسیار گسترده ای که یوبی سافت داره و تو برهه زمانی ای که هستیم شاید این بازی ۲ یا ۳ سال پیش شاهکار محسوب میشد ولی الان شاهکار نیست

راجب کارگردانش نظر شخصی خودمو بگم من الکی حس ناسیونالیستی خرجش نمیکنم و ایرانی حسابش نمیکنم کسی تو ایران رشد نکرده و تو گرونی بزرگ نشده و حتی علناً میگه ایران فرار کردن اگه اینو ایرانی بدونم توهين به خودم و همه ایرانی های دیگس ایرانی بودن به نژاد نیست و نژاد پرستی هم تو قرن بیستم جایی نداره

راجب خود بازی اینو بگم که اگه پلی بتا ازش منتشر میشد و تیم عیب یابی براش میزاشتن و بعد یه سال یه بازی کامل منتشر میکردن خیلی بهتر میبود تا انتشار بازی نصفه

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط RED
Doosty

با بیشتر حرفت موافقم به جز اون قسمت که کارگردان داستان بازی که ایرانی رو گفتی
الان ناراحتی مثل ما بدبخت نیست؟ مگه ایرانی بودن به اینه که عذاب بکشی؟
اتفاقا آدم خیلی خوبی بود و خیلی از ایرانی ها بابت حمایت تشکر میکرد و میگفت تمام سعیم رو میکنم کارم رو عالی انجام بدم تا باعث افتخارتون بشم و نقطه قوت بازی داستانشه دقیقا قسمتی که ایشون کارگردانش بود. ایرانی بودن به اینه که به حرفی که زدی عمل کنی، کارت رو درست انجام بدی، سخت کوش باشی، با اخلاق باشی و دروغ نگی، قدردان محبت دیگران باشی نه اینکه توی مشکلات بزرگ بشی و همش گرونی ببینی نتونی برای زندگیت برنامه ریزی کنی.
شرط میبدنم اگه به خودت ویزا خارج بدن قبل اینکه حوهر مهرش خشک بشه توی فرودگاهی چمدونتم آماده‌ است فارسی هم یادت رفته! اون قسمت حرفت واقعا توهین آمیز بود

RED

اولا کسی که از کشورش فرار میکنه بدبخته کسی با سختی ها میسازه و ازش فرار نمیکنه سربلنده هیچ جای دنیا نشنیدم که به کسی که فرار میکنه چیزی جز بدبخت گفته باشن
خب حالا یه چیزی گفتی که موجب شد با یه زاویه دید متفاوت تر نگاه کنم از کشورش فرار کرده که چیزهای بهتری گیرش بیاد!؟ اینم که اسمش وطن فروشیه

راجب اون خصوصیات اخلاقی هم که جلو هم بدون هیچ منطقی نوشتی مليون ها انسان تو سراسر جهان دارنش پس ایرانین؟ اگه اینجوری میبود که دیگه کشور و وطن معنا پیدا نمیکرد

راجب حرف آخرتم بگم که خودتو نشون دادی که چجور آدمی هستی خب مشخصه همین نوع آدما از ايرانی های جعلی دفاع میکنن (قضاوت های انسان راجب دیگران آیینه رفتار خود انسانه)

MOSTAFA-COD-M

تو خوشت میاد باشه بمون تو این جهنم و اینقدر تلاش کن زجر بکش تو این گرونی حال کن

*اولا کسی که از کشورش فرار میکنه بدبخته کسی با سختی ها میسازه و ازش فرار نمیکنه سربلند*
ار چیزایی که گفتی معلومه تو عمرت کار سخت انجام ندادی از تختت بلند شو برو بیرون ببین مردم به خاطر لقمه نون به چه کارایی میزنن زباله جمع میکنن گدایی میکنن کلیه میفروشن

وطن فروشی در سرزمینی که دیگه نمی‌توان در آن مثل آدم زندگی کرد معنی نداره

ryanap

با حرفات موافقم ولی عمده مشکلات مردم از خوده مردمه. به قول معروف: تا خر هست، خر سوار هم هست. خودمون باید تکون بدیم خودمون رو. ساختن با سختی نشد کار، ولی تلاش برای تغییرش چرا. موندن تو سختی جواب نمیده. باید یه تکونی بخورن همه تا ایران بشه جایی که کسی نیاز نباشه ازش بره، حالا میخواد به خاطر فرهنگ باشه(که خیلی مهمه که به همه فکر های احترام گذاشته بشه) یا میخواد اقتصاد و سیاست باشه.

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط ryanap
MOSTAFA-COD-M

.
والا ملت ما هم یه مدتی خوب صداشون رو در‌آوردن ولی متاسفانه ح.ک.و.م.ت ما هم مثل همیشه به جای چاره سازی از دو سلاح تفنگ و گونی استفاده کردند
الان واقعا واقعا جوانان ما اکثرا ناامید و آینده‌ای در این کشور برای ما نمی‌بینیم
دیگه داریم افسرده میشیم رفاه در زندگی نداریم

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
ryanap

درست میشه، مردم تا یه حدی تحمل دارن. کتری هم زیاد بجوشه سر میره.

ryanap

با سختی ساختن یه چیزه، تلاش برای بهتر کردن اوضاع یه چیز دیگس. اینکه بالادستی ها اجازه پیشرفت رونمیدن و فکرشون جای دیگس باعث نمیشه کسی فکر کنه سربلنده و ترکونده که با این شرایط “کنار میاد”. باید تغییرات ایجاد کنه تا سربلند باشه.

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط ryanap
SinaSniper12

شما که موندی ایران یه کاری بکن که بقیه فرار نکنن

trootodon

میدونم نظرت شخصیه ولی هر کسی که در ایران به دنیا امده باشه ایرانی حساب میشه و نیاز نداره شما ایرانی حسابش بکنی یا نه.

Daniella-dimitrescu

حرف حق!😃

Matin-Alipour

دنی روخاس…
همش کلر میذاشتی که😐

Daniella-dimitrescu

گاهی باید تغییر کرد….

MOSTAFA-COD-M

یه جوری حرف میزنی که انگار ایرانی بودن چیزیه که میشه به اون افتخار کرد😂😂

Yasinmsd1386

نمیشه ؟؟؟؟ 😐😐😐

MOSTAFA-COD-M

نه
بگو به چی میشه افتخار کرد
گرانی بدبختی سیستم آموزشی چی؟؟

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
Ali-hassanvand

گرونی؟
سیستم آموزشی؟
واقعا ملاکت از افتخار اینه؟
من به تاریخ که ایران داره افتخار میکنم به تاریخی که هیچ کشوری نداره
من به فرهنگ کشورم افتخار میکنم
تو احساس میکنم هنوز جا داره تا به درک افتخار برسی

MOSTAFA-COD-M

بله تاريخ و دوران سیاهی که ملت ما دیده و همچنان در حال دیدنش هستن هیچ ملتی نداشته
داشته باشن حداقل پیشرفت کردن
برو همین آلمان رو ببین از کشوری که با دیکتاتوری هیتلر افتاد به جنگ جهانی و کشت کشتار مردم رسیده به جایی که بهترین و با کیفیت‌ترین و مرغوب ترین اجناس رو تولید میکنه
*تو احساس میکنم هنوز جا داره تا به درک افتخار برسی*
مشکل این نیست که من نمیتونم معنی افتخار رو درک کنم
مشکل اینکه چیزی نیست که بشه به اون افتخار کرد

دیگه بحث رو تموم کنیم دوستان سیاسی شد

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
mmd-mofangi

بله فرهنگ بالا
برو تو خیابون ببین فرهنگ بالا یعنی چی بو قمه کشی های اخیر رو ببین
وقتی یک خانوم شوهرش رو میکشه و مردم به اون آدم آفرین میگن فرهنگه بالایی داریم وقتی فحش دادن میشه یه معیار مثبت میشه فهمید فرهنگ چقدر بالاست
وقتی مردم میگن شما با پخش کردن اون قمه کشه آبروش رو بردید رو میخواد خودکشی کنه و میرن تو لایو هاش براش میمالن میشه فهمید
وقتی یک ترنس رو تو خیابون ببینن بهش بچه ک*نی میشه گفت فرهنگ بالایی داریم

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط mmd-mofangi
MOSTAFA-COD-M

.
بله تاريخ و دوران سیاهی که ملت ما دیده و همچنان در حال دیدنش هستن هیچ ملتی نداشته
داشته باشن حداقل پیشرفت کردن
برو همین آلمان رو ببین از کشوری که با دیکتاتوری هیتلر افتاد به جنگ جهانی و کشت کشتار مردم رسیده به جایی که بهترین و با کیفیت‌ترین و مرغوب ترین اجناس رو تولید میکنه
*تو احساس میکنم هنوز جا داره تا به درک افتخار برسی*
مشکل این نیست که من نمیتونم معنی افتخار رو درک کنم
مشکل اینکه چیزی نیست که بشه به اون افتخار کرد

دیگه بحث رو تموم کنیم دوستان سیاسی شد

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
amir-hossein379

دکتر باهات موافقم
ولی الان وضعیت جوری شده که تاریخ غنی کشور مون که هیچ، ملت اسم خودشون رو هم یادشون رفته
وقتی پدر خانواده سه شیفته کار میکنه مادر هم کار میکنه بازم کم میارن میخوان به چی افتخار کنن🤔

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط amir-hossein379
BenitoMussolini

.

RED

یه جوری حرف میزنی که درک و شعورت زیر سوال میره…

MOSTAFA-COD-M

یه کامنت دوصفحه‌ای نوشتم برات جیف شد که ویجیاتو حذفش کرد

ویجیاتو چرا اخه؟؟

MOSTAFA-COD-M

تو شعورت به اون کامنت و تفکر احمقانه میرسه

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
RED

کامنت های احمقانه حذف میشن توسط ویجیاتو

MOSTAFA-COD-M

هرهر خیلی با نمکی وطن دوست:/

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
mohamad-

اگه ویجیاتو کامنتای احمقانه رو حذف میکنه پس مال تو چرا هنوز حذف نشده؟پس حذف نمیکنه
تو احتمالا هنوز وارد زندگی و بازار کار نشدی ببینی مردم با چه بد بختی ای زندگی میکنن یا وارد شدی و دستت به اون بالا ها بنده که اینجوری حرف میزنی. ولی بهرحال بحث وطن پرستی به کنار ولی انقدر فشار رو مردمه که وطن هیچی کلا دوستو اشنا رو هم فراموش میکنن همین فشار باعث میشه مردم کلا از کشورشون متنفر بشن اتفاقی که برای منم افتاد یکم از دید مردم به جامعه نگاه کن نه از دید خودت که بدون درد زندگی میکنی و دستت به اون بالا مالاها بنده بعد خوشم میاد یدونه لایک هم نگرفتی اعتماد به نفست منو کشته

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط mohamad-
trootodon

چرا باید به ملیتت افتخار کنی
افتخار مال چیزیه که به دست آورده باشی نه چیزی که بدون تلاش بهت داده باشن
صرف ایرانی بودن یا آمریکایی بودن افتخاری نداره

Ali-hassanvand

بله از نژاد پارس بودن چیزیه که بیشترین افتخار ممکن رو داره
الان من اگه بهم بگن میتونی انتخاب کنی توی آمریکا بونیا بیای یا ایران با تمام سختی هاش ایران رو انتخاب میکنم

Ali-hassanvand

با کمال احترام شما لایق ایرانی بودن نیستی
باید یه آمریکایی باشی که تنها دغدغه این باشه که آیفون بعدی کی عرضه میشه

MOSTAFA-COD-M

.
با کمال احترام ایرانی نباشم چه بهتر
در ضمن من به الله اعتقاد دارم مسلمونم ذغدغه‌های مهمتری از انتظار انتشار یه گوشی دارم
در آخرم هم بگم من از همه عذر میخوام یه مقدار تند رفتم واقعا منظورم از عدم افتخار به ایرانی بودن توهین به کسی نداشتم
ولی دیگه با این شرایط سخت اعصابی برام نمونده من آلان به خاطر کارم دیگه حتی وقت و حوصله گیم رو هم ندارم
میدونی من ایول ۵ رو تو ۲ ماه تموم کردم
!!!

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
Ali-hassanvand

اوه
اوک
باشه

ThmasAngelo

هر هر خیارشور

MOSTAFA-COD-M

.

RED

برگرد به شاد

MOSTAFA-COD-M

برو مشقاتو بنویس بچه جون
من فعلا مشغول کار و ب دنبال لقمه نون در وطن گرامی و دوست داشتنی🤣

RED

تو آدمی هستی که دنبال یه لقمه نونی و به خیالت با یه بچه مدرسه ای هم سن من کل میندازی 😂😂🤔

زودتر میگفتی کودک ماندگی ای عقب ماندگی ای چیزی داری اینقدر بات سروکله نمیزدم 😐😂👋

در حد همین بچه مدرسه ای های این سایتی حرف بزرگونه برات زیادیه

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط RED
MOSTAFA-COD-M

اسکل نادان مگه هرکی کار میکنه ۳۰ ۴۰ سالشه؟؟ من الان ۱۹ سالمه
بچهایی هستن که حتی فرصت مدرسه رفتن هم ندارن و برای زندگی در این جهنم مجبورن کار کنن

*تو آدمی هستی که دنبال یه لقمه نونی و به خیالت با یه بچه مدرسه ای هم سن من کل میندازی 😂😂🤔*
خب بچه نادانی دیگه داشتی حرف تو خالی میزدی اومدم درس زندگی بهت بدم

*زودتر میگفتی کودک ماندگی ای عقب ماندگی ای چیزی داری اینقدر بات سروکله نمیزدم 😐*
نه الحمدلله سالم و زنده در این جهنم هم اکنون در حال سروایو😂👎
در انتظار تایید

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
ThmasAngelo

تو الان باید بری خدمت اون یه لقمه نون رو هم باید از خدمت بدست بیاری

MOSTAFA-COD-M

..
اون کارگردانه (نوید) اصلا براش مهم نیست که تو و امثالت ایرانی حسابش کنید یا نه
یارو انقد تو خارج خوش گذارانده که حتی به والدینش هم نگفت میخوام فارسی یاد بگیرم شاهنامه هم خریده گذاشته به عنوان دکور اتاقش
بهترین زندگی رو کرد بهترین درس تو بهترین مدارس واسه چی باید به فکر وطن بدرد نخورش باشه
وطن فروشی در جهنم معنی نداره بلکه به معنی دنبال زندگی بهتر و فرار از اشغالدونی

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
RED

آفرین دفاع از وطن فروش 👏
پس خوبه قبول کردی وطن فروشه

بهترین زندگی؟
خوب خوردن خوب خوابیدن؟
اینا اسمش بهترین زندگیه!؟
کسی که فک کنه اینا بهترین زندگیه با حیوان هیچ فرقی نداره
نقطه تمایز انسان بر حیوانات درک ارزش هاشه که بخاطر ارزش هاش قید چیزای شیرینی رو میزنه که به چیزای شیرین تری برسه

MOSTAFA-COD-M

.
اولا با ادب حرف بزن ما بقی حیثیتتو نگه دار بد برات هنوز بچه‌ای
دوما تو در موقعیتی نیستی که بخوای فرق بین انسان و حیوان رو بهم بگی چون فعلا تو از هردوی اونایی
سوما کسی که توان زندگی محترمانه رو نداره این ارزش‌هارو میخواد چکار
چهارما چیزی که بین انسان و حیوان فرق داره عقل و شعور هست نادان نه ارزش‌های تهی

کلام آخر به این نمیگن وطن فروشی بلکه نجات یافتگی

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
trootodon

۱- اول باید به درجه حیوانیت برسی دوست عزیز بعد انسان بشی تا آدم دغدغه بقا داشته باشه از مرحله حیواینت فراتر نمیتونه بره
آدم گرسنه که نگران جای خوابش باشه و استرس فرداش رو داشته باشه کی وقت می کنه به ارزش هاش فکر کنه.
۲- اگر با میل و اراده خودت ارزش ها و آرزو هات رو انقدر ارزشمند بدونی که حاظر باشی براشون سختی بکشی آره انسانی ولی وقتی به خاطر جبر محیط قید چیز های شیرین رو برات میزنن و مجبوری تحمل کنی چه فرقی با یک حیوان که نمیتونه از دست قصاب در بره و راضی به همون یک ذره غذایی که بهش میدن داری؟

ryanap

هر کی از ایران رفت وطن فروشه؟ اصلا هر کی مهاجرت کنه وطن فروشه؟ چی میگی؟ دوستان این حقه جدید ایناست .توجه کنید امثال این همیشه رویه یه موجن. همیشه به صورت دست جمعی یه پیام رو میرسونن. الانم زدن تو کار اینکه بگن هر کی از ایران رفته وطن فروشه و مقصره.
خوب خوردن و خوب خوابیدن نیست معیار زندگی نیست. تفریح هست. سیستم آموزش خوب هست، آزادی بیان هست. اینا میدونی چی هستن؟

RED

کامنت هات ارزش ندارن فقط عقدس
میخوای بگم چرا عقدس!؟
خب اگه خوبه توهم وطنت رو بفروش برو دیگه چرا فقط عین بچه مدرسه ها غر میزنی؟

MOSTAFA-COD-M

تواناییش رو داشتم قطعا میرفتم
درضمن چاره سازی هست نه وطن فروشی هنوز درک نکردی؟؟

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
mohamad-

مصطفی جان ولش کن خودتو تا سطح یه بچه پایین نیار هیشکی مسول تفکر دیگری نیست اون از رو نادانی یا بچگی یه حرفی میزنه وقتی وارد بازار کار بشه بخواد زندگی بگردونه کلا برق از سرش میپره انقدر خودتو نیار پایین

MOSTAFA-COD-M

بازم معذرت میخوام از تمامی دوستان قصد توهین به کسی رو ندارم یه مقدار هم تند رفتم ولی تازه از کار برگشته بودم اومدم خیلی خسته بودم اومدم برسی فارکرای۶ رو بخونم این بچه گند زد به اعصابم

BenitoMussolini

من تواناییشو داشتم ولی نرفتم🙃

ryanap

به فکر و عقیده مردم که احترام نمیذارن، بیرون هم میرن یه عده مثل تو میان میگن تو وطن فروشی کردی رفتی جایی که به فکرت احترام میذارن؟

Ali-hassanvand

دیگه دارم سردرد میگیرم
دوست عزیز این چیزایی که تو داری میگی شعورت پایینت رو میرسونه
همه مثل تو نیستن
و اینکه فارسی رو خیلی خوب بلد نیست اصلا تعجب آور نیست
چون تو کشوری بزرگ شد که زبانش فارسی نبود
شاهنامه هم همه مثل تو نیستن که نخوننش
شاهنامه خیلی فراتر و بزرگ تر اینه که بیام در موردش باهات بحث کنم
و وطن بدرد نخور؟
واقعا ؟
حالا که فکر میکنم با امثال شما بله،
وطن داره بدرد نخور میشه

MOSTAFA-COD-M

.
اینقدر شعور شعور نکن برام تو هنوز منو نمیشناسی
فلسفه بازی درنیار دیگه تموم کن موضوع رو

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط MOSTAFA-COD-M
Ali-hassanvand

اینو اضافه کنم که داستانشو یه ایرانی نوشته
کارگرداتش یه ایرانی نبوده و تا اینجا که من داستان بازی رو فهمیدم داستان خیلی خوبی داره
و اینکه ملاک ایرانی بودن از نظر شما چیه؟
سختی کشیدن؟
*اینو ایرانی بدونم توهين به خودم و همه ایرانی های دیگس *
با احترام یکی از مسخره ترین حرف هایی بود که امسال شنیدم

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط Ali-hassanvand
mmd-mofangi

همون داستان همیشگی که یه آدم بده هست که خیلی قدرت منده و تو باید بری یه نفره یه تنه یارو ریشه کن کنی
حالا بماند که انیمیشن صورت تو دیواره نو آوری خاصی هم نداره امیدوارم رو گیمپس بیاد چون واقعا ۷۰ دلار نمی ارزه

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط mmd-mofangi
ubisuft

بدونی هیچ آموزشیم جیمز بان بشی از از بازیم لذت ببری

mmd-mofangi

اگه به جیمز باند بازی باشه که متال گیر استاد این کار هاست

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط mmd-mofangi
mmd-mofangi

پس متال گیر کشکه دیگه؟؟

Ali-hassanvand

اون بخش اول کامنتت یکم سطحی نگرانست
مثل اینه که بگی
Gta مثل همیشه دارن بانک میزنن و اخر یکی خیانت میکنه و میمیره

mmd-mofangi

صحیح

Daeealireza

خروس جنگیه یکم درکش برام سخت بود
همه بهش هشت دادن فعلا جالبه هم نظریم🤣🤣
بازی یکی از مشکلات اصلیش گرافیکه
ولی داستان خوبی داره ولی همون طور فرمودید بازی اصلا برای نسل نهم نیست و به درد اواسط نسل هشت میخوره

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط Daeealireza
Doosty

خلاصه بخوایم بگیم: *این بازی توسط یوبیسافت ساخته شده است.*

ThmasAngelo

قربون دهنت❤️❤️

پ.ن: هر وقت پروفایلت رو میبینم یاد فامیل دور میفتم

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط ThmasAngelo
Doosty

مرسی😅 بنظر خودمم فامیل دوره فقط یه مدت رفته سوئد سرآشپز شده

Amin1216

مهم ترین مشکلش سری فارکرای اینکه. تنهایی میری همه رو میکشی میای. دیگه گذشت دوره ی اینجور بازیا

ubisuft

نچ تو تو فار کرای پنج میشه همراه فعال کرد

BenitoMussolini

۱۰ ثانیه که نمیدونم اگه ریلود کنم چند دقیقه میشه

mohamad-

خب تو خوشت نمیاد دلیل نمیشه دورانش به سر اومده باشه درضمن تو فارکرای پنج میتونی تنها نباشی همراه داشته باشی

Alireza8405

خوب به نظر میاد واقعا
ولی راستش انتظارم کمی بیشتر بود

Yasinmsd1386

چقدر نقد خوبی بود ، کاش بقیه بازی ها رو هم قبل از عرضه رسمی اینطوری نقد می کردین 👌 ،
راستی قبلاً توی یوتیوب ویجیاتو یه بخشی داشتین به اسم بخریم یا نخریم ، چرا اونو دیگه ادامه ندادین ؟ واقعا به نظرم خیلی چیز خوبی بود و کاش دوباره ادامش بدین 🙏.

Ali-hassanvand

.

Ali-hassanvand

نقد خوب و کاملی بود
ولی لایق این بود که امتیاز بیشتری بهش بدید
بازی احساس مینم یکم به سمت rpg شدن رفته
که یکی از ژانر های مورد علاقه منه
از دستش نمیدم

Ali-hassanvand

از اونجایی که هنوز بازی نکردم و فقط چند دقیقه واکترو بازی رو دیدم
ترجیح میدم وارد بحث در مورد بازی که نکردم نشم

Grand-magus

جنگ مرغی هم داره😂
گرافیکش که واقعا واقعا شاهکاره
من نسخه سه سوم بازی کردم گرافیکش شگفت انگیز بود
چه برسه به نسخه شیشش😂
یوبی بازی بهینه ساخته تا حالا؟

This-is-leshy

اگه ساخته بود اسمشو نمیذاشتن یوبی باگ😐

MOHAMMAD-REZA-MADADI

اساسین کرید یونیتی از نسخه قبلش بهتر بود

mohamad-

ولی والهالا فاجعه ی قرن بود بهینه سازی گرافیکش

ubisuft

اما در کل بازی خوبی بود

mohamad-

من که خیلی باهاش حال کردم اگه مشکل بهینگی گرافیکو نداشت عالی میشد

ubisuft

بنظر بازی خیلی خوبی میاد اماتیاز کاربرانشم ۱۰ از ۱۰ هست

Grand-magus

تا حالا شده مطلب درباره یوبی باشه و تو کامنت نزاری😂؟
#یوبی_فن_گدرت

ThmasAngelo

انقدر از خوده یوبیسافتو فن هاش بدم میاد

آخرین ویرایش 14 روز پیش توسط ThmasAngelo
ubisuft

for what

Matin-Alipour

یک زمانی یوبی گاد بود…

Doosty

بازی هنوز عرضه نشده کاربرا چطور امتیاز دادن؟!

ubisuft

باگ بود شرمنده