ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی Call of Duty: Modern Warfare
اخبار و مقالات

فشار اکتیویژن روی سازندگان بازی Call of Duty: Modern Warfare

مایکل کاندِرِی، که یکی از مؤسسان استودیوی Sledgehammer محسوب می‌شود، از فشار اکتیویژن روی استودیو می‌گوید. او اظهار داشته که نسبت به بازی Call of Duty: Modern Warfare مردد است. اینفینیتی وارد، توسعه دهنده بازی ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۵

مایکل کاندِرِی، که یکی از مؤسسان استودیوی Sledgehammer محسوب می‌شود، از فشار اکتیویژن روی استودیو می‌گوید. او اظهار داشته که نسبت به بازی Call of Duty: Modern Warfare مردد است.

اینفینیتی وارد، توسعه دهنده بازی Call of Duty: Modern Warfare قصد دارد بازیکنان را به شیوه‌ای راحت با وحشت جنگ‌های مدرن آشنا کند. همین موضوع باعث شد که نمایش پشت درهای بسته این بازی تفرقه‌ای میان طرفداران فرنچایز ایجاد کند، به گونه‌ای که برخی معتقدند این بازی بسیار از هدف خود دور شده و بعضی دیگر نیز هیجان‌زده‌اند تا ببینند بازی می‌تواند چنین تم و اتمسفر پخته‌ای را در خود جای دهد.

کاندری که هم‌اکنون در حال ساخت استودیویی جدید برای 2K Games است، به گیمزبیت گفته: «من همچنان ادعا می‌کنم بازی‌ ویدیویی مهم‌ترین فرم هنر در دوران ما است». با اینکه او از حق تیم توسعه‌دهنده برای ساخت چیزی که به آن اعتقاد دارد پشتیبانی می‌کند، احساس می‌کند که بحث‌برانگیز شدن بازی از اثرات استراتژی اکتیویژن محسوب می‌شود. او اظهار داشت:

بازی مدرن وارفر چالش سختی برای استودیوی سازنده به نظر می‌رسد، به خصوص اگر توسط ناشر و برای جلب توجه‌ رسانه‌ها مجبور شود بازی را بحث‌برانگیزتر و غم‌انگیزتر کند.

کاندری در نظری شخصی‌تر اشاره داشت که کار روی کشمکش‌های تخیلی در عنوان مدرن وارفر ۳ میان آن‌ها و اتفاقات دنیای واقعی فاصله انداخت و در مورد مدرن وارفر جدید، به نظر می‌رسد بازی به طور مستقیم از این اتفاقات الهام گرفته.

فعالیت‌های ما روی MW3 بر شیوه‌ای از داستانگویی متمرکز بود که در جهانی با ناسازگاری‌هایی درگیرکننده روایت می‎شد؛ در نهایت اما شاهد اثری تخیلی بودیم. در عنوان WW2 تیم ما در تلاش بود تا بزرگداشتی برای بزرگترین کشمکش جهان که نظیری ندارد را بسازد. به هرحال جهان در دهه قبل تغییرات زیادی به خود دیده و وقایعی همچون سندی‌هوک، لاس‌وگاس و کرایست‌چرچ واقعا اتفاق افتاده‌اند. بنابر این به طور صادقانه احساسات من جریحه‌دار شده. چالش‌های ساخت مدرن وارفری واقع‌گرایانه، پیچیده هستند. قهرمان‎هایی آمریکایی که دشمنانی را در خاورمیانه به قتل می‌رسانند، به اندازه کافی خوب نیست.

باید دید که اینفینیتی وارد در این زمینه تا چه اندازه پیش می‌رود و دید این استودیو نسبت به درگیری‌های مدرن چگونه خواهد بود. چندی پیش از عدم وجود حالت بتل رویال در این بازی خبر داده شد. بازی Call of Duty: Modern Warfare در تاریخ ۲۵ اکتبر یا ۳ آبان برای پلتفرم‌های پی‌سی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی