مارول بر ساخت بازی The Avengers نظارت مستقیم دارد

«آن‌ها تنها مشارکت کننده نیستند، بلکه شریک ما هستند»

0

اسکات اِیمِس که ریاست استودیو کریستال داینامیکس را بر عهده دارد، اخیراً مصاحبه‌ای با وبسایت گیم اینداستری انجام داده است. ایمس در بخشی از این مصاحبه به صحبت درباره بازی The Avengers پرداخت و گفت مارول در روند ساخت این محصول همکاری بسیار نزدیکی با آن‌ها دارد.

طبق صحبت‌های اسکات ایمس، مارول از همان ابتدا می‌دانست که به‌دنبال چه محصولی است. مدیران مارول می‌خواستند که بازی The Avengers برداشت اورجینال استودیو کریستال داینامیکس از کمیک‌های انتقامجویان بوده و در نتیجه شخصیت‌ها هیچ شباهتی به بازیگران در دنیای سینمایی نداشته باشند:

ماجرا اینگونه شروع شد. آن‌ها پیش آمدند، به ما نگاه کردند و گفتند: شما در ساخت بازی متخصص هستید، ما هم در موضوعات مرتبط با انتقامجویان. قصد دارید چه کار کنید؟ برداشت خودِ شما از ماجراهای انتقامجویان چیست و در بحث جنبه‌های ظاهری می‌خواهید چه کار کنید؟

رئیس کریستال داینامیکس گفت مارول در روند توسعه The Avengers بازی همانند «قطب شمال» عمل کرده و مسیری که برای ساخت باید طی شود را مشخص می‌کند. بیل روزمن، مدیر ارشد مارول در بحث توسعه خلاق، به تیم کریستال داینامیکس کمک می‌کند تا درک بهتری از شخصیت‌های انتقامجویان داشته باشند. برای مثال، تونی ممکن است چه دیالوگ‌هایی به زبان بیاورد یا هالک در هنگام نبرد از چه نوع ضرباتی استفاده می‌کند.

بازی The Avengers

اسکات ایمس در ادامه‌ صحبت‌های خود به میزان مشارکت مارول در روند ساخت اشاره کرد. طبق گفته‌های او، میزان مشارکت مارول بسیار بالا بوده و به‌طور مستقیم روی روند کار نظارت دارند:

آن‌ها تنها مشارکت کننده نیستند، بلکه شریک ما هستند. آن‌ها با تیم ما ترکیب شده‌اند. روزانه با آن‌ها صحبت می‌کنیم و تمامی مواردی که روی آن‌ها کار می‌کنیم را برایشان می‌فرستیم. اگر نسخه‌ای از بازی آماده باشد، [برایشان می‌فر‌ستیم و] آن‌ها بازخورد می‌دهند. آن‌ها به استودیو می‌آیند و کار را با همدیگر پیش می‌بریم.

بیل روزمن ۲۵ سال است که در مارول کار می‌کند. او همه را می‌شناسد. می‌گوییم: خب، یک شخصیت داریم که در خط داستانی فلان کمیک حضور دارد. او نیز می‌گوید: می‌توانم نویسنده [کمیک] را برایتان پیدا کنم. بریم ببینیم چه نظری نسبت به این شخصیت دارد. این مشارکت شگفت انگیز با آن‌ها به ما اجازه می‌دهد تا برداشتمان در عین حال که حس تازگی را انتقال می‌دهد، از دید مخاطب آشنا بنظر برسد.

در خبری مرتبط، کریستال داینامیکس تایید کرد کاربران می‌توانند بازی The Avengers را به صورت آفلاین تجربه کنند. آن دسته از کاربرانی هم که به تجربه آنلاین علاقه می‌توانند با همکاری دوستانش بخش کوآپ را به اتمام برسانند. در ضمن، محتویات پس از عرضه که شامل قهرمان‌ها و لوکیشن‌های جدید می‌شود کاملا رایگان خواهد بود. همچنین در این بازی خبری از لوت باکس‌‎ها نیست اما پرداخت‌های درون برنامه‌های وجود خواهد داشت.

در پایان، لازم به ذکر است که بازی The Avengers در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی عرضه خواهد شد. نسخه گوگل استیدیای این بازی نیز در دست توسعه قرار دارد.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...