برنامه ویدیویی ویجیاتو – آیا چرنوبیل بهترین سریال تاریخ است؟

نمایش فاخری که می‌توانست بیشتر واقعی باشد

41

سریال چرنوبیل یکی از خوش‌ساخت‌ترین سریال‌هایی است که در این چند سال اخیر شاهد بودیم. به همین دلیل سریال خیلی زود توانست به موفقیت برسد و نقدهای مثبت بسیاری را از منتقدین و کاربران مختلف از سرتاسر دنیا دریافت کند. میانگین نمرات imdb سریال چرنوبیل در حال حاضر روی 9.5 ایستاده و بسیاری از آن به عنوان بهترین سریال تاریخ یاد می‌کنند.

با این حال، سوال اینجاست که آیا واقعا سریال بهترین سریال تاریخ است و می‌توان ارزش آن را با سریال‌های موفقی چون برکینگ بد مقایسه کرد؟ در قسمت تازه برنامه ویدیویی ویجیاتو به این موضوع می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که آیا لازم بود سریال مو به مو بر اساس واقعیت ساخته شود یا نه؟ پس از شما دعوت می‌کنم که این ویدیو را تا انتها ببینید و نظراتتان را در مورد سریال با ما در میان بگذارید.

41
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
18 نظرات
23 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
23 نویسندگان دیدگاه
یک شخص با تجربهDr. Kniآرش پارساپورjavadaslaniمسعود آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Dr. Kni
مهمان
Dr. Kni

من کلّی از نظرات رو خوندم. خیلیاش خوب بود و متاسفانه بعضیاشم توهین آمیز بود. نکته مهم اینجاست که متاسفانه بعضی از این نوشته ها بسیار بودار هست. من بواسطه شرایطی که دارم چیزهایی در مورد موضوعات عمومی جهانی از مردم کشورهای مختلف می بینم، می شنوم یا می خونم. سه تا نکته هست که خیلی مهمه: اول اینکه مشخصاً سرمایه گذاری روی این سریال با توجه به حوزه تحقیقاتی، شبیه سازی محیط و فضاسازی های انجام شده، بسیار بالا بوده. با توجه به اینکه کلّ مجموعه حدود ۶ ساعت مفید بیشتر نبوده. در ساخت یک مجموعه، اگر مجموع زمانی… ادامه مطلب »

javadaslani
مهمان
javadaslani

وای من خیلی جاخوردم اولین فیلمی هست که باهاش گریم گرفت جدای مسایل عاشقانش،سادگی کاراکتر ها و از خود گذشتگیا ادمو مجذوب میکرد،دو بار کامل دیدمش و در قسمت اخر اون قسمت لباسای اتش نشانا منو واقعا ترسوند…تو قسمتی که دنبال راه حل بودن برای ایجاد مانع روی هسته اون پاکسازی انسانی و ربات المانی و اتفاقات اون قسمت واقعا ناچاری و ترس از تحقیر ملی رو بهم فهموند و چقد سخت بود اون صحنه ملاقات اون زن خومیوک با اون مهندس کنترل که فقط ۲۵سالش بود…صحبت زیاد دارم ویجیاتو میشه یه کلیپ معرفی با موزیک قسمت اخر براش بسازی… ادامه مطلب »

Mehdi
مهمان
Mehdi

اون سه نفر که توی فیلم داوطلب شدند برند زیر نیروگاه، از طرف مقامات شوروی،هیچوقت تایید نشده که سه نفر بودند یا بیشتر از سه نفر و یا کمتر. حتی بعضی منابع غیر رسمی از فرستادن غواص برای پیدا کردن شیرهای آب یاد کردند که در فیلم عمق آب بسیار کمتر نشان داده شده. تمام موضوعات مربوط به حادثه چرنوبیل، بخاطر مخفی کاری مقامات شوروی، هنوز هم مسکوت مانده، حالا شما دو عزیز از کجا به این اسناد رسیدید که اولا سه نفر بودند و دوما کارمند بودند و دستور دریافت کردند رو من نمیدونم. هرچند توی فیلم هم کارگردان… ادامه مطلب »

آرش پارساپور
ویراستار

مواردی که در سریال بخاطر جذابیت داستانی عوض شده خیلی بیشتر از این موارد است. سریال تا جایی ک میتونه موضوع رو احساسی میکنه و توی این کار موفقه بخاطر عوامل فنی کاردرستش؛ ولی یک مستند تاربخی نیست‌

faranak
مهمان
faranak

دوست عزیز این اتفاق افتاده پس این سریال تاریخیه ضمن اینکه اگه شما در زمینه شیمی فیزیک تخصصی داشتین میدیدین که کاملا علمی نقدشده درضمن سریالهای خیلی زیادی درزمینه مواد پرتوزاسالهای قبل ساخته شده ازجمله لبه تاریکی والبته قطعا میتونه مباحث سیاسی هم مدنظرباشه که اگه غیرازاین بود عجیب بود

آرش پارساپور
ویراستار

یک سریال (درام) تاریخی هست نه مستند. از نظر علمی هم خوشبختانه متخصصان زیادی اشکالات سریال رو نوشتند، کافیه سرچ بکنین در این باره.

فرزاد
مهمان
فرزاد

کسی که میخواد نقد کنه اول باید از نقاط قوت بگه. نکته دوم اینکه یک سریال سیاسی عمیق رو دو نفر با ریخت بچه گونه نمیتونن نقد کنن، نتیجه ش هم این سیرکیه که درست کردین و در نهایت اینکه یک کپی کاری و تکرار طوطی وار نقد سایر وب سایتا بود. با این حال ممنون.

javadaslani
مهمان
javadaslani

کسی که احترام دیگران رو نگه نمیداره بهتره نظرشو برای خودش نگهداره بازم ممنون نظر دادی مهندس

آرش پارساپور
ویراستار

دوست عزیز، واقعیت اینه که ما سریال رو نقد نکردیم و درباره یک بحث حاشیه‌ای آن صحبت کردیم. ضمنا به هیچ وجه نقد کردن معنیش این نیست که باید نقاط قوت و نکات مثبت رو بگین اول.
پی نوشت: امیدوارم ریختمون در مرور سالها بزرگونه بشه.

Mostafa
مهمان
Mostafa

واقعا متاسفم که اینقدر جانبدارانه نقد کردید

آرش پارساپور
ویراستار

نقد چرنوبیل رو به قلم دوست خوبم شایان کرمی تو ویجیاتو بخونین؛ این ویدیو در هیچ یک از زیردسته های نقد قرار نمیگیره

بدون نام
مهمان
بدون نام

این دوتا عقب افتاده منتقد فیلم بودن؟؟؟؟ اون یکی که از اول تا آخر با تمسخر حرف میزد ؟ یا اون بوم غلطونی که لباس سوپرمن تنش بود؟ بهتر نیست شما دوتا برید درباره فیلم و یا سریالی در سطح ذهنی خودتو حرف بزنید؟ مثلاً اخراجی ها رو نقد کنید. بد نیست کمی هم درباره تفاوت های فیلم مستند و فیلم درامی که براساس مستندات ساخته میشه بخونید. صرف نظر از این نکته مهم که انکار و تکذیبه های مسولین شوروی سابق (یعنی کسانی که در پیدایی این فاجعه نقش داشتند) نمیتونه مبنای نقد قرار بگیره. اگر اونا آدمای صادقی… ادامه مطلب »

آرش پارساپور
ویراستار

سلام. اون لباس فلش هست؛ سوپرمن یک S گنده داره؛ سری بعدی میپوشم براتون.😁
ما وارد مباحث سیاسی نشدیم زیاد چون زیاد با اب خنک میونه ای نداریم ولی یک نکته که ما نقد نکردیم فیلم رو؛ درباره بهترین بودنش یا نبودنش حرف زدیم.

یک شخص با تجربه
مهمان
یک شخص با تجربه

در فضای مجازی زمانی که یک عنصر بیگانه، با پاسخگویی معمولی قادر به تغییر جو به سمت مدّ نظر خودش!… نباشه دست به تخریب و توهین و منحرف کردن افکار به سمت مسائل جانبی نظیر تمسخر و توهین به فضا و لباس و سنّ و …می زنه.

majid
مهمان
majid

به نظر من سریال جذابی بوده چون به اون دست موضوعاتی پرداخت که برای اکثر بیننده ها جالب بوده و کلا مینی سریال عالی بوده و موضوعات علمی هم در حد فهم بیننده بود اونقدر هم عجیب حرف نمیزدن در کل باید یه ذره پیچیده هم میبود مگ اب خوردن ساده بود ساز و کار نیروگاه هسته ای!!! و نکته ای دیگ در مورد عنوان بهترین سریال تاریخ هست یا نه؟ باید تو دسته مینی سریال مقایسه کرد اره جز بهترین مینی سریال های تاریخ اما اگ یه سریال دنباله دار بود شاید مثل اکثر سریال ها که اوایل خوب… ادامه مطلب »

آرش پارساپور
ویراستار

جزو بهترین هاس؛ منکر نمیشم ولی تاپ ترین رو نمیتونم بپذیرم

مسعود
مهمان
مسعود

کسی براش مهمه که شما بپذیرید یا نپذیرید؟ تاپ ترین نیست، تاپ هم نیست، حتی خوب هم نیست ولی نظر شما که از نقد و نظر سر در نمیارید به چه درد مردم میخوره که به اشتراک گذاشتید؟ فقط بیاید بگید انرژی هسته ای حق مسلم ماست کافیه. خودمون تا ته موضوع گرفتیم.

آرش پارساپور
ویراستار

آیا باید حتما باید برای کسی مهم باشه تا بتونم نظر بدم؟ شما هم نظر خودتون رو میدین و دیگران هم نظر خودشون رو. امیدواریم نظر همدیگه برامون مهم باشه تا بتونیم گفتمان کنیم با هم.

عباس
مهمان
عباس

من همه سریال های بزرگ رو دیدم..توی این ژانر که عالیه ولی به عنوان بهترین ؟؟؟؟!!! نمیدونم چی بگم!
..ولی در کل ازون سریالهاییه که هرکس علاقه به سریال داره باید حتما ببینه

آرش پارساپور
ویراستار

ما هم حرفمون اینه که عالی هست ولی بهترین نیست

ممد
مهمان
ممد

شما اول یاد بگیرید تو کلیپتون انقدر نیش هاتون را باز نکنید…. ضمنا برید مفهوم دقیق هایپ را بفهید بعدش از خودتون در بیارید بگید چرنوبیل هایپ شده…. مسخره ترین انالیزی بود که توی این ۳۰ سال زندگیم دیدم… خیلی مسسسسسسسخره و بی سرو ته بود تحلیلتون…

آرش پارساپور
ویراستار

کدوم تحلیل؟ من تحلیلی نمیبینم اینجا گرامی. ما درباره اینکه ایا سریال بهترین مینی سریال تاربخ هست یا نیست صحبت کردیم.
در مورد خنده هم توصیه میکنم در این روزگار سخت تا میتونین همه جا بخندین و انتقام بگیرین از شرایط روزگار

javadaslani
مهمان
javadaslani

یکم احترام نگه دار این چه وضعه صحبت کردنه برادر من این اقا زحمت میکشه کار میکنه مفت و مسلم استفاده میکنی دیگه توهین برای چیه عجب مردمی هستیم

فیلم دوست
مهمان
فیلم دوست

با سلام و تشکر از نقد و بررسی سریال چرنوبیل به نظر میرسد با وجود فیلم نامه ای که عناصر درام را کامل اجرا کرده اجرا و ساخت سریال با موضوع نیروگاه چرنوبیل بسیار خوب انجام شده وبرای کسانی با سنین حدود ۴۰ سال به بالا که در زمان وقوع موضوع تحت تاثیر قرار داشته اند قابلیت همزاد پنداری ایجاد کرده باشد هر چند در نهایت تقابل بین حقیقت ودروغ در مقایسه بین اتفاقات چرنوبیل و حکومت سیاسی ان زمان شوروی (که در سریال بسیار خوب پرداخت شده ) قابل تعمییم به هر زمان و مکانی است که ببیبنده را… ادامه مطلب »

آرش پارساپور
ویراستار

دقیقا موافقم

پیام
مهمان
پیام

اصلا و به هیچ عنوان قبول ندارم که میگید یکی از دلایل محبوب بودن این سریال بد بودن فصل آخر GOT بوده و بی ربط بود، اغراق زیادی داشت ولی در کل مینی سریال استاندارد و کاملی بود، بعدشم در مورد مسائل فنی همون بهتر که کمتر حرف زدن، مثلا بخش آخر تو دادگاه که بحث تاکتیکال کردن اصلا مخاطب خیلی از دیالوگ ها رو متوجه نشد فقط فهمیدیم که مسئولین حماقت کردن و تموم. در ضمن این مستند نبود سریال بود بایدم بیشتر روی مباحث عاطفی و احساسی مردم کار کنند. مثلا تایتانیک، فیلمنامه اون داستان کلا ساخته ذهنه… ادامه مطلب »

علیرضا
مهمان
علیرضا

نقد خوب بود اما لحن گفتار هر دوی شما جوری هست که انگار میخواهید با آدم دعوا کنید

آرش پارساپور
ویراستار

حالا سری بعد کتک کاری میکتیم 😁

chernobyl
مهمان
chernobyl

شما خوب، شما راستگو، شما سکوت برا کشتار برادران مسلمان چچنی، اونا مسلمون نبودن ولی کشتار مسلمون های تایلند و میانمار باید منعکس میشد…. جرات دارید شما دوتا پاشید برید همون منطقه چرنوبیل برید زیر زمین بیمارستان بدون لباس محافظ… از چی دفاع میکنید؟ متن می نویسید و ویدیو می سازید…. هلیکوپتر دروغ؟ باشه ربات ها چرا از کار افتادن؟ چرا آدم جاش گذاشتن اونم زیر یک دقیقه؟ روسیه به مردم خودش رحم نداره خلاصه قدرت نظامی آمریکا نبود کمونیست و روسیه دنیا رو قورت میداد….

alireza
مهمان
alireza

معمولا کسانیکه میان فیلم یا سریالی رو نقد میکنند بیشتر زاویه ی دید و نوع نگاهشون ب اون سریال را برامون مشخص میکنند اینکه یک نقد چقدر منصافنه یا مغرضانه است باز هم ب دیگاه مختلف اشخاص ربط پیدا میکنه . اما من سعی میکنم بجای پرداختن ب جزئیات پیش پا اوفتاده ب پیامی که در فیلم یا سریال نهفته است توجه کنم وتا جایی که بتونم ب اون پیام در زندگی و روابطم با انسانها اهمیت بدم . حرف از فصل اخر سریال گیم اوف ترونز زدید بله خیلی ها اونو فاجعه میدونند اما اونا طبق معمول ب پیام… ادامه مطلب »

آرش پارساپور
ویراستار

ممنون از نظرت ولی چند باری هم گفتم؛ ما اصلا چرنوبیل رو نقد نکردیم. نقد چرنوبیل ویجیاتو رو توی بخش سینما ب قلم شایان کرمی میتونین بخونین

Amir
مهمان
Amir

چقدر شما خنکین،این چی بود ساختین

مهمان
مهمان
مهمان

انصافاً با ۷ کلمه کلاً نابود کردی همشونو! تا چند دقیقه داشتم به این نظر می خندیدم.

آرش پارساپور
ویراستار

سلام؛ نابود شده صحبت میکنه: امیدوارم همیشه بخندین گرامی و بتونیم کاری کنیم توی ویدیوهای بعدی بیشتر دوستمون بداری

آرش پارساپور
ویراستار

سلام‌. این؟ این یک ویدیو هست. با دوربین فیلمبرداری ساخته میشه و بعد با نرم افزارهای مخصوص تدوین؛ ادیت میشه و به طبع نظر شما سرور گرامی میرسه. بهش محتوای ویدیویی هم میگن؛ مضمونش هم درباره اینه که ایا چرنوبیل واقعا بهترین سریال تاریخه یا نه. سوال دیگه ای بود در خدمتم عزیز.

legolas
مهمان
legolas

میشه ویدئو ها رو روی یوتیوب هم آپلود کنید؟
آپارات خییییلی کنده

امیر
مهمان
امیر

داداشم با این وضع فیلترینگ بحث از سرعت بیشتر یوتیوب نکن !!! خخخ

ولی درکل درست میگی

Legolas
مهمان
Legolas

بخدا با فیلترشکن هم یوتیوب سریعتر از آپاراته

Reza Dark
مهمان
Reza Dark

عالی بود نقدتون. دمتون گرم خندیدم آخرش 😂😂

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...