آیا یک فیلم از دنیای Star Trek آخرین فیلم تارانتینو خواهد بود؟

یک بلاک باستر فضایی حرف آخر تارانتینو

0

حالا نوبت به این زمان رسیده که کوئنتین تارانتینو یک فیلم از دنیای Star Trek بسازد و شاید بالاخره از کارگردانی فیلم‌ها بازنشسته شود! تارانتینو قبلاً گفته بود که احتمالاً بعد از ساخت 10 فیلم بازنشسته می‌شود. حالا هم فیلم روزی روزگاری در هالیوود نهمین فیلم اوست.

این سوال مطرح می‌شود که آیا تارانتینو فیلم Star Trek را به عنوان دهمین و آخرین فیلم خود حساب می‌کند یا با دیدی متفاوت و جدا به این فیلم نگاه می‌کند و هنوز فرصتی برای دیدن یک اثر بیش‌تر از این کارگردان پرآوازه هالیوود باقی مانده است؟ خود او نسبت به این مسئله واکنش نشان داده و به نظر بعد از Star Trek دیگر کاری از تارانتینو را نمی‌بینیم. البته شاید!

ابتدا باید دید که آیا او اصلاً یک فیلم Star Trek را کارگردانی می‌کند یا نه. طبق شواهد احتمال چنین کاری بسیار بالاست اما تا واقعاً این کار انجام نشود نمی‌توان با اطمینان از آن سخن گفت. با این حال اگر دهمین ساخته تارانتینو Star Trek باشد، احتمالاً فیلمی دیگر را از او نخواهیم دید. تارانتینو در گفتگویی که با CinemaBlend داشته بیان کرد که در اوایل Star Trek را به دید یک فیلم «راه گریز» می‌دیده، فیلمی که علاوه بر 10 فیلم وعده داده‌اش بتواند به ساخت آن دست بزند.

ایده اولیه این بود که یک راه گریز ایجاد بشود.

مثل این که بگویم «آه، به گمونم Star Trek حساب نمی‌شه. می‌تونم Star Trek رو انجام بدم… اما طبیعتاً کارم رو با یه اثر اورجینال تموم می‌کنم.»

با این وجود تارانتینو به سرعت اضافه کرد که وجود یک راه گریز به نظر از زیر مسئولیت شانه خالی کردن از نقشه همیگشی‌اش برای «بازنشستگی بعد از 10 فیلم» است.

اما ایده این که 10 فیلم را انجام دهم برای این نبود که یک راه گریز بسازم.

در واقع فکر می‌کنم، اگر قرار باشد یک Star Trek را انجام دهم، باید نسبت به آن مسئولیت پذیر باشم. این آخرین فیلم من است. نباید چیزی کم گذاشته شود. نمی‌دانم که قرار است انجامش بدهم یا نه اما ممکن است اتفاق بیافتد.

آخرین بخش از حرف‌های تارانتینو ارزش تکرار دوباره دارد. «نمی‌دانم که قرار است انجامش بدهم یا نه اما ممکن است اتفاق بیافتد.» این کارگردان قبلاً در مورد چندین پروژه حرف زده که هیچوقت اتفاق نیفتاده‌اند. به طور مثال The Vega Brothers که قرار بود توسط او کارگردانی شود. همیشه می‌توان این احتمال را در نظر گرفت که تارانتینو مسئولیت یک Star Trek را بر عهده نگیرد.

اخیراً در مورد پروژه Star Trek از او سوال شده و تارانتینو این گونه جواب داده:

مسئولیت خیلی بزرگی است. مدتی است که با آن‌ها سر و کار ندارم چرا که مشغول ساخت فیلم خودم هستم. اما در مورد داستان و فیلم‌نامه صحبت کرده‌ایم. فیلم‌نامه نوشته شده و وقتی من بعد از «روزی روزگاری در هالیوود» سرم را مثل Punxsutawney Phil بیرون آورم، دوباره در مورد آن صحبت می‌کنیم.

آیا به ساخت فیلمی از دنیای استار ترک توسط تارانتینو علاقه‌مند هستید یا ترجیح می‌دهید این کارگردان نام آشنا فیلم اورجینال دیگری بسازد؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: /Film

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...