گزارش NPD ماه ژوئن: بازی Super Mario Maker 2 در صدر

کرش حریف ماریو نشد

0

گزارش ماه ژوئن گروه NPD منتشر شده و نشان می‌دهد بالاخره بعد از دو ماه، صدرنشینیِ مورتال کامبت 11 به پایان رسیده است. این ماه بازی انحصاری کنسول نینتندو سوییچ یعنی Super Mario Maker 2 بیشتر از سایر عناوین فروخته و حتی Crash Team Racing: Nitro-Fueled نیز نتوانسته آن را از سد راه بردارد.

همانطور که پیش‌تر نیز گزارش شده بود، نینتندو سوییچ نه تنها پرفروش‌ترین کنسول ماه ژوئن بوده، بلکه در کل سال ۲۰۱۹ میلادی نیز نسبت به رقیبان بخت بهتری داشته است؛ مجموعاً با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی نسل هشتم کنسول‌های بازی هستیم و اغلب مخاطبان انتظار ایکس باکس بعدی و پلی استیشن 5 را می‌کشند، تنها دستگاهی که توجه مخاطبان را به خودش جلب می‌کند، کنسول هیبریدی و فراتر از نسل نینتندو سوییچ است.

آمار نشان می‌دهد نرخ فروش سوپر ماریو میکر 2 در ماه قبل، از میزان فروش نسخه اول بازی و همینطور نسخه 3DS همین فرنچایز بیشتر بوده است. بسیاری از کارشناسان این بازی را یکی از بهترین و دسترسی‌پذیرترین عناوین ژانر طراحی مرحله می‌دانند و همه روزه شاهد بروز نبوغ و خلاقیت کاربران آن در شمایل مختلف هستیم.

این ماه Crash Team Racing: Nitro-Fueled بیشترین نرخ فروش در ماه نخست انتشار در تاریخ فرنچایز کرش را ازآن خود کرده؛ این مقام پیش از این در اختیار بازی Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy سال ۲۰۱۷ بود. مورتال کامبت 11 نیز همانطور که گفته شد بعد از ماریو میکر 2 و CTR در رده سوم قرار گرفته، ولی با این حال همچنان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۹ است.

مجموع فروش بازی‌های ویدیویی در این ماه به ۹۵۹ میلیون دلار می‌رسد که در قیاس با آمار ۱.۱ میلیارد دلاری ژوئن ۲۰۱۸ با ۱۳ درصد کاهش همراه بوده است. اوضاع برای سخت‌افزارهای گیمینگ بدتر هم هست، تا جایی که فروش کنسول‌ها در ژوئن ۲۰۱۹ تنها ۲۳۵ میلیون دلار بوده و نسبت به رقم ۳۵۰ میلیون دلاری سال گذشته ۳۳ درصد کاهش داشته است.

لیست ۱۰ بازی پرفروش ماه ژوئن صنعت گیم را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید. لازم به ذکر است که گزارش NPD فقط شامل فروش فیزیکی عناوین بوده و خریدهای دیجیتالی مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند.

  1. Super Mario Maker 2
  2. Crash Team Racing: Nitro-Fueled
  3. Mortal Kombat 11
  4. Grand Theft Auto V
  5. Minecraft
  6. Super Smash Bros. Ultimate
  7. Marvel’s Spider-Man
  8. NBA 2K19
  9. Mario Kart 8
  10. Days Gone

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...