برنامه کامل فاز چهارم دنیای سینمایی مارول مشخص شد

هر آنچه لازم است درباره برنامه‌های مارول تا سال ۲۰۲۲ بدانید

2

معمولا با صحنه‌های پس از تیتراژ فیلم‌های مارول به عناوین بعدی و موضوع آن‌ها آشنا می‌شویم. این بار اما باید منتظر کامیک-کان می‌ماندیم تا برنامه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را شاهد باشیم. یکی از موضوعات مهمی که در این پنل بیشتر به آن اشاره شد، این بود که شبکه استریم +Disney نیز در روند فازهای بعدی اهمیت زیادی خواهد داشت. در پنل مارول استودیوز، از فیلم‌ها و سریال‌های جدید این شرکت به همراه تاریخ عرضه آن‌ها رونمایی شد که در ادامه آن‌ها را مرور می‌کنیم:

Black Widow

فاز چهارم دنیایی سینمایی مارولاین فیلم که هم‌اکنون در جریان تولید و فیلمبرداری قرار دارد، یکی از موضوعاتی بود که مارول در پنل خود به آن اشاره کرد. «اسکارلت جوهانسون»، «دیوید هاربر»، «فلورنس پیو»، «او-تی فگبنل» و «ریچل وایس» در این فیلم بازی خواهد کرد و «کیت شرتلند» کارگردان آن خواهند بود. فیلم بلک ویدو که یک پیش‌درآمد است، در تاریخ ۱ می ۲۰۲۰ یا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ عرضه می‌شود.

سریال The Falcon and the Winter Soldier

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

این سریال که پیش‌تر نیز برای شبکه استریم +Disney معرفی شده بود، یکی دیگر از موضوعات مورد بحث این پنل به شمار می‌رفت. «آنتونی مک‌کی»، «سباستین استن» و «دنیل برول» بازیگران این سریال خواهند بود و پاییز ۲۰۲۰ می‌توانیم شاهد The Falcon and the Winter Soldier باشیم.

فیلم The Eternals

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

در پنل کامیک-کان مارول، اطلاعاتی از فیلم The Eternals مشخص شد. «آنجلینا جولی»، «ریچارد مَدِن»، «کمیل نانجیانی»، «لارن ریدلُف»، «برایان تایری هنری»، «سلما هایک»، «لیا مک‌هیو» و «دان لی» در این فیلم بازی خواهند کرد و «کلوئی ژائو» نیز وظیفه کارگردانی را عهده‌دار است. فیلم The Eternals در تاریخ ۶ نوانبر ۲۰۲۰ یا ۱۶ آبان ۱۳۹۹ اکران می‌شود.

کمیک‌های The Eternals توسط «جک کربی» تولید شده‌اند که درباره گروهی از انسان‌های ابرقدرتمند هستند. این انسان‌ها میلیون‌ها سال پیش و در نتیجه آزمایش‌های سلشال‌ها روی انسان‌های اولیه به وجود آمده‌اند. انتخاب بازیگران این فیلم اخیرا سروصدای زیادی به پا کرده بود و در این پنل شایعاتی تأیید شدند. همچنین پیش‌تر شایعه شده بود که «کیانو ریوز» نیز برای بازی در این فیلم با مارول مذاکراتی داشته و با نبود او در لیست بازیگران، به نظر می‌رسد مذاکرات وی برای ایفای نقش فیلم‌های دیگری مانند «ولورین» صورت گرفته.

فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

در جریان این پنل، فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings رسما برای فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شد. «سیمو لیو»، «آکوافینا» و «تونی لونگ» بازیگران و «دستیل دنیل کرتون» کارگردان این عنوان خواهند بود. در این عنوان شاهد شخصیت ماندرین واقعی نیز خواهیم بود. این فیلم در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ یا ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ منتشر می‌شود. گروه تروریستی ده حلقه از همان ابتدا در دنیای سینمایی مارول بودند و همین گروه بود که تونی استارک را گروگان گرفت.

سریال WandaVision

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

در جریان این پنل به سریال WandaVision نیز اشاره شد. این سریال با بازیگرانی همچون «الیزابت السن»، «پاول بتانی» و «تیونا پاریس» به طور اختصاصی از بهار ۲۰۲۱ در شبکه دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد.

سریال Loki

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

سریال لوکی که پیش‌تر نیز معرفی شده بود، بخشی از پنل کامیک-کان مارول استودیوز را به خود اختصاص داد. این سریال همانند عنوان وانداویژن از بهار سال ۲۰۲۱ در شبکه دیزنی‌پلاس منتشر می‌شود.

خطر اسپویل اونجرز اندگیم: در اونجرز اندگیم، هنگامی که تیم برای جمع کردن همه سنگ‌ها تلاش می‌کرد شاهد بودیم لوکی تساراکت را برداشت و تلپورت کرد. این موضوع به گفته فایگی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و سریال لوکی ادامه این ماجرا را به تصویر خواهد کشید. پایان اسپویل

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

مارول استودیوز رسما از دومین نسخه فیلم دکتر استرنج با عنوان Doctor Strange in the Multiverse of Madness رونمایی کرد. «بندیکت کامبربچ» و «الیزابت السن» در این فیلم بازی خواهند کرد و «اسکات دریکسون» نیز برای کارگردانی این نسخه بازمی‌گردد. این فیلم در تاریخ ۷ می ۲۰۲۱ یا ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ اکران می‌شود و نکته جالب اینجاست که Doctor Strange 2 نخستین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول خواهد بود.

خطر اسپویل فیلم Spider-Man: Far From Home: بنابراین در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول شاهد مولتی‌ورس نیز خواهیم بود. در فیلم Spider-Man: Far From Home انتظار این مورد را می‌کشیدیم که در نهایت مشخص شد تمامی این داستان بخشی از نقشه میستریو بوده. تئوری‌های زیادی در این باره مطرح شده بود که با این پیچش داستانی همگی آن‌ها نقشه بر آب شدند. پایان اسپویل

انیمیشن سریالی ?…What If

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

یکی از جالب‌ترین عناوینی که در پنل کامیک-کان برای فاز چهارم دنیای سینمایی مارول اشاره شد، انیمیشن سریالی ?…What If بر اساس کمیک‌هایی به همین نام بود. «کئین فایگی»، مدیر اجرایی مارول استودیوز در این باره اظهار داشت هر واقعه‌ای از دنیای سینمایی مارول که دیده‌ایم، در این عنوان به شیوه متفاوتی دیده خواهد شد.

یکی دیگر از موارد جالب توجه درباره این انیمیشن این بود که بازیگران اصلی دنیای سینمایی مارول در آن گویندگی خواهند کرد. راوی داستان به نام The Watcher نیز توسط «جفری رایت» گویندگی خواهد شد.

سریال Hawkeye

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

در جریان این پنل کامیک-کان برای اولین بار شاهد سریال Hawkeye بودیم. این سریال قرار است شخصیت «کیت بیشاپ» را به دنیای سینمایی مارول بیاورد و «جرمی رنر» نیز در این عنوان بازی خواهد کرد. هنوز اطلاعاتی درباره بازیگر شخصیت کیت بیشاپ منتشر نشده و بعید به نظر می‌رسد دختر کارگردان فیلم اونجرز اندگیم، که در همان فیلم نیز بازی کرده بود، به ایفای این نقش ادامه دهد. هنوز مشخص نیست وقایع این سریال قبل از اندگیم خواهد بود یا بعد از آن، ولی فایگی اظهار داشت به شخصیت رونین در داستان این عنوان بیشتر پرداخته خواهد شد.

فیلم Thor: Love and Thunder

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

معرفی این فیلم برای فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، به شیوه جالب توجهی صورت گرفت. «ناتالی پورتمن» که پیش از این نقش شخصیت «جین فاستر» را بازی کرده بود، با چکش میولنیر روی استیج آمد و احتمالا نقش تور مؤنث را بازی کند. سپس چهارمین فیلم سولوی تور به نام Thor: Love and Thunder معرفی شد. «کریس همسورث»، «ناتالی پورتمن» و «تسا تامپسون» بازیگران و «تایکا وایتیتی» کارگردان این عنوان خواهند بود. تاریخ اکران این فیلم ۵ نوامبر ۲۰۲۱ یا ۱۴ آبان ۱۴۰۰ اعلام شد. در این مراسم گفته شد شخصیتی که ناتالی پورتمن بازی می‌کند همانند شخصیت قبلی نخواهد بود و تغییراتی را خواهیم دید.

فیلم Blade

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

در جریان کامیک-کان، از فیلم Blade رونمایی شد. «ماهرشالا علی» به عنوان بازیگر نقش شخصیت اصلی معرفی شد. اطلاعات دیگری از این پروژه داده نشد.

پروژه‌های بدون نام

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

تاریخ عرضه سه پروژه بدون نام برای فاز چهارم دنیای سینمایی مارول اعلام شدند: ۱۸ فوریه ۲۰۲۲ یا ۲۹ بهمن ۱۴۰۰، ۶ می ۲۰۲۲ یا ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ و ۲۹ جولای ۲۰۲۲ یا ۷ مرداد ۱۴۰۱.

کوین فایگی در انتهای این پنل به شوخی گفت:

امشب درباره بسیاری از موارد حرف زدیم. متأسفم که وقت نشد درباره Black Panther 2، کاپیتان مارول 2 و Guardians of the Galaxy vol. 3 صحبت کنیم، چه برسد به Fantastic Four و جهش‌یافته‌ها (X-Men).

با توجه به اینکه فایگی قبلا گفته بود در فاز چهارم شاهد فنتستیک فور و ایکس-من نخواهیم بود، سه تاریخ عرضه بدون عنوان احتمالا برای فیلم‌های بلک پنتر 2، کاپیتان مارول 2 و گاردینز آو د گلکسی قسمت 3 خواهند بود.

به هر حال، با توجه به اینکه سریال‌های شبکه استریم دیزنی پلاس نیز در روند داستانی مارول به صورت پیش‌درآمد یا دنباله تأثیرگذارند، نام «دنیای سینمایی مارول» مناسب به نظر نمی‌رسد.

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
مهرشاد مرادزادهsasan آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
sasan
کاربر
sasan

امیدوارم به زودی سری جدید xmen رو ببینیم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...