ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لوت باکس‌ها
اخبار و مقالات

شش حزب سیاسی هلند برای طرح ممنوعیت لوت باکس‌ها با یکدیگر متحد شدند

کشور جدیدی که ممکن است لوت باکس‌های بازی‌های ویدیویی را ممنوع کند، هلند است زیرا چندین حزب سیاسی برای تصویب لایحه جدید با هم متحد شده‌اند تا خرید تصادفی درون بازی‌ها را غیرقانونی اعلام کنند. ...

خشایار امامی فرد
نوشته شده توسط خشایار امامی فرد | ۱۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

کشور جدیدی که ممکن است لوت باکس‌های بازی‌های ویدیویی را ممنوع کند، هلند است زیرا چندین حزب سیاسی برای تصویب لایحه جدید با هم متحد شده‌اند تا خرید تصادفی درون بازی‌ها را غیرقانونی اعلام کنند.

این طرح که توسط کاربر Poklane در ResetEra ارسال شده، هنوز باید در مجلس سنای کشور تصویب شود، اما به دلیل حمایت‌های دو حزبی از این لایحه، بعید به نظر می‌رسد که شکست بخورد. به این معنی که به زودی کشور هلند در ممنوعیت لوت باکس‌ها به کشور بلژیک خواهد پیوست.

مطلب پیشنهادی
آخرالزمان هسته‌ای با خشونت خونین
نقد سریال Fallout (فال‌آوت)

این طرح ادعا می‌کند که «در بازی‌های ویدیویی، کودکان برای انجام پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازیچه می‌شوند و لوت باکس‌ها نیز نوعی قمار به حساب می‌آیند». در ادامه ادعا می‌شود که در نتیجه این پرداخت‌ها، «ممکن است آن‌ها معتاد شوند و به‌خاطر این معاملات، هزینه‌های غیرمنتظره‌ای را بر خانواده‌ها تحمیل کنند».

درخواست‌ها از سراسر اروپا برای ممنوع کردن لوت‌ باکس‌ها در حال افزایش است و فشار بر شرکت‌های بازی‌سازی برای حذف آن‌ها از محبوب‌ترین عناوین خود، مانند FIFA و NBA 2K افزایش یافته است.

ماه گذشته، ۲۰ گروه مصرف‌کننده از ۱۸ کشور اروپایی، اقدامی هماهنگ را آغاز کردند و از مقامات خواستند مقررات مربوط به لوت باکس‌ها را تصویب کنند. گروه‌های مصرف‌کننده خواستار تعدادی از اقدامات، از جمله «ممنوعیت طرح‌های فریبنده، حمایت‌های اضافی برای افراد زیر سن قانونی و شفافیت معاملات» هستند.

در جولای ۲۰۲۰، به دنبال درخواست‌های مکرر دولت برای اقدام، مجلس اعیان توصیه کرد که دولت بریتانیا «فورا اقدام کند تا لوت باکس‌ها را در محدوده قوانین و مقررات قمار قرار دهند».

در آوریل ۲۰۱۸، کمیسیون بازی بلژیک اعلام کرد که لوت‌ باکس‌ها، مانند آن‌هایی که به ارز واقعی در مد Ultimate Team فیفا فروخته می‌شوند، باعث تشکیل قمار می‌شوند. این کمیسیون تا آنجا پیش رفت که پیگرد کیفری علیه شرکت‌هایی را که به فروش لوت باکس‌ها در بازی‌های خود ادامه می‌دهند، توصیه کرد.

لوت باکس‌ها
EA در سال مالی ۲۰۲۱، درآمد ۱.۶۲ میلیارد دلاری از لوت باکس‌های مد Ultimate Team به دست آورد.

در نتیجه، لوت باکس‌های بازی‌ها در بلژیک حذف شدند یا اصلا در آنجا فروخته نمی‌شوند. به عنوان مثال، EA در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که دیگر امتیازات فیفا را در بلژیک نمی‌فروشد. اخیرا نیز تایید شد که Diablo Immortal به دلیل استفاده از لوت باکس‌ها در هلند یا بلژیک منتشر نخواهد شد.

پرونده هلند تا حدودی روشن نیست، زیرا در ماه مارس امسال یک پرونده دادگاه بزرگ نشان داد که لوت باکس‌ها همیشه قوانین قمار این کشور را نقض نمی‌کنند.

دادگاه لاهه در اکتبر ۲۰۲۰ تصمیم گرفت که اداره بازی هلند اجازه دارد هر هفته EA را که به فروش لوت باکس‌ها در آلتیمیت تیم فیفا ادامه می‌دهد، ۵۰۰ هزار یورو جریمه کند، زیرا این ویژگی مغایر قوانین قمار تلقی می‌شود. با این حال، در مارس ۲۰۲۲، بخش صلاحیت اداری از شورای دولت هلند حکم داد که تصمیم قبلی یک «جریمه غیرقابل توجیه» است و EA دیگر مجبور به پرداخت جریمه نیست.

اما طرح جدید با حمایت شش حزب سیاسی کشور هلند به طور قطعی لوت‌ باکس‌ها را قمار قلمداد می‌کند و برای همیشه آن‌ها را از بازی‌هایی مانند فیفا منع می‌کند.

مطلب پیشنهادی
مهم‌ترین خط بازی خط دفاعی است!
معرفی بهترین مدافعان FC 24

محبوب‌ترین بازی‌های گیمرها توی بازار

تماشا از کانال یوتیوب ویجیاتو پلاس

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
 • 3D Club
  3D Club | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  چقدر اینا سخت گیرن ?

 • HITMAN_STAR 1
  HITMAN_STAR 1 | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  خیلی خوبه اگه اجرا بشه

 • Sherek-
  Sherek- | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  نمیدونم چرا انقد ازEr
  بدم میاد فقط برا پول بازی میده حتی بازی های رایگانشم یه جوری پول میچاپن?

  پ ن: نظر شخصیه هرکی یه نظری دارع?

 • emperorpalpatin
  emperorpalpatin | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  منم اصلا یه هزب دیگه شده 7

 • Uuuuuuuu8uhurc3ugrvugyvruguv4tugvrguy
  Uuuuuuuu8uhurc3ugrvugyvruguv4tugvrguy | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  خیلی خوبه،این طوری پول پرستی ای ای هم به دیوار میخوره،

 • Mohammad-Nikhalat-Jahromi
  Mohammad-Nikhalat-Jahromi | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  اگه کل جهان علیه این منبع درآمد منفور بسیج میشد الآن هم تنوع و هم تعداد بازی ها خیلی بیش تر از عدد فعلی بود نمونه ش تعداد و نیز تنوع بازی های راکستار رو در نسل ۷ و ۸ مقایسه کنید !

مطالب پیشنهادی