ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

داشبورد جدیدی برای ایکس‌باکس وان - Thumbnail
اخبار و گزارش‌ها

داشبورد جدیدی برای ایکس‌باکس وان طراحی می‌شود

مایکروسافت دوباره تصمیم گرفته دستی به سر و گوش داشبورد ایکس‌باکس وان بکشد و برای این کار لیستی از تغییرات جدیدی با هدف ارائه یک رابطه کاربری ساده‌تر و «تجربه‌ای سریع‌تر از هوم (Home)» منتشر ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۷

مایکروسافت دوباره تصمیم گرفته دستی به سر و گوش داشبورد ایکس‌باکس وان بکشد و برای این کار لیستی از تغییرات جدیدی با هدف ارائه یک رابطه کاربری ساده‌تر و «تجربه‌ای سریع‌تر از هوم (Home)» منتشر کرده است. به عنوان بخشی از این تغییرات، دستیار صوتی، کورتانا، به زودی حذف خواهد شد.

طبق گفته بردلی روزِتی، هدف مایکروسافت از این تغییرات جدید، پیدا کردن روش‌هایی برای سریع‌تر رساندن گیمرها به تجربه بازی‌شان و «نگه داشتن اکثر محتوایتان در جلو و مرکز» است.

به این ترتیب در جدیدترین طراحی آزمایشی که به زودی به اینسایدرهای ایکس‌باکس برای آزمایش عرضه خواهد شد، تویست‌هایی که در بالای هوم اسکرین حال حاضر ایکس‌باکس وجود دارند حذف شده و با دکمه‌های جداگانه جایگزین می‌شوند تا محتویاتی مثل ایکس‌باکس گیم‌پس، ایکس‌باکس کامیونتی، میکسر و فروشگاه مایکروسافت «سریع‌تر از همیشه» در دسترس باشند.

اما شاید از نگاه مایکروسافت بزرگ‌ترین تغییر حذف کورتانا، دستیار صوتی کنسول است. روزتی این طور توضیح داده که شرکت، دیدش را نسبت به استفاده از دستورات صوتی عوض کرده است. «از تجربه‌های درون کنسولی به تجربه دستیاری بر اساس سیستم کلاود منتقل می‌شویم.»

وقتی که این به‌روزرسانی عرضه شود، کاربران دیگر نمی‌توانند از طریق هدست‌هایشان با کورتانا صحبت کنند. به جای آن، کسانی که هنوز تمایل به استفاده از دستورات صوتی دارند می‌توانند از ایکس‌باکس اسکیل از طریق اپ کورتانا در iOS، اندروید و ویندوز بهره ببرند.

همین حالا هم این اطلاعیه باعث واکنش کاربران در فضای مجازی شده است. حذف کردن دستورات صوتی مستقیم و اجبار به استفاده از یک دستگاه دوم برای این کار می‌تواند قابلیت دسترسی را روی کنسول دچار مشکل کند. موردی که مایکروسافت متعهد شده تا در آینده آن را بیش‌تر بهبود بخشد.

در حال حاضر هم قدم‌های مثبتی مثل کنترلر سازگار پذیر برداشته شده است. پس به نظر جالب خواهد بود که ببینیم آیا مایکروسافت از تصمیمش برای حذف کورتانا آن هم در موقعیتی که بحث و جدل‌های زیادی در مورد قابلیت دسترسی انجام می‌شود عقب می‌کشد یا نه.

در هر حال بعد از انتشار این به‌روزرسانی برای برخی از اینسایدرهای انتخاب شده و امتحان آن‌ها، مایکروسافت می‌خواهد این آپدیت جدید را در فصل پاییز برای تمام کاربران کنسول ایکس‌باکس وان عرضه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی