هر آنچه که در مورد آلتیمیت تیم فیفا 20 باید بدانید

از جوایز فصلی تا امکانات بیشتر اپ بازی

0

سرانجام الکترونیک آرتز اطلاعات جدیدی از بخش آلتیمیت تیم فیفا 20 منتشر کرد که در ادامه آن‌ها را باهم مرور می‌کنیم.

FUT Seasons

بر خلاف آن‌چیزی که شما انتظار دارید، این FUT Seasons ربطی به بخش Seasons ندارد و بیشتر به فصولی شبیه است که در بازی‌های پرطرفداری مثل فورتنایت و پابجی شاهد آن بودیم. در فیفا این بازه‌های زمانی چیزی بین ۶ الی ۸ هفته طول خواهد کشید. در ضمن با تکمیل کردن وظایف مربوط به این فصل‌ها، علاوه بر گرفتن اکس‌پی بازی به شما هدایایی مثل بازیکن، توپ و قرارداد خواهد داد. این ماموریت‌ها از ابتدای فصل تا روز انتهایی آن قابل انجام هستند.

ماموریت‌های روزانه و هفتگی بازی تفاوت چندانی با گذشته ندارند. البته بر خلاف گذشته ماموریت‌های هفتگی بعد از اتمام یک هفته برای هفته بعد هم در دسترس خواهند بود. در حال حاضر می‌دانیم که فصل اول بازی دارای ۳۰ سطح خواهد بود که بازیکنان با رد کردن هر کدام از آن‌ها هدایایی دریافت خواهند کرد. قرار است بر اساس بازخورد کاربران نسبت به فصل اول، شاهد اصلاحاتی در فصول بعدی باشیم.

گزینه‌های شخصی سازی

طبق اعلام الکترونیک آرتز در بخش آلتیمیت تیم فیفا 20 گزینه‌های بیشتری برای شخصی سازی تیم خود خواهید داشت و دست شما برای ایجاد تغییرات در مواردی مثل تغییر توپ در بازی‌های خانگی باز است. برای مثال می‌توانید در بازی‌هایی که در استادیوم تیم شما جریان دارد به جای توپ‌های آدیداس و نایک از توپی با استایل ۱۶ بیتی استفاده کنید.

در ضمن قابلیت شخصی سازی ورزشگاه‌ها نیز به بازی خواهد آمد. برای مثال، شما می‌توانید بنرهای بزرگی از بازیکنان (تیفو) را مشخص کنید تا هوادارانی که دارید طی بازی‌های خانگی آن‌ها را نمایش دهند. شادی‌های پس از گل نیز قابل شخصی سازی خواهند بود و به طور خاص برای تیمی که دارید می‌توانید شادی‌های مشخصی را تعریف کنید که استفاده از آن‌ها ساده خواهد بود.

البته این امکان شخصی سازی فعلا در پک‌های معمولی در دسترس نیست. به جای آن با چالش‌های جدیدی با نام Milestones طرف هستیم. ماموریت‌های حاضر در این بخش معمولا هدف‌های طولانی مانند به ثمر رساندن ۱۰۰ گل با ضربه سر هستند. در ضمن بخش دیگری به نام Foundation در بازی وجود خواهد داشت که کاربران ناآشنا به آلتیمیت تیم با تجربه‌ آن جدا از آموزش دیدن، جوایز مختلفی دریافت خواهند کرد.

بازی‌های دوستانه

بازی‌های دوستانه FUT برای آن دسته از کاربران در نظر گرفته شده که علاقه چندانی به درگیر شدن با رقابت‌های سنگین آلتیمیت تیم فیفا ندارند. در بخش دوستانه شما پاداش کمتری نسبت به بقیه مسابقات دریافت می‌کنید که مواردی مثل سکه محدود می‌شوند. لازم به ذکر است که در حالت دوستانه اگر از بازیکنان قرضی استفاده کنید، از تعداد بازی‌های باقی‌ مانده برای او کم نخواهد شد.

علاوه بر این موارد، یکی از مهم‌ترین گزینه‌های اضافه شده به بازی‌های دوستانه آلتیمیت تیم به اضافه شدن حالت House Rules بر می‌گردد که پیش از این در بخش Kick Off فیفا 19 حضور داشت. در کل بخش‌های جدید اضافه شده به فیفا 20 به شرح زیر هستند:

  • Max Chem: شیمی بازیکنان (Chemistry) اینجا اهمیتی ندارد و تمام بازیکنان به طور خودکار بیشترین کمیستری ممکن را خواهند داشت. در این حالت کمیستری بازیکنان ۱۰ و کل تیم ۱۰۰ خواهد بود.
  • Swaps: در این بخش سه نفر از بازیکنان اصلی شما با سه نفر از بازیکنان رقیب تعویض خواهد شد.
  • King of the Hill: اگر شما بتوانید توپ را در یک منطقه مجازی مشخص شده نگه دارید، امتیاز ثبت خواهید کرد. بعد اگر در همان زمان حمله‌ای انجام دهید و گل بزنید، به میزان امتیازی که به دست آورده‌اید، گل به تیم شما اضافه خواهد شد. با انجام این کار ممکن است به جای یک گل، دو گل برای شما ثبت شود.
  • Mystery Ball: هر موقع که جریان بازی دوباره آغاز می‌شود، شرایط جدیدی برای بازی تعریف خواهد شد. عمل کردن به این قوانین جدید باعث بیشتر شدن امتیاز هر گلی که توسط شما زده می شود خواهد شد. برای مثال ممکن است در شروعی مجدد و آمدن توپی جدید، با عبور دادن توپ از خط دروازه به جای یک گل، سه گل برای شما ثبت شود.

دو گزینه‌ انتهایی در بخش Kick Off فیفا ۲۰ هم حضور خواهند داشت اما دو مورد ابتدایی محدود به آلتیمیت تیم می‌شوند.

آیکان‌ها

سرانجام الکترونیک آرتز مشخص کرد که چه آیکان‌هایی در این نسخه فیفا حضور خواهند داشت.  در میان بازیکنان شاخص حاضر در این لیست می‌توان به اسامی نام آشنایی مثل پیرلو، کارلوس آلبرتو، زیدان و رونالد کومان اشاره کرد.

اسکواد بتل و اپ فیفا

بر خلاف گذشته که بخش اسکواد بتل دارای محدودیت زمانی بود، در آلتیمیت تیم فیفا 20 این قضیه به طور کامل حذف شده و کاربران می‌توانند هر موقع که بخواهند از سهمیه ۴۰ بازی خود در جریان یک هفته استفاده کنند. همچنین در این بخش قرار است اطلاعات بیشتری از تیمی که کاربر با آن روبرو خواهد شد به او داده شود.

در ضمن، به نظر می‌رسد که اپ بازی بیشتر از هر زمان دیگری کاربردی خواهد بود. برای مثال شما می‌توانید تمام گزینه‌های شخصی سازی ذکر شده را از طریق اپ بازی هم اعمال کنید. با استفاده از این اپ می‌توان مانند کنسول و پی سی، تاکتیک‌های تیم را هم شخصی سازی کرد.

بازی فیفا 20 در تاریخ ۵ مهر برای پلتفرم‌های پی سی، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...