ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

ترامپ بازی‌های ویدیویی را مقصر حوادث تیراندازی می‌داند

نه مسائل فرهنگی و نه هیچ موضوع دیگری!

۱
انارگیفت

بعد از آن که ۲۱ نفر در فاجعه تیراندازی تگزاس کشته شدند، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا سخنرانی جدیدی کرده که در آن بازی‌های ویدیویی را یکی از دلایل اصلی رخ دادن چنین اتفاقاتی می‌داند.

در حالی که در حال حاضر مسائل مختلفی به عنوان بحران‌های اجتماعی ایالات متحده مطرح می‌شوند، ترامپ از کنترل بیشتر روی بازی‌های ویدیویی می‌گوید: «ما باید جلوی تجلیل از خشونت را در جامعه خود بگیریم. اولین مورد آن چیست؟ بازی‌های ویدیویی!»

ترامپ ادامه می‌دهد: «امروز برای جوانان آسان است که خود را با فرهنگی محاصره کنند که ترویج‌گر خشونت است. ما باید این شرایط را متوقف کنیم یا سریعاً آن را تغییر دهیم و این اتفاق هم باید فورا آغاز شود»

با وجود آن که اعتیاد به بازی‌های ویدیویی در لیست بیماری‌های روانی سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته اما مقالات علمی زیادی هستند که نشان می‌دهند بازی‌های ویدیویی روی افزایش خشونت کاربران تاثیر نمی‌گذارند.

معرفی بازیهای ویدیویی به عنوان یکی از عوامل تحریک کننده به وجود آمدن حوادث تیراندازی زمانی آغاز شد که پلیس متوجه شد جوانی در نروژ که بیشتر از ۹۰ دقیقه به مردم عادی تیراندازی کرد، قبل از انجام این کار نسخه چهارم کال آو دیوتی را تجربه کرده بود. در آن زمان این قضیه باعث شد بعضی از فروشگاه‌های نروژ جلوی فروش تعدادی بازی را بگیرند.

البته در همان زمان هم مشخص شد که قاتل در شرایط متعادل این کار را انجام نداده و به بیماری‌های روحی شدیدی مبتلا بوده است. به هر حال بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که چنین اتفاقاتی بیشتر از هر چیزی به مسائل فرهنگی و اجتماعی آن کشور مربوط هستند.

این تنها درگیری دونالد ترامپ با دنیای بازی‌ها نیست. تعرفه ۲۰ درصدی واردات محصولات چینی به آمریکا باعث شده تا اخبار زیادی مبنی بر گران‌تر شدن کنسول‌های نسل بعد در این کشور مطرح شوند؛ اتفاقی که حتی سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو را وادار به انتشار بیانیه‌ای مشترک کرد.

.کپی شد https://vgto.ir/lo

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
ابوالفضل آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

بلد نیست مملکت اداره کنه می ندازه گردن بازی های ویدئویی :))

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...