ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی موبایلی
اخبار و مقالات

بهترین بازی‌ های اندروید در سال ۲۰۲۲

این امر که بازی‌های موبایلی نیز درست به اندازه دیگر عناوین حاضر در پلتفرم‌های اصلی طرفدار دارند، غیرقابل انکار است. این بازی‌ها بارها ثابت کرده‌اند که پتانسیل‌های بسیار دوست داشتنی دارند و ما نیز بد ...

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۲۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

این امر که بازی‌های موبایلی نیز درست به اندازه دیگر عناوین حاضر در پلتفرم‌های اصلی طرفدار دارند، غیرقابل انکار است. این بازی‌ها بارها ثابت کرده‌اند که پتانسیل‌های بسیار دوست داشتنی دارند و ما نیز بد نیست که انتظارات بالایی از این سبک از بازی‌ها داشته باشیم. خوشبختانه پلتفرم موبایل در طی چندسال اخیر به طرز فوق‌العاده‌ای پیشرفت کرده است و دیگر دیدن یک بازی جذاب از دنیای این پلتفرم ابدا خالی از لطف نیست. همچنین امروزه دیگر نه‌تنها بازی‌سازهای موبایلی؛ بلکه طرفداران عناوین موبایلی نیز ثابت کرده‌اند که محدودیت‌های بازی‌سازی برایشان ابدا خط قرمزی تلقی نمی‌شود و وقتی صحبت از خلاقیت باشد، این بازی‌سازهای موبایلی هستند که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند.

منتهی اکنون که به شروع سال نو میلادی نزدیک می‌شویم؛ شاید بد نباشد که نگاهی به پشت سرمان بیندازیم و ماجراجویی‌های پلتفرم موبایل را یک‌بار دیگر با کمک یکدیگر بررسی کنیم. متاسفانه و یا خوشبختانه، شاید سال ۲۰۲۲ آنطوری که انتظار می‌رفت، سالی پربار برای طرفداران بازی‌های موبایلی نبود؛ اما با این‌حال ما امسال شاهد حضور بازی‌هایی به شدت دوست داشتنی بودیم که به اندازه خودشان موفق شده بودند تا دنیای بازی‌های موبایلی را جذاب‌تر و رنگارنگ‌تر از همیشه کنند. بنابراین اگر شما نیز جزو موبایل گیمرها هستید، در این مطلب همراه یجیاتو باشید تا با هم نگاهی به بهترین بازی‌های اندرویدی در سال ۲۰۲۲ بیندازیم و کارنامه یک‌ساله پلتفرم موبایل را بررسی کنیم.

Journey of Greed


بازی موبایلی

برای شروع شاید بد نباشد که در ابتدا کارمان را با یک بازی کارتی – استراتژیک شروع کنیم. همانطور که می‌دانید، بازی‌های کارتی برخلاف دیگر پلتفرم‌ها؛ روی پلتفرم موبایل طرفداران بسیاری دارند و بازی‌سازهای مختلفی نیز به سراغ این ژانر از بازی‌های موبایلی رفته‌اند. منتهی یکی از بهترین بازی‌های این ژانر؛ مربوط به بازی موبایلی Journey of Greed می‌شود که در سال ۲۰۱۹ در ابتدا برای کامپیوترهای شخصی توسط استودیوی Dird Games توسعه پیدا کرد. منتهی این بازی کارتی بقدری موفقیت‌آمیز ظاهر شده که Dird Games را مجبور به انتشار پورت موبایلی این بازی نیز کرد.

مطلب پیشنهادی
به کمک نیاز دارید؟ این مقاله چاره‌کارتان است
جواب بازی سماور | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۹۹۹ + آپدیت ۱۴۰۳

خوشبختانه پورت موبایلی این بازی در سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل نیز دردسترس قرار گرفت و خیلی زودتر از آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، طرفدار پیدا کرد. بازی Journey of Greed با الهام از بازی محبوب و دوست داشتنی Sea of Thieves ساخته شده بود و شما را به همراه خودش؛ وارد دنیایی مملو از دزدان دریایی می‌کرد که دور یک میز جمع شده‌اند و کارت بازی می‌کنند. همچنین نهایتا Journey of Greed به دلیل موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی خوبی که دارد، یکی از نمایندگان اصلی بهترین بازی موبایل های اندرویدی در سال ۲۰۲۲ نیز به شمار می‌رود.

دانلود برای اندروید

Abandon Ship


بازی موبایلی

رویای دزد دریایی بودن؛ چیزی نیست که کسی برای یک‌بار هم که شده به آن فکر نکرده باشد. وقتی بازی موبایلی Abandon Ship در اوایل سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل منتشر شد، کمترکسی انتظار رو به رو شدن با یک بازی خوب موبایلی را داشت. منتهی Abandon Ship تمام معادلات را به هم ریخت و برخلاف انتظار منتقدان؛ خیلی زود تبدیل به یک بازی دوست داشتنی شد. Abandon Ship توسط استودیوی مستقل PID Games برای پلتفرم موبایل منتشر شده و تاکنون نیز موفق شده است تا امتیاز ۳.۸ از ۵ را دریافت کند که برای یک بازی مستقل؛ ابدا بد نیست.

Abandon Ship یک بازی سندباکس سبک بقاست! شما در این بازی دوربین ایزومتریک و المان‌های جهان باز را خواهید داشت که سبب جذابیت این بازی موبایلی شده‌اند. شما باید سوار بر کشتی‌تان؛ اقیانوس‌ها و دریاهای شناخته‌نشده را به دنبال منابع بگردید. خدمه شما در این مسیر همراهتان خواهند بود و طبیعتا ماجراهایی بسیار سخت و ترسناک پیش‌رویتان خواهند بود. بنابراین اگر دلتان برای تجربه یک بازی خوب موبایلی تنگ شده، Abandon Ship گزینه‌ای بسیار عالی برای شماست.

دانلود برای اندروید

The Past Within


بازی موبایلی

بازی‌های ژانر وحشت؛ معمولا آن‌چیزی نیستند که به محض شنیدن نام یک بازی ویدیویی؛ به ذهنمان می‌رسند. منتهی این موضوع درباره بازی موبایلی The Past Within چندان هم صدق نمی‌کند. بازی موبایلی The Past Within توسط استودیویی به نام Rusty Lake برای پلتفرم موبایل منتشر شده است. درست در جایی که این استودیوی کارنامه نسبتا درخشانی در ساخت بازی‌های موبایلی ندارد، اما با این‌حال The Past Within جزو یکی از برترین عناوین این استودیو محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی
بهترین لباس‌هایی که بسیم می‌تواند در حین مبارزه به تن کند
بهترین لباس‌هایی که می‌توانید در Assassin’s Creed: Mirage بپوشید

The Past Within یک بازی موبایلی با المان‌های اشاره و کلیک است. هرچند که این بازی موبایلی هر از چندگاهی پایش را گلیمش درازتر می‌گذارد و خودش را یک بازی ماجرایی – ژانر وحشت نیز معرفی می‌کند، اما با این‌حال تمام پتانسیل‌های یک بازی خوب را دارد و این موضوع نیز دقیقا همان‌چیزی است که ما را به سمت بازی موبایلی The Past Within از استودیوی Rusty Lake کشانده است. همچنین مکانیز‌م‌های کوآپ این بازی نیز جزو دیگر دلایلی هستند که The Past Within جذاب کرده‌اند.

دانلود برای اندروید

Evidence 111


بازی موبایلی

شاید اگر سال‌ها پیش از فردی می‌پرسیدید که آینده بازی‌های موبایلی را چگونه می‌بیند، آن فرد ابدا هیچ پاسخی برای سوالتان نداشت! اما امروزه این بازی‌ها بقدری پیشرفت کرده‌اند که دیگر دیدنشان ابدا خالی از لطف نیست و این موضوع نیز دقیقا همان‌چیزی است که برای بازی موبایلی Evidence 111 رخ داده است. این بازی یک عنوان درام تعاملی است که توسط استودیو مستقل Play By Ears برای پلتفرم موبایل منتشر شده و خوشبختانه نیز طرفداران بسیاری زیادی پیدا کرده است.

همچنین از طرفی؛ بازی موبایلی Evidence 111 بسیار شبیه بازی She Sees Red است. در دنیای این بازی موبایلی شما وظیفه کنترل پروتاگونیستی به نام Zoe Robines را برعهده خواهید داشت که در طی سفرش به اروپای شرقی؛ وارد هتلی می‌شود که ابدا عادی بنظر نمی‌رسد و قتل‌های بسیاری در آن رخ داده است. برگ برنده این بازی موبایلی درست در جایی است که این بازی ناخودآگاه شما را درگیر خط داستانی فوق‌العاده‌ای خواهد کرد و قطعا یکی از برترین خطوط داستانی در بین تمامی بازی‌های موبایلی در این لیست است و اگر شما نیز طرفدار عناوین داستان‌محور هستید، Evidence 111 گزینه‌ای عالی برای شماست.

دانلود برای اندروید

Milo and the Magpies


بازی موبایلی

Milo and the Magpies جزو آن دسته از بازی‌هایی است که در نگاه اول چندان جذاب بنظر نمی‌رسد. منتهی این بازی موبایلی بسیار بیشتر از آن‌چیزی که بنظر می‌رسد، فوق‌العاده است. Milo and the Magpies در نگاه اول؛ با گرافیک فوق‌العاده‌ای که دارد، مخاطب را میخکوب خودش می‌کند. در دنیای این بازی موبایلی خبری از گرافیک‌های آن‌چنانی نیست! بلکه گرافیک هنری و مینیمال بازی موبایلی Milo and the Magpies است که سبب جذابیت هرچه بیشتر این بازی موبایلی شده و باید به استودیوی Second Maze برای ساخت و طراحی چنین جلوه‌های بصری زیبایی تبریک گفت.

مطلب پیشنهادی
معرفی ۱۰ قاتل سریالی!
۱۰ سلاح برتر کالاف دیوتی موبایل

شما در دنیای این بازی موبایلی؛ باید همسفر گربه‌ای به نام Milo شوید که به همراه دوستش که یک زاغ است؛ درگیر داستانی جذاب شده‌اند. بازی موبایلی Milo and the Magpies خودش را یک بازی اشاره و کلیک به همراه المان‌های نقش آفرینی – ماجراجویی معرفی می‌کند و تمام پتانسیل‌هایی که یک بازی جذاب باید داشته باشد را به تصویر کشیده است. نهایتا باید اعتراف کرد که بازی Milo and the Magpies یک بازی مستقل موبایلی است که باید انتظار همه‌چیز را از آن داشت.

دانلود برای اندروید

Path to Nowhere


بازی موبایلی

خوشبختانه چندسالی می‌شود که استودیوهای موبایلی؛ چارچوب‌هایشان را شکسته‌اند و به سراغ المان‌هایی رفته‌اند که شاید سال‌ها پیش ابدا کسی انتظارشان را نداشت. وقتی بازی موبایلی Path to Nowhere توسط استودیوی Aisno Games در سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل دردسترس قرار گرفت، هیچکسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی این بازی موبایلی بتواند تبدیل به یک عنوان دوست داشتنی شود. منتهی Path to Nowhere ابدا برای شکست نیامده بود و این بازی موفق شد تا نظر منتقدان و طرفداران را خیلی زودتر از آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، به سمت خودش جلب کند.

درواقع چیزی‌که سبب جذابیت این بازی موبایلی شده بود؛ گیم‌پلی هیجان‌انگیز و دوست داشتنی بازی موبایلی Path to Nowhere بود. این بازی می‌دانست که برای دوست داشتنی بودن؛ ابدا نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی نیست و تنها باید خلاق باشد. منتهی این تنها بخش گیم‌پلی بازی نبود که سبب جذابیت بازی موبایلی Path to Nowhere شده بود. در کنار این گیم‌پلی دوست داشتنی؛ گرافیکی قرار داشت که دنیایی جذاب را در کالبد یک بازی موبایلی به تصویر کشیده بود و از طرفی نیز؛ همه‌چیز دست به دست هم داده بود تا بازی موبایلی Path to Nowhere یکی از برترین عناوین سال ۲۰۲۲ اندرویدی باشد.

دانلود برای اندروید

Jade Order


بازی موبایلی

درست در بین تمامی سبک‌هایی که تاکنون در دنیای پلتفرم موبایل حضور داشته‌اند، عناوین پازل‌ محور جزو آن دسته از بازی‌هایی به شمار می‌رفتند که هرگز آنطوری که باید و شاید دیده نشده‌اند. منتهی این فرضیه درباره بازی موبایلی Jade Order چندان صدق نمی‌کند و دست‌پخت استودیوی Tortuga Xel خیلی بیشتر از آن‌چیزی که بنظر می‌رسد، دوست داشتنی است. Jade Order یک بازی پازلی با المان‌های اکشن و شوتر است که دنیایی کلاسیک و خاطره‌انگیز دارد. شما به محض تجربه این بازی؛ شما یاد بازی‌های قدیمی سگا و کنسول‌های دهه ۹۰ میلادی خواهید افتاد که به شخصه فکر می‌کنم که این موضوع می‌تواند برگ برنده بازی موبایلی Jade Order باشد.

مطلب پیشنهادی
الن ویک ۲ از آنچه فکر می‌کردیم بیشتر معما دارد!
راهنمای تمامی قفل‌ها و کدهای بازی Alan Wake 2

منتهی جدا از بخش گرافیک و جلوه‌های بصری؛ بازی موبایلی Jade Order در بخش موسیقی‌متن و گرافیک نیز عملکردی بسیار خوب دارد. Jade Order ابدا یک بازی پازل محور ساده نیست و شما از تجربه چالش‌های این بازی نهایت لذت را خواهید برد. بنابراین اگر به دنبال یک بازی خوب موبایلی از دنیای عناوین پازلی هستید، دست‌پخت استودیوی Tortuga Xel گزینه‌ای عالی برای شماست.

دانلود برای اندروید

Disney Mirrorverse


Disney Mirrorverse

مرز میان دنیای سینما و بازی‌های ویدیویی؛ بسیار باریک‌تر از آن‌چیزی است که فکرش را می‌کنید. ما تاکنون در دنیای بازی‌های ویدیویی بارها شاهد حضور عناوینی دوست داشتنی با اقتباس از دنیای آثار سینمایی بوده‌ایم و در این بین نیز بازی موبایلی Disney Mirrorverse دقیقا از همین موضوع پیروی کرده است. این بازی دوست داشتنی در سال ۲۰۲۲ توسط کمپانی دیزنی و با کمک از استودیوی موبایلی Kabam برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده و تاکنون نیز موفق شده تا بیش از ۱ میلیون‌بار دانلود شود و امتیاز ۴.۵ از ۵ را روی گوگل‌ پلی استور نیز به ثبت رسانده است. درست در جایی‌که دیزنی این‌بار سعی کرده بود که با استفاده از دنیای فانتزی خودش؛ یک بازی نقش آفرینی خوب موبایلی را به تصویر بکشد.

چیزی‌که در نگاه اول؛ سبب جذابیت Disney Mirrorverse شده است، حضور کاراکترهای دنیای دیزنی در این بازی موبایلی است. این بازی اولین تجربه استودیوی دیزنی نیست و آن‌ها پیش‌تر نیز سعی کرده بودند تا شانسشان را در دنیای پلتفرم موبایل محک بزنند. منتهی استفاده از تجربیات استودیوی Kabam در روند ساخت این بازی؛ باعث شده است تا Disney Mirrorverse یکی از بهترین عناوین سال پلتفرم موبایل و سیستم عامل اندروید باشد و تجربه‌ این بازی موبایلی ابدا خالی از لطف نیست.

دانلود برای اندروید

Kingdom Maker


وقتی در اواسط سال ۲۰۲۲ بازی موبایلی Kingdom Marker توسط استودیوی Scopely برای پلتفرم موبایل منتشر شد، هیچکسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی یک بازی استراتژیک - مدیریتی بتواند تا به این اندازه محبوب و دوست داشتنی شود. Kingdom Maker دقیقا برخلاف بازی‌های استراتژی حرکت کرده بود که ما پیش‌تر آن‌ها را دیده بودیم و دقیقا همین وجه تمایز در دنیای این بازی موبایلی؛ باعث شده بود تا Kingdom Maker یک بازی به شدت دوست داشتنی باشد و تاکنون نیز بیش از ۱ میلیون‌بار دانلود شده و امتیاز ۴.۳ از ۵ را نیز به دست آورده است.

مطلب پیشنهادی
آیتمی که می‌تواند دشمنان را به سمت آسمان پرتاب کند!
شارژ بادی در ماینکرفت چطور کار می‌کند؟

همچنین وقتی برای اولین‌بار به سراغ بازی موبایلی Kingdom Maker می‌روید، دوربین ایزومتریک و موسیقی‌متن واقعا دوست داشتنی این بازی موبایلی شما را شگفت‌زده خواهند کرد. از طرفی خط داستانی بازی موبایلی Kingdom Maker در دنیای اروپای قرون وسطی جریان دارد و برای همین؛ گرافیک اروپایی و موسیقی‌متن کلاسیک آن؛ تبدیل به برگ برنده بازی Kingdom Maker در مقایسه با دیگر عناوین استراتژیک موبایلی شده‌اند و طبیعتا ما نیز بد نیست که به سراغش برویم.

دانلود برای اندروید

Blacken Slash


بازی موبایلی

شاید آمار و ارقام بازی موبایلی Blacken Slash آنطوری که انتظار دارید شما را شگفت‌زده نکنند، منتهی باور کنید یا نه، این بازی موبایلی بقدری دوست داشتنی است که بخواهید جایی برای آن در لیست بهترین بازی ‌های اندرویدی در سال ۲۰۲۲ پیدا کنید. Blacken Slash در نگاه اول بسیار شبیه بازی‌هایی است که اکثر ما آن‌ها در دوره کودکی‌مان روی کنسول سگا تجربه کرده‌ بودیم. صحبت از یک بازی مستقل با المان‌های تکتیکال – نقش آفرینی و بن‌مایه مکانیز‌م‌های استراتژیک است که ابدا کسل‌کننده بنظر نمی‌رسند.

همچنین بازی موبایلی Blacken Slash توسط استودیویی ناشناخته به نام Ehmprah برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده و پورت پی‌سی این بازی نیز خوشبختانه از طریق پلتفرم استیم دردسترس کسانی است که می‌خواهند بازی موبایلی Blacken Slash را روی پی‌سی تجربه کنند. بنابراین باید اعتراف کرد که اگر سرتان برای یک بازی کاملا متفاوت درد می‌کند، بازی موبایلی Blacken Slash گزینه‌ای عالی برای شماست.

دانلود برای اندروید

We'll always have Paris


بازی موبایلی

اجازه دهید که کارمان را با یک سوال شروع کنیم. توقعات از دنیای بازی‌های مستقل تا چه اندازه بالاست؟ اگر فکر می‌کنید که بازی‌های مستقل نیز درست به اندازه دیگر سبک‌های بازی‌سازی محبوب هستند، بنابراین شاید وقت آن رسیده باشد که سری به بازی We'll always have Paris بزنید. این بازی در ابتدا توسط استودیوی مستقل Cowleyfornia Studios برای پلتفرم پی‌سی و از طریق استیم درسترس قرار گرفت، منتهی We'll always have Paris بقدری فوق‌العاده بود که استودیوی Cowleyfornia Studios را مجبور به انتشار این بازی برای پلتفرم موبایل نیز کرد.

مطلب پیشنهادی
سلاح‌های بازی الن ویک ۲ کجا مخفی شده‌اند؟
آموزش به دست آوردن تمامی سلاح‌های بازی Alan Wake 2

از طرفی باید اعتراف کرد We'll always have Paris یک بازی مستقل دوست داشتنی است که گرافیک مینیمال و فانتزی آن؛ باعث جذاب‌تر شدن بازی We'll always have Paris شده‌اند. همچنین این بازی سعی کرده است که با استفاده از المان‌های درام تعاملی؛ یک داستان جذاب را بسازد و برای همین؛ We'll always have Paris حرف‌های بسیاری در بخش گرافیک و بخش داستانی خودش دارد و تجربه‌اش در دنیای پلتفرم موبایل؛ ابدا خالی از لطف نیست.

دانلود برای اندروید

Papers, Please


بازی موبایلی

اگر سوار بر ماشین زمانمان شویم و به سال ۲۰۱۳ باز گردیم؛ شاهد تولد یکی از زیباترین بازی‌های شبیه‌ساز چندسال اخیر خواهیم بود. بازی مستقل Papers, Please درست در سال ۲۰۱۳ در ابتدا برای کامپیوترهای شخصی توسعه پیدا کرد و یکی از بهترین بازی‌هایی بود که هرکسی می‌توانست در آن دوران به سراغش برود. منتهی درست در سال ۲۰۲۲ بود که پورت موبایلی این بازی نیز از راه رسید و موفق شد تا به امتیاز متای ۹۲ برسد که امتیازی فوق‌العاده برای یک بازی موبایلی به شمار می‌رفت. همچنین بازی موبایلی Papers, Please یک بازی شبیه‌ساز – پازلی بود که شما را وارد دنیایی مملو از جرم و جنایت می‌کرد. دنیایی که شما تصمیم گیرنده بودید و می‌توانستید برای سرنوشت دیگر افراد تصمیم بگیرید.

از طرفی نیز؛ بازی موبایلی Papers, Please شما را تبدیل به یک افسر پلیس فرودگاه می‌کرد که باید تمامی مسافران را بازرسی می‌کرد تا مبادا جاسوس و یا شخص مرموزی وارد کشور شود. این بازی موبایلی خوشبختانه حتی پایش را از گلیمش درازتر می‌گذاشت و خودش را یک بازی نقش آفرینی نیز معرفی می‌کرد. پورت موبایلی Papers, Please خیلی زودتر از آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، محبوب شد و این محبوبیت را مدیون گیم‌پلی جذاب، خط داستانی درگیر کننده و نهایتا گرافیک متفاوت خودش است.

دانلود برای اندروید

Figure Fantasy


بازی موبایلی

بازی Figure Fantasy یکی از معدود بازی‌های موبایلی است که ابدا خط قرمزی برایش تعریف نشده. این بازی توسط استودیویی به نام Komoe Technology Limited برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است و تنها پس از گذشت یک ماه از انتشارش به بیش از ۱ میلیون‌بار دانلود نیز رسیده است. این بازی موبایلی نه‌تنها یکی از برترین عناوین سال پلتفرم موبایل و سیستم عامل اندروید است، بلکه به خوبی نیز موفق شده تا با استفاده از ایده‌ای خلاقانه، یک بازی جذاب را به تصویر بکشد که ابدا نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

مطلب پیشنهادی
پول ندارم، دل که دارم!
معرفی بازی های بتل رویال برای گوشی های ضعیف

جالب است بدانید که Komoe Technology Limited پیش‌تر نیز موفق شده بود تا با ساخت بازی Final Gear؛ خودی در بازار بازی‌های موبایلی نشان دهد. همچنین از طرفی شما در دنیای این بازی موبایلی با یک عنوان نقش آفرینی رو به رو خواهید شد که شما را دیگر مسابقات PVP و آنلاین می‌کند. بخش چندنفره مهم‌ترین ویژگی بازی Figure Fantasy است و اگر شما نیز به دنبال به چالش کشیدن خودتان هستید و به دنیای بازی‌های آنلاین موبایلی علاقه‌مندید، بازی موبایلی Figure Fantasy گزینه‌ای عالی برای شماست.

دانلود برای اندروید

Project Winter Mobile


درست در بین تمامی بازی‌هایی که تاکنون برای پلتفرم موبایل منتشر شده‌اند، عناوین سبک بقا جزو محبوب‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند. عناوینی مانند ماینکرفت و یا حتی بازی Don't Starve؛ جزو محبوب‌ترین بازی‌های سبک بقا هستند که شما می‌توانید روی پلتفرم موبایل به سراغشان بروید. منتهی اگر قرار باشد که به دنبال یک بازی متفاوت از دنیای عناوین این سبک بگردیم؛ بازی Project Winter Mobile بدون شک گزینه‌ای بسیار عالی برایمان خواهد بود. همچنین این بازی در ابتدا در سال ۲۰۱۸ توسط استودیوی مستقلی به نام Other Ocean Group برای کنسول‌های نسل هشتمی؛ کامپیوترهای شخصی و نهایتا کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شده بود و مدتی بعد نیز خوشبختانه پورت موبایلی آن با نام Project Winter Mobile دردسترس کاربران پلتفرم موبایل قرار گرفت.

این بازی موبایلی یک عنوان سبک بقا بود که شما را به همراه ۸ بازیکن دیگر وارد سرزمینی یخ‌زده می‌کرد که شما باید در آن به دنبال راهی برای نجات خودتان می‌بودید. چیزی‌که سبب جذابیت این بازی موبایلی شده است، المان‌های تعاملی و چندنفره Project Winter Mobile است. این بازی دقیقا به خوبی می‌تواند که شما را راهی دنیایی اسرارآمیز کند و تعاملات شما با دیگر بازیکنان در دنیای بازی موبایلی Project Winter Mobile بسیار حائز اهمیت هستند.

دانلود برای اندروید

Card Crawl Adventure


بازی موبایلی

اگر طرفدار بازی‌های کارتی موبایلی هستید، حتما برای یک‌بار هم که شده به سراغ بازی Card Thief رفته‌اید. این بازی یکی از برترین عناوین کارتی پلتفرم موبایل بود که توانست طرفداران بسیار زیادی را پیدا کند. خوشبختانه بازی موبایلی Card Crawl Adventure نیز یکی دیگر از عناوین سازنده بازی Card Thief است که در اواسط سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل و کامپیوترهای شخصی منتشر شده. Card Crawl Adventure برخلاف دیگر بازی‌های کارتی؛ ابدا قصد ندارد که با استفاده از المان‌های کسل‌کننده، خودش را یک بازی پیچیده نشان دهد؛ بلکه همه‌چیز ساده است و شما از تجربه Card Crawl Adventure نهایت لذت را خواهید برد.

مطلب پیشنهادی
باقلوا؛ اما این‌بار شیرین‌تر از همیشه
جواب بازی باقلوا | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۱۱۳۱

همچنین یکی از نکات جالب توجه این بازی موبایلی این است که Card Crawl Adventure خودش را یک بازی کاملا آفلاین موبایلی معرفی می‌کند. در دنیای این بازی خبری از ریخت و پاش‌های اضافی نیست و همه‌چیز آنطوری که باید در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا یک بازی خوب موبایلی را بسازند و باید به سازنده بازی موبایلی Card Crawl Adventure تبریک گفت.

دانلود برای اندروید

Dicey Dungeons


بازی موبایلی

یکی از اتفاقات دوست داشتنی پلتفرم موبایل این است که به لطف پتانسیل‌های بالای این پلتفرم؛ بازی‌سازهای بسیاری به سراغ دنیای گوشی‌های هوشمند رفته‌اند و بازی‌هایی را ساخته‌اند، که به شدت دوست داشتنی هستند. در این بین نیز؛ بازی Dicey Dungeons جزو یکی از بهترین بازی‌های سیستم عامل اندروید در سال ۲۰۲۲ است که توسط بازی‌سازی ایرلندی به نام Terry Cavanagh در سال ۲۰۱۹ برای کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی؛ نینتندو سوئیچ و کامپیوترهای شخصی منتشر شد. منتهی استقبال از بازی Dicey Dungeons بقدری بالا بود که تیم سازنده این بازی؛ آن را در سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل نیز پورت کرد.

بازی موبایلی Dicey Dungeons یک عنوان روگ‌لایک با المان‌های استراتژیک – کارتی است که روی کاغذ حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. همچنین یکی دیگر از چیزهایی که سبب جذابیت بازی موبایلی Dicey Dungeons شده، این است که امتیاز متای این بازی روی پلتفرم موبایل به عدد ۹۸ از ۱۰۰ رسیده که برای یک بازی موبایلی؛ غیرقابل باور است و باید اعتراف کرد که همه‌چیز دست به دست هم داده است تا بازی موبایلی Dicey Dungeons لایق بودن در این لیست باشد.

دانلود برای اندروید

Angry Birds Journey


بازی موبایلی

فرقی نمی‌کند که آیا شما گیمری تازه‌کار هستید، یا این صنعت را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنید؛ فرنچایز خاطره‌انگیز Angry Birds جزو آن دسته از فرنچایزهایی است که هیچکسی نمی‌تواند به همین سادگی از کنارش عبور کند و ما تاکنون نیز شاهد اسپین‌آف‌ها و نسخه‌های مختلفی از این فرنچایز بوده‌ایم. منتهی یکی از جدیدترین بازی‌های این فرنچایز؛ مربوط به بازی موبایلی Angry Birds Journey می‌شود. داستان این بازی از این قرار است که تیم سازنده فرنچایز Angry Birds؛ در اقدامی نه‌چندان دوست داشتنی؛ تصمیم به حذف نسخه کلاسیک این فرنچایز از روی گوگل پلی‌استور گرفت. در نتیجه این تصمیم طرفداران این بازی به شدت عصبانی شدند و استودیوی Rovio Entertainment را تحریم کردند. بنابراین این استودیو چاره‌ای نداشت جز آن‌که بازی موبایلی Angry Birds Journey را برای دلجویی از طرفدارانش هرچه سریع‌تر منتشر کند.

مطلب پیشنهادی
وقتی پینوکیو ارباب عروسک‌ها می‌شود
بررسی بازی Lies of P

منتهی علی‌رغم تمامی حواشی که بازی موبایلی Angry Birds Journey داشت، این بازی ابدا عنوان بدی نبود. درکنار آرت استایل متفاوت این بازی؛ ما برای اولین‌بار شاهد حضور مراحل‌ متنوع‌تر؛ بخش آنلاین و کاراکترهای جدیدی بودیم که همگی باعث شدند تا بازی Angry Birds Journey پتانسیل‌های لازم را داشته باشد و طولی نکشید که تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه شد.

دانلود برای اندروید

Dislyte


بازی موبایلی

امروزه پلتفرم موبایل بدون شک طرفداران بسیار زیادی دارد و بازی‌سازهای موبایلی نیز مجبور هستند که پاسخگوی نیاز تمامی سبک‌ها روی پلتفرم موبایل باشند. بازی موبایلی Dislyte دست‌پخت یکی از بزرگ‌ترین بازی‌سازهای موبایلی به نام Lilith games است که پیش‌تر سابقه ساخت عناوین باکیفیت موبایلی را داشته است. این بازی خودش را یک عنوان نقش آفرینی با المان‌های فانتزی و علمی – تخیلی معرفی می‌کند که برای بسیاری ممکن است جذاب بنظر برسد. اما با این‌حال؛ متاسفانه Dislyte برخلاف آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، چندان مورد لطف طرفداران قرار نگرفت. منتهی این موضوع ابدا به معنای بد بودن این بازی نبود و Dislyte حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت.

شما در دنیای این بازی باید کاراکترهای مختلف را پیدا کنید، آن‌ها را ارتقا دهید و به نبرد با دیگر بازیکنان بروید. درواقع المان‌های چندنفره و آنلاین این بازی موبایلی؛ باعث شده‌اند تا Dislyte جزو یکی از بهترین بازی‌های آنلاین پلتفرم موبایل باشد. همچنین گرافیک خوب، موسیقی‌متن و المان‌های موزیکال این بازی نیز؛ جزو دیگر دلایلی هستند که Dislyte را تا به این اندازه جذاب کرده‌اند.

دانلود برای اندروید

T3 Arena


بازی موبایلی

نهایتا شاید وقت آن رسیده باشد که برای چند لحظه‌ای هم که شده، بیخیال بازی‌های فانتزی شویم و به سراغ یکی از جدیدترین بازی‌های شوتر موبایلی برویم که توسط استودیویی چینی به نام XD Entertainment برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است. بازی موبایلی T3 Arena یکی از بهترین کلون‌های موبایلی بازی ولورانت است که شما را درگیر یک بازی شوتر سوم شخص با المان‌های فانتزی می‌کند. XD Entertainment پیش از ساخت بازی T3 Arena؛ موفق شده بود که خودش را با بازی Torchlight: Infinite تا حد زیادی در بین کاربران پلتفرم موبایل نشان دهد و برای همین؛ شما ابدا با یک بازی معمولی از استودیویی کمترشناخته‌شده رو به رو نیستید!

مطلب پیشنهادی
تجربه‌ای یک بار مصرف
معرفی بازی Rise of Jericho

بازی موبایلی T3 Arena یک بازی شوتر با المان‌های چندنفره است. شما باید در قالب تیم‌های ۵ نفره با یکدیگر رو به رو شوید و رقابت کنید. تفنگ‌های فانتزی در کنار شخصیت‌های مختلف، باعث شده‌اند تا دست شما در پیاده‌سازی استراتژی‌های مختلف کاملا باز باشد و برای همین؛ حتی می‌توان از بازی موبایلی T3 Arena به عنوان یک بازی تکتیکال نیز یاد کرد و اگر شما نیز به دنبال یک بازی شوتر جذاب هستید، این بازی موبایلی گزینه‌ای عالی در این لیست برای شماست.

دانلود برای اندروید

Eternal Evolution


بازی موبایلی

صبر کنید! هنوز کارمان با دنیای بازی‌های سبک بقای موبایلی به پایان نرسیده است. همانطور که می‌دانید، استودیوهای بزرگ و کوچک چینی امروزه بیش از هر زمان دیگری به سمت دنیای پلتفرم موبایل کشیده‌اند و این موضوع نیز درباره استودیوی محبوب HK Hero Entertainment صدق می‌کند. بازی موبایلی Eternal Evolution یکی از جدیدترین عناوین این استودیوی چینی است که دنیایی پساآخرالزمانی و وحشتناک را به تصویر می‌کشد. داستان این بازی موبایلی درباره گروهی از بازماندگانی است که پس از جنگ، خودشان را در میان مخروبه‌ها و تشعشعات هسته‌ای پیدا می‌کنند. منتهی خبر بد این است که این تشعشعات، باعث جهش ژنتیکی بسیاری از بازمانده‌ها و حیوانات شده است. بطوری که آن‌ها ابدا دیگر امن نیستند و حتی یک مرغ ساده نیز؛ می‌تواند شما را به دردسر بزرگی بیندازد.

اکنون این وظیفه شماست که در دنیای Eternal Evolution؛ با کمک معدود افرادی که دارید و منابعی که در دسترس است، به دنبال یک راه حل بزرگ برای نجات خودتان باشید. بازی موبایلی Eternal Evolution نه‌تنها در بخش داستانی؛ بلکه در بخش جلوه‌های صوتی و گرافیکی نیز یکی از پرجزئیات‌ترین بازی‌های موبایلی است و همه‌چیز به نوعی دست به دست هم داده است تا Eternal Evolution ارزش تجربه کردن را داشته باشد.

دانلود برای اندروید

Hyper Front


بازی موبایلی

استودیوی NetEase یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای بازی‌سازی است که هر موبایل گیمری برای یک‌بار هم که شده به سراغ بازی‌های این استودیوی دوست داشتنی رفته است. منتهی یکی از جاه‌طلبانه‌ترین بازی‌های این استودیو؛ مربوط به بازی Hyper Front می‌شد که در سکوت خبری منتشر شد. Hyper Front یکی از بهترین بازی‌های شوتر موبایلی بود که خودش را به عنوان کلونی برای بازی ولورانت معرفی می‌کرد. همچنین این بازی موفق شد تا تنها پس از گذشت ۱ ماه از انتشارش؛ با نقدهای بسیار مثبتی رو به رو شود و یکی از بهترین بازی‌های اندرویدی در سال ۲۰۲۲ است.

مطلب پیشنهادی
بهترین شمشیر و خنجرهای بازی کدام هستند؟
معرفی بهترین سلاح‌های بازی Assassin’s Creed Mirage

منتهی با تمام این توضیحات، چیزی‌که بازی Hyper Front را خاص می‌کرد، گرافیک و گیم‌پلی منحصر به فرد این بازی بود. Hyper Front تمامی مکانیزم‌هایی که بازی ولورانت از آن‌ها استفاده کرده بود را روی پلتفرم موبایل به تصویر کشیده بود و برای همین؛ به جرات می‌توان از این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های شوتری یاد کرد که با تمی فانتزی برای پلتفرم موبایل منتشر شده بودند و استودیویی محبوب‌ نیز پشت آن بود.

دانلود برای اندروید

Gunfire Reborn


بازی موبایلی

وقتی پلتفرم موبایل متولد شد، هیچکسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی بازی‌های AAA برای پلتفرم موبایل منتشر شوند. منتهی این پلتفرم ثابت کرد که ابدا نمی‌توان آن را نادیده گرفت و بازی‌های موبایلی بسیار بیش‌تر از آن‌چیزی که بنظر می‌رسند. هیجان‌انگیز هستند. خوشبختانه بازی Gunfire Reborn نیز جزو آن دسته از بازی‌هایی بود که در ابتدا به صورت انحصاری برای کنسول‌های مایکروسافت منتشر شد. Gunfire Reborn بقدری محبوب شد که استودیوی سازنده این بازی آن را در سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل نیز پورت کرد تا پرنده بازی Gunfire Reborn هیجان‌انگیز‌تر از همیشه باشد.

همچنین از طرفی نیز؛ مهم‌ترین ویژگی این بازی موبایلی؛ مربوط به المان‌های کوآپ و شوتر آن می‌شد. شما در دنیای این بازی می‌توانستید ماموریت‌های مختلف را با استفاده از دوستانتان نیز تجربه کنید. همچنین گرافیک خوب بازی موبایلی Gunfire Reborn نیز جزو دیگر دلایلی هستند که Gunfire Reborn را جزو بهترین بازی‌های اندرویدی در سال ۲۰۲۲ کرده‌اند و تجربه آن نیز ابدا خالی از لطف نیست.

Lost Light - PVPVE


بازی موبایلی

وقتی بازی ویدیویی Escape from Tarkov برای اولین‌بار دردسترس کاربران قرار گرفت، بسیاری از طرفداران این بازی آرزو داشتند که روزی این بازی را روی پلتفرم موبایل نیز تجربه کنند. منتهی هیچکدام از استودیوهای بازی‌سازی به سراغ ایده Escape from Tarkov نرفته بودند و همه‌چیز دست نخورده باقی مانده بود تا استودیوی NetEase؛ یک‌بار دیگر پتانسیل‌هایش را به نمایش بگذارد. وقتی این استودیو در سال ۲۰۲۲ به سراغ بازی موبایلی Lost Light رفت، هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که روزی این بازی بتواند تا به این اندازه محبوب شود و همچنین بازی موبایلی Lost Light طولی نکشید که تبدیل به کلونی جذاب برای بازی Escape from Tarkov شد.

مطلب پیشنهادی
به کمک نیاز دارید؟ سری به این پاسخ‌ها بزنید!
جواب بازی آمیرزا | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۲۸۰۰

شما در دنیای این بازی موبایلی؛ با یک عنوان شوتر – تکتیکال واقع‌گرایانه رو به رو بودید که باید در آن با استفاده از نیروهایتان؛ به خارج از پناهگاه‌تان می‌رفتید و منابع مختلف را به دست می‌آوردید. همچنین از طرفی نیز Lost Light به خوبی به لطف گرافیک دوست داشتنی‌اش؛ مورد توجه منتقدان قرار گرفت و همه‌چیز دست به دست هم داده بود تا بازی موبایلی Lost Light حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد.

Streets of Rage 4


بازی موبایلی

نوبتی هم که باشد، نوبت به یک بازی اکشن – مبارزه‌ای می‌رسد که بسیاری از ما با آن خاطره داریم. سری بازی‌های Street of Rage جزو آن دسته از بازی‌هایی به شمار می‌رفتند که ما پیش‌تر آن‌ها را روی کنسول‌های قدیمی‌تری مانند سگا و کنسول پلی‌استیشن ۱ تجربه کرده بودیم. منتهی این بازی‌ها بقدری دوست داشتنی بودند که به دنیای پلتفرم موبایل نیز راه پیدا کردند و بازی Streets of Rage 4 یکی از برترین عناوین این سبک است که در سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم موبایل منتشر شده است.

بازی موبایلی Streets of Rage 4 عموما بخاطر گیم‌پلی دوست داشتنی که دارد، مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این بازی هرچند که یک عنوان نسل جدید است، اما با این‌حال همچنان به نسخه‌های پیشین سری بازی‌های Street of Rage پایبند است و برای همین؛ می‌تواند یک بازی مورد اطمینان باشد. Streets of Rage 4 توسط استودیوی بازی‌سازی Playdigious برای پلتفرم موبایل منتشر شده و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا این بازی موبایلی یک عنوان جذاب باشد.

دانلود برای اندروید

Ni no Kuni: Cross Worlds


بازی موبایلی

در کنار استودیوهای بزرگ موبایلی مانند تنسنت و استودیوی NetEase؛ استودیوی Netmarble نیز جزو یکی از بهترین و خلاق‌ترین بازی‌سازهای پلتفرم موبایل است که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. این استودیوی پس از موفقیت بازی موبایلی Genshin Impact؛ سعی کرد که با استفاده و با الهام از دنیای این بازی موبایلی؛ عنوان خودش را که با نام Ni no Kuni: Cross Worlds نیز شناخته می‌شد را برای پلتفرم موبایل منتشر کند. همچنین از طرفی بازی موبایلی Ni no Kuni: Cross Worlds کارش را در سال ۲۰۱۹ با انتشار برای کاربرهای کشور ژاپن و کره‌ جنوبی شروع کرد و نهایتا در سال ۲۰۲۲ نیز به صورت رسمی منتشر شد.

بازی موبایلی Ni no Kuni: Cross Worlds یک بازی جهان باز با المان‌های نقش آفرینی بود که به خوبی دنیایی کارتونی و انیمه‌ای را برایتان به تصویر می‌کشد. همچنین باید اعتراف کرد که Ni no Kuni: Cross Worlds نه‌تنها در بخش داستانی؛ بلکه در بخش موسیقی‌متن و گرافیک و جلوه‌های صوتی نیز؛ عالی عمل کرده و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا بازی Ni no Kuni: Cross Worlds تبدیل به یک بازی خوب و جذاب موبایلی شود.

دانلود برای اندروید

Tomb Raider Reloaded


بازی موبایلی

بازی‌های آرکید معمولا آن‌چیزی نیستند که چندان طرفدار داشته باشد، اما این بازی‌ها ابدا نباید دست کم گرفت و استودیوهای بسیار بزرگی نیز به سراغشان رفته‌اند. در این بین نیز استودیوی اسکوئر انیکس؛ دقیقا جزو همین دسته از بازی‌سازهاست که کارنامه درخشانی در ساخت بازی‌های موبایلی دارد. این استودیو درست در سال ۲۰۲۲ بود که با کمک بازی‌ساز موبایلی به نام Emerald City Games؛ بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded را برای پلتفرم موبایل منتشر کرد.

مطلب پیشنهادی
شما چه نسلی هستید؟
نسل‌ های مختلف گیمرها چه فرقی دارن؟ | ویجی کست

Tomb Raider Reloaded یک بازی متفاوت از سری عناوین Tomb Raider بود که این‌بار در کالبد یک بازی موبایلی ساده خودش را نشان می‌داد. همچنین استودیوی اسکوئز انیکس؛ برای جذاب‌تر کردن بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded به سراغ صداپیشگان این مجموعه رفت تا این بازی موبایلی را بیش از پیش دوست داشتنی بسازد. بنابراین اگر طرفدار بازی‌های آرکید موبایلی هستید، Tomb Raider Reloaded را از دست ندهید.

دانلود برای اندروید

Alien: Isolation


بازی موبایلی

هیچ چیز ترسناک‌تر از تنهایی نیست و این موضوع را بازی موبایلی Alien: Isolation به خوبی برایتان به تصویر خواهد کشید. Alien: Isolation در ابتدا در سال ۲۰۱۴ و توسط استودیوی بریتانیایی Creative Assembly برای کنسول‌های نسل هفتمی و هشتمی؛ و همچنین کامپیوترهای شخصی براساس سری فیلم‌های بیگانه یا همان Alien توسعه پیدا کرد. منتهی همانطور که احتمالا حدس زده‌اید، دنیای بازی‌های موبایلی را ابدا نمی‌توان پیش‌بینی کرد و درست در سال ۲۰۲۲ بود که استودیوی دوست داشتنی Feral Interactive برای کنسول نینتندو سوئیچ و پلتفرم موبایل پورت شد.

بازی Alien: Isolation یک بازی فوق‌العاده در زمان خودش بود و حتی تجربه پورت موبایلی آن نیز ابدا خالی از لطف نیست. تصویرپردازی؛ موسیقی‌متن و نهایتا جلوه‌های صوتی؛ همگی دست به دست هم داده‌اند تا بازی Alien: Isolation یک بازی دوست داشتنی باشد. همچنین گیم‌پلی و المان‌های ژانر وحشت این بازی نیز؛ جزو دیگر دلایلی هستند که Alien: Isolation را لایق بودن در این لیست کرده‌اند.

دانلود برای اندروید

‎Dungeons of Dreadrock


بازی موبایلی

این موضوع که بازی‌های موبایلی در دنیای عناوین خلاقانه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند، غیرقابل انکار است. خوشبختانه این موضوع نیز درباره بازی موبایلی ‎Dungeons of Dreadrock صدق می‌کند و سازندگان این بازی در روند ساخت ‎Dungeons of Dreadrock از ایده‌های خلاقانه بسیاری استفاده کرده‌اند. بازی موبایلی ‎Dungeons of Dreadrock توسط استودیوی Christoph Minnameier برای پلتفرم موبایل در سال ۲۰۲۲ منتشر شده و یکی از بهترین بازی‌های اندروید در این سال است.

مطلب پیشنهادی
برای آن‌هایی که می‌خواهند سر از راز خالی شدن حجم اینترنتشان در آورند
مصرف اینترنت بازی‌های آنلاین چقدر است؟

خوشبختانه شما در دنیای بازی موبایلی Dungeons of Dreadrock با یک بازی نقش آفرینی با المان‌های فانتزی - معمایی رو به رو هستید که در بخش داستانی و گیم‌پلی؛ عملکردی بسیار دوست داشتنی دارد. Dungeons of Dreadrock سعی کرده است که با استفاده از مکانیزم‌های مبارزه‌ای؛ خودش را یک بازی دوست داشتنی نشان دهد و باید به سازندگان این بازی در روند ساخت بازی موبایلی Dungeons of Dreadrock تبریک گفت.

دانلود برای اندروید

Diablo Immortal


بازی موبایلی

غیرممکن است که صحبت از بهترین بازی‌های سال اندروید باشد و حرفی از بازی موبایلی Diablo Immortal به میدان نیاید. وقتی برای اولین‌بار تریلرهای رسمی این بازی منتشر شد، هیچکسی حتی انتظار رو به رو شدن با یک بازی خوب را نداشت. منتهی Diablo Immortal برای شکست نیامده بود و این بازی نقش آفرینی خیلی زودتر از آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، موفق شد. درست در جایی‌که شما با یک بازی فانتزی طرف بودید که سازندگان بزرگی پشت آن بودند.

همچنین بازی موبایلی Diablo Immortal در سال ۲۰۲۲ توسط استودیوی Blizzard Entertainment و با همکاری استودیوی NetEase منتشر شد و تاکنون نیز موفق شده تا بیش از ۱۰ میلیون‌بار دانلود شود و امتیاز ۴.۳ از ۵ را نیز کسب کرده است. بنابراین اگر طرفدار بازی‌های MMO – نقش آفرینی موبایلی هستید، دست‌پخت دوست داشتنی استودیوی Blizzard Entertainment به شدت مناسب شماست.

دانلود برای اندروید

Apex Legends Mobile


بازی موبایلی

نهایتا اجازه دهید که لیستمان را با یکی از بهترین بازی‌های بتل رویال چندوقت اخیر به پایان برسانیم؛ Apex Legends Mobile در بین تمامی بازی‌هایی تاکنون برای پلتفرم موبایل منتشر شده‌اند، همانند گوهری دوست داشتنی است که به تنهایی سبب جذابیت دنیای بازی‌های موبایلی شده و هر موبایل گیمری برای یک‌بار هم که شده باید به سراغش برود.

دانلود برای اندروید

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
 • AMIR83
  AMIR83 | ۲۱ آذر ۱۴۰۱

  چرا تو این مقاله marvel snap نبود؟ فکر می کردم تو گیم اواردز شده بهترین بازی موبایلی سال، خودتون هم یه مقاله ازش گذاشتین و گفتین یه بازی کارتی بی نقصه

 • YOUNES8405
  YOUNES8405 | ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  مقاله خوبی بود
  فقط به نظر من بازی موبایلی های استودیو rusty lake شاهکارن
  وقتی بخش مربوط به the past within رو خوندم یکم تعجب کردم

 • Rio
  Rio | ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  لطفا یه مقاله هم در مورد بهترین بازی پلتفرمر دوبعدی و روگ لایک برید

  • احسان حسین خواه
   احسان حسین خواه | ۲۰ آذر ۱۴۰۱

   سلام دوست خوبم؛ اتفاقا توی برنامه‌هامون هست و خیلی زود میریم سراغش! :)

 • Parsa-Entezari
  Parsa-Entezari | ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  ?

 • gods_bandeh
  gods_bandeh | ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  کاش ب صورت قرمز مینوشتید گدوم بازیا آنلاینن
  بالاخره lost light رو تو سایت اومد(میدونم بررسیم داره)

  این بازی پورت تارکو روی اندرویده ولی زاویه دید سوم شخص
  خیلی خوبه

  سپاس بابت مقاله بسیار زیباتون❤️?
  پ.ن: کسی ندارتش؟

مطالب پیشنهادی