معرفی بازی موبایلی دنده دو: ترافیک؛ هیجان ویراژ دادن در دل خیابان‌های تهران

معرفی بازی موبایلی دنده دو: ترافیک؛ هیجان ویراژ دادن در دل خیابان‌های تهران

با یک بازی ریسینگ ایرانی چطورید؟

۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۳.۲ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ – آرکید موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی دنده دو: ترافیک همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های ریسینگ امروزه یکی از پرطرفدارترین سبک‌هایی هستند که گیمری می‌تواند به سراغشان برود. درواقع چیزی‌که سبب جذابیت دنیای این بازی‌ها شده، این است که شما در کالبد یک بازی ویدیویی می‌توانید چارچوب‌هایتان را بکشنید و قانون را زیر پایتان بگذارید. از طرفی نیز؛ بازی‌های ریسینگ حس فوق‌العاده‌ای دارند و هیجانی که در دنیای این بازی‌ها می‌توان پیدایش کرد، ابدا قابل قیاس با دیگر سبک‌ها نیست. خوشبختانه امروزه دیگر این سبک از بازی‌ها توانسته‌اند که پایشان را به دنیای دیگر پلتفرم‌ها نیز باز کنند و دیگر دیدن یک بازی ریسینگ جذاب روی دیگر پلتفرم‌ها ابدا خالی از لطف نیست.

معمولا وقتی صحبت از تجربه دنیای بازی‌های ریسینگ می‌شود، عناوین بسیاری هستند که می‌توانند نمایندگان خوبی برای این سبک از بازی‌ها باشند. فرنچایزهای بزرگی مانند نید فور اسپید، فورتزا هورایزن و یا حتی گرن توریسمو؛ جزو بهترین فرنچایزهای ریسینگی هستند که امروزه در بین ما حضور دارند. منتهی همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم؛ این بازی‌ها دنیایی بسیار وسیع‌تر از آن‌ چیزی‌که بنظر می‌رسند؛ دارند و طبیعتا پلتفرم موبایل نیز از همین قاعده پیروی کرده است و اگر قرار باشد که به سراغ یک بازی ریسینگ جذاب بروید، این پلتفرم موبایل است که می‌تواند گزینه‌ای جذاب برایتان باشد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Call of Duty Modern Warfare 2بادام تلخ در ظرف آجیل بررسی بازی Call of Duty Modern Warfare 2

همچنین عناوین ریسینگ موبایلی در طی چندسال اخیر به طرز فوق‌العاده‌ای پیشرفت کرده‌اند. ما امروزه شاهد حضور عناوینی بزرگ مانند Need for Speed No Limits و یا حتی بازی فراموش‌شده Forza Street برای پلتفرم موبایل هستیم. منتهی چیزی که امروز قصد داریم درباره آن صحبت کنیم؛ عملکرد بازی‌سازهای ایرانی در دنیای بازی‌های ریسینگ است. ما امروز قصد داریم که نیم نگاهی به پلتفرم موبایل داشته باشیم و یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ ایرانی را که برای پلتفرم موبایل نیز دردسترس است را بررسی کنیم. بنابراین بهتر است که تا انتهای این مطلب همراه ویجیاتو باشید.

همچنین یکی از اتفاقات دوست داشتنی و دلگرم‌کننده‌ای که امروزه در کشورمان درحال رخ دادن است، این است که بازی‌سازهای موبایلی ایرانی؛ با استفاده از ظرفیت‌های پلتفرم موبایل و طرفدارانی که این بازی‌ها دارند، به سراغ عناوینی رفته‌اند که بسیار باکیفیت‌اند. در این بین نیز بازی‌های ریسینگ مورد لطف توسعه دهندگان ایرانی قرار گرفته‌اند و بنابراین اگر علاقه‌مند به دنیای این بازی‌ها باشید، حتما برای یک‌بار هم که شده به سراغ تجربه یک بازی ریسینگ ایرانی رفته‌اید. حال نوبت آن رسیده است که فارغ از تمامی چارچوب‌ها که برای بازی‌های موبایلی وضع شده‌اند، فرصتی به سازندگان ایرانی دهیم.

خوشبختانه ما روی پلتفرم موبایل بازی‌سازهای ایرانی بسیاری را داریم که توانسته‌اند که با استفاده از پتانسیل‌های این پلتفرم بازی‌های خوبی را بسازند. استودیوی ارکا گیمز نیز جزو آن دسته از سازندگانی است که تنها با استفاده از یک ایده خلاقانه، یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ ایرانی را برای پلتفرم موبایل توسعه داده است. بازی موبایلی دنده دو: ترافیک جزو آن دسته از بازی‌هایی است که به خوبی دنیایی جذاب را به تصویر کشیده. دنده دو: ترافیک در سال ۱۳۹۶ برای گوشی‌های هوشمند توسعه پیدا کرد و درست در همان دوران نیز ثابت کرد که حرف‌های بسیاری برای گفتن نیز دارد.

مطلب پیشنهادی:چرا بازی موبایلی Frozen City جایگزینی عالی برای بازی Frostpunk است؟اجازه ندهید که سرما بلای جانتان شود چرا بازی موبایلی Frozen City جایگزینی عالی برای بازی Frostpunk است؟

منتهی اکنون که چیزی بیش از ۵ سال از انتشار بازی موبایلی دنده دو: ترافیک گذشته، می‌توان اعتراف کرد که این بازی عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته و آمار و ارقام دلگرم‌کننده‌ای نیز ثبت کرده است. دنده دو: ترافیک تاکنون بیش از ۲ میلیون‌بار دانلود شده و امتیاز ۴.۵ از ۵ را نیز از سوی کاربران پلتفرم کافه بازار کسب کرده است. دنده دو: ترافیک در دنیایی متولد شد که بازی‌های ریسینگ خوب ایرانی در آن بی‌داد می‌کند و این قهرمان دوست داشتنی موفق شد تا مسیرش از از بین دیگر رقبا باز کند.

شاید بزرگ‌ترین دغدغه و مشکل ما با این بازی؛ بخش داستانی آن باشد. هرچند که دیگر چندسالی می‌شود که بخش داستانی اولویت بازی‌های ریسینگ نیست، اما با این‌حال ما عناوین ریسینگ بومی بسیاری را داریم که به لطف بخش داستانی؛ فوق‌العاده عمل کرده‌اند. متاسفانه دنده دو: ترافیک آن‌قدری که باید، خودش را مجبور به روایت داستانی جذاب نمی‌کند و بخش داستانی این بازی نیز صرفا حرفی برای گفتن ندارد. شاید بهتر بود که ارکا گیمز؛ فکری به حال این بخش می‌کرد تا دنده دو: ترافیک را بهتر از همیشه کند.

برای اجرای بازی موبایلی دنده دو: ترافیک شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

در بخش گیم‌پلی بازی موبایلی دنده دو: ترافیک؛ شما با انبوهی از المان‌های مختلف رو به رو خواهید شد که هرکدامشان درست به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت، دوست داشتنی هستند. دنده دو: ترافیک با استفاده از ماشین‌های ایرانی و خارجی؛ تلاش کرده تا یک بازی همه‌ فن حریف موبایلی باشد. بازی موبایلی دنده دو: ترافیک ویژگی‌های مثبت و منفی بسیاری دارد که بد نیست نگاهی به آن‌ها داشته باشیم. اولین‌چیزی که در دنیای این بازی بسیار جذاب است، طراحی و مدل‌سازی خوب ماشین‌هاست! دنده دو: ترافیک چیزی در حدود ۱۵۵ مگابایت حجم دارد و چنین جزئیات برای چنین حجمی؛ عالی بنظر می‌رسد.

همچنین ارکا گیمز به خوبی فضای داخل کابین ماشین‌ها را نیز طراحی کرده و دنده دو: ترافیک در بخش طراحی ماشین‌ها؛ نمره‌ای کامل می‌گیرد. دومین المان دوست داشتنی بازی موبایلی دنده دو: ترافیک؛ مربوط به قابلیت‌های شخصی‌سازی بازی می‌شود. از رینگ‌های ماشینتان بگیرید، تا چرم‌دوزی داخل کابین و شماره پلاک؛ همه‌چیز در اختیار شماست که ماشین رویایی خودتان را بسازید و به جرات می‌توان گفت که دنده دو: ترافیک جزو معدود بازی‌های ریسینگ موبایلی است که چنین سطح آزادی عملی را شخصی‌سازی ماشینتان به شما می‌دهد و باید به ارکا گیمز تبریک گفت.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

همچنین نهایتا باید اعتراف کرد یکی دیگر از چیزهایی که سبب جذابیت این بازی موبایلی شده، تنوع خوب محیط‌های شهری و جاده‌ای بازی است. دنده دو: ترافیک یک بازی ریسینگ – آرکید با المان‌های رکوردی است و شما باید در مسیری صاف، چک پوینت‌های مختلف را بگیرید و امتیاز جمع کنید. با امتیازهای جمع شده می‌توانید ماشینتان را ارتقاع دهید، ماموریت‌های جدید و شهرهای مختلف را باز کنید و نهایتا در بازی پیشرفت کنید. منتهی از طرفی؛ با پیشرفت شما در دنده دو: ترافیک؛ ماموریت‌های بازی نیز دست به همان اندازه سخت‌تر و سخت‌تر خواهند شد و بازی شما به چالش خواهد کشید.

متاسفانه نمی‌توان گفت که گرافیک و جلوه‌های بصری بازی موبایلی ریسینگ دنده دو: ترافیک چندان هم بی‌نظیر بوده است. اگر واقع‌بین باشیم؛ عملکرد بازی موبایلی دنده دو: ترافیک تا به این‌جای کار؛ واقعا دوست داشتنی بوده است. گرافیک بازی ابدا بد نیست، منتهی یکسری از باگ‌های طراحی باعث شده‌اند تا دنده دو: ترافیک گاف‌های زیادی در بخش طراحی داشته باشد. برای مثال پیش‌تر اشاره کردیم که عملکرد ارکا گیمز در طراحی کابین ماشین‌ها عالی بوده، اما وقتی شما دوربین بازی را درحالت اول شخص قرار می‌دهید، یکسری از جزئیات مانند آینه‌ها و تابلو؛ طبیعی جلوه نمی‌کنند و این موضوع ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد. منتهی دنده دو: ترافیک ایراداتش را در بخش موسیقی‌متن برطرف کرده و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا دنده دو: ترافیک یک بازی ریسینگ دوست داشتنی ایرانی باشد.

پیشنهاد می‌شه!

امروزه بازی‌های موبایلی طرفداران بسیار زیادی دارند و بازی‌سازهای بسیاری نیز به سراغ این پلتفرم رفته‌اند. استودیوی ایرانی ارکا گیمز جزو آن دسته از بازی‌سازهایی است که با استفاده از موتور بازی‌سازی یونیتی؛ بازی موبایلی دنده دو: ترافیک را برای پلتفرم موبایل منتشر کرده است که تجربه‌اش ابدا خالی از لطف نیست.

دنده دو: ترافیک
دنده دو: ترافیک
  • سازنده ارکا گیمز
  • سیستم عامل اندروید
  • ژانرآرکید
  • حجم155 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/jn4
نظرات (۲)
3.2 6 امتیازها
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Ashi Vercetti

:///

wolf canibal

ایشالا ما بتونیم بهترشیم تو بازی سازی

2
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x