کافه بازار پخش فیلم و سریال را جدی‌تر دنبال می‌کند اما خبری از آپارات بعدی نیست

امکان تماشای ویدیو در سایت بازار هم فراهم شد

۰

در نسخه جدید سایت کافه بازار کاربران می‌توانند به محتوای ویدیویی دسترسی پیدا می‌کنند. حال سوال اصلی اینجاست که حضور کافه بازار در دنیای فیلم و سریال تا چه اندازه گسترده خواهد شد و آیا این مارکت روزی قصد رقابت با سرویس‌های پخش ویدیویی مثل فیلیمو و نماوا را دارد یا خیر.

در حال حاضر بازار میزبان چند تامین‌کننده بزرگ محتوای ویدیویی از جمله «فیلیمو»، «نماوا» و «دیجی‌تون» است و کاربران سایت مانند اپلیکیشن کافه بازار به بیش از ۱۷,۰۰۰ آیتم معادل بیش از ۱۴,۰۰۰ ساعت فیلم و سریال دسترسی پیدا کرده‌اند.

با توجه به همکاری کافه بازار با نماوا و فیلیمو به عنوان بزرگ‌ترین سرویس‌های پخش محتوای فیلم و سریال در کشور، بعید به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک شاهد اضافه شدن VOD دیگری به لیست همکاران بازار باشیم. بهرام احسان‌دوست، مدیر تیم ویدیوی کافه‌بازار درباره این موضوع به ویجیاتو گفت:

اولویت فعلی ما کیفیت سرویس و تنوع خدماتی است که به کاربران ارائه می‌دهیم و تا زمانی که حس کنیم این خدمات برای آن‌ها رضایت بخش است، انگیزه‌ای برای تغییر نداریم.

علاوه بر سرویس‌های اینترنتی، هنوز هم پخش کننده‌های فیلم‌ و سریال بخش مهمی از صنعت تصویر در داخل ایران را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر همکاری کافه بازار با این پخش کننده‌ها به قراردادی که خود آن‌ها با سرویس‌های پخش ویدیو دارند محدود می‌شود اما طبق گفته‌های احسان دوست بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک مدل تازه‌ای از همکاری بازار با پخش‌کننده‌های فیزیکی را شاهد باشیم.

یک موضوع مهم دیگر در رابطه به پخش محتوای ویدیویی در سطح اینترنت به نحوه محاسبه حجم مصرفی توسط کاربران برمی‌گردد. البته در حال حاضر کافه بازار در بخش فیلم و سریال خود به رایگان، نیم‌بها یا تمام بها بودن حجم مصرفی توسط کاربران اشاره نمی‌کند. احسان‌دوست به ما از دلیل انجام این‌کار می‌گوید:

بستگی به این که محتوا از چه سرویسی تامین می شود و سرویس مذکور چه قراردادی با شرکت‌های فروش اینترنت دارد، نحوه محاسبه‌ حجم مصرفی کاربران متفاوت خواهد بود. چون هنوز این تنوع وجود دارد و ما هنوز راه مناسبی برای اطلاع رسانی این قضیه به کاربر پیدا نکرده‌ایم، بنابراین هنوز اطلاع رسانی خاصی در مورد این قضیه انجام نداده‌ایم.

با گسترش دسترسی به اینترنت در سرتاسر کشور، علاقه کاربران هم به تولید محتوای ویدیویی بیشتر از گذشته شده است. البته طبق حرف‌های احسان دوست به ویجیاتو، همکاری کافه بازار با سرویس‌های پخش ویدیو به این معنا نیست که این مارکت حداقل در کوتاه مدت قصد فراهم کردن شرایط برای انتشار محتوای ویدیویی توسط کاربرانش را دارد:

کافه بازار در حال حاضر به میزبانی محتوای کاربران فکر نمی‌کند. محتوایی که روی کافه بازار منتشر می‌شوند به اصلاح به صورت Premium بوده و همه مراحل قانونی نشر آن طی شده است و در واقع بازار تبدیل به یک آپارات دیگر نخواهد شد.

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که هدف اصلی کافه بازار از حضور در بحث پخش محتوای ویدیویی، بیشتر از آن که جنبه رقابتی با سرویس‌های معروف این حوزه داشته باشد، در جهت همکاری و گسترش دسترسی کاربران به این نوع از محتوای پرطرفدار است.

.کپی شد https://vgto.ir/oj

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...