نگاهی به ۱۰ هیولا از قدرتمندترین دشمنان گودزیلا

غرش هیولاهای مشرق زمین

2

اولین فیلم جدید «گودزیلا» با وجود عملکردی جسورانه و عجیب توانست بازخوردهای مثبتی کسب کند و در ادامه، دنباله‌های آن هر کدام به سبک و روش خاصی کارشان را پیش می‌بردند. کاراکتر گودزیلا با اینکه ماحصل آزمایشات و استفاده نادرست از انرژی هسته‌ای بود ولی طراحی فوق‌العاده با ابهتی دارد. اساسا به خودی خود دیدن دایناسورها و امثال‌شان می‌تواند برای مخاطبان امروز سینما جالب و سرگرم‌کننده باشد؛ گودزیلا هم آمد و از همین پتانسل نهایت استفاده را کرد. قدرت بی‌نظیر این هیولا و غرش مشهور آن به سرعت در قلب مردم جای گرفت و به نمادی از فرهنگ عامه تبدیل شد. این کاراکتر و دنیای او چنان مورد توجه قرار گرفت که از ۱۹۵۴ تا به امروز همچنان شاهد تولید فیلم‌های جدید از آن هستیم.

گودزیلا در فیلم‌های مختلف هم نقش قهرمان را ایفا کرده و هم شخصیت منفی. در آنسو شرکت توهو طی این سال‌ها دشمنان متعددی برای این هیولا به‌وجود آورده است. آن‌ها اشکال حیوانات و موجودات مختلفی به خود گرفته‌اند و هرکدام توانایی‌های ویژه‌ای دارند که آنان را از یکدیگر متمایز می‌کند. در ادامه این مقاله با ویجیاتو همراه باشید تا ببینیم برترین دشمنان گودزیلا از لحاظ کیفیت طراحی، ساخت و قدرت تا به امروز چه موجوداتی بوده‌اند.

10. Anguirus

گودزیلا

Anguirus در واقع شباهت بسیاری به یکی از خزندگان در دوره دایناسورها یعنی آنکیلوسور دارد. این موجود اولین دشمن گودزیلا محسوب می‌شود. کمپانی توهو با این مخلوق خود متوجه شد که حضور هیولاهای بیشتر در دنیای گودزیلا می‌تواند وضعیت را برایشان بهتر از قبل کند. در نتیجه، اگرچه Anguirus صرفاً یک نمونه اولیه و نه‌چندن نوآورانه است اما نقش مهمی در شکل‌گیری دنیای گودزیلا دارد. متاسفانه این هیولا در اکثر نبردهای خود بازنده است، حتی وقتی گودزیلا دارد نقش شخصیت منفی و دشمن انسان‌ها را بازی می‌کند. Anguirus گاهی دوست گودزیلا هم است اما در زمان اتحاد با گودزیلا هم نمی‌تواند قدرت و عملکرد ویژه‌ای از خود نشان دهد و در مجموع نمی‌شود به عنوان دشمنی قدر روی آن حساب باز کرد. به هرحال نقش این هیولا در سری گودزیلا چنان مهم و حیاتی بوده که نمی‌توانیم او را نادیده بگیریم (او جزو معدود هیولاهایی بوده که با گودزیلا صحبت کرده). وی در کنار چندین فیلم گودزیلا، در برخی از بازی‌های ویدیویی هم حضور داشته است.

9. King Kong

گودزیلا

کینگ کونگ احتمالاً در میان عموم مردم ایران شهرت بیشتری دارد. این شخصیت اخیراً در فیلم Kong: Skull Island هم حضور داشت که خیلی‌ها فکر می‌کنند این اولین حضور او در دنیای گودزیلا محسوب می‌گردد. اما واقعیت آن است که کینگ کونگ و گودزیلا پیش از این هم در مقابل هم قرار گرفته‌اند که البته آن فیلم در نوع خود یک آبرو‌ ریزی محسوب می‌شد. در عنوان Kong: Skull Island کینگ کونگ توانست جزیره را فتح کند و بر دیگر هیولاهای آن سرزمین غلبه یابد. تم و پیشینه کینگ کونگ قوت زیادی دارد و باتوجه به اینکه یک گوریل است، بیش از بقیه هیولاها جنبه انسانی و شخصیتی دارد. در فیلم اصلی این کاراکتر در گروه شخصیت‌های شرور قرار گرفت اما به مرور زمان شاهد رویکرد متفاوت وی در فیلم‌ها هستیم. به همین دلیل احتمال حضور بیشتر وی در دنیای گودزیلا زیاد است.

8. Megaguirus

گودزیلا

Megaguirus یکی از ضدقهرمانان اصلی در سریال Godzilla Team: R & I بود. او هم درست مثل بقیه هیولاها بر اثر قرار گرفتن در معرض امواج رادیواکیتو قدرت و سرعت خیره‌کننده‌ای به‌دست آورد. بال‌های عظیم وی نه تنها توانایی پرواز را به او می‌دهند، بلکه می‌توانند نوعی امواج مغناطیسی هم ایجاد کنند که به راحتی یک ساختمان را از بین می‌برد. دم بسیار بلند او نیز حکم دم عقرب را دارد؛ وی می‌تواند با فرو کردن آن در بدن دشمن یا آن او انرژی جذب کند و یا او را از درون منهدم کند. وی در فیلم Godzilla vs Megaguirus هم ایفای نقش کرد و نشان داد حریف کم‌توان و دست و پا بسته‌ای نیست.

7. Orga

گودزیلا

معرف شخصیت Orga فیلم Godzilla 2000 را می‌توان اثری دانست که به‌شدت دست‌کم گرفته شده است. این عنوان از جلوه‌های ویژه‌ای استفاده می‌کرد که در آن زمان شگفت‌انگیز و منحصر به فرد بودند. در Godzilla 2000 عناصر علمی‌-تخیلی جذابی دیده می‌شود و در مجموع این فیلم نوآوری‌های بسیار را به دنیای گودزیلا آورده است. کاراکتر اورگا بر اثر جذب دی‌ان‌ای گودزیلا جهش‌ می‌یابد؛ این هیولای کوژپشت پوستی ضخیم و خاکستری دارد و با چنگال‌های بزرگ خود می‌تواند به‌شدت کشنده و خطرناک باشد. شاید اورگا از موجودات بسیار قدرتمند باشد اما هیچگاه محبوبیت خاصی در میان مخاطبان نداشته است.

6. Mothra

گودزیلا

اینکه تصور کنیم مترا برای موجودات دیگر خطری محسوب شود، سخت و دشوار است. چرا؟ چون طراحی و وجود این کاراکتر کاملاً دوستانه‌ و بی‌خطر به‌نظر می‌رسد. اگرچه، فیلم اورجینال Mothra این شخصیت را به عنوان خطری جدی معرفی می‌کند. مترا به شکل عجیبی محبوب است و همراهی یک دوقلو با او همیشه تمایز خاصی میان وترا و دیگر هیولاها ایجاد کرده است. آن‌طور که در سال‌های اخیر دیده‌ایم، مترا در اکثر مواقع متحد محسوب می‌شود و نه یک دشمن. البته، زمانی که گودزیلا به خطری برای انسان‌ها تبدیل شود، این هیولای دوست‌داشتنی بدون شک در مقابل وی قرار خواهد گرفت.

5. Gigan

گودزیلا

این کاراکتر کایجو شاید مضحک‌ترین طراحی را در میان تمام هیولاها داشته باشد. حضور وی هم تنها در فیلم‌های درجه ۲ و ۳ بوده و منشأ او به بیگانگان نسبت داده شده است. دلیل حضور وی در لیست ما همان طراحی مضحک و صدالبته جالب است. اره‌هایی که روی دو دوست Gigan قرار دارد به نماد خاصی تبدیل شده و توانایی آسیب‌رسانی بالایی هم دارد. در فیلم‌های مختلفی که شاهد درگیری میان گودزیلا و Gigan بوده‌ایم، این کاراکتر توانسته ضربات سختی به گودزیلا وارد آورد. به همین دلیل می‌شود وی را به عنوان یکی از دشمنان خطرناک گودزیلا معرفی کرد.

4. Destroyah

گودزیلا

عنوان Godzilla vs. Destroyah به معنای واقعی کلمه، مرگ گودزیلا محسوب می‌گردد. این فیلم همچنین آخرین حضور آکیرا ایفوکوبه آهنگ‌ساز سری گودزیلا بود. فیلم مذکور به نوعی توانست دوره جدیدی را به‌وجود آورد و پس از آن فضای فیلم‌های گودزیلا به کلی تغییر کرد. Destroyah نام ترسناکی دارد و از لحاظ ظاهر به اژدهایان شباهت دارد. نبردی که میان او و گودزیلا در گرفت هم حقیقتاً یکی از حماسی‌ترین نبردها در تمام فیلم‌های گودزیلا محسوب می‌شود. اگر هوادار گودزیلا هستید، باید از بازگشت Destroyah ترس داشته باشید.

3. Rodan

گودزیلا

فیلم اوجینال Rodan هم متاسفانه از کیفیت و سطح قابل‌قبولی برخوردار نبود. در مقابل، کاراکتری که در آن فیلم ظهور کرد با شخصیت‌پردازی عالی و طراحی منحصر به‌فرد پتانسیل بالایی از خود نشان داد. نمی‌شود انکار کرد که مردم به دایناسورها علاقه زیادی دارند و شباهت Rodan به آن‌ها تاثیر به‌سزایی در محبوبیت Rodan داشته است. رودان در فیلم Godzilla: King of the Monsters از لحاظ بصری پیشرفت زیادی کرده بود و جذاب‌تر از گذشته به‌نظر می‌رسید. این هیولا باتوجه به اندازه بزرگ و توانایی پرواز خود می‌تواند خطرات بسیاری برای چه انسان و چه گودزیلا به‌وجود آورد.

2. Mechagodzilla

گودزیلا

بدون شک یکی از بهترین  راه‌ها برای مقابله با گودزیلا ساخت یک هیولای مکانیکی شبیه به خودش است. پس از آنکه در دهه ۷۰ Mechgodzilla به عنوان یک تهدید بیگانه معرفی شد، دیگر شاهد ساخته شدنش توسط انسان‌ها بودیم. این کاراکتر بر خلاف شخصیت‌هایی مانند Rodan یا Gigan در فیلم‌های بسیار موفقی حضور داشت و به همین دلیل شهرت قابل توجهی هم دارد. بدون وجود این کاراکتر هم قطعا اثری مانند «حاشیه اقیانوس آرام» (Pacific Rim) از گیلرمو دل‌تورو خلق نمی‌شد. مکاگودزیلا به انسان‌ها این توانایی را می‌دهد تا به صورتی عادلانه و برابر در مقابل گودزیلا بایستند. همچنین این ظرفیت وجود دارد که نویسندگان هر سلاح و قابلیتی که دوست دارند را به هیولای خود اضافه کنند و به نوعی دست آن‌ها در کار بازتر خواهد بود. این موجود یکی از خلاقانه‌ترین هیولاهایی است که در سری فیلم‌های گودزیلا مشاهده کرده‌ایم. اگر در فیلم‌های آینده، گودزیلا باز هم بخواهد در مقابل انسان‌ها قرار بگیرد، Mechagodzilla می‌تواند انتخاب مناسبی برای آن‌ها باشد.

1. King Ghidorah

گودزیلا

درست مثل شخصیت جوکر، King Ghidorah هم داستان‌ها و روایت‌های مختلفی دارد. وی همچنین بزرگ‌ترین دشمن گودزیلا محسوب می‌شود. طراحی بصری «شاه گیدورا» ظاهراً ساده و واضح است؛ اژدهایی بدون دست و دارای سه سر و دو دم. اما همین طراحی ساده یکی از مشهورترین و نمادین‌ترین شکل‌های دنیای گودزیلا است. درست مانند Roadan، شاه گیدورا هم از افسانه‌های یونان باستان گرفته شده و سازندگان وی را طوری خلق کرده اند که به معنای واقعی کلمه یکی از خطرناک‌ترین موجودات ممکن باشد. توانایی‌های این موجود بی‌شمار و جذاب هستند و گاهی به راحتی قوانین فیزیک را زیر پا می‌گذارند. به عنوان مثال King Ghidorah می‌تواند بادی تولید کند که حتی قدرتی فراتر از طوفان داشته باشد، یا مثلاً بدن خود را ترمیم کند و از دشمنانش انرژی استخراج کند. شاه گیدورا بدون تردید قدرتمندترین دشمن و حریف گودزیلا است که حتی در بسیاری از زمینه‌ها بر وی برتری دارد.

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/r5

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
شایان کرمیAaaaaa آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Aaaaaa
مهمان
Aaaaaa

دشمنی “قدر” نه “غدر”! از قدرت میاد این کلمه!

شایان کرمی
ویراستار

ممنون از دقت شما. اصلاح شد.

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...