اسپایدرمن از دنیای سینمایی مارول جدا می‌شود

سونی، دیزنی را مقصر شرایط موجود می‌داند!

0

پس از انتشار گزارشاتی مبنی بر خروج اسپایدرمن از دنیای سینمایی مارول، انتقادات به سوی سونی روانه شد. این شرکت اما با انتشار یک بیانیه رسمی، والت دیزنی را مقصر شرایط موجود دانسته است. شرکت سونی و استودیو مارول در سال ۲۰۱۵ قراردادی امضا کردند که در پی آن شخصیت اسپایدرمن وارد دنیای سینمایی می‌شد. آن‌ها تام هالند را به عنوان بازیگر جدید این ابرقهرمان انتخاب کردند و مدت کوتاهی بعد شاهد حضور او در فیلم Captain America: Civil War بودیم. پس از آن، در دو فیلم The Avengers و دو مستقل Spider-Man حضور پیدا کرد.

طبق گزارشات، شرکت سونی و استودیو مارول چند وقت اخیر مشغول مذاکره برای امضای قراردادی جدید با محوریت‌ فیلم‌های آینده فرنچایز Spider-Man بودند که با بن بست مواجه شده‌اند. ظاهراً دیزنی و مارول که تنها ۵ درصد از فروش فیلم‌های مرد عنکبوتی را دریافت می‌کردند، خواهان سهم ۵۰ درصدی شدند؛ درخواستی که توسط سونی رد شد تا نهایتاً مذاکرات به جایی نرسد. در حال حاضر هیچ قراردادی امضا نشده است و سونی قصد دارد تا فیلم‌های بعد Spider-Man را با نقش آفرینی تام هالند و بدون مشارکت مارول بسازد. البته هیچ کدام از استودیوها به این شایعات و گزارش‌ها واکنش نشان نداده‌اند.

پس از بالا گرفتن انتقادات، سخنگوی سونی پیکچرز با ارسال بیانیه‌ای رسمی برای وبسایت هالیوود ریپوتر، تقصیر شرایط موجود را گردن والت دیزنی انداخت. او گفت شرکت سونی از پایان رابطه کاری‌شان با مارول و کوین فایگی بسیار ناامید شده‌ است: «بیشتر خبرهای امروز، اتفاقات اخیر پیرامون حضور کوین فایگی در فرنچایز Spider-Man را به‌شکل ناردستی شرح داده‌اند. [از این خبر] ناامید شدیم اما به تصمیم والت دیزنی مبنی بر عدم حضور کوین فایگی به عنوان تهیه کننده ارشد در پروژه‌های آتی Spider-Man احترام می‌گذاریم. امیدواریم این شرایط در آینده تغییر کند اما درک می‌کنیم که والت دیزنی مسئولیت‌های فراوانی (از جمله شخصیت‌های جدیدی که اخیراً به دنیای سینمایی اضافه شدند) را به او محول کرده است.»

اسپایدرمن

سخنگوی سونی پیکچرز در ادامه صحبت‌های خود گفت مسئولیت‌های فراوان محول شده به کوین فایگی باعث شده تا وقت کافی برای کار کردن روی IP که برای آن‌ها نیست را نداشته باشد. این فرد در پایان از کوین فایگی بابت راهنمایی‌هایش قدردانی و اعلام کرد مسیری که به آن‎‌ها نشان داد را ادامه خواهند داد. موضوعی که به راحتی در این بیانیه قابل مشاهده بوده، این است که سونی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا والت دیزنی را مقصر اصلی اتفاقات اخیر جلوه دهد.

به خصوص اینکه سونی قصد داشته تا یک دنیای سینمایی براساس کمیک بوک‌های اسپایدرمن بسازد اما اضافه شدن این شخصیت به دنیای سینمایی مارول همه چیز را نقش برآب کرد. نکته قابل توجه دیگر، تصمیم هوشمندانه سونی برای عدم اشاره به موضوعات مالی بوده است. طبق شایعات، سونی به سهم ۵۰ درصدی از فروش فیلم‌های Spider-Man راضی نبوده و مقدار بیشتری را درخواست کرده بود.

سونی به جای اشاره کردن به بحث مالی، پای پروژه‌های کنونی مارول را به ماجرا باز کرده و ادعا می‌کند مشغله‌های کاری کوین فایگی به قدری زیاد است که نمی‌تواند روی فرنچایز Spider-Man کار کند. طبق اطلاعات رسمی، فایگی در حال حاضر روی ۵ فیلم سینمایی و ۵ سریال کار می‌کند تا برای پخش طی دو سال آینده آماده شوند.این موضوع را هم باید در نظر گرفت که سرنوشت مردان ایکس و چهار شگفت انگیز هنوز مشخص نیست و ممکن است فیلم‌ یا سریالی مخصوص آن‌ها به برنامه‌های مارول اضافه شود.

امیدها اما هنوز به‌طور کامل از بین نرفته است. طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده، هنوز شانس رسیدن به یک توافق میان سونی و مارول وجود دارد؛ نماینده سونی به وبسایت io9 گفته است اختلاف‌ها برطرف شده و مذاکرات همچنان ادامه دارد.

.کپی شد https://vgto.ir/r9

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...