ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شزم The Marvels - Banner
کمیک بوک

جابه‌جایی شخصیت‌های فیلم The Marvels ریشه در کمیک‌های شزم دارد

در فیلم The Marvels می‌بینیم که سه شخصیت ابرقهرمان کاپیتان مارول، مونیکا رمبو و میس مارول درگیر یک دردسر بزرگ هستند: جا به جایی مکان با یکدیگر! این دردسرِ دنباله فیلم Captain Marvel ایده متفاوتی ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

در فیلم The Marvels می‌بینیم که سه شخصیت ابرقهرمان کاپیتان مارول، مونیکا رمبو و میس مارول درگیر یک دردسر بزرگ هستند: جا به جایی مکان با یکدیگر!

این دردسرِ دنباله فیلم Captain Marvel ایده متفاوتی برای پیش بردن روایت به شمار می‌آید. ولی ریشه استفاده از این راهکار دنیای سینمایی مارول به یکی از شخصیت‌های مشهور حال حاضر دی‌سی می‌رسد؛ شخصیتی که امروزه با نام شزم می‌شناسیم. در این نوشتار بازگو خواهیم کرد که چطور این جا به جایی مکان‌های شخصیت‌های The Marvels به شزم پیوند می‌خورد.


چطور جا به جایی مکان به کاپیتان مارول رسید؟

پیش از این که کارول دنورز تبدیل به کاپیتان مارول شود، این جایگاه متعلق به یک بیگانه با نام مار-ول بود. دلیل این که انتشارات مارول تصمیم گرفت یک شخصیت با نام کاپیتان مارول را به وجود آورد تماماً به خاطر قاپیدن علامت تجاری یک شخصیت قدیمی‌تر و پرآوازه‌تر با همین نام بود. امروزه کاپیتان مارول پیشین را، به دلیل همین ماجرای علامت تجاری، با نام شزم می‌شناسیم.

هنگامی که مارول کامیکز علامت تجاری کاپیتان مارول را به دست آورد، شزم هنوز پسر بچه‌ای بود که با فریاد زدن یک واژه جادویی با یک ابرقهرمان بالغ جا به جا می‌شد. هر چند به دلایل عجیب و غریب مختلف، انتشارات فاوست (صاحب آن زمان شزم) داستانی درباره این شخصیت خود از پیش از این که انتشارات مارول با این نام شناخته شود منتشر نکرده بود. پس قابل درک است که انتشاراتی که به مارول تغییر نام داده بود دوست داشته باشد تا کاپیتان مارول خود را به دست آورد.

در یکی از نخستین تلاش‌های انتشارات مارول برای روایت ماجراهای شخصیت تازه خود، روی توماس و گیل کین به جای یک بیگانه با توانایی‌های انرژیک، مار-ول را در نگتیو زون قرار دادند و با یک ساید کیک نوجوان با نام ریک جونز پیوند زدند.

ریک یک جفت مچ‌بند با نام نگا-بندز (Nega-Bands)، داشت که با فعال کردن آن‌ها جایش با مار-ول عوض می‌شد. به این ترتیب، مار-ول در جایی که ریک در آن قرار داشت پدیدار می‌شود و ریک نیز جای این بیگانه را در نگتیو زون می‌گیرد. کم و بیش همین روش بین بیلی بتسون و هویت ابرقهرمانی او پیاده می‌شد.

چگونه میس مارول و کاپیتان مارول با یکدیگر جا به جا می‌شوند؟

همه چیز به النگو مربوط است. در رویدادهای سریال Ms. Marvel، داستان پس‌زمینه کامالا خان بازنویسی شد تا توانایی‌های این شخصیت به جهش‌یافتگی ژنتیکی او و یک میراث خانوادگی پیوند بخورد. در یکی از سکانس‌های پایانی سریال، می‌بینیم که النگوی کامالا به طور ناخواسته شروع به بازتاب انرژی کرده و میس مارول را به گوشه‌ای پرتاب می‌کند. ولی به جای کامالا این کارول دنورز است که از روی زمین بلند می‌شود.

النگوی میس مارول از جد مادری او به ارث رسیده است که در واقع یک پناهجو از بُعدی دیگر بود. همچنین به کری بودن ریشه‌های این وسیله اشاره شده است؛ همان نژادی که در فیلم Captain Marvel کارول دنروز را ربوده بودند و ذهش را شست و شو دادند. این که چگونه پیوندی بین کاپیتان مارول، میس مارول و مونیکا رمبو از طریق این النگو برای جا به جایی مکان‌هایشان برقرار شده چیزی است که فیلم توضیح می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Man
  Man | ۲۶ فروردین ۱۴۰۲

  یه سوال، الان این سه تا به هم تبدیل شدن بعد قراره بدن هم دیگه رو به هم برسونن؟
  هیچ دشمنی تو فیلم نیست؟

  • Eigi.1385.kabir
   Eigi.1385.kabir | ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

   چرا رهبر جدید کری ها

 • TheGuy
  TheGuy | ۲۶ فروردین ۱۴۰۲

  اشکال مارول توی این فیلم فقدان هایپ دار بودنشه.
  برای مثال شخصیت کاپیتان مارول توی کمیک ها یکی از رو مخ ترین کاراکتر هاست که همواره ضعف شخصیت پردازی داشته و بنده از رویداد جنگ داخلی ۲ ازش متنفر شدم.
  (استارک رو زد کشت و بعد قتل، جایگاه استارک در دولت آمریکا رو برعهده گفت.)
  مونیکا رمبو و میس مارول هم که کلا تو اوت تشریف دارند.
  تکلیف نیک فیوری و اسکرال ها هم که هنوز مشخص نشده.
  دشمن خفنی هم که حضور نداره.
  داستان دارک و خفنی هم که در راه نیست.
  چرا الان باید به کتک خوردن چهار تا کری و اسکرال توسط این سه تا اهمیت بدیم؟

مطالب پیشنهادی