ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

کم‌ترین و بیش‌ترین زمان پرواز تهران استانبول

افراد زیادی برای کار، دیدار با خویشاوندان و گردش چندروزه به استانبول سفر می‌کنند. حتی ممکن است شما هم یکی از مسافرینی باشید که قصد دارد به سایر کشورهای خارجی سفر کند و باید در ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۲۳:۱۵

افراد زیادی برای کار، دیدار با خویشاوندان و گردش چندروزه به استانبول سفر می‌کنند. حتی ممکن است شما هم یکی از مسافرینی باشید که قصد دارد به سایر کشورهای خارجی سفر کند و باید در استانبول به‌عنوان بخشی از سفر خود توقف داشته باشد. بنابراین نیاز دارید که بدانید در چه ساعتی به استانبول یا مقصد نهایی خود می‌رسید. البته نمی‌توان به طور قطعی گفت و ما در این مطلب قصد داریم کم‌ترین و بیش‌ترین زمان پرواز تهران استانبول را بررسی کنیم، پس همراه ما باشید.

فاصله تهران تا استانبول از راه‌های هوایی چقدر است؟

فاصله تهران تا استانبول از راه هوایی چیزی حدود 2041 کیلومتر برآورد شده که تقریبا یک ساعت و نیم الی 2 ساعت طول می‌کشد. البته نمی‌توان درباره مدت‌زمان پرواز به طور قطعی نظر داد. زیرا وقتی در مسیر تهران استانبول پرواز می‌کنید، مدت‌زمان پرواز شما تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نوع ایرلاین و شرایط جوی قرار می‌گیرد. برای مثال پرواز با ایرلاین‌های قشم ایر و ایران ایر در بازه زمانی یک ساعت و 30 دقیقه و در ایرلاین ماهان ایر در بازه زمانی یک ساعت و 45 دقیقه زمان می‌برد.

تمامی ایرلاین‌های پرواز تهران استانبول از نوع ایرانی نیستند و ایرلاین‌هایی مانند ترکیش ایرلاین نیز در این مسیر، پرواز دارند. پروازهای مستقیم با ترکیش ایرلاین در مسیر تهران به استانبول نیز حدود 3 ساعت زمان می‌برد. بعضی مسافرین از شهرهای دیگر تصمیم می‌گیرند که به استانبول بروند. برای مثال اگر از مشهد قصد دارید به استانبول بروید باید برای مقصد دیگری هم بلیط تهیه کنید. البته می‌توانید بلیط ایرلاین‌های خارجی را تهیه کنید که هزینه آن‌ها گران‌تر است. بهترین راهکار این است که ابتدا از شهر خود به تهران و سپس از تهران به استانبول بروید.

مهم ترین عوامل موثر در زمان پرواز تهران استانبول

برای تعیین مدت‌زمان سفری که از تهران به استانبول دارید باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. زیرا نمی‌توان مقدار آن را فقط با یک رقم تعیین کرد. البته در مورد پروازهای مستقیم این مقدار ساعت‌ها بیش‌تر به دلیل نوع ایرلاین هستند که چند دقیقه تفاوت دارند.

اما بین مبداهای مختلف نیز اختلاف ساعت زیادی در پروازهای مستقیم وجود دارد. در مورد پروازهای غیرمستقیم مسیر تهران استانبول باید به طور دقیق بررسی کرد. پس در این بخش عواملی که می‌توانند مدت‌زمان پرواز تهران استانبول را تحت تاثیر قرار دهند را بررسی می‌کنیم.

نوع پرواز

تمامی پروازهایی که از تهران به سمت استانبول راه میفتند، مستقیم نیستند. پس برای محاسبه مدت‌زمان آن بهتر است عامل مهم نوع پرواز به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید به طور دقیق از مدت‌زمان سفر خود مطلع شوید پیشنهاد می‌کنیم که بلیط تهران استانبول خود را از علی بابا بخرید. زیرا در انواع پروازهای مستقیم و غیرمستقیم مجموعه ما می‌توانید طول پرواز را ببینید. حتی مدت‌زمان توقف در فرودگاه بین مبدا و مقصد نیز قابل‌مشاهده هستند.

نوع ایرلاین

در مسیر تهران به استانبول، ایرلاین‌های مختلفی حضور دارند که فعالیت می‌کنند. اگر به پروازهای مستقیم و غیرمستقیم ایرلاین‌های مختلف این مسیر در سایت اینترنتی علی بابا نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که اختلاف زمانی در این پروازها دیده می‌شوند.

مبدا حرکت

ممکن است شما هم بخواهید از شهر دیگری به جز تهران به سمت استانبول بروید. پس، نیاز دارید که ابتدا به تهران و بعد در مسیر تهران استانبول پرواز کنید. البته بعضی از افراد از شهرهای دیگر، پروازهای غیرمستقیم و فرود اولیه در کشورهای عربی را انتخاب می‌کنند. در همه این حالت‌ها، مدت‌زمان سفر شما متفاوت خواهد شد. همچنین شرایط جوی یا نیاز هواپیما به سوخت‌گیری از عوامل دیگری هستند که پرواز شما و بازه زمانی آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

مدت‌زمان پرواز تهران استانبول در پروازهای مستقیم

در پروازهای مستقیم تهران استانبول، بازه زمانی یک ساعت و نیم الی 2 ساعت در نظر گرفته شده است. اما شما هم می‌دانید که ایرلاین‌های متفاوتی در این مسیر فعالیت دارند و قطعا در بازه‌های زمانی متفاوتی، هواپیما در مسیر تهران استانبول پرواز می‌کند.

مدت‌زمان پرواز تهران استانبول در پروازهای غیرمستقیم

تمامی پروازهایی که به استانبول انجام می‌شوند، مستقیم نیستند. به این صورت که بعضی پروازها غیرمستقیم بوده و شما برای رسیدن به مقصد، توقف کوتاهی در فرودگاه‌های دیگر خواهید داشت. همین موضوع باعث می‌شود مدت‌زمان سفر شما تغییر کند. اما در این باره نمی‌توان ساعت یکسانی را اعلام کرد. زیرا بازه زمانی پرواز تهران استانبول یا از شهرهای دیگر به استانبول از نوع غیرمستقیم، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارند.

مدت‌زمان متفاوت پروازهای تهران استانبول با مبداهای مختلف

مسیرهای متفاوتی برای رسیدن به ترکیه و استانبول وجود دارد؛ اما قطعا سریع‌ترین و آسان‌ترین راه، مسیرهای هوایی هستند. پس در علی بابا و در بخش پروازهای خارجی، بلیط هواپیما را با انتخاب مبدا و مقصد خود بخرید. همچنین احتمال دارد شما یکی از مسافرینی باشید که مبدا خود را تهران انتخاب نمی‌کند. پس باید بگوییم که ممکن است دیگر بعد از یک ساعت و نیم یا 2 ساعت به استانبول نرسید. زیرا مدت‌زمان آن کمی طولانی‌تر می‌شود.

 • تهران به ترکیه: یک ساعت و نیم الی 2 ساعت
 • مدت زمان پرواز از مشهد به مقصد استانبول: 4 ساعت و 40 دقیقه
 • اصفهان به استانبول: 4 ساعت و 5 دقیقه (پرواز مستقیم)
 • ·         6 ساعت و 15 دقیقه تا 6 ساعت و 45 دقیقه (پرواز غیرمستقیم)
 • شیراز به استانبول: 3 ساعت و 35 دقیقه تا 4 ساعت و 10 دقیقه

مسیر پرواز تهران استانبول، یکی از مسیرهای شلوغی است که افراد به دلایل مختلف به این شهر می‌روند. اما قطعا برای هماهنگی با کسی که به استقبال شما می‌آید، پرواز بعدی‌تان به کشور دیگر یا هماهنگی با هتل نیاز دارید که بدانید در چه ساعتی به استانبول می‌رسید. این همان مسئله‌ای است که ما در این مطلب بررسی کردیم. اکنون می‌دانید که مدت‌زمان متفاوتی برای پرواز در این مسیر وجود دارد و برای اطلاع دقیق از ساعت رسیدن خود پیشنهاد می‌کنیم بلیط‌های این مسیر را از علی بابا بخرید. زیرا تمام اطلاعات پرواز را به طور کامل وجود دارد. به‌طورکلی کم‌ترین و بیش‌ترین زمان پرواز تهران استانبول چیزی حدود 3 تا 31 ساعت برآورد شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • mrsam(در انتظار هالو نایت سیلک سانگ)
  mrsam(در انتظار هالو نایت سیلک سانگ) | ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  پرواز که نمیشه گرونه
  قاچاقی هم میبرید؟؟؟

مطالب پیشنهادی