برند ایکس باکس با جدیت بیشتری به فعالیت در بازار آسیای شرقی ادامه خواهد داد

آیا مایکروسافت بالاخره می‌تواند جایگاه خود را در ژاپن پیدا کند؟

0

مایکروسافت با برند ایکس باکس خود همواره محبوبیت و سهم خود در بازار آمریکای شمالی و اروپا را حفظ کرده اما هیچوقت نتوانسته جایی در ژاپن پیدا کند. چرا که رئیس بخش ایکس باکس یعنی فیل اسپنسر، اخیرا شروع به تلاش برای بهبود روابط با بازی‌سازان و ناشران ژاپنی کرده تا آن‌ها را برای انتشار بازی‌هایشان بر روی این پلتفرم متقاعد کند.

حاصل تلاش او را می‌توان در خبر غافل‌گیر کننده انتشار بازی Phantasy Star Online 2 برای ایکس باکس وان  و محلی‌سازی آن برای بازار آمریکا مشاهده کرد. بازی آنلاینی که اولین عرضه آن به 7 سال پیش برمی‌گردد و تا قبل از این فقط در بازار شرق آسیا در دسترس بود. حال ارون گرینبرگ، مدیر بازاریابی ایکس باکس در مصاحبه‌ای با وبسایت Twinfinite اعلام کرده که این قراردادها هم به نفع بازی‌سازان ژاپنی است و هم مایکروسافت. چرا که هم مخاطبین جدیدی را با این نوع بازی‌های خاص‌تر آشنا می‌کند و از طرفی دیگر باعث بزرگ‌تر شدن کاتالوگ بازی‌های ژاپنی ایکس باکس می‌شود.

این هم برای ما و هم سگا عالی است. جا دارد بابت ایجاد این همکاری‌ها و سفرهای متعدد به ژاپن برای ملاقات آن تیم‌ها از فیل تشکر کنم. اگر با فیل به این مدل سفرها بروید، می‌بینید که او چگونه با علاقه تمام همراه با سازنده‌ها آثارشان را بازی می‌کند. این موضوعی است که این صنعت را به این اندازه لذت‌بخش می‌کند. این عشق به بازی‌ها و شادی‌هایی که آن‌ها وارد زندگی مردم می‌کنند. برخی از بهترین بازی‌سازهای دنیا در ژاپن هستند و فکر می‌کنم عالی باشد اگر ساخته‌ها و خلاقیتشان را به بازار گسترده‌تری معرفی کنیم.

این که تلاش‌های مایکروسافت در نهایت چقدر نتیجه دهد را زمان مشخص می‌کند. به هر حال ژاپن همچنان یکی از مهم‌ترین بازارهای بازی دنیا را در اختیار دارد و به نظر می‌رسد مایکروسافت برای به دست آوردن سهم خود، هرچند اندک، مصمم است.

.کپی شد https://vgto.ir/ry

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...