طرح جنجالی پلی استیشن 5 احتمالاً واقعی است

البته نه آنطور که فکرش را می‌کنید

3

احتمالا تا بهمن ماه خبر رسمی عرضه پلی استیشن ۵ را نخواهیم شنید اما انتشار هفتگی شایعاتی در رابطه با کنسول نسل بعدی سونی تا آن زمان چیزی است که باید انتظارش را داشته باشیم. دو روز پیش پتنتی LetGoDigital منتشر شد. به گمان برخی، این پتنت ظاهر احتمالی پلی استیشن ۵ را نشان می‌دهد و شاید هم فقط شباهت‌هایی به آن داشته باشد. اما امروز خبرهای بیشتری در این زمینه منتشر شده‌اند.

داستان از جایی شروع می‌شود که متیو استات، یکی از طراحان ارشد استودیوی کد مسترز چنین پیامی را در توییتر منتشر کرد: «این پتنت کیت توسعه (Dev Kit) را نشان می‌دهد که اکنون در دفتر داریم. شاید خود کنسولی که عرضه خواهد شد هم چنین ظاهری داشته باشد.» استات اکنون این توییت را پاک کرده است.

اگر اطلاعاتی که این طراح ارشد توییت کرده درست باشد، می‌توان تقریبا مطمئن شد که ظاهر پلی استیشن ۵ با چیزی که در این پتنت دیده‌ایم فرق خواهد داشت چرا که خیلی کم پیش می‌آید Dev Kit هایی که سازندگان برای استودیو‌های مختلف ارسال می‌کنند شباهت حتی اندکی هم با محصول نهایی داشته باشند. برای مثال کیت مربوط به پلی استیشن ۴ که عکسش را در زیر می‌بینید اصلا به کنسولی که اکنون در بازار موجود است شبیه نیست:

پتنت پلی استیشن ۵

هنوز سونی نسبت به این اخبار واکنشی نشان نداده. تنها چیزی که کمپانی به طور رسمی در مورد کنسول بعدی‌اش اعلام کرده، برخی ویژگی‌های سخت افزاری مانند پشتیبانی از کیفیت 8K و بهره‌گیری از قابلیت رهگیری پرتو بوده است. همچنین اخبار حاکی از آن است که سونی استودیو‌های بیشتری را برای ساخت عناوین انحصاری کنسول نسل نهمی‌اش در اختیار خواهد گرفت. اکنون احتمال این که پتنت منتشر شده شباهتی به کنسول نهایی داشته باشد از قبل هم کمتر شده اما هنوز هم نمی‌توان چیزی را با قاطعیت تایید کرد. تا بهمن ماه و رونمایی پلی استیشن ۵ منتظر باشید.

.کپی شد https://vgto.ir/rz

3
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
3 نویسندگان دیدگاه
erfaniShadowپژمان طیبی آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
iShadow
کاربر
iShadow

۱۵-۲۰ میلیون پول می‌خواد :((((((((((((((((((((((((((((((((

پژمان طیبی
مهمان
پژمان طیبی

میدونم که طراح های سونی ، بد سلیقه نیستند …
شاید یک کم قفلی بزنند روی یک طرح ( مثل گوشی هاش ) ولی همون چیزی هم که روش قفلی میزنند ، خدایی چیز قشنگی هستش از دیدگاه زیبایی شناسی طراحی صنعتی ..
کما اینکه ، پلی استیشن ۴ نسخصه اصلی ، یک شاهکار طراحی بود … با اون شکاف نورانی زیبا که تمام دکمه های دستگاه رو توی خودش جا داده بود … و طرحی بسیار مینیمال و خلوت خلق کرده بود .

erfan
مهمان
erfan

و طراحی پلی استیشن ۳ هم شاهکار بود و حتی پی اس ۲ و پی اس۱ اسلیم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...