ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

آپدیت جدید کلش آو کلنز شامل چه تغییراتی می‌شود؟

از همان ابتدای کار کلش آو کلنز بسیار محبوب بود. بازی استراتژیکی که باید در آن از منابع دهکده خود مراقبت کنید و با نیروهای متنوعی که بازی در اختیارتان می‌گذارد به دیگر دهکده‌ها حمله ...

علی جعفری پور
نوشته شده توسط علی جعفری پور | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

از همان ابتدای کار کلش آو کلنز بسیار محبوب بود. بازی استراتژیکی که باید در آن از منابع دهکده خود مراقبت کنید و با نیروهای متنوعی که بازی در اختیارتان می‌گذارد به دیگر دهکده‌ها حمله و آن‌ها را غارت کنید. استودیو سوپرسل در سال ۲۰۱۷ به پیشنهاد طرفداران پاسخ مثبت داد و دومین دهکده را در اختیار بازیکنان قرار داد. در این دهکده همه‌چیز از نیروهای بازی گرفته تا وسایل دفاعی شما فرق می‌کند.

حالا سوپرسل طی خبری، تمامی ویژگی‌های جدید این دهکده را با تغییرات فراوان و ویژگی‌های جدیدش، با بازیکنان در میان گذاشته که در این مقاله سراغ بررسی آن‌ها می‌رویم؛ با ویجیاتو همراه باشید.

بیلدرهال سطح ۱۰

مدت زمان زیادی است که از ارتقای آخرین سطح بیلدرهال می‌گذرد و بازیکنان تا سطح ۹ می‌توانستند آن را ارتقا بدهند و شاید مهم‌ترین بخش این آپدیت مربوط به بیلدرهال است، چرا که سطح ۱۰ آن در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد و علاوه بر افزایش سطح آن، ویژگی‌های جدیدی را می‌توانید به دهکده خود اضافه کنید. با ارتقای بیلدرهال به سطح ۱۰، وسایل دفاعی شما نیز قابل ارتقا به این سطح نیز هستند. در این بین یک وسیله دفاعی جدید و یک نیروی جدید با نام الکتروفایر ویزارد نیز برای شما در دسترس قرار می‌گیرد.

جزئیات بیلدرهال لول ۱۰:

 • هزینه ارتقا: ۴,۸۰۰,۰۰۰ میلیون طلا
 • زمان ارتقا: ۷ روز
 • ظرفیت نگهداری طلا: ۱.۵ میلیون طلا
 • ظرفیت نگهداری اکسیر: ۱.۵ میلیون اکسیر
 • میزان سلامتی: ۲۷۵۰
 • وسایل دفاعی جدید: یک مین و یک کمان (X-Bow)

کمان

با ارتقای بیلدرهال به سطح ۱۰، شاهد آزاد شدن کمان در دهکده دوم خود هستیم. کمان در این بخش دقیقا مشابه کمان دهکده اصلی عمل می‌کند. کمان ۲ حالت اصلی برای دفاع را شامل می‌شود که اولین حالت فقط نیروهای زمینی و دومین حالت فقط نیروهای هوایی را شامل می‌شود.

جزئیات کمان:

 • هزینه خرید: ۴,۴۰۰,۰۰۰ میلیون طلا
 • زمان ساخت: ۷ روز
 • برد کمان: ۱۲ کاشی
 • نوع هدف‌گیری: هدف‌گیری مفرد دشمن
 • هدف‌ها: زمین و هوا (بسته به نوع انتخابی)
 • هدف مورد علاقه: هرچیزی

الکتروفایر ویزارد

در دهکده دوم، شما نیروهایی را دارید که هنگام مبارزه می‌توانند تاکتیک خود را عوض کنند تا نتیجه بهتری از حمله خود بگیرید. هیچ نیرویی بهتر از الکتروفایر ویزارد این کار را هنگام مبارزه انجام نمی‌دهد.

الکتروفایر ویزارد با ارتقای بیلدرهال خود به سطح ۱۰ وسربازخانه به سطح ۱۲ آزاد می‌شود و آتش و صاعقه را هم زمان به میدان نبرد می‌برد. این نیروی جدید سلامتی کمتری نسبت به دیگر نیروهای بازی دارد، اما میزان خرابی که به وسایل دشمن وارد می‌کند بسیار زیاد است.

این شخصیت همان‌طور که گفتیم ۲ حالت مختلف مبارزه دارد:

حالت اینفرنو:

در این حالت الکتروفایر ویزارد می‌تواند یک توپ آتشین پرتاب کند که به مرور زمان میزان خسارت ناشی از آن بیشتر و بیشتر می‌شود.

حالت الکترو:

در این حالت، جادوگر ما برقی پرتاب می‌کند که نسبت به حالت اول میزان خسارت کمتری وارد می‌کند اما هم‌زمان به چند آیتم برخورد می‌کند (درست شبیه الکترودراگون در نقشه اصلی بازی). در حالت پیش فرض این شخصیت با حالت اینفرمو احضار می‌شود و برای تغییردادن آن می‌توانید قبل از حمله، روی عکس این شخصیت کلیک کنید تا حالت آن عوض شود.

جزئیات الکتروفایر ویزارد:

 • سطح مورد نیاز بیلدرهال برای آزاد شدن: سطح ۱۰
 • نوع هدف‌گیری: هدف‌گیری مفرد
 • میزان فضا در هر کمپ: ۱ عدد
 • هدف مورد علاقه: هرچیزی
 • هدف‌ها: زمین و هوا
 • سرعت حرکت: ۲۲

دیوارهای جدا از هم

تا اینجای کار، ما شاهد دیوارهایی بودیم که به صورت یک ردیف بلوک به هم چسبیده بودند و امکان چینش شخصی‌تر را از ما می‌گرفتند اما در آپدیت جدید، این دیوارها از هم جدا شده و درست شبیه نقشه اصلی بازی، می‌توانید آن‌ها را با توجه به سلیقه خود بچینید.

قدرت‌های داینامیک نیروها

در آپدیت جدید، نیرو‌ها، قدرت آن‌ها و طریقه حمله‌ای که می‌توانید داشته باشید به کل عوض شده، طوری که الان بازی بسیار استراتژیک‌تر پیش می‌رود. در آپدیت جدید علاوه بر نیرو‌هایی که هر شخصیت داشت، نیروی جدیدی برای اکثر نیروها به صورت جداگانه در نظر گرفته شده که شما می‌بایست آن‌ها را جداگانه فعال کنید.

به طور مثال در نسخه قدیم شما نیرو‌ها را در زمین حریف احضار می‌کردید و در ادامه تنها شاهد نبرد آن‌ها بودید ولی در این آپدیت هر کدام از شخصیت‌های بازی، نیرویی جداگانه دارند که شما باید ‌آن‌ها را دستی و به موقع فعال کنید. به طور مثال غول‌های بوکسور حالا علاوه بر میزان تخریب زیاد، قدرتی دارند که یک لایه محافظتی در میان نبرد برای آن‌ها با فرمان شما فعال می‌شود. برای بعضی از شخصیت‌ها هم بازی به صورت اتوماتیک این قابلیت را درست مانند قبل فعال می‌کند مثل نیروی غیب بودن کمان‌دارها هنگام احضار.

قهرمان ماشینی جدید - بتل کوپتر

بعد از آپدیت جدید، مستر بیلدر هم‌چنان تنها قهرمان نقشه دوم بازی است، اما یک وسیله جدید به نام بتل کوپتر دارد که به وسیله آن از طریق هوا به نقشه دشمن حمله می‌کند.

جزئیات بتل کوپتر:

 • قابل خرید در بیلدرهال سطح ۸
 • حمله از طریق هوا
 • سرعت کم هنگام حرکت اما شعاع بلند هنگام حمله و سطح سلامتی متوسط
 • با فعال‌سازی قابلیت ویژه، بتل کوپتر به سمت هدف خود با سرعت بالا حرکت کرده و یک بمب غول‌آسا به سمت دشمن خود پرتاب می‌کند.

با B.O.B آشنا شوید

زمانی که بازیکن‌ها بیلدرهال خود را به سطح ۹ ارتقا دهند، یک سری چالش‌ برای آن‌ها آزاد می‌شود. با تکمیل این چالش‌ها می‌توانید به B.O.B دسترسی داشته باشید؛ یک دستیار هوشمند رباتیک که شما را در کار ساخت و ساز همراهی می‌کند.

با آزاد کردن B.O.B، شما به ششمین بیلدر خود به صورت رسمی دسترسی پیدا می‌کنید.

چالش‌هایی که برای آزاد کردن B.O.B باید انجام دهید:

 • ۳ سطح مختلف از وسایل خود را به صورت Gear ارتقا دهید.
 • یکی از نیرو‌های خود را به سطح ۱۸ ارتقا دهید.
 • یکی از وسایل دفاعی خود را به سطح ۹ ارتقا دهید.
 • به صورت کلی جمع سطح قهرمان‌های شما باید به عدد ۴۵ برسد.

با این حرکت و وجود B.O.B و O.T.T.O، شما علاوه بر مستربیلدر حالا شاهد یک بیلدر کمکی در نقشه دوم خود هستید.

نقشه ۲ سطحی بازی

در این آپدیت، یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که شامل هستیم، مربوط به نوع حملات است که به طور کلی تغییر پیدا کرده‌اند. حالا کسانی که بیلدرهال از سطح ۱ تا ۵ داشته باشند، راحت‌تر می‌توانند با حمله به دیگران و دفاع از زمین خود رشد کنند و آیتم‌های خود را ارتقا دهند اما در مقابل ارتقا و حمله با داشتن بیلدرهال سطح بین ۶ تا ۱۰ سخت‌تر و پیچیده‌تر از قبل شده است.

با رسیدن به سطح ۶ از بیلدرهال که به استیج ۲ معروف است، شاهد لایه‌ای دیگر از نقشه بازی هستیم که به شما اجازه می‌دهد تا برخی از نیرو‌ها و وسایل دفاعی خود را به آن قسمت منتقل کنید.

در استیج ۲ از نقشه دوم، شاهد یک ساختمان مرکزی دیگر هستیم که نقش بیلدرهال در استیج ۱ را برای شما ایفا می‌کند و پایگاه O.T.T.O نام دارد. زمان حمله وقتی شما به این ساختمان حمله کنید، درست شبیه به بیلدرهال با تخریب آن یک ستاره به شما تعلق می‌گیرد.

سیستم جدید غارت منابع

در نسخه قبلی، تعداد حملاتی که می‌توانستید در طول یک روز کامل داشته باشید تا به شما منابع خوبی اهدا شود، ۳ برد پیاپی بود اما در آپدیت جدید این سیستم به طور کل به روز شده است. در سیستم جدید حالا شاهد ۲ حالت ستاره‌ای مختلف هستیم، یکی ستاره‌های برنزی و دیگری ستاره‌های نقره‌ای. ۳ ستاره‌ی برنزی با حمله به استیج ۱ و ۳ ستاره‌ی نقره‌ای با حمله به استیج ۲ به دست می‌آیند؛ جمعا ۶ ستاره!

در سیستم جدید، حملات مستقیم ۲ بازیکن به همدیگر حذف شده و زمانی که شما به یک بازیکن حمله می‌کنید، در طی حمله درهای دهکده شما برای حمله در مقابل دیگر بازیکنان باز می‌شود و به نفع شماست که هرچه سریع‌تر به حمله خود پایان دهید. در این بین بعد از تکمیل حملات استیج ۱، با همان مقدار نیرو و مقدار سلامتی که برایشان باقی مانده باید به سراغ حملات استیج ۲ بروید.

کلبه شفادهنده

این ساختمان جدید، موقع حملات به شما کمک می‌کند و سلامتی نیرو‌های شما را هنگام استراحت به آن‌ها بازمی‌گرداند تا هنگام حملات استیج ۲ دچار مشکل نشوید. کلبه شفادهنده با داشتن سطح ششم بیلدرهال آزاد می‌شود و برای ساخت آن به ۱۵۰۰۰۰۰ میلیون اکسیر نیازمندید.

توانایی جدید بتل ماشین و بتل کوپتر

در نسخه‌ی قبلی بتل ماشین قابلیتی داشت که هنگام حمله فعال می‌شد و علاوه بر تخریب چندبرابری، مقداری از سلامتی آن دوباره بازمی‌گشت و در آپدیت جدید شاهد نسخه به روزتر این قابلیت هستیم؛ به طوری که بتل ماشین و بتل کوپتر حالا دارای سه سطح مختلف از این توانایی هستند.

در حالی که سطح سوم نیازمند زمان بیشتری برای آماده شدن است، به شما اجازه می‌دهد تا مقدار سلامتی و میزان تخریب بالاتری به قهرمان خود بدهید اما در مقابل سطح یک از این قابلیت زودتر فعال شده اما مقدار سلامتی که به شما بازمی‌گرداند ناچیز است.

این آپدیت جدید از بازی در حال حاضر برای اندروید و آی‌او‌اس منتشر شده است. نظر شما درباره ویژگی‌های جدید بازی چیست؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • amir f87
  amir f87 | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  خیلی جالبه ولی خیلی شلوغ تر شده

 • TheGuy
  TheGuy | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  یه چند وقتی شده که آپدیت های کلش آو کلنز و تلگرام دیگه هایپ خاصی برای کاربران ندارند.
  پ.ن اخلاقی: شما هر چقدر هم در هر زمینه ای خوب باشید آخرش ممکنه روزی جایگزین بشید....
  پس در لحظه زندگی کن.

  • amir f87
   amir f87 | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   کلش شاید ولی تلگرام هنوز از بهترین پیام رسان هاست قابلیت های خوبی هم داره این که نیاز به قند شکن داره مشکل ماست

مطالب پیشنهادی