ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

۸ نکته ضروری که قبل از تجربه Lies of P باید بدانید

در این مقاله سراغ ۸ نکته ضروری از بازی Lies of P رفته‌ایم که باید بدانید؛ همراه ویجیاتو باشید.

علی جعفری پور
نوشته شده توسط علی جعفری پور | ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

بازی جدید Lies of P جدیدترین بازی در ژانر سولزلایک است که به تازگی منتشر شده و طبیعتا قرار نیست بازی راحتی باشد بلکه در مقابل بسیار سخت است. در این بازی هرچیزی به دنبال کشتن شماست. از باس‌های غول‌پیکر بگیرید تا ربات‌های حلبی که اگر کمی آن‌ها را دست کم بگیرید به راحتی شما را از روی زمین محو می‌کنند. هم‌چنین در بازی Lies of P برخلاف دیگر بازی‌های سولزلایک، نمی‌توانید درجه سختی بازی را به صورت دستی تغییر دهید و همین سبب می‌شود تا بارها یک مرحله ساده را ببازید. اما نگران نباشید؛ چرا که در این مقاله سراغ ۸ نکته کاربردی و ضروری رفتیم که به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر از پس این بازی چالش‌برانگیز بربیایید؛ همراه ویجیاتو باشید.


خشن رفتار کنید

درست مانند Bloodborne، این بازی هم از مکانیکی بهره‌مند است که به شما اجازه می‌دهد تا سلامتی از دست رفته خود توسط دشمن را با حمله به سمت او پس بگیرید. علاوه بر این موضوع، با حملات پی در پی به سمت حریف، می‌توانید تعادل او را از بین ببرید و با تغییر رنگ نوار سلامتی‌اش به سفید، دشمنان دفاع خود را از دست می‌دهند و گیج می‌شوند و دقیقا همین جا است که می‌توانید از فرصت استفاده کنید تا با یک حمله سنگین، مقدار زیادی از سلامتی او را با یک ضربه از بین ببرید. این روش برای اکثر دشمنان بازی جوابگو است ولی اگر دو دل باشید و بیش از حد به دشمن زمان دهید، این خود شما هستید که کشته می‌شوید. پس تا جای ممکن خشن رفتار کنید.


سلاح خود را تیز و تمیز نگه دارید

مبارزه با انسان‌ها و عروسک‌ها در سراسر شهر برآشفته Krat، در نهایت باعث کند شدن سلاح شما می‌شود. حال اگر به این نکته توجه نکنید و با این سلاح کند به مبارزه ادامه دهید، سلاح شما میان مبارزه می‌شکند و دیگر نمی‌توانید از پس باس‌های قوی بازی به راحتی بربیایید. به همین دلیل بهتر است تا قبل از هر مبارزه‌ای نگاهی به سلاح خود داشته باشید تا در بهترین و تیزترین حالت قرار گرفته باشد. هم‌چنین اگر سلاح خود را با آیتمی به نام Grinder در بازی ترکیب کنید، علاوه بر اینکه عمر آن بالا می‌رود، میزان صدمه‌ای که می‌توانید به دشمن وارد کنید، به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این موضوع، شما می‌توانید المان‌های متنوعی مثل آتش یا سم را به Grinder اضافه کنید تا از سلاح خود به قوی‌ترین شکل ممکن استفاده کنید.


سلاح‌های خود را به دو قسمت تقسیم کنید

این نکته دقیقا برخلاف نکته قبلی عمل می‌کند اما فوق‌العاده کارساز است. در بازی Lies of P این امکان وجود دارد تا چند بخش مختلف از یک سلاح را با چند بخش از سلاح دیگر ترکیب کنید تا یک سلاح جدید خلق کنید. به طور مثال شاید شما نیاز به سلاحی داشته باشید که صدمه زیادی به دشمن وارد کند اما این سلاح بسیار کند عمل می‌کند؛ دقیقا در این بخش شما می‌توانید دسته و تیغه سلاح را از یکدیگر جدا کنید و با انتخاب دسته‌ای از سلاحی سریع‌تر و ترکیب آن با تیغه مورد نظرتان، سلاحی جدید خلق کنید که علاوه بر سرعت زیاد، صدمه جدی هم به دشمن وارد کند. فقط حواستان باشد که سلاح جدید نیاز به تیز شدن دارد و بعد از پیشروی با آن، می‌توانید به خوبی دیگر سلاح‌های دیگر آن را ارتقا دهید.


قابلیت جاخالی دادن پینوکیو را هرچه سریع‌تر ارتقا دهید

در دمویی که از بازی Lies of P منتشر شد، همه چیز خوب بود به جز یک مورد و آن هم جاخالی دادن شخصیت اصلی بازی یعنی پینوکیو در برابر حملات دشمن بود. جاخالی دادن یکی از حیاتی‌ترین المان‌های بازی‌های سولزلایک محسوب می‌شود اما در بازی Lies of P ما شاهد یک مکانیک کند، بلااستفاده و مبهم هستیم. طوری که شاید از هر ۱۰ موقعیت در حالت عادی تنها یک یا دو مورد با موفقیت انجام شود. شخصیت پینوکیو در بازی عضو‌های حیاتی زیادی دارد که هرکدام قابلیت ارتقا دارند و در بازی آن‌ها را عضوهای حیاتی پی (P-Organs) تلقی می‌کنیم. هرچه پیشرفت شما در بازی بیشتر شود، با شکست باس‌ها یا گشتن در صندوقچه‌های بازی، می‌توانید المان‌هایی به نام کوارتز به دست آورید که وظیفه این کوارتزها، ارتقای عضوهای حیاتی پی است. به طور مثال با ارتقای عضوهای حیاتی پی می‌توانید آیتم‌های سلامتی بیشتری در طول مسیر همراه خود داشته باشید. ولی طمع نکنید چراکه مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ارتقای پی، همان قابلیت جاخالی دادن (Dodge) است که در وهله اول باید به آن بپردازید. پس تا جای ممکن کوارتز جمع کنید و این قابلیت پینوکیو را از همان ابتدایی‌ترین مراحل بازی ارتقا دهید.


توضیحات مربوط به هر آیتم را با دقت بخوانید

شاید این نکته برای طرفداران بازی‌های سولزلایک خیلی پیش پا افتاده باشد اما قطعا یکی از مهم‌ترین نکات مربوط به بازی Lies of P محسوب می‌شود. در سرتاسر نقشه بازی که شهر Krat را به تصویر کشیده، شاهد یادداشت‌های زیادی هستیم که توضیحات خاصی را در مورد شهر، آیتم‌های بازی و باس‌ها به شما ارائه می‌کنند. این توضیحات در واقع به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر در بازی به گشت و گذار بپردازید و با دشمنان به آسانی کنار بیایید. هم‌چنین در بعضی از این یادداشت‌ها، به شما توضیح می‌دهد که چگونه و کجا آیتم‌های کمیاب خود را با آیتم‌های کمیاب دیگری معاوضه کنید.


لباس‌های خود را مکرر عضو کنید

در اکثر بازی‌های نقش‌آفرینی این امکان وجود دارد تا لباس‌های خود را متناسب با سلیقه خود عوض کنید تا بهتر به چشم بیایند اما در بازی Lies of P قضیه فرق می‌کند. در این بازی، برخورد هر NPC با شما بستگی به لباسی دارد که بر تن کرده‌اید. این احتمال وجود دارد تا با لباسی خاص، شخصیت‌های بازی را تحت تاثیر قرار دهید تا حین مبارزه با یک باس‌فایت به کمک شما بیایند یا در مقابل از تیپ شما بدشان بیاید و به شما حمله کنند! حالا حتما در ذهن خود سوال می‌کنید که از کجا متوجه شوید چه لباسی را چه زمانی بپوشید؟ جواب ساده است؛ حتما توضیحاتی که هر آیتم دارد را بخوانید تا به این نکته پی ببرید.


توانایی خود در دفاع را تا جای ممکن بالا ببرید

در بالاتر به شما از سیستم بد جاخالی دادن بازی گفتیم و این تنها نکته منفی نیست چرا که سیستم پری (Parry) و دفاع بازی نیز ایرادات زیادی دارد. اما یک راه وجود دارد و آن این است که توانایی دفاع خود را تا جای ممکن در بازی تقویت کنید. با این کار، شما زمان‌بندی‌های مناسب را به راحتی یاد می‌گیرید و در برابر هر دشمنی راحت‌تر می‌توانید از خود دفاع کنید. با دفاع به موقع در برابر حملات دشمن و استفاده از سیستم پری، باعث می‌شوید تا دشمن سریع‌تر خسته شود و در نهایت دفاع خود را از دست بدهد تا بتوانید خیلی راحت به او حمله‌ور شوید. شاید با تمرین زیاد در یاد گرفتن دفاع، زیاد کشته شوید اما مطمئنا ارزش این کار را دارد.


یار شبحی خود را احضار کنید

در اکثر بازی‌های سولزلایک، شما این قابلیت را دارید تا یک شخصیت قوی احضار کنید تا در حین مبارزه به کمک شما بیاید و در بازی Lies of P هم این قابلیت وجود دارد. یار شبحی شما در واقع یک شوالیه جذاب با موهای سفید است که بعد از احضار، به شما در بسیاری از باس‌فایت‌های بازی کمک می‌کند. شما می‌توانید با تکه‌های ستاره‌ای که به مرور در اکثر نقاط بازی پیدا می‌کنید این شخصیت را احضار کنید و حتی آن را هنگام احضار، قوی‌تر هم کنید. سنگ‌هایی کریستالی به نام Wishstone در بازی وجود دارند که به شما این قابلیت را می‌دهند تا میزان سلامتی یا میزان صدمه وارد بر حریف یار شبحی خود را بالا ببرید. این شوالیه کمکی، در واقع درست مانند شما حمله می‌کند، از خودش دفاع می‌کند و حتی می‌تواند سر دشمن را به اندازه کافی گرم کند تا شما از آیتم‌های مصرفی خود به راحتی استفاده کنید.


مطلب پیشنهادی
باقلوا؛ اما این‌بار شیرین‌تر از همیشه
جواب بازی باقلوا | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۱۱۳۱
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • گوست مهربون
  گوست مهربون | ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  آقا به جای عوض نوشتید عضو تو قسمت لباس

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  شباهت Lies of p به دارک سولز ۲ به اندازه بلادبورنه،حتی شاید بیشتر
  سلاح ها انگار از کاغذ توالت ساخته شدن و بعد از چهار ضربه کاملا بی‌مصرف میشن
  سیستم جاخالی دادنش هم ضعیفه و برای اینکه عین آدم جاخالی بده باید لول هاتون رو سر یه چیز بی ارزش هدر بدید
  Parry هم اینطور که میگن مشکل داره
  یادمه واکنش NPC ها به لباس هم توی دارک سولز ۲ بود
  جالبه اومدن از ایرادات بازی هم الهام گرفتن:/

  امیدوارم در نهایت بازی خوبی بشه و هم‌رده سولزبورن های خود فرام سافتور قرار بگیره (که احتمالش کمه)

  • leonskenedy
   leonskenedy | ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

   جز اولیش باهات موافقم
   دیوربیلیتی سلاح هاش زیاد نیست ولی به اندازه دارک 2 کم نیست و البته خیلی راحت تعمیر میشه
   ولی شبیه ترینش همون جاخالی هست

   • Matin-Artorias
    Matin-Artorias | ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

    ولی مکانیزم نیزه سنتیر خیلی خفن بود
    توی ۲ دقیقه شکستمش با استفاده از همون فیلها

    • leonskenedy
     leonskenedy | ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

     آره کلا سلاح خفنیه
     سیستم دیوربیلیتی بازی رو دور میزنه

  • ARSHIA._.
   ARSHIA._. | ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

   قطعا هیچ شرکتی نمیتونه تو سولز لایک با پای فرام سافتور برسه
   ولی خب باز ت ونوع خودش خوبه

  • Two-crowned
   Two-crowned | ۸ مهر ۱۴۰۲

   نه، تو دارک ۲ کسی درباره لباست چیزی نمی گفت.

 • ARSHIA._.
  ARSHIA._. | ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  اتفاقا یکی میخواست اینو شب دانلود کنه تو همین سایت گفته بود

مطالب پیشنهادی