باکس آفیس: باز هم کسی حریف دلقک نشد

البته قهرمانان اصلی جنیفر لوپز و سایر اغواگران بودند

0

آخرین ارقام باکس آفیس منتشر شد و همانند هفته قبل، قسمت دوم فیلم ترسناک IT موفق شد عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته را کسب کند اما برنده اصلی این هفته فیلم تازه اکران شده اغواگران (Hustlers) بود که عملکردی به مراتب بهتر از پیش‌بینی‌ها داشت.

قسمت دوم IT با فروش ۴۰.۷ میلیون دلاری بار دیگر در مقام اول قرار گرفت و مجموع فروش داخلی خود را در عرض ۱۰ روز به ۱۵۳.۸ میلیون دلار رساند که با وجود افت ۳۰ درصدی نسبت به نسخه اول، همچنان رقم خوبی به حساب می‌آید. مجموع فروش جهانی این اثر نیز تا به حال به ۳۲۳.۳ میلیون دلار رسیده است.

جایگاه بعدی به تصاحب اغواگران درآمد که موفق شدند بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کنند و با باکس آفیس ۳۳.۲ میلیون دلاری، تبدیل به بهترین افتتاحیه فیلم‌های جنیفر لوپز شد. منتقدان نیز عاشق این فیلم شدند که نتیجه آن میانگین نمره ۸۷ درصد در وبسایت Rotten Tomatoes است.

به جز نقدهای مثبت، دلایل زیادی باعث موفقیت این اثر شدند که می‌توان به تعداد بالای ستاره‌های آن، انتخاب مناسب بازیگران زن، به خصوص ستاره‌های موسیقی پاپ مانند کاردی بی (Cardi B) و لیزو (Lizzo) و بازیگران با ملیت‌های مختلف اشاره کرد که باعث جذب بالای تماشاگران خانم (۶۷ درصد بینندگان) و افراد رنگین‌پوست (۲۶ درصد دورگه آفریقایی-آمریکایی و ۲۷ درصد نژاد اسپانیایی) شده است. مجموع دنبال‌کنندگان بازیگران این فیلم در شبکه‌های اجتماعی بیش از ۳۱۸ میلیون نفر است که خود کمک زیادی به اشتیاق مردم برای تماشای آن کرده. بودجه این اثر ۲۰ میلیون دلار بوده که در همان هفته اول و تنها در آمریکای شمالی به خوبی جبران شده است.

رتبه سوم نیز در اختیار Angel Has Fallen رسید که در هفته چهارم اکران و با اضافه کردن ۴.۴ میلیون دلار دیگر به مجموع فروش داخلی ۶۰.۳ میلیون دلار رسید و از این حیث و در مدت مشابه، از قسمت قبلی با نام London Has Fallen (با ۵۵.۷ میلیون دلار) عملکرد بهتری داشته است.

در مقام بعدی نیز پسران خوب با ۴.۲ میلیون دلار قرار دارد که با مجموع فروش داخلی ۷۳.۳ میلیون دلاری، یکی از پرفروش‌ترین آثار کمدی امسال است.

شیر شاه نیز ۳.۶ میلیون دلار دیگر فروش داشت و با رساندن باکس آفیس داخلی خود به رقم ۵۳۴ میلیون دلار و گذر از Rogue One: A Star Wars Story با ۵۳۲.۱ میلیون دلار، تبدیل به دوازدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکای شمالی شد.

از موارد قابل ذکر می‌توان به فیلم تازه وارد دیگر این هفته یعنی The Goldfinch اشاره کرد که فروش ضعیف ۲.۶۴ میلیون دلاری و نقدهایی منفی را تجربه کرده است.

Once Upon a Time in Hollywood نیز این هفته باکس آفیس جهانی خود را به ۳۲۹.۴ میلیون دلار رساند و تبدیل به دومین اثر پرفروش تارانتینو بعد از Django Unchained با ۴۲۵.۳ میلیون دلار شد.

جدول باکس آفیس آخر هفته داخلی ۲۲ تا ۲۴ شهریور:

  1. It Chapter Two — $40.7
  2. Hustlers — $33.2
  3. Angel Has Fallen — $4.4
  4. Good Boys — $4.3
  5. The Lion King — $3.6
  6. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw — $2.8
  7. Overcomer — $2.7
  8. The Goldfinch — $2.6
  9. The Peanut Butter Falcon — $1.9
  10. Dora and the Lost City of Gold — $1.9
.کپی شد https://vgto.ir/zl

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...