چرا کارگردان فیلم‌های Star Wars پیشنهاد همکاری ۵۰۰ میلیون دلاری اپل را رد کرد؟

دلایل منطقی «جی. جی. آبرامز» برای نپذیرفتن این پیشنهاد

0

«جی. جی. آبرامز»، کارگردان فیلم‌های Star Wars و Star Trek و رئیس شرکت Bad Robot، اخیرا با شرکت WarnerMedia قراردادی ۲۵۰ میلیون دلاری بست تا به ساخت فیلم، سریال تلویزیونی و بازی‌های ویدیویی مختلف بپردازد. شرکت‌های دیگری مانند اپل هم قصد داشتند آبرامز و شرکتش را به خدمت بگیرند. به گفته هالیوود ریپورتر، پیشنهاد اپل حدودا ۵۰۰ میلیون دلار ارزش داشت و آبرامز با دلایلی منطقی آن را رد کرده.

بزرگترین معضل پیشنهاد اپل این بود که آبرامز و بد روبات مجبور به تولید محتوای انحصاری برای اپل می‌شدند. این بدان معناست که این کارگردان معروف نمی‌توانست پروژه‌های دیگر باب میل خودش را دنبال کند. در حالی که آبرامز هم‌اکنون وظایف متفاوتی را بر عهده دارد.

او کارگردان فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker است که توسط دیزنی پشتیبانی می‌شود. همچنین در حال کار روی محصولی جدید از فرنچایز Star Trek برای پارامونت است. آبرامز در دنیای بازی‌های ویدیویی هم فعالیت‌هایی دارد. او همراه با اپیک، توسعه‌دهنده بازی فورتنایت قراردادی بسته و در حال تولید عنوان جدید Spyjinx است. همچنین شبکه HBO هم او را برای ساخت سریال علمی‌تخیلی Contraband به خدمت گرفته. ساخت فیلمی ابرقهرمانی با نام The Heavy برای پارامونت و تهیه‌کنندگی فیلم Zanbato همراه با «گیرمو دل تورو» هم در لیست بلندبالای فعالیت‌های کنونی او قرار دارند.

اپل

البته، انحصارطلبی اپل تنها دلیل رد شدن پیشنهادش نبود و آبرامز مشکلات دیگری هم با کوپرتینویی‌ها دارد. اپل نه تنها برنامه‌ای برای پخش سینمایی آثارش ندارد، بلکه از فقدان فرنچایزهای اریجینال رنج می‌برد. این موضوع در وارنرمدیا دیده نمیشود، چراکه با یک غول رسانه‌ای طرفیم. اپل در این زمینه تازه‌وارد است به گفته آبرامز، بستن قرار داد با آن‌ها «فرصت‌های بزرگ» کمتری برای بد روبات به همراه داشت. او معتقد است این قرارداد کمتر به بحث مالی ربط داشت و بیش‌تر مربوط به فرصت‌های آینده می‌شد.

با بسته شدن قرارداد بین بد روبات و وارنرمدیا، باید منتظر سریال‌های درام، کمدی و طولانی بیش‌تری از این شرکت باشیم. از آنجایی که وارنرمدیا مالک HBO محسوب می‌شود، انتظار می‌رود آبرامز با این شبکه نیز همکاری‌های بیش‌تری داشته باشد.

تماشا کنید: ویدیویی 26 دقیقه‌ای از گیم پلی Star Wars Jedi: Fallen Order منتشر شد

.کپی شد https://vgto.ir/103

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...