ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

هر آنچه که از تریلر اول GTA 6 فهمیدیم

تقریبا تصور دیدن چنین تیتری هم برای من و هم برای شما تبدیل به اتفاقی غیرممکن و دور از انتظار شده بود. اما بالاخره و پس از ده سال، تریلر رسمی GTA VI منتشر شد. ...

علیرضا طالقانی
نوشته شده توسط علیرضا طالقانی | ۱۴ آذر ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

تقریبا تصور دیدن چنین تیتری هم برای من و هم برای شما تبدیل به اتفاقی غیرممکن و دور از انتظار شده بود. اما بالاخره و پس از ده سال، تریلر رسمی GTA VI منتشر شد. اثری که از آن به عنوان موردانتظارترین بازی کل دوران صنعت یاد می‌شود و حالا فاصله چندان دوری هم از انتشار رسمی آن نداریم. راکستار گیمز که تمام این سال‌ها به شکل عجیبی با لیک و لیکرها درگیر شده، باز هم توانست با عرضه یک تریلر رونمایی دیگر، اینترنت را زیر و رو کند. پس از شش ساعت از عرضه تریلر، نزدیک به ۴۰ میلیون بازدید نصیب تریلر GTA VI شده است. پس بدون معطلی بریم سراغ موشکافی تریلر GTA 6 و تمام نکاتی که از آن متوجه شدیم. با ویجیاتو همراه باشید.

به وایس سیتی خوش آمدید!


تریلر gta 6

پس از مدت‌ها انتظار، شهر وایس سیتی (Vice City) بالاخره به سری GTA برگشت و حالا ما قرار است تا دوباره در این شهر قدم برداریم. به نظر می‌آید که بخش بزرگی از بازی در این شهر جریان دارد و راکستار همان فضای خاص و جذاب شهر میامی را باری دیگر بر وایس سیتی حاکم کرده است. به طور کلی در این تریلر ۹۰ ثانیه‌ای شاهد اقلیم‌ها و محیط‌های زیستی بسیار متفاوتی با یکدیگر بودیم و به نظر می‌رسد که راکستار فقط به محیط‌های شهری یا حتی شهرکی قانع نبوده و ما قرار است محیط‌های بسیار بیشتری را شاهد باشیم. با این حال طبق تمرکزی که راکستار در این تریلر رونمایی داشت، مشخص است که وایس سیتی شهر اصلی بازی‌ست و اتفاقات مهم در این شهر جریان دارد.

از دیگر مکان‌هایی که در تریلر به آن اشاره شد، می‌توان به لئونیدا (Leonida) اشاره کرد که احتمالا اشاره‌ای به شهر فلوریدا باشد و راکستار برداشت خودش را از این شهر داشته است.

رونمایی از لوسیا و حضور دو پروتاگونیست


تریلر gta 6

این نکته یکی از بزرگترین اتفاقات سری بازی محسوب می‌شود. در GTA VI ما کنترل دو پروتاگونیست را برعهده خواهیم داشت و پس از مدت‌ها، لوسیا اولین پروتاگونیست زن این سری بازی خواهد بود. البته که در بازی‌های اولیه سری ما قابلیت انتخاب جنسیت کاراکتر را داشتیم اما در بازی‌های اخیر و مدرن GTA هرگز کنترل یک کاراکتر زن را برعهده نداشتیم. به نظر می‌رسد که لوسیا به خاطر حوادثی در زندان گرفتار شده و یکی از خلافکاران نه چندان بزرگ شهر است که به دزدی از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها می‌پردازد. به نظر می‌رسد که لوسیا مهم‌ترین کاراکتر بازی هم به شمار می‌رود چرا که تمرکز تریلر رونمایی روی او بود و حتی اسم پروتاگونیست مرد بازی در تریلر ذکر نشد.

لوسیا و دیگر پروتاگونیست داستان، زوجی هستند که از دزدهای شهر محسوب می‌شوند اما به واسطه جاه‌طلبی‌های لوسیا، پای آن‌ها به ماجرای بزرگتری باز می‌شود و اینگونه می‌شود که وقایع داستانی GTA 6 آغاز می‌شود. البته با توجه به اطلاعات لیک شده سال گذشته، می‌دانیم که نام دیگر کاراکتر قابل کنترل بازی، جیسون (Jason) خواهد بود.

اهمیت فضای مجازی


نگاه نخست به تریلر gta 6

همواره می‌دانیم که راکستار توجه ویژه‌ای به اتفاقات اجتماعی جهان دارد و سری بازی جی تی ای هم بهترین مکان برای انتقاد از ترندهای روز دنیاست. راکستار در بازی GTA V هم به شکل محدودی به موضوع فضای مجازی پرداخت اما به نظر می‌رسد که با رونق گرفتن شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تیک تاک در یک دهه گذشته در جهان، راکستار به این موضوع بیش از پیش اهمیت داده است. طبق آن چیزی که در تریلر بازی GTA VI دیدیم، شبکه‌های اجتماعی نقش ویژه‌ای در داستان دارند و توجه راکستار به این موضوع در یک تریلر ۹۰ ثانیه‌ای، نوید آن را می‌دهد که اهمیت آن‌ها فراتر از چیزی‌ست که انتظار داریم. در این تریلر دیدیم که بسیاری از افراد جهان بازی، از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند و هر فعالیتی که در زندگی روزمره‌شان انجام می‌دهند را در آنجا به اشتراک می‌گذارند.

به طور مثال در یکی از تصاویر فضای مجازی، زنی را می‌بینیم که گویا قرار است کار بزرگی انجام دهد و اعلام می‌کند که کسی نباید سر به سر او بگذارد و این تصاویر را به شکل زنده در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارد. شاید حتی کسی که کنترل دوربین را برعهده گرفته خود ما باشیم و این یکی از ماموریت‌های فرعی بازی باشد چرا که اتفاقات مشابه‌ای در بازی Red Dead Redemption 2 هم وجود داشت.

جالب است بدانید که بسیاری از محتواهایی که در این تریلر و البته شبکه اجتماعی مخصوص GTA 6 دیدیم، فضای بزرگسالانه و مجرمانه دارند و می‌تواند دیدگاه اولیه‌ای از شهر وایس سیتی و دیگر مناطق را به ما نشان دهد.

تنوع گونه‌های جانوری


نکات تریلر اول gta 6

راکستار با ساخت بازی Red Dead Redemption 2 و ساخت یک جهان پویا استانداردی برای بازی‌های جهان باز تعیین کرد و تاثیر آن بر بازی‌های بعد از خودش مشهود بود. یکی از نکات برجسته بازی RDR 2، وجود گونه‌های جانوری در مناطق بازی بود. البته که جذاب‌ترین اتفاق بازی هم مربوط به آن بود که هر اقلیم بازی، جانوران مخصوص خودش را داشت و راکستار حساسیت زیادی بر تنوع زیستی بازی داشت. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم در تریلر کوتاه GTA VI هم مشخص است که راکستار توجه زیادی به تنوع محیطی بازی داشته و به دنبال این موضوع تنوع گونه‌های جانوری در بازی جدید جی تی ای هم وجود خواهد داشت.

حتی در قسمتی از تریلر یک کروکودیل وارد یک فروشگاه می‌شود و بعید نیست که این اتفاق یکی از قابلیت‌های بازی برای انجام دزدی باشد. البته که در قسمتی دیگر هم فردی مشغول شکار یک کروکودیل بود. با تمامی این اوصاف به نظر می‌رسد که راکستار تمامی المان‌هایی که در بازی رد دد وجود داشت را در GTA 6 هم اجرایی کرده و احتمالا آن‌ها را ارتقا داده است.

وسایل نقلیه متفاوت و سرگرمی‌ها


بدون شک سری بازی جی‌تی‌ای یکی از بهترین بازی‌های در زمینه آزادی عمل بازیکنان است و راکستار با RDR 2 هم توانایی خودش را در این موضوع را به بازیکنان نشان داده است. از جمله آزادی عمل‌های بازیکن آن است که می‌تواند هر نوع وسیله نقلیه‌ای را برای جابجایی در نقشه بازی انتخاب کند و هیچ محدودیتی هم برای این سفر ندارد. در تریلر بازی GTA 6 هم می‌بینیم که راکستار تمرکز زیادی بر وسایل نقلیه بازی دارد. از جت‌های هوایی، قایق‌های تندرو، قایق‌های تفریحی، جت‌اسکی، هلی‌کوپتر، کشتی‌های کروز بگیریم تا دوچرخه‌ها، موتورسیکلت‌ها و البته ماشین‌های لوکس و گران قیمت! با توجه به شناختی که از راکستار داریم، به احتمال زیاد تمامی این وسایل نقلیه در بازی قابل تعامل هستند و این هم می‌تواند اتفاقی بزرگ برای بازی‌های جهان باز باشد.

جدای از این موضوع در قسمتی دیگر از تریلر هم دیدیم که ماشین‌ها در یک محیط گِلی مشغول مسابقه بودند. در قسمت پایینی تصویر جمله «Thrillbilly Mud Club» دیده می‌شود که احتمالا مسئول برگزاری مسابقات و ایونت‌های داخل بازی‌ست. احتمالا فعالیت‌های سرگرمی و مسابقه‌های دیگر هم در بازی وجود خواهد داشت و هرکدام از آن‌ها بسته به محیط بازی متفاوت خواهد بود. به طور مثال در قسمتی دیگر از تریلر چند جت‌اسکی می‌بینیم که مشغول راندن بر سطح آب هستند و احتمالا دیگر فعالیت داخل بازی را نشان می‌دهد. البته که به نظر می‌رسد مهمانی‌ها هم بخش مهمی از سرگرمی‌های بازی هستند و تنوع آن‌ها هم در بازی بالاست.

خلافکاران شهر وایس سیتی


در همین تریلر ۹۰ ثانیه‌ای توانستیم سه گروه مختلف از خلافکاران را ببینیم که در شهر مشغول کار هستند. یکی از گروه‌ها که نامی از آن‌ها برده نشد، تعدادی از موتورسواران هستند که در بازی اشاره می‌شود که مشغول به وحشت انداختن مردم شهر هستند و پلیس توانایی جلوگیری این اقدامات را ندارد. به طور مشخص این گروه از جمله خلافکاران داستان بازی محسوب می‌شوند.

دیگر گروهی که نمی‌توان با قطعیت درباره آن‌ها صحبت کرد High Rollerz Lifestyle نام دارد که سر و کار آن‌ها با ماشین‌هاست. البته که بعید نیست این گروه مسئول برگزاری مسابقات غیرقانونی ماشین سواری در سطح شهر باشد.

از طرفی امکان دارد که گروه Thrillbilly Mud Club هم یکی دیگر از گروه‌های خلافکار شهر باشد. برای اطلاعات بیشتر باید منتظر تریلرهای بیشتری از سوی راکستار باشیم.

بازی در نقش پلیس؟


یکی از تصاویر مرموز تریلر، همین تصویر است که گروهی از پلیس‌ها را نشان می‌دهد که ظاهرا مشغول انجام یک عملیاتی هستند. زاویه این تصویر به صورت اول شخص است و حتی سلاح در دست فرد نیز مشخص است. حالا واضح نیست که آیا این تصویر هم یکی از تصاویر مربوط به رسانه‌هاست یا بخشی از خود بازی محسوب می‌شود. تا به الان می‌دانیم که کنترل دو پروتاگونیست را برعهده خواهیم داشت اما بعید نیست که برای لحظاتی هم که شده کنترل کاراکتر دیگری را هم به شکل محدودی برعهده بگیریم.

لوگو و تاریخ انتشار


انتظارات برای بازی GTA 6 حالا به اوج رسیده و باید تا سال ۲۰۲۵ منتظر بمانیم. از دیگر اطلاعات می‌توان به انتشار بازی برای کنسول‌های PS5 و Xbox Series X/S اشاره کرد و نبود پلتفرم PC از عجایب این خبر شمرده می‌شود. آیا راکستار باز هم بازی خودش را با تاخیر برای پی‌سی پلیرها فراهم می‌کند؟ باید منتظر بمانیم. سم هاوسر در بلاگی اعلام کرده که هدف آن‌ها با GTA VI آن است که باری دیگر مرزهای تجربه بازی‌های جهان باز داستان‌محور را جلوتر ببرند و در این بلاگ مشخصا به ایالت لئونیدا و شهر وایت سیتی اشاره مستقیم شده و حتی اعلام شده که باید منتظر چیزی فرای این دو مکان هم باشیم. در سال آینده قطعا نمایش‌های بیشتری از بازی خواهیم داشت و حالا راکستار یک سال کامل را پیش روی خودش دارد و تمامی توجه‌ها را به خودش معطوف کرده است. راکستار گیمز بازیگر اصلی صنعت است و با این تریلر یک بار دیگر این موضوع به ما ثابت شد.

بیشتر بخوانید:

برای تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو روی تصویر کلیک کنید!

فروشگاه وب‌پوش کد تخفیف ۲۰۰ هزار تومانی Vigiato را در اختیار ما قرار داده تا شما بتوانید‌ روی سبد خرید‌هایتان اعمالش کنید. اگر دنبال ست‌های پاییزی یا زمستانی می‌گردید یا دوست‌ دارید لباس‌هایی خاص تهیه کنید حتما به وبسایت فروشگاه وب‌پوش سر بزنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Artinpuppet
  Artinpuppet | ۱۴ آذر ۱۴۰۲

  چیزی ک خیلی دوست داشتم یکی تمساحه بود🐊🤣 یکی هم شبکه های اجتماعی، چون چیز جدید و جالبیع توی بازی و بنظرم ایده های جدید توش هست

  • iliya007
   iliya007 | ۱۴ آذر ۱۴۰۲

   کاری به اینا ندارم یجای تریلر بود یارو فقیره نشسته زمین از مردم پول میخواد بعد رو شونش یه آفتاب‌پرست نشسته😐😂

 • iman-generous
  iman-generous | ۱۴ آذر ۱۴۰۲

  تریلر باحال بود ولی یکجورایی کارگردانی نداشت و تند تند تصاویر عوض میشد و شخصیت کرد رو معرفی نکرد.

 • iliya007
  iliya007 | ۱۴ آذر ۱۴۰۲

  و همینطور nig..club😐

مطالب پیشنهادی