ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

SAG-AFTRA با استودیو Replica برای استفاده از هوش مصنوعی به توافق رسید

با وجود اینکه اعتصاب بازیگران هالیوودی در اواخر سال ۲۰۲۳ به پایان رسید، اما مبارزه صداپیشه‌های صنعت بازی‌های ویدئویی مخصوصا درباره هوش مصنوعی همچنان ادامه دارد.  مذاکرات بین اتحادیه SAG-AFTRA و استودیوهای بازی‌ساز در مورد ...

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۲۰ دی ۱۴۰۲ | ۱۱:۵۵

با وجود اینکه اعتصاب بازیگران هالیوودی در اواخر سال ۲۰۲۳ به پایان رسید، اما مبارزه صداپیشه‌های صنعت بازی‌های ویدئویی مخصوصا درباره هوش مصنوعی همچنان ادامه دارد. 

مذاکرات بین اتحادیه SAG-AFTRA و استودیوهای بازی‌ساز در مورد IMA (توافقنامه رسانه‌های تعاملی)، قراردادی که همه صداپیشگان بر اساس آن در بازی‌ها کار می‌کنند، به کندی پیش می‌رود. با این وجود به نظر می‌رسد که توافقی بین SAG-AFTRA و استودیو Replica برای استفاده از هوش مصنوعی، خارج از IMA در حال نهایی شدن است.

استودیو Replica ادعا می‌کند که در حال ساخت بزرگترین و پیشرفته‌ترین مجموعه اخلاقی صداپیشگان با هوش مصنوعی است. توافق آن‌ها با اتحادیه SAG-AFTRA حفظ حقوق صداپیشه‌ها را تضمین می‌کند. یکی از بندهای این توافق‌نامه این است که شفافیت کامل و الزامات رضایت بازیگر در مورد اینکه صدای او برای چه چیزی استفاده می‌شود، وجود خواهد داشت. 

اعتصاب به خاطر هوش مصنوعی

این قرارداد همچنین شامل حداقل شرایط و ضوابط برای اجراکنندگان است و مستلزم آن است که به صداپیشه‌ها این فرصت داده شود تا در صورت تمایل از استفاده از صدای خود در کارهای آینده خودداری کنند. استودیو Replica اکنون سابقه همکاری با چند توسعه دهنده بزرگ در صنعت مثل Squanch Games، کرایتک و Hangar 13 را داشته است. 

مذاکرات انجمن SAG-AFTRA با شرکت‌های و استودیوهای اکتیویژن، دیزنی، الکترونیک آرتز، اینسامنیاک گیمز، اپیک گیمز، تیک-تو، WB Games و تامین کننده‌های سرویس‌های مختلف تشکیل می‌دهند. اگر این مذاکرات به جایی نرسد، اعضای این اتحادیه اعتصاب خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی
مواردی که قطعا به دردتان می‌خورد
راهنمای بازی Lego Fortnite: نکاتی که باید بدانید

پر دانلودترین بازی های اندروید ۲۰۲۳

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی