ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

بهترین بلاگرهای ایرانی برای تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات بلاگری یکی از روش‌های تبلیغ در اینستاگرام است که اگر به درستی اجرا شود، بازدهی بسیار بالایی خواهد داشت. مزایا و درآمد بالای بلاگرهای اینستاگرام باعث شده است که تعداد پیج‌های بلاگری، روز به ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۵

تبلیغات بلاگری یکی از روش‌های تبلیغ در اینستاگرام است که اگر به درستی اجرا شود، بازدهی بسیار بالایی خواهد داشت. مزایا و درآمد بالای بلاگرهای اینستاگرام باعث شده است که تعداد پیج‌های بلاگری، روز به روز افزایش یابد؛ از همین جهت یافتن بهترین بلاگر برای تبلیغات در اینستاگرام کار دشواری است. در این بخش قصد داریم تا بهترین بلاگرهای اینستاگرام برای تبلیغات را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تبلیغات بلاگری چیست؟

تبلیغات بلاگری، نوعی بازاریابی است که در آن یک بلاگر یا اینفلوئنسر اینستاگرام، محصول یا خدمات یک برند را به مخاطبان خود معرفی می‌کند. تبلیغات بلاگری می‌توانند در قالب‌های مختلفی مانند پست، استوری، ویدیو، لایو و غیره انجام شوند.

تبلیغات بلاگری مزایای زیادی برای کسب‌وکارها و پیج های اینستاگرام دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به مخاطبان هدف: بلاگرها معمولاً مخاطبان هدف خاصی دارند. بنابراین، تبلیغات در این کانال‌ها می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنند.
 • اعتماد مخاطبان به بلاگرها: مخاطبان بلاگرها معمولاً به آنها اعتماد دارند و نظرات و توصیه‌های آنها را جدی می‌گیرند. بنابراین، تبلیغات بلاگری می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا اعتماد مخاطبان را جلب کنند.
 • اثرگذاری بالای تبلیغات: تبلیغات بلاگری می‌تواند تأثیرگذاری بالایی داشته باشد. زیرا مخاطبان بلاگرها معمولاً با دقت به محتوای آنها توجه می‌کنند و احتمال اینکه تبلیغات را ببینند و به آن توجه کنند، بیشتر است.

برای اینکه تبلیغات بلاگری اثربخش باشد، باید نکاتی را رعایت کرد. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب بلاگر مناسب: انتخاب بلاگر مناسب یکی از مهم‌ترین عواملی است که تأثیر تبلیغات بلاگری را تعیین می‌کند. بلاگر باید مخاطبان هدف کسب‌وکار را داشته باشد و محتوای او باید با کسب‌وکار مرتبط باشد.
 • تولید محتوای جذاب: محتوای تبلیغات بلاگری باید جذاب و آموزنده باشد تا مخاطبان را جذب کند. طراحی بنر تبلیغاتی انستاگرام منتشر شده در پیج بلاگری اهمیت زیادی دارد. بنرهای تبلیغاتی در اینستاگرام به منظور شرح خدمات، تبلیغات و برند سازی کسب و کارها استفاده شده و در قالب استوری، پست و ریلز و بصورت ویدیو و یا عکس منتشر می‌شوند و دارای اهدافی نظیر برندسازی، اطلاع رسانی، فراخوانی و تبلیغات محصول و یا خدمات هستند. طراحی مناسب بنر تبلیغاتی در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا فالوور بیشتری جذب کنید و فروش بیشتری در اینستاگرام داشته باشید.
 • تضمین کیفیت محصول یا خدمات: تبلیغات بلاگری باید بر کیفیت محصول یا خدمات تأکید کند تا مخاطبان را متقاعد کند که محصول یا خدمات را خریداری کنند.

تبلیغات بلاگری یکی از روش‌های مؤثر بازاریابی است که می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنند.

ویژگی بهترین بلاگر اینستاگرام برای تبلیغات چیست؟

اگر درصدد یافتن بهترین بلاگر اینستاگرام هستید، موارد زیر را در نظر بگیرید.

بهترین بلاگر اینستاگرام ویژگی‌های زیر را دارد:

 • تعامل بالایی داشته باشد

به زبان ساده، نرخ تعامل یا ،engagement rate واکنشی است که کاربران نسبت به محتوای پیج اینستاگرامی دارند. این واکنش می‌تواند شامل لایک کردن، کامنت گذاشتن، منشن کردن و ... باشد. در مقابل بلاگر نیز باید تا در حد توان پاسخ مخاطبین خود را بدهد. اینگیجمنت ریت یا ER، معیار مهمی برای ارزیابی پیج‌های اینستاگرام است. هر چه این عدد بالاتر باشد، نشان‌دهنده اعتبار و محبوبیت بلاگر مورد نظر است. معمولا بلاگرهایی که نرخ تعامل بالایی دارند، با فالوورهای خود صمیمانه‌تر رفتار کرده و اعبار بیشتری نسبت به سایر بلاگرها دارند. 

 • حوزه فعالیت مرتبط داشته باشد

مهم‌ترین ویژگی بهترین بلاگر برای تبلیغات در اینستاگرام این است که سلایق و نیاز فالوورهای او با حوزه فعالیت شما مرتبط باشد. برای مثال اگر پیج شما درخصوص ارائه خدمات بازرگانی است، همکاری با بلاگری که در حوزه مد و فشن فعالیت می‌کند قطعا بی نتیجه خواهد بود. بنابراین بهتر است تا بلاگری را انتخاب کنید که با اهداف و ارزش‌های پیج و کسب و کار شما همسو باشد.

 • تعداد تبلیغات معقولی در روز داشته باشد

برخی از بلاگرها تمامی استوری‌ها و محتوای پیج خود را به تبلیغات اختصاص می‌دهند و توجهی به نیاز مخاطبین خود ندارند. همچنین به نوع و کیفیت پیج تبلیغاتی نیز اهمیتی نمی‌دهند. در واقع تمامی درخواست‌های تبلیغاتی پیج خود را می‌پذیرند. این بلاگر ها برای تبلیغات گزینه مناسبی نیستند.

بهترین بلاگر برای تبلیغات در اینستاگرام باید تنها تعداد محدودی از محتوای روزانه خود را به تبلیغات و معرفی محصول یا خدمات اختصاص دهد.

 • فعالیت مستمر دارد

بلاگرهایی که روزانه فعالیت می‌کنند فالوورهای وفادارتری نیز دارند . برخی از بلاگرها تنها روزهایی که تبلیغات دارند، تولید محتوا انجام می‌دهند و همین امر سبب نارضایتی فالوورهای آن‌ها می‌شود. فالوورها به دنبال محتوا هستند و بلاگری که بتواند محتوای مناسب و خلاقانه‌ای تولید کند از نظر آن‌ها بهتر است. بنابراین بهترین بلاگر اینستاگرام بلاگری است که روزانه حداقل چند استوری منتشر کند.

 • فالوورهای واقعی دارد

متاسفانه عدد فالوور برای برخی از بلاگرهای اینستاگرام اهمیت دارد. آن‌ها برای این که در گردانه رقابت باقی بمانند؛ تصمیم به خرید فالوور فیک می‌گیرند. فالوور فیک اثرات مخربی در میزان تعامل بلاگر با کاربران دارد. همچنین طبق جدیدترین الگوریتم‌های اینستاگرام، پیج‌های دارای فالوورهای فیک، از اینستاگرام امتیاز منفی دریافت می‌کنند. حال از کجا متوجه شویم که فالوورهای بلاگر مورد نظر واقعی است یا خیر؟ یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تشخیص فالوورهای واقعی، مراجعه به سایت modash.ioاست. کافی است وارد سایت شده و آی دی بلاگر مورد نظر را وارد کنید. حال درصد فالوورهای فیک اکانت اینستاگرام به شما نمایش داده می‌شود.

 • در تولید محتوا خلاقیت داشته باشد

بسیاری از کاربران متوجه تبلیغاتی بودن محتوای بلاگر ها می‌شوند چراکه اکثر بلاگرها برای معرفی محصولات یا خدمات، از الگوی خاصی پیروی می‌کنند. بهترین بلاگر اینستاگرام برای تبلیغ، بلاگری است که در تولید محتوا به خصوص محتوای تبلیغاتی خلاقیت داشته باشد. حتی اگر بلاگر انتخابی تمامی ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد، انتشار عکس یا ویدئوی ساده و تگ کردن پیج نمی‌تواند کمک زیادی به شما بکند. برخی از بلاگرهای اینستاگرام برای تبلیغات خود زمان می‌گذارند، لحن مناسبی دارند و از المان‌های گرافیکی ساده و جذابی استفاده می‌کنند،ُ به گونه‌ای که اگر نیازی به تبلیغات هم نداشته باشید با دقت به حرف‌های او گوش می‌کنید.

 • در تبلیغات اخیر موفق باشد

بررسی کنید که آیا بلاگر مورد نظر سابقه تبلیغات موفقی داشته است یا خیر. لازم است تا از پیج‌هایی که با این بلاگر سابقه همکاری داشته‌اند سوال کنید که آیا از تبلیغ خود رضایت داشته‌اند یا خیر. البته توجه کنید که مرتبط بودن پیج کاری در اولویت است، زیرا تنها در این صورت است که نتایج بدست آمده دقیق‌تر خواهد بود.

چک لیست انتخاب بهترین بلاگر برای تبلیغات

با توجه به مواردی که گفته شد، بلاگرهای مورد نظر خود را لیست کرده و طبق چک لیست زیر، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

حوزه کاری مرتبط
تعامل بالا با مخاطبین
محدودیت در تعداد تبلیغات روزانه
خلاقیت در اجرای تبلیغات
رضایت کسب و کارهای قبلی
فعالیت مستمر
فالوورهای واقعی

لیست بهترین پیج های بلاگری اینستاگرام برای تبلیغات

حوزه فعالیت شما با فعالیت بلاگر مهم ترین موردی است که برای رسیدن به بازدهی حداکثری تبلیغات باید مورد توجه قرار گیرد. در ادامه از 4 حوزه مختلف، بهترین پیج های بلاگری برای تبلیغات در اینستاگرام را معرفی کرده‌ایم.

بهترین بلاگر سفر و گردشگری اینستاگرام

بلاگرهای سفر و گردشگری اینستاگرام، جزو آن دسته از بلاگرها هستند که تجربه سفر به نقاط مختلف را با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارند. فالوورهای این پیج‌ها عمدتا به دنبال یافتن اقامتگاه‌ها، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها و ... در مسافرت خود هستند. بنابراین اگر حوزه فعالیت مشابهی دارید می‌توانید با این بلاگرها همکاری کنید.

شادی گنجی یکی از بهترین بلاگر های اینستاگرام در حوزه سفر و گردشگری است.

بلاگر آرایشی و زیبایی (بیوتی بلاگر)

بیوتی بلاگر ها افرادی هستند که در صفحه خود مشغول تولید محتوا درخصوص زیبایی و خود آرایی هستند. این بلاگرها درحالت کلی طرفداران زیادی دارند و دنبال کنندگان آن‌ها عمدتا بانوان هستند. اگر حوزه فعالیت شما مرتبط با آرایش و زیبایی است و در حوزه فروش محصولات آرایشی، بهداشتی، زیبایی پوست، مو و ناخن و ... فعالیت می‌کنید، بهترین بلاگر مرتبط با حوزه فعالیت شما بیوتی بلاگرها هستند.

ملین تاج یکی از بهترین بلاگرهای اینستاگرام در حوزه زیبایی، برای تبلیغات است.

بلاگر های فشن و استایل

بلاگرهای فعال در زمینه استایل و فشن، بهترین گزینه برای تبلیغات انواع پوشاک، اکسسوری و ... هستند. چرا که اغلب دنبال کنندگان آن‌ها، جهت ایده گرفتن از استایل و سبک پوشش خود، این بلاگرها را دنبال می‌کنند. بنابراین اگر در این حوزه‌ کاری فعالیت می‌کنید، بلاگرهای فشن و استایل، بهترین بلاگر برای تبلیغات کسب و کار شما هستند.

نهال سلطانی بهترین بلاگر فشن و استایل است که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بلاگر غذا (فود بلاگر)

فودبلاگرها افرادی هستند که محتوای مربوط به دستور پخت غذاها و معرفی رستوران‌های مختلف را انجام می‌دهند. معمولا افرادی که عاشق رستوران گردی، کافه گردی و .. هستند، فودبلاگرها را دنبال می‌کنند. فود بلاگر‌ها در برخی پروژه‌ها به رستوران‌های مورد نظر رفته و با تست غذاهای مختلف، از فالوورهای خود دعوت می‌کنند که به رستوران مورد نظر بروند. البته برخی از فودبلاگرها صرفا به دنبال درآمد زایی بوده و نکات منفی رستوران یا غذاها را بیان نمی‌کنند و به همین علت اعتبار بالایی ندارند.

امیر جابری یکی از بهترین فودبلاگرهای اینستاگرام برای تبلیغات است.

چگونگی ارتباط با بلاگر ها برای تبلیغات

عمدتا تمامی بلاگرهای اینستاگرام دارای ادمین هستند. برخی نیز در بیوگرافی پیج، آیدی اکانت ویژه خود جهت همکاری را ذکر کرده‌اند. با این حال بسیاری از آن‌ها در پاسخگویی به دایرکت‌ها سرعت عمل کافی را ندارند و ممکن است متوجه پیغام شما نشوند. البته همین مسئله، یعنی پاسخگویی ادمین و سرعت عمل او، نشان‌دهنده این است که بلاگر درستی را برای تبلیغات خود انتخاب کرده‌اید یا خیر. درصورتی که عملکرد ادمین در پاسخگویی ضعیف بود، بدانید که طی فرآیند تبلیغات نیز به مشکل خواهید خورد.

نکته: توجه کنید که حتما برای ارتباط با بلاگر‌ها با پیج کاری خود پیغام دهید.

نمونه پیام برای ارتباط با بلاگر ها

«با سلام و وقت بخیر. پیج اینستاگرامی ما در حوزه فروش/خدمات --- فعالیت می‌کند و ما قصد همکاری با پیج شما را در تاریخ---- به صورت پست/استوری داریم. درخصوص موافقت، لطفا تعرفه تبلیغات خود را ارسال کنید.»

اگر توافقات اولیه موفقیت آمیز بود، درخصوص نحوه تبلیغات خود نیز صحبت کنید. برای مثال اگر تبلیغات در استوری را انتخاب کردید، از بلاگر بخواهید تا به ارزش‌های پیج شما بها دهد و حتما در سناریو تبلیغاتی خود از کلمات کلیدی که مد نظر شما است، استفاده کند. "تخفیف"، "فرصت محدود" و "ارسال رایگان" از جمله عباراتی هستند که مشتری را ترغیب به خرید می‌کنند.

جمع‌بندی

همکاری با بلاگرهای موفق در اینستاگرام، شرط اصلی موفقیت در تبلیغات است. البته شناخت مخاطبین هدف و انتخاب بلاگری که همسو با روند پیج شما است، در اولویت قرار دارد. در صورتی که بدون تحقیق و بررسی تبلغیات خود را اجرا کنید، قطعا نتیجه دلخواه حاصل نشده و هزینه شما نیز به هدر خواهد رفت. بنابراین لازم است تا بعد از انتخاب اهداف خود از تبلیغات، با افراد و مجموعه‌های معتبر در زمینه تبلیغات در اینستاگرام مشورت کرده و بهترین تصمیم را اخذ کنید. مجموعه تبلیغاتی گاو بنفش می‌تواند مسیر را برای شما کوتاه‌تر کند و با توجه به حوزه کاری و هدف شما از تبلیغات، علاوه بر طراحی سناریو تبلیغاتی منحصر به فرد، صفر تا 100 فرایند تبلیغ، از انتخاب بلاگر تا آنالیز بعد از تبلیغات را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات تبلیغات گسترده و اینفلوئنسری در اینستاگرام به وبسایت آژانس تبلیغاتی گاو بنفش به آدرس www.gavebanafsh.com  مراجعه کنید و یا با شماره تلفن 02177736231 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی