ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی استیشن ۵
اخبار و مقالات

گزارش مالی سونی: از رکوردشکنی PSN تا ادامه فروش فوق‌العاده پلی استیشن ۵

سونی در جلسه مالی اخیر خود اطلاعات و جزئیات گسترده‌ای در اختیار سهام‌داران خود قرار داده که مهم‌ترین بخش‌های آن به فروش بازی‌ها (از جمله اسپایدرمن ۲ که ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته)، فروش کنسولی ...

محمدجواد مبین‌زاده
نوشته شده توسط محمدجواد مبین‌زاده | ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

سونی در جلسه مالی اخیر خود اطلاعات و جزئیات گسترده‌ای در اختیار سهام‌داران خود قرار داده که مهم‌ترین بخش‌های آن به فروش بازی‌ها (از جمله اسپایدرمن ۲ که ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته)، فروش کنسولی (پلی استیشن ۵) و همچنین وضعیت و تعداد کاربران پلی استیشن نتورک می‌پردازد.

طبق آمار رسمی، تاکنون سونی چیزی حدود ۵۵ میلیون (یا به شکل دقیق‌تر، ۵۴.۸ میلیون) دستگاه کنسول پلی استیشن ۵ به فروش رسانده است. تنها طی سه ماه پایانی ۲۰۲۳، آمار فروش این کنسول ۸.۲ میلیون افزایش داشته که نسبت به همان دوره در سال ۲۰۲۲ حدود ۱ میلیون دستگاه بیشتر بوده است.

همچنین سونی مشخص کرد که در سال مالی ۲۰۲۳ بالغ بر ۸۹ میلیون نسخه بازی برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ فروخته که رقم شگفت‌انگیزی محسوب می‌شود.

پلی استیشن ۵

از سوی دیگر به‌نظر می‌رسد پلی استیشن نتورک (PSN) شاهد رشد چشم‌گیر کاربران فعال ماهانه خود بوده؛ بین سه ماه دوم و سه ماه سوم ۲۰۲۳، یک جهش عجیب و رکوردشکن در آمار کاربران پلی استیشن نتورک ثبت شده که رقم بالای ۱۶ میلیون را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش مالی سونی، مجموع کاربران PS Network تا پایان سه ماه سوم ۲۰۲۳ به عدد ۱۲۳ میلیون رسیده بود.

این رقم در واقع رکورد بیشترین تعداد کاربران ماهانه در پلی استیشن نتورک است و رکورد قبلی به دسامبر ۲۰۲۲ با ۱۱۲ میلیون کاربر فعال بازمی‌گردد. در پایان باید اشاره کرد که سرویس اشتراکی پلی استیشن یعنی PS Plus هم تعداد مشترکینش به ۴۷.۴ میلیون رسیده است.

مطلب پیشنهادی
چطور تروفی پلاتینیوم بازی اسپایدرمن ۲ را به دست آوریم؟
راهنمای تروفی‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2

بازی‌های ایکس باکس در راه پلی‌استیشن | ویجی‌لاگ پلاس

ریمیک Silent Hill 2 در مراحل پایانی توسعه قرار دارد - ویجیاتو
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی