ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

۲۵٪ از کارکنان سازنده بازی Disco Elysium اخراج شدند

تعدیل نیرو در صنعت ویدئو گیم همچنان ادامه دارد و اکنون استودیو ZA/UM، سازنده بازی Disco Elysium، مجبور به کنسل کردن یک پروژه و اخراج کارکنان خود شده است. استودیو ZA/UM روی یک بسته الحاقی ...

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۰

تعدیل نیرو در صنعت ویدئو گیم همچنان ادامه دارد و اکنون استودیو ZA/UM، سازنده بازی Disco Elysium، مجبور به کنسل کردن یک پروژه و اخراج کارکنان خود شده است.

استودیو ZA/UM روی یک بسته الحاقی مستقل برای بازی Disco Elysium کار می‌کرد که بنابر گزارش GLHF مجبور شده آن را کنسل کند. از طرف دیگر ۲۴ نفر از کارکنان استودیو نیز شغل خود را از دست داده‌اند که در میان ان‌ها میتوان نام ارگو تولیک (Argo Tuulik) را نیز دید.

مطلب پیشنهادی
اگر داستایفسکی می‌توانست بازی بسازد
بررسی بازی Indika

ارگو تولیک آخرین عضو از تیم نویسنده‌های اصلی بازی Disco Elysium بود که در استودیو باقی مانده بود. پس از گزارش‌های اولیه، ZA/UM با انتشار بیانیه‌ای به پی‌سی گیمر تعدیل نیرو و کنسل کردن پروژه خود را تایید کرد. با وجود اینکه اعضای اصلی استودیو همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما شرایط کلی آن‌ها کمی بحرانی به نظر می‌رسد. مخصوصا که در سال ۲۰۲۱ سه توسعه دهنده کلیدی بازی نیز به خاطر فساد مالی از استودیو اخراج شده بودند‌.

بازی Disco Elysium

ارگو تولیک به GLHF اعلام کرد که بیشتر اعضای اخراج شده روی بسته الحاقی مستقل دیسکو السیوم کار می‌کردند. مدیرعامل ZA/UM با انتشار ایمیلی اعلام کرده که ساخت پروژه P1 متوقف شده ولی کنسل نشده است‌. این استودیو دو پروژه دیگر نیز در دست ساخت دارد که این تعدیل نیرو روی توسعه آن‌ها تاثیری نداشته و روند ساخت به خوبی پیش می‌رود.

این دومین پروژه استودیو محسوب می‌شود که در ۵ سال گذشته کنسل شده است. ZA/UM در سال عرضه دیسکو الیسیوم روی یک بازی دیگر نیز کار می‌کرد که مجبور به کنسل کردن آن شد.

مطلب پیشنهادی
چند ساعت بیشتر گوسفند محبوبی باش
آپدیت جدید Cult of the Lamb فوق‌العاده است

باگ‌هایی که تبدیل به بخشی از بازی‌ها شدند

فیلم Thunderbolts دو ماه زودتر اکران خواهد شد - ویجیاتو
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی