ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

معرفی برند ویستا سامانه آسا

با گسترش بازارهای مالی در سطح جهان و نیاز افراد به سیستم‌هایی برای مدیریت فرایندهای مالی، شرکت‌های فعال در حوزه توسعه فناوری‌های مالی (FinTech) افزایش پیدا کردند. این شرکت‌های با ارائه راهکارهای مختلف، به شرکت‌ها، ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۵

با گسترش بازارهای مالی در سطح جهان و نیاز افراد به سیستم‌هایی برای مدیریت فرایندهای مالی، شرکت‌های فعال در حوزه توسعه فناوری‌های مالی (FinTech) افزایش پیدا کردند. این شرکت‌های با ارائه راهکارهای مختلف، به شرکت‌ها، کارگزاری‌ها، بانک‌ها و بنگاه‌های مالی کمک می‌کنند تا فرایندهای خود را بهتر مدیریت کنند. در این مقاله ابتدا با مفهوم فناوری مالی آشنا می‌شویم، سپس شرکت‌های فین‌تک در ایران را بررسی و با یکی از شرکت‌های بزرگ فین‌تک در ایران آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

فناوری‌های مالی (فین‌تک) چیست؟

فناوری‌های مالی یا Financial Technologies (به اختصار FinTech)، به مجموعه‌ای فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها گفته می‌شود که با سیستم‌های مالی و آنالیز بیگ دیتا ادغام می‌شوند تا فرایند سرویس‌دهی به مشتریان بنگاه‌های مالی و مدیریت منابع مالی آن‌ها را بهبود دهند. مفهوم فین‌تک در قرن ۲۱ میلادی روی کار آمد و در ابتدا به فناوری به کار رفته در سیستم‌های پشتیبان موسسات مالی مانند بانک‌ها گفته می‌شد. از حوالی سال ۲۰۲۰، این مفهوم به سمت خدمات متمرکز روی مصرف‌کننده متمایل شد و امروز، فین‌تک بخش‌ها و صنایع مختلفی مانند آموزش، بانکداری، خرده‌فروشی، تامین سرمایه و مدیریت سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود.

آشنایی با شرکت‌های توسعه فناوری‌های مالی

اصطلاح «شرکت‌های فین‌تک»، هر کسب‌وکاری را توصیف می‌کند که از فناوری برای اصلاح، بهبود یا خودکارسازی خدمات مالی برای مشاغل یا مصرف‌کنندگان استفاده می‌کند. برای مثال شرکت‌هایی که زیرساخت فناوری لازم برای بانک‌ها، کارگزاری‌های بورس و بازارهای مالی، شرکت‌های مدیریت دارایی و … را فراهم می‌کنند، شرکت‌های توسعه فناوری‌های مالی یا فین‌تک هستند. در ایران شرکت‌های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند و معمولا یا به صورت اختصاصی به یک بنگاه مالی سرویس می‌دهند یا با توسعه یک سیستم زیرساختی، محصول فین‌تک خود را به چندین مجموعه مالی عرضه می‌کنند.

وضعیت فعلی فین‌تک در ایران

امروز در ایران شاهد گسترش بیش از پیش بنگاه‌های مالی از جمله نئوبانک‌ها، کارگزاری‌ها، شرکت‌های تامین سرمایه جمعی، سبدگردان‌ها و … هستیم. تمام این بنگاه‌ها که به نوعی مصرف‌کننده یا سرویس‌گیرنده از شرکت‌های فین‌تک هستند، از سرویس‌های مختلف مالی استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، اپلیکیشن‌های پرداخت و اپلیکیشن‌های بانکی، سامانه‌های معاملاتی بورس، فرایندهای پرداخت بین بانکی، اپلیکیشن‌های مدیریت سرمایه‌گذاری و نمونه‌های این چنین، از محصولات و خدماتی هستند که توسط شرکت‌های فین‌تک توسعه داده شده‌اند.

یکی از شرکت‌های بزرگ فین‌تک در ایران که عمده فعالیت آن به طور ویژه (VIP) به یک کارگزاری بزرگ بورسی اختصاص دارد، شرکت ویستا سامانه آسا است.

ویستا سامانه آسا

ویستا سامانه آسا یک شرکت فین‌تک و زیرمجموعه گروه مالی آگاه است. این شرکت در زمینه توسعه فناوری‌های مربوط به حوزه پول و سرمایه فعالیت می‌کند. شاخص‌ترین محصول آسا، اپلیکیشن و سامانه معاملاتی آساتریدر است که از محبوب‌ترین سامانه‌های معاملاتی بورس به شمار می‌آید. آسا در زمینه بورس به طور VIP به گروه مالی آگاه سرویس می‌دهد و سیستم‌های زیرساخت پولی (بانکی) این شرکت، توسط بانک‌های مختلف استفاده می‌شوند.

مزایای کار در ویستا سامانه آسا

آسا مجموعه‌ای از افراد جوان، پویا و با تجربه را در کنار هم گرد آورده است تا بتواند با استفاده از تجربیات گذشته و تکنولوژی و مهارت روز دنیا، محصولات خود را مطابق با نیاز مشتری و بازار توسعه بدهد. از آن‌جایی که کارکنان با انگیزه و علاقه، کسب و کار را به سمت رشد و توسعه هدایت می‌کنند، آسا تلاش کرده است تا با کمک مزایای مختلف انگیزه افراد را زنده نگه دارد.

از جمله مزایای ویستا سامانه آسا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • بودجه آموزشی سالیانه به منظور توجه به توسعه فردی افراد
  • برگزاری دوره‌های مختلف توسعه مهارت‌های نرم در سطح سازمان
  • کمک هزینه‌های تفریحی، فرهنگی، رفت و آمد و …
  • امکان دریافت وام‌های مختلف و بدون بهره
  • بیمه تکمیلی
  • پزشک سازمانی
  • بودجه استفاده از خدمات سلامت روان (مراجعه به روانشناس و روانپزشک)
  • صبحانه، میان وعده و ناهار، با امکان انتخاب غذا از بین چند کترینگ مختلف
  • امکانات رفاهی و تفریحی، از جمله اتاق بازی، اتاق استراحت و …

مراحل و روند جذب در ویستا سامانه آسا

فرایند جذب در آسا در چند مرحله خلاصه می‌شود:

۱. تکمیل فرم همکاری و ارسال رزومه

در این مرحله شما می‌توانید رزومه خود را از طریق پلتفرم‌های کاریابی و صفحه «همکاری با آسا» در سایت این شرکت، برای آن‌ها ارسال کنید.

۲. بررسی رزومه

در این مرحله رزومه شما توسط تیم جذب از واحد HR بررسی می‌شود.

۳. مصاحبه تلفنی

در صورت تایید اولیه رزومه، به صورت تلفنی به شما این موضوع را اطلاع می‌دهند و فرایند مصاحبه آغاز می‌شود.

۴. مصاحبه تخصصی

در این مرحله با مدیر یا راهبر تیم مربوطه، مصاحبه خواهید داشت. در این مصاحبه دانش فنی و مهارت‌های تخصصی شما سنجیده می‌شود.

۵. مصاحبه سازمانی

در مرحله آخر و پس از تایید مصاحبه فنی، مصاحبه سازمانی را پیش رو دارید. این مصاحبه برای سنجش همخوانی شما با فرهنگ سازمانی آسا است.

۶. آفر و توافقات مالی

پس از تایید مصاحبه سازمانی، آفر برای شما ارسال شده و توافقات مالی صورت می‌گیرد. در صورت توافق، فرایند جذب کامل می‌شود. شما حالا عضوی از آسا هستید.

آشنایی بیشتر با آسا

در این مقاله سعی کردیم تا یک معرفی کلی از شرکت ویستا سامانه آسا داشته باشیم. اگر تمایل دارید تا عضوی از این شرکت باشید، می‌توانید به «سایت آسا» مراجعه کنید و از بخش «همکاری با آسا» رزومه خود را برای این شرکت ارسال کنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با فضای آسا و مباحث فنی مربوط به حوزه‌های کاری آسا، می‌توانید مطالب «بلاگ آسا» را بخوانید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی